Reklama

neděle 11. června 2017

ČSSD netuší, proč ji občané nechápou? Nechápu

Radim Valenčík
11. 6. 2017     RadimValenčíkPíše
ČSSD prý netuší, proč ji občané nechápou: "Když nás nikdo nepochválí, musíme se pochválit sami. ČSSD se před volbami opakovaně chlubí, co všechno zařídila. Když přijde na vysvětlování, proč strana díky tomu neboduje v průzkumech, odpověď je jasná - voliči ještě neprozřeli."
 

V seriálu o volbách jsem již 6. února v dobré víře charakterizoval problémy všech stran. K ČSSD jsem uvedl toto:
"ČSSD se chová víc než iracionálně. Dělá vše pro to, aby ještě do voleb srazila své preference pod hranici volitelnosti. Tady si myslím, že ji STEM neubližuje, ale naopak spíše trochu nadceňuje, protože (očima těch, co model dělají) přece není možné, aby se ČSSD tak propadala. Jenže ČSSD dává tak otevřeně až nestydatě najevo to, jak posluhuje odcházející zdiskreditované a zdegenerované moci, že do voleb může stihnout i své vlastní vymazání se z politické mapy. Choroba ideového, morálního i vnitropolitického rozkladu zasáhla ČSSD komplexně: Od neschopnosti omezit vliv krajských mafií vytvářených křižmo mezi stranami až po zcela nepochopitelné zřízení mccarthyovské instituce."
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4231-volby17-003-co-rika-vyvoj-preferenci.html
Na besedě k volbách, o které jsem informoval v článku ze 17. února jsem se zabývali otázkou:
"Proč žádná z politických stran nenabízí pohled na příčinu současných problémů u nás i ve světě? Je to proto, že o tyto otázky nemají lidé zájem, nebo je to selhání politických stran?"
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4267-volby17-014-zaznam-prvni-velke-diskuse-1.html
(Pro programové strany, jako je ČSSD a KSČM je absence této odpovědi v současné době fatální chybou – budou se potápět stále hlouběji.)
O něco později 28. února jsem to již napsal naplno:
"Hlavním specifikem parlamentních voleb 2017 u nás bude – pokud se nic nezmění (a jednotlivé strany se houževnatě snaží o to, aby se nic neměnilo) – NEVOLITELNOST všech politických stran, každé z nich. Proč?
Žádná ze stran neprojevila ani to nejmenší úsilí dát poctivě odpověď na otázku, co je příčinou současných problémů a jak je řešit.
A dodejme: Dělá vše proto, aby se této odpovědi (každá z nich) vyhnula. Jejich programy se tak stávají ne-programy.
Ne-programem je i to, co nabízejí strany, které volil volič z nouze. Z protestu (KSČM), z očekávání větší solidarity s lidmi v nouzi (ČSSD) apod. Strany se prostě vzpírají tomuto svému přirozenému úkolu a fungují jako fíkový list krytí stále větších lumpáren. Ty "jakobyvolitelné v krajní nouzi" de facto vydírají voliče hrozbou "většího zla", pokud nebudou voleny. Vůči voličovi je to podlost. Tyto strany se staly součástí establišmentu, mezistranické mafie ovládly či zneschopnily jejich politické reprezentace a výsledkem je jejich naprostá neschopnost čelit narůstajícím hrozbám.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4296-volby17-025-problem-zvany-cssd.html
Pak jsem se ještě zoufale pokusil zabránit fatálnímu propadu ČSSD podrobnou analýzou jejího programu:
Víc už čarovat nedokážu. Příslušné materiály byly k dispozici vedoucím osobám strany.
Odpověď, se kterou jsem se při neformálních jednáních setkal, byla: Lidi nezajímají příčiny současných problémů, reagují na sliby, které se jim budou líbit.
Tak tady to máte. Tady máte tu svoji aroganci a pohrdání lidmi.
Tak sněte dál svůj sen o tom, že "voliči prozřou". Dál si užívejte představy, že vy jste elita a voliči hlupáci, kteří sežerou, co se jim nabídne.
Za hlavní programový výkon považuje ČSSD tento interaktivní materiál:

Oblasti Česka 20+

Vyberte si nějakou z hlavních oblastí našeho projektu Česko 20+.
Můžete prostudovat jednotlivé priority naší vize a zvolit, které jsou pro vás nejdůležitější:
Kde bude Česká republika za dvacet let? Využijte šanci ovlivnit, v jaké zemi budeme za dvacet let žít.
Napište nám svůj názor. Budeme se zabývat každým příspěvkem!
K tomu:
Poctivě jsem proklikal a ke svému oblíbenému tématu jsem našel třeba toto:
  Důstojnější podmínky pro stáří
Každý bude mít nárok na takovou penzi, která i díky spravedlivé valorizaci zajistí pokrytí životních nákladů. Tato částka musí vystačit na kvalitní bydlení, léky, zdravotní péči a stravu, na důstojný, aktivní a naplněný život ve stáří.
K tomu opravdu nemám co dodat.
ČSSD zveřejňuje tento interaktivní materiál s vysokou frekvencí na Facebooku i jinde. Efekt? "Hloupý volič", kterému "to nedochází" reaguje např. takto (vybírám zcela nahodile a netřídím, takto jde za sebou):
Petr Urban: Takový tlachy si strčte do prdele. Za ty roky se naslibovalo moc a všechno je mimo mísu. 20.plus by se vám líbilo,ale nikdo neví,co bude zejtra.
Svjetlana Stribrska: kdo zneužívá dávky,vždyt to není ani na chcípnutí na tož žití,všichni jste banda lhářů,vyžírků a lumpů.Tady vykládáte jaké jsou ohromné výdaje v sociální sféře,že lidé nechtějí pracovat,jak přidáte důchodcům,tedy lidem co celý život pracovali pro tuto
Blanka Mikuliková: samé předvolební sliby a chyby...kdo jim věří ,tak je blb...ale kdo to změní ??? zase jiní ??? vždyt,oni si budou stejně mastit jenom,😠😕😜😜 kapsu pro sebe...stejně to dopadne špatně pro mladé rodiny a důchodce,hlavně,že oni si přidávají každý rok tisíce...
Dana Žiláková: Lepší podmínky?Podle jak to bylo dřív,příští rok bych měla už být v důchodu,podle vašeho nového nastavení,jdu do důchodu za 9 let,3 děti,letos odpracováno 35 let,povídejte dál,volit?Ani omylem !
Aleš Svoboda: My chceme, aby Sobotka, Zaorálek a celá EU řiťolezecká čssd táhla do pekel.
Jindřich Čech: Pokud budou socani u vlády, můžeme pouze očekávat hospodářskou a kulturní devastaci státu a vládu tupé lůzy...
Magda Jenickova: Před volbami se ČSSD ptá občanů, co by si přáli???? Ono je to vůbec zajímá???? Že je hanba neliska!!!!!!
Jiří Tomek: Neptáte se na názory voličů poněkud pozdě ? Jsem již rozhodnutý a vy to rozhodně nebudete pánové a dámy ze soc.dem.
Nwapa Gaudis: Cestování pro seniory ZDARMA ? Vždyt senioři nebudou každý bude do smrti makat a tím pádem ani důchody nebudou. Kdo zneužívá dávky ? Jen menšina , migranti a pak je tu skupina pro které nemám slušného názvu jen vím , že mají hájit zajmy lidu českého.
Milan Sebo: Pokud by zůstala ČSSD u moci, tak důchody nebudou žádné .................
(Z celkem 172 odkazů stejného typu jen na tomto vlákně.)
Většinou žádní anonymní voliči, žádní nepřátelé sociální myšlenky, žádní pravičáci. Normální lidi, kteří prokoukli tu aroganci.
Teď je už ovšem pozdě vrátit se k programu, který by vyrostlo z analýzy současných problémů. Současná zprivatizovaná ČSSD se totiž sama stala problémem. A velkým. Obsadila a zneužila parketu, která má stabilizovat společnost. Privatizátoři tuto parketu ukradli a vyklidili prostor zlu. A to je velké riziko pro celou společnost.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4658-cssd-netusi-proc-ji-obcane-nechapou-nechapu.html

70 komentářů :

 1. Přál bych jim aby jse do parlamentu nedostaly. Euhujeři všivý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obranný fond EU, jeho provázanost s NATO a co to znamená pro ČR
   http://czechfreepress.cz/politika/obranny-fond-eu-jeho-provazanost-s-nato-a-co-to-znamena-pro-cr.html

   Smazat
  2. - voliči ještě neprozřeli." --- Však oni voliči prozřou až jim zase "vědecky" povládne nějakej další Kalousek a všichni presstituti, co teď štvou proti Sobotkovi, jim zdůvodní utahování opasků EKONOMICKÝM CYKLEM. Zatím různí šídlové a další exšperti poukazují na neschopnost socanů, kteří nedokážou "prodat" voličům úspěchy své vlády. To ten věrozvěst z východu FŠECIKRADNŮ, co lže vždy, když otevře svou STBáckou pusinku, TO JE (MRCHA) - MACHR!!! sck

   Smazat
  3. 9:57 Četl jsem strašný je třeba volit SPD.

   Smazat
  4. Škoda, že pan Valenčík se opakovaně a plně zapojil do tažení proti ČSSD. Komu to prospívá? Cui bono?

   Smazat
  5. Až my voliči konečně prozřeme, to se to zase bude defenestrovat!!! Národní tradice se mají držet.

   Smazat
 2. Blbost, ČSSD po předání bytů horníků panu Bakalovi špatně odhadla, že jim zbyde dostatek idiotů, co je budou zase volit a vovovotom to je.:) Nehledě na to, že po zásahu exekutorů jim odpadne spousta voličů, kteří nemají na nový občanský průkaz a proto nemohou k volbám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socialni demokrad

   Smazat
  2. Stačí Sobotka s Diag Human , církevní restituce, Sokolovská uhelná aférka a nebo dořešit dluh Altnerovi ...
   maj toho na hrbu, ani nelze vše vyjmenovat

   Smazat
 3. Lidi čtěte podívejte jse na zástupce Českého národa!!!

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201706115451522-praha-rusko-horsi-jaderna-valka/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidite, a ja jsem misto toho slysel zavery, ze se konecne zacneme branit migrantum, ze bude potreba zasahovat nejenom na mori, ale rovnou uz v Africe...
   Konecne nekdo pojmenoval, ze migrace je hlavni hrozba, ktere celime, a ze s tim bude potreba neco delat.
   Pozde ale prece...

   (Jestli zminili Rusko? Nevsiml jsem si, zrejme jenom okrajove, akcentovali jine veci pro nase media...! )

   Smazat
 4. Tahle kvazi-česká kvazi-sociální kvazi-demokratická kvazi-strana jenom předvádí totéž, co všechny "etablované" strany u nás, každá má to svoje "jakože" trochu jiné, ale virtuálně-různý "fíkový list skrývá stále stejné lumpárny", protože už jedině tohle je hlavním úkolem těchto mafií.

  Paměť běžného voliče je čtrnáctidenní, takže po volbách určitě zase budeme kvazi-šťastnější a všechno bude kvazi-skvělé, kvazi-kvalitní, kvazi-lepší a modernější, kvazi-spravedlivější, kvazi-bezpečnější, kvazi-evropské.

  A kde teda bude Česká republika za dvacet let?
  V prdeli. Ale tohle už kvazi nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesti nevolnici nemaj sanci

   Smazat
  2. Vláďo, s těmi dvaceti lety jste naivní optimista, protože tam už dávno jsme. Žádná změna ve prospěch našich lidí není možná, protože naprostou většinu skutečné moci, to jest ekonomické, mají v rukou cizinci. A ten zbytek je na cizině naprosto závislý. Každá snaha o suverénní rozhodování by byla velmi citelně sankcionována. Malinkou ukázkou jsou pokuty za odmítnutí migrantů. Uvědomte si, jaké "biče" u nás cizina má v podobě vlastních médií, bank, supermarketů, benzinových pump, mezd v závodech, smluv se subdodavateli atd.až po distribuci vody a plynu. Stačí lusknout prsty a i bez teroristů a války může kdekoliv "nastat problém" a sebevlastenečtější vláda musí couvnout. Proto jsme v prdeli už od privatizace. A obávám se, že pokud lidé neprohlédnou jako v Rusku a nezvolí ve vlastním zájmu nějakého "Putina", tak naděje byť na bolestivou změnu není žádná. Všechny "změny" budou jen kvazi, jak správně říkáte.

   Smazat
 5. Je zajímavé, že dámy a páni v ČSSD zajímá názor občana teprve tehdy, když je čas voleb. Do teď jsme je nezajímali.

  A ještě jeden poznatek, ČSSD je už tak mimo realitu prostých lidí, že už se musejí lidí ptát, co by chtěli, protože už od své odtrženosti od reality ani nevědí, co obyčejný lid chce a co ho trápí. To poděkování ze strany ČSSD lidem, kteří se zapojí do ankety vidím jako podlost. Jim nejde o to, aby něco pro nás udělali, jim jde o to, aby zjistili, co nám mají slíbit ! Ale pouze slíbit, aby jim to ovce hodili.

  Pro mě jako bývalého voliče je ČSSD nevolitelná.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdo bude novým vlastníkem Lihového domu?

  OdpovědětSmazat
 7. Ano, žádná ze stran neprojevila ani to nejmenší úsilí dát poctivě odpověď na otázku, co je příčinou současných problémů, to ale i včetně ANO. Největší nebezpečí ovšem vidím v ohrožení Česka od EU s imigrací. A proč tedy lidi chtějí ANO? Aby je zachránil oligarcha s lidmi jako Stropnický, Pelikán, Zlatuška? Ochrání nás před migrací s těmito? ANO, hlavně mediálně Babiš, ovšem dnes obrací pružně své názory. Je teď proti imigraci jak mu asi radí poradci, i když je dříve vítal. Bezva. Nezapomeňte na ty strany, co jsou proti muslimům už celá léta. Jinak ČSSD a Sobotku nemusím, ale tyto útoky v médiích mi zavání Babišovskou propagandou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump chce zakazat invazi
   Ale ceskoonucov nema Trumpa
   Tak zavidi

   Smazat
 8. Sirite tady odpornou Propagandu, prazdne KECY:
  "zprivatizovaná ČSSD", "zneužila parketu", "parketu ukradli a vyklidili prostor zlu"
  To jsou nicim nepodlozene propagandisticke lži.

  Duchodci breci na facebooku? Ale zrovna CSSD jim pridala vic, nez vlada pred tim, a taky nez prida vlada potom, protoze svym hloupym drzkovanim privedete zpatky k vlade lakomou pravici spolu s korporatnim fasismem ANO...


  Pisete "ani to nejmenší úsilí dát poctivě odpověď na otázku, co je příčinou současných problémů a jak je řešit."
  Bohuzel skutecna a pravdiva odpoved na tuto otazku je nelegalni a cloveka by za ni mohli zavrit, pripadne tady smazat...
  Ty opravdu skutecne odpovedi (a z nich vyplyvajici reseni) se nejen v Cesku, ale ani jinde v Evrope skutecne pojmenovat nesmeji...
  (ne, neni to "Kapitalismus", jsou to ... ... a jejich ... ...)


  A ovsem svou propagandou proti jedine Umírněné Levici pomuzete privest k moci gangstera Burese, jinak to uz dopadnout nemuze...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mas pravdu, v ceskonevolnikove neni jedina strana ktera neni vlastizradna
   Holt cesky nevolnikov nema Trumpa

   Smazat
  2. dám možnost SPD

   Smazat
  3. SPD je projekt Jednoho Muže, naprosto bez skutecneho Demokratickeho zazemi...

   Ma sanci na dobrych 5-10% v Parlamentu a kdyz bude hodne stesti, mozna se stane tim jazyckem na vahach, jako nedavno VV, takze ho nevyhodi jako ted do opozice a do Mediálního Němého Stínu...
   (Navic tahle forma Přímé Demokracie co by chtel Okamura je špatná. Bude lepsi "upgrade" Demokracie, ale nebude to hned...)


   Takze jeste jednou - Umírněná Levice vam nebyla dost dobra, protoze je Umirnena a nevystrkuje rohy proti Bruselu tak, jak byste si predstavovali.
   A protoze Evropu suzuji migranti, kteri nam se ZCELA VYHNULI, tak ty taky hodite za vinu nasi umirnene levici...
   Ponekud Radikalnejsi Konzervativni Levice - KSČM, je tu bohuzel nepouzitelna, protoze s ni nikdo nepujde do koalice, a se svymi 10-15% toho moc neovlivni, nebo aspon jako dosud.

   Co REÁLNĚ zbyva ?

   Co svym odmitnutim Umírněné Levice privadite ?! !

   http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
   http://www.novarepublika.cz/2017/06/zdanim-vam-kazdou-korunu-sam-jsem-pred.html

   Nebo radsi Kalouska a Landsmanschaft ODS ?

   Smazat
  4. Anonymní12. června 2017 1:54
   „SPD je projekt Jednoho Muže, naprosto bez skutecneho Demokratickeho zazemi...“
   „Navic tahle forma Přímé Demokracie co by chtel Okamura je špatná. Bude lepsi "upgrade" Demokracie, ale nebude to hned...“
   Vaše názory na Vás prozrazují, že máte problém s tím, co je to demokracie. V současnosti máme zřízení nazvané zastupitelská demokracie, což je něco jako demokracie, ovšem pouze pro třídu zastupitelů. SPD má za cíl přímou demokracii, neboli demokracii pro všechny občany. První kroky tímto směrem, které navrhuje, je zavedení zákona o referendu a o odvolatelnosti politiků. To znamená, že konečné slovo při schvalování zákonů, nebudou mít zkorumpovatelní zastupitelé, ale občané. To také celkem logicky omezí korupci. Na rozdíl od Vás si nemyslím, že je to špatná forma demokracie. Naopak, na rozdíl od Vás netoužím čekat, jestli zastupitelé provedou nějaké upgrade zastupitelské demokracie.

   „SPD … kdyz bude hodne stesti, mozna se stane tim jazyckem na vahach, …“
   Ano, to je pravda. Není to nic dehonestujícího, podívejme se na praktické dopady. Po minulých volbách, tímto jazýčkem mohlo být SPD, nebo KDU-ČSL. Sobotka zvolil lidovce. Důsledkem je, že zákon o restitucích nebyl zpochybněn a vládní politici lezou do řiti pohlavárům landsmančaftu. Pokud by již tehdy Sobotka přizval do vlády SPD, církevní restituce by s největší pravděpodobností byly zpochybněny a omezeny a také bychom se s největší pravděpodobností chovali k imigrantům podobně jako Orbán. Tím bychom posílili V4 a pozici střední Evropy v EU. Navíc Okamura nesouhlasí s účastí naší armády, na výbojích NATO. Vyžaduje pouze obranu vlastního území, případně pomáhat řešit konflikty, pod mandátem OSN .
   Je třeba volit SPD, abychom vytvořili silný, ale hlavně nepominutelný jazýček. Bude-li opět vládnout podobná sestava, nemluvě o ODS, nebo TOP09, tak by již mohly nastat nevratné změny, v úrovni demokracie a svrchovanosti našeho státu. P.K.

   Smazat
  5. Asi uz odpovidam pozde, ale prece:

   Nejlepsi forma demokracie je skutecna Zastupitelska Demokracie, neboli vlada Důvěryhodných Elit.

   Soucasny stav se tak jen podvodem nazyva, ve skutecnosti to je Volena Tyranie, vlada Špatných Elit.

   Přímá demokracie je vlada Průměru teoreticky, ve skutecnosti to je ale Vláda Davu, ovladaneho Médii.

   Duveryhodni Zastupitele budou tehdy, az bude moci volic kdykoliv odvolat Důvěru ve sveho Zastupitele a dat ji nekomu jinemu. Tim se zajisti, ze jakykoliv Šmejd okamzite ztrati duveru a nebude zastupitel, naopak ten, kdo bude Zastupitel, bude mit Důvěru svych Voličů, ktere bude opravdu zastupovat, a ne jako dosud zneuzivat jejich hlas k posluhovani Lobbyistum. (Bude se to zrejme jmenovat "Transparentní Demokracie", je to dost IN...)

   Nemuze ale odvolavat zastupitele nekdo, koho ten clovek nezastupuje, a _kazdy_ ma pravo na to byt primerene zastupovan, takze i Šmejdi budou mit sveho zastupitele Arcišmejda, je to jejich prirozene pravo, ale bude v mensine.
   Vetsinovy volebni system, ktery prosazuje Okamura, je presne to, co nefunguje v Britanii a ve Francii, ze treba Macron "na pochodu" s podporou peknych 30% z poloviny naroda ziska 75% kresel v parlamentu, protoze v kazdem okrese bude jeho zastupce nejsilnejsi z mistni změti...
   Nelze odvolavat zastupitele vetsinou hlasu v danem okrese, protoze by mensiny ztratily sve zastoupeni zcela.

   Referendum - o dulezitych smlouvach ano, o beznych zakonech to je zbytecne a skodlive. Jenze tak jako tak je dulezite, kdo a jak to pripravi az na ten konec, na kterem bude stat ANO/NE - a jsme zpatky u potreby Duveryhodneho Zastupitele.

   A ovsem na Kvalitní Rozhodování je potreba nadprůměrný člověk, se skupinou poradcu, kteri se tomu celkove venuji. Delnik, co prijde domu vecer z prace, Tonda z Hospody nebo Mamina od Plotny nemuzou delat kvalitni rozhodnuti: i kdyby na to meli IQ, tak ale te problematice nevenuji dost Času. Kdyby tomu venovali dost casu - kdo pak bude Pracovat ?

   Maji Čas a mnozi i IQ jen na prumerna rozhodnuti podle Emocí a podle toho, co jim nejaky sedmilhář v Médiích podstrci, co si prectou na plakatu...

   Takze zpatky k Transparentni Demokracii - zastupitel bude kvalitní Elita, ktera bude Důvěryhodná. Jakmile se ukaze, ze je nekdo Šmejd nebo neplni Sliby, ktere dal, tak ho jeho vlastni volici odvolaji tim, ze si vyberou nekoho jineho, kdo je bude Zastupovat, a nasledujici tyden (nebo jednou mesicne?) dany Šmejd skonci a bude od nej pokoj... Velmi rychle tam zustanou pouze Čestní a Kvalitní Zastupitelé (Důvěryhodná Elita), kteri nebudou mit prilis prostoru na netransparentni Lobbying, i kdyz urcita mira Lobbyingu - prosazovani Stavovskych zajmu, je potrebna a uzitecna, ale bude take Transparentni, aby i volici vedeli, proc se jejich Zastupitel rozhodl tak, jak se rozhodl, protoze urcita cast pozadavku Lobbyistu taky ma smysl ...

   Zaroven pujde omezit moc Soudců nad Politiky a Exekutivou, protoze soud budou delat rychle Voliči - odvolanim Nekvalitního Zastupitele - bud nebyl dost inteligentni, nebo nemel dost moralku, Lid ho odvola ale Soudce uz ho nemusi soudit za Pochybení jako ted, kdyz Soudy nahrazuji demokratickou Kontrolu...

   ...

   A ovsem Strany - zejmena pokud maji demokratickou zakladnu, pomoci ktere vyberou Lidi, kteri jsou s programem te Strany kompatibilni a spolu-straníci jim věří, maji urcity vyznam. Je to - i dnes, o necem jinem, nez kdyz si Oligarcha nebo Osvicenec (Okamura) zvrchu vybere svuj Tým, ale nema prilis moznost je overovat a tezko za ne muze nest Zodpovednost - viz jak se Okamuruv Tým brzy rozpadl - protoze Zvrchu to delat moc nejde, Zdola je to obvykle lepsi - maji lepsi prostredky na vylucovani Šmejdů ze sveho stredu, kde zvrchu Osvicenec by se spis skodlive Slitoval...

   ...

   Smazat
  6. ...
   A na okraj: Restituce jsou Prd, tak zanedbatelne, az to je odporne, jakou vam dali vějičku na odvedeni pozornosti od skutecnych problemu...
   http://www.zvedavec.org/nazory_7295.htm#ptr357989
   http://www.zvedavec.org/nazory_7312.htm#ptr358342
   (Pokud nevidite, ze 300Mld tece rocne pryc na dividendach, ze 40Mld rocne tece v Solarnim tunelu primo z vasich uctu za ele, ze vsechny banky a prumysl vlastni cizaci, ale je vam soli v ocich, ze 2Mld rocne z rozpoctu zustanou Doma v Restitucich (predevsim na platech knezi, kteri to do Danovych Raju nevyvezou), tak presne se (((Jim))) to povedlo...)
   (Taky to ale dokazuje, ze o Ekonomickych a Rozpoctovych otazkach by mel rozhodovat nekdo, kdo ma sirsi prehled a umi pocitat...)

   PAS

   Smazat
  7. Anonymní13. června 2017 19:42
   „..do Danovych Raju nevyvezou) ..“
   Obávám se, že Vatikánské banky, kam ty peníze přijdou, jsou z našeho hlediska, něco jako daňové ráje. P.K.

   Smazat
  8. > 14:39
   Jiste uz se Svaty Otec cely trese, az mu pritecou nase "drobné" z Česka...

   Nevim, mozna cast z toho jde i do "centraly", ale vetsina jde na platy knezi a biskupu a reholniku, a na Opravy, coz je z vetsi casti na platy Restauratoru a jinych Remeslniku,
   takze vetsina se toho otoci zpatky v nasi ekonomice a okruhem vrati do Státu...

   Je to podobne, jako kdyz ČSSD pry zamestnala cca 40,000 statnich zamestnancu navic - dle Kalouska zbytecne. Jenze tihle lidi, střední třída, relativne dobre ale nijak astronomicky placeni urednici, ty penize utrati zpatky v Ekonomice, koupi si auto, nechaji si postavit dum u remeslniku, zivi ruzne obchodniky atd... Malokdo z nich to vyveze nekam do danoveho raje, spis by se dalo rikat "Brloh Daňových Loupežníků", s Rajem to nema nic spolecneho...

   Krome jineho tech 40,000 statnich budizknicemu nejsou nezamestnani, a netlaci na trh prace na volna mista u soukromniku, takze pomahaji ostatnim pracujicim neprimo zlepsit pracovni podminky tim, ze neni extremni previs poptavky prace nad nabidkou.

   Cim vic prace budou delat Roboti, tim vic bude muset stat zamestnavat Úředníků, aby Lidi nemeli hlad...

   Stat neni domacnost, a penize, ktere takhle zdanlive zbytecne "vyhodí" mezi lidi, tak vsestrane ozivuji ekonomiku, ku prospechu vsem. Naopak Lakomec Kalousek, ktery chtel na Lidech setrit, tu ekonomiku Dusil, takze stagnovala...

   Nemci ted vyzkouseli, ze jim GDP vzrostlo pry diky tomu, ze dali penize migrantum. V podstate tim dokazali, ze at ty penize daji jakemukoliv budizknicemu, pomuze to ozivit ekonomiku, protoze se ty penize nekolikrat otoci u obchodniku a v podstate se vsechny zase vrati na danich zpet - coz je zasadni argument pro Nepodmíněný Příjem...

   (Samozrejme jina vec je, kdyz to vyhodi jako Pobidku zahranicnimu Oligarchovi, nebo jako Dividendy to odtece do Ciziny a Ekonomika z toho nema zhola Nic...)

   Smazat
  9. Anonymní13. června 2017 19:41
   Myslím, že není pozdě, ale jako odpověď mi to nepřipadá. Předkládáte nějakou svoji fantazii, o které si myslíte, že je lepší, než demokracie.
   „Duveryhodni Zastupitele budou tehdy, az bude moci volic kdykoliv odvolat“
   To není nic, co by vybočovalo z programu SPD, zavedení prvků přímé demokracie: referenda a odvolatelnost politiků. SPD má navíc možnost referendem zrušit platnost zákona, který ti Vaši Šmejdi přijmou.

   „(Bude se to zrejme jmenovat "Transparentní Demokracie", je to dost IN...)“
   Pro mě je dostatečně IN slovo Demokracie.

   „..kazdy_ ma pravo na to byt primerene zastupovan, takze i Šmejdi budou mit sveho zastupitele Arcišmejda,, ..“
   Snažím se pochopit, koho myslíte tím slovem „každý“. To jsou Pražáci i Ostraváci, nebo elektrikáři i bursovní makléři, nebo Cikáni i Vietnamci, nebo gajové i lesby, nebo katolíci i budhysti, nebo …?
   Při aplikaci přímé demokracie, je zastoupen každý jeden.

   „Vetsinovy volebni system, ktery prosazuje Okamura, je ..“
   Nejsem si vědom, že by ho Okamura specielně prosazoval.

   „Referendum - o dulezitych smlouvach ano, o beznych zakonech to je zbytecne a skodlive.“
   Domnívám se, že toho si je vědoma většina populace, takže získat dostatečný počet podpisů k vyhlášení referenda, bude možné jen v záležitosti, která skutečné „pálí“ velkou část národa.

   „Delnik, co prijde domu vecer z prace, Tonda z Hospody nebo Mamina od Plotny nemuzou delat kvalitni rozhodnuti: i kdyby na to meli IQ, ..“
   Pan Robejšek upozornil na studie, že dostatečně velký počet lidí, kteří hlasují o jakékoliv záležitosti, dospějí ve své většině k rozhodnutí, blízkému, tomu optimálnímu.

   „Takze zpatky k Transparentni Demokracii - zastupitel bude kvalitní Elita, ktera bude Důvěryhodná. Jakmile se ukaze, ze je nekdo Šmejd nebo neplni Sliby, ktere dal, tak ho jeho vlastni volici odvolají“
   Na tohle, ten Váš Tonda od plotny už bude mít dost závitů?

   Podle mého názoru, demokracie a elita nejdou dohromady. Lidé by se neměli zbavovat rozhodovacích pravomocí, naopak by o ně měli usilovat. Vřele doporučuji volit SPD – Tomio Okamura, který již léta prosazuje zavedení prvků přímé demokracie. Tedy, poslední slovo má občan a žádná elita. P.K.

   Smazat
  10. Anonymní14. června 2017 17:55
   „Jiste uz se Svaty Otec cely trese, az mu pritecou nase "drobné" z Česka...“
   Nejspíš se na ty peníze třese nejen svatý otec, ale celé svaté konkláve. Nejsou to žádné drobné.

   „Je to podobne, jako kdyz ČSSD pry zamestnala cca 40,000 statnich zamestnancu navic - dle Kalouska zbytecne. Jenze tihle lidi, střední třída, relativne dobre ale nijak astronomicky placeni urednici, ty penize utrati zpatky v Ekonomice, ..“
   Vaše logika není svatá, ale ďábelská. Ti státní zaměstnanci nevytvoří žádnou hodnotu, ale spotřebují prostředky, které stát vybral od produktivních lidí. To není přínos, ale mrhání prostředky. Navíc produktivní lidé, třeba prodavačky v supermarketech, mají mnohem menší příjem, než ti neproduktivní, ve státních službách. To mi nepřipadá správné.

   „Nemci ted vyzkouseli, ze jim GDP vzrostlo pry diky tomu, ze dali penize migrantum. V podstate tim dokazali, ze at ty penize daji jakemukoliv budizknicemu, pomuze to ozivit ekonomiku, ..“
   Nejsem sice ekonom, ale řekl bych, že spíše dokázali, že to GDP je hausnumero, které není v žádném vztahu ke zdraví ekonomiky.

   Přeji Vám mnoho svatého osvícení, k vymýšlení další ďábelské logiky. P.K.

   Smazat
 9. 23:15 Vidím to podobně. Ovšem od Radima Valenčíka mi to okopávání ČSSD nesedí a hlavně tím slouží oligarchovi a ne nám voličům levice. Oni si lidi myslí, že problémy Česka opravdu vyřeší ANO?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO vyresi hovno
   Cesko spachalo sebevrazdu uz havlismem

   Smazat
  2. A ona je ČSSD levicová? Tak to je fór století. A doc. Valenčík slouží oligarchovi? Ukradl snad pro něj OKD vč. 45tis. bytů? Nebo že by ten zloděj byl někdo jiný, zvaný "ozubená pleš"?

   Smazat
  3. Ano, CSSD je Umirnena liberalni levice. (A mohlo to byt jeste lepsi - treba zdaneni dividend a sektorovych dani pro Banky, kdyby to nezablokoval Gangster Oligarcha...)

   A neukradla OKD. To je obvykla ale lziva medialni zkratka. Ve chvili, kdy Sobotka prodal podil OKD Bakalovi, to uz byl mensinovy podil bez moznosti cokoliv ovlivnovat, takze pokud se mu to podarilo prodat spolu s nejakymi zavazky, tak jeste dokazali hodne... OKD zvorala Ostrava, kdy mesto a kraj dostaly svuj podil akcii, ale prodali to Oligarchovi, jeste koncem 90-tych let. Kdyz k tomu prislo CSSD zacatkem tohoto stoleti, uz bylo pozde Bycha honit...

   Komu slouzi tato ucelova lež o tom, ze OKD "ukradla" ČSSD ?!

   Smazat
  4. Nikde jsem nenapsal, že OKD ukradla ČSSD, ale Sobotka. Ovoce dál Bakalovi. Nejspíš z dobroty srdce. 45tis. hornickým rodinám pak jen zbyly slzy, pot a krvavé dlaně. A zaprášené plíce.

   Smazat
  5. Anonymní12. června 2017 15:21 píšete nesmysly. Krádež OKD včetně bytů zařídil obratným podvodným postupem v 1998 Češka z ODS, který tenkrát šéfoval fondu národního majetku. Tehdy přišel stát o majoritu v OKD a všechny vlády ČSSD už byly v podstatě bezmocné. Házet to na hlavu Sobotkovi, jak to dělají pravicoví šmejdi třeba Kalousek a Babiš je pustá lež a podvod. A ty podvody pak s radostí hlásají mediální sedmilháři. A vy jste hlupec který jim naletěl.

   Smazat
  6. Ale no tak, bez osobních invektiv to nejde? To je poněkud hloupé. Trapné svádění na ty druhé z toho Slávka nevyviní. Koneckonců ani Miloše jako premiéra tehdejšího.

   Smazat
  7. Anonymní12. června 2017 17:36
   Vy jste fakt neinformovaný jedinec. A tak opakujete mediální cancy. Stále dokola. Když mechanismus toho podrazu neznáte, tak byste snad neměl nikoho obviňovat. Vy ani nevíte, že k Češkově podrazu došlo v březnu 1998, zatímco Zemanova vláda začala vládnout až 22.7.1998. Ale klidně si na Zemana plivnete. A Sobotka v roce 2002 už jen v pozici bezmocného zachraňoval pro stát pár trosek z katastrofy. Vy jste prostě křišťálová oběť produkce českých medií.

   Smazat
  8. Takže pokud má někdo jiný názor než vy, sáhnete po osobních invektivám jako:"křišťàlový produkt českých médií". Nic o mně nevíte a soudíte. Toť charakteristika vola.

   Smazat
  9. "Nic o mně nevíte a soudíte." --- O Vás víme třeba to, že na fakta Vašeho oponenta, doložená daty, nedokážete kloudně t.j.VĚCNĚ(!), odpovědět. Tudíž nám je majitel charakteristiky vola ve vaší polemice znám. Toť! sck

   Smazat
 10. Zde je program Aliance národních sil.

  https://www.aliancens.cz/odborne-komise-ans

  1/ Víte, kolik členů mají ty velké strany? Vesměs něco přes 20 tis. lidí. To, že dostanou ve volbách více hlasů je problémem voličů, kteří často jejich programy ani nečtou, kteří na ně po volbách nadávají, aby jim v dalších volbách opět dali hlas.

  2/ Buď jsou totiž lidé spokojeni s tím, co se děje, pak je takový krok zbytečný. Nebo nejsou, pak ale musí volit jinak než dosud. A to podle programu, který jim bude vyhovovat. A ten ať si osvojí a ve volbách podporují! Nechť se s programy jednotlivých alternativních stran ale nejprve seznámí.

  3/Rozhodně ale chci varovat před postupem typu "volby menšího zla", tedy KSČM nebo SPD. Za situace, kdy z těch mainstreamových stran jsou spolupachateli všechny strany (některá více, jiná méně) a kdy jsou dnes všechny propojeny na EU, která je ovládána (a my s ní) ze zákulisí nikým nevolenými (a nám všem dokonce neznámými) lidmi, je úplně jedno, kterou z těch stran "nejmenšího zla" si vyberete. Ta na sebe pouze přebere úlohu těch dalších a bude nositelem toho zla dále.

  4/ Nechť se občané seznámí s programy alternativních stran a uvědomí si, že ty strany, které chtějí setrvat v organizacích jako je EU a NATO, se snaží o jediné:

  nahradit svými představiteli současné lakýrníky v čele našeho státu a místo nich natírat novou barvou staré potěmkinovské kulisy. Víc nám toho totiž už z našeho státu nezbylo.

  Není pravdou, že naše vystoupení nemá alternativu, cíleným odváděním pozornosti od problému je např. vyhlašování referenda o vystoupení z NATO, kdy jsme do této organizace vstupovali rovněž bez referenda a kdy k vystoupení podle zakládací smlouvy stačí jen oznamovací dopis vlády.

  Snažme se ale naopak, abychom v té vládě měli lidi, kteří budou prosazovat naše zájmy. Ne své osobní. Dokud tam ponecháme stávající parlamentní představitele, nic se nezmění a ani nemůže.

  A oni budou z těchto organizací (EU a NATO) kryti, zatímco lidé, kteří jim to u nás svojí opět chybnou volbou umožní, je budou nadále označovat za šmejdy.

  5/ Před naším státem a jeho občany stojí více hrozeb, než je pouze zavezení naší země migranty vč. teroristů. Je to též celková islamizace Evropy se všemi z toho pramenícími důsledky, je to hrozba našeho zatažení do války s Ruskem, které v dnešních podmínkách nepřežijeme, ať budeme na kterékoliv ze stran konfliktu.

  Je to též neutěšená ekonomická situace, kdy ekonomický model podle washingtonského konsensu, na který jsme přešli počátkem 90. let (laciná práce, podtržená koruna) + rozkradení našeho státu se dostal do stádia další nezadržitelnosti a bortí se. Proto máme výrazně nižší mzdy a důchody. K tomu ještě snaha o zavedení EURa, kterým většinu lidí u nás zbídačíme, a některé další.

  ANS se nezabývá pouhou analýzou těchto problémů, nýbrž i návrhy na konkrétní řešení. Nejprve ale je třeba formulovat naše národní zájmy, jako to dělají některé další evropské země. A pak je začít zvolenými postupy prosazovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:26
   ANS je úplně neprůhledná - mnoho lovců zajícova smrt. Kdyby se náhodou dostala do parlamentu tak začne boj o koryta. A pokud utvoří ještě nějakou koalici pak to bude něco jako ANO bez oligarchi.

   Smazat
  2. Souhlas zejména s bodem 5. Ale varovat před "volbou menšího zla", tedy KSČM nebo SPD? S těmi je třeba spolupracovat.

   Smazat
  3. Web aliancens.cz je ODPORNÝ XINDL, ktery bez javascriptu je zcela prazdna stranka, ani omluvu ze nechteji fungovat bez javascriptu tam nedali.

   Takhle arogantni jsou snad jen izraelska muzea a vyjimecne nektera zapadni media, ktera se zivi reklamou a bez reklamy vam nedaji ani pismenko.

   Psal jsem jim, odpovedeli nejakym arogantnim nesmyslem a nezmenili nic.

   Jsou to arogantni smejdi, nebo aspon jejich web-admin !

   Smazat
 11. A je nejvyšší čas, aby toto vše si naši občané uvědomili a začali volit jinak než dosud. Je totiž na čase, aby si uvědomili, že oni jsou hlavními viníky tohoto stavu. Buď proto, že opakovaně volili chybně či proto, že k volbám nechodili. A výsledek? Do pekla nás vede několik desítek tisíc členů několika "velkých stran" plus mainstreamovými prostředky zmanipulovaní další voliči. K těmto velkým volbám chodí bohužel zhruba jen 60 % lidí. Nelze očekávat (ke škodě nás všech), že jich tentokrát přijde více než 65%. Je-li u nás tedy zhruba 8 mil. voličů, je to cca 5,2 mil. voličů. A těch zavázaných nějaké mainstreamové straně je celkem pouze několik desítek tisíc, u těch alternativních stran to bude ještě o řád méně. Vše mají tedy ve svých rukou voliči - nečlenové stran.

  Jak oni se k tomu postaví?

  Pokud stejně jako obvykle, ať pak neposílají své nářky a stížnosti. Jsou v situaci, kdy se nemají již na co vymlouvat. Řešení existují, byť nejsou jednoduchá. Seznámit se s programy a učinit rozhodnutí musí ale sami. A jedno doporučení na závěr:

  ať to "tam nikomu neházejí", ale ať postupují tentokrát jinak! Ať se seznámí s programy a ten, který jim bude nejvíce vyhovovat vezmou za svůj. A za ten ať jdou hlasovat. Ať ty volební lístky tam tentokrát házejí pro sebe a pro své rodiny a jejich budoucnost! A pozor! voliči již nemusí dostat možnost opravy v dalších volbách!

  OdpovědětSmazat
 12. Budu volit stranu s nejradikálnějším programem. Už se do Evropy stěhuje i Bangladéš, a těch kokotů mám tak akorát dost.

  A nařídím to povinně každému, kdo si to bude chtít vzít k srdci.

  OdpovědětSmazat
 13. Hledám do voleb politickou stranu nebo hnutí, která bude mít ve svém volebním programu zejména tyto cíle:
  NE nelegální migraci!
  NE Evropské unii!
  NE NATO!
  NE v područí Německa a USA!
  ANO Euroasii!
  Toto jsou mé volební priority!
  69-roční občan a nestraník

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tahle témata jsou směšná. Pro mne je téma valorizace důchodů a zachování bezplatného zdravotnictví. Vy snad žijete z dividend nebo ze zděděného majetku? Já z důchodu...

   Smazat
  2. Reparát pro 6:51:
   Já žiju z důchodu! A teď mám pro Vás tento volební reparát:
   Hledám do voleb politickou stranu nebo hnutí, která bude mít ve svém volebním programu zejména tyto cíle:
   NE nelegální migraci!
   NE Evropské unii!
   NE NATO!
   NE v područí Německa a USA!
   ANO Euroasii!
   Toto jsou mé volební priority!
   69-roční občan a nestraník

   Smazat
  3. Nezlobte se, ale tohle všechno jsou prázdná hesla.
   NE nelegální migraci!
   - oni tu jsou snad nelegální migranti? Kvůli lidem jako vy, kteří se nezajímají o praktické věci, jsou u nás žebrácké mzdy, žebrácké důchody a skoro žádné sociální dávky. Kdo by do žebráckých Čech lezl, když vedle je superbohaté Německo a další země???
   NE Evropské unii!
   - hlasoval jsem v referendu proti. A byla to chyba. Dostali jsme jednak stovky miliard dotací (mnohokrát víc, než činily příspěvky) a za druhé sociální standardy západu dosáhneme jedině v EU.
   NE NATO! - Naprostý souhlas, proto volím KSČM, která JEDINÁ je proti. Sociální program i dnes nejlepší..
   NE v područí Německa a USA!
   - co s tím chcete dělat??? když většina našeho exportu jde do Německa?
   ANO Euroasii! Žijeme ve střední Evropě. a na východ od nás jsou země, které mají jiné priority....
   Místo ztráty hlasu volbou obskurní strany, která nedostane 5%, volte KSČM. Musíme doufat, že se v ní časem najde "český Corbyn". I tak podpořila vždycky růst minimální mzdy, valorizace a třeba i zrušení poplatků, které nám po volbách opět hrozí! Koalice ANO a ODS, je hodlá znovu zavést. Mezi doktory se to bere jako hotová věc...Až vyklopíte za každou návštěvu doktora stovku, bude vás čerta zajímat Euroasie....

   Smazat
 14. Nic nez defenestrace

  OdpovědětSmazat
 15. Všechno je to hezký, ale pomůžeme si volbou PRAVICOVÝCH stran???? To jsou mimo KSČM a ČSSD všechny! V Británii to také neřešili volbou pravice, ale ovlivněním politiky Labouristů! Nacpali se k nim a vybrali si Corbyna za vůdce. Takže řešením není volba ODS, ANO, TOP 09 nebo Lidovců, ale vstup do některé z levicových stran, vykopnutí Sobotky a Filipa a volba "levicového extremisty" jako je Corbyn. Byl proti němu skoro celý poslanecký klub LP... Co třeba Středula a jeho téma "konec levné práce"? Myslet si, že si pomůžu volbou miliardáře, který jinak dává ve svých podnicích žebrácké platy, je směšné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Středula dobrý, bereme. Ale zatím tu lidi oblbuje Babiš, co s tím? Že ho také někdo ovlivňuje nevidí.Ovšem do stran vám už normální lidi nevstoupí. To chce protiváhu mainstreamu - opačnou propagandu na našich webech a sítích.Jsem ale skeptik, na lidi fungovala vždy předvolební manipulace. Jak se říká, kdyby mohly volby něco změnit, tak je dávno zakáží.

   Smazat
 16. Odpovědi
  1. "Skála premiérem!" --- Sám o sobě by ušel, ale když on je v partaji s Filipem a takovej tupec ho dokázal odstavit.

   Smazat
 17. Pan Valenčík se plete, pravá příčina toho, že lidi už nechtějí současné politické strany a současnou hru na demokracii, je v tom, že pochopili mechanismus moci, tak jak o něm hovoří i Putin. Pro lidi je přijatelnější monarcha či diktátor o kterém ví, že rozhoduje on a ne nějaká parta anonymních nevolených v pozadí.Současné politické strany jsou jen součástí prokouknuté hry na demokracii.Je možné všem lidem lhát a klamat je po nějaký čas, je možné některým lidem lhát a klamat je po všechen čas, ale není možné všem lidem lhát a klamat je po všechen čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Monarcha a diktátor začne VŽDYCKY nakonec hrabat pro sebe. Ten náš estébák, papalášké dítě Bureš, který by jím chtěl být, už hrabe předem.
   Divné je že v ŽÁDNÉM jeho podniku nejsou alespoň průměrné mzdy. Baťa před válkou dával lidem mnohem víc než jiní. Učeň ve třetím ročníku vydělával totéž, co zapracovaný dělník ve Vítkovicích. Po vyučení pak dvakrát tolik..
   Naproti tomu "osvícený diktátor" Bureš snížil například v Synthesii, kterou "koupil" za mínusovou cenu, mzdy z cca 1,3 násobku celostátního průměru na žebráckou úroveň, hluboko pod celostátním průměrem....
   PS: pokud řadíte Putina k diktátorům a monarchům, nic o věci nevíte. Mluvil jsem s ruskými turisty. Oni ho opravdu podporují a kdyby se neměli líp, při příštích volbách ho bez milosti smetou..

   Smazat
  2. Milý Jane, osvícený monarcha či "diktátor" jak je někteří nazývají, mají většinou nahrabáno a mohou si dovolit být velkorysí. Ještě bych podotkl, kdo z našich současných papalášů a lidí v pozadí nebyl estebák ? Jejich svazky spolu se svazkem Havla byly skartovány nařízením porevolučního ministra vnitra.Poslední pamětníci co pracovali u Bati by vám povykládali jak to s ním skutečně bylo. Ano, Baťa měl dokonalou organizaci práce, ale nebyl žádný lidumil, nadprodukce bot se nerozdávala chudým a bosým, ale pálila se na skládce, Baťa doslova zlikvidoval soukromníky ševce a bez jakékoliv výčitky svědomí. Baťa byl tvrdý a nekompromisní podnikatel, žádný Mikuláš jak se dnes snaží ho vykreslit.Ono totiž byznys a neomezená charita či soucit spolu nejdou dohromady.Ať je Babiš jakýkoliv nejde mu upřít snahu nastavit podmínky podnikání pro všechny stejně.U nás kritizované a proklínané EET běží po celém světě a nikdo nepláče, že kvůli tomu krachuje. No a kdo krachuje asi neumí podnikat nebo si vybral špatně předmět podnikání. Češi mají rádi jednoduché jednobarevné řešení ale to většinou tak nefunguje.Já Putina nikam neřadím, on sám sebe považuje za politika solitéra a v nejednom rozhovoru vysvětloval, že za to, že je v oblibě a daří se mu vděčí tomu, že se rozhoduje sám bez ohledu na ty tajemné mužíky v černých oblecích kolem něho.Opak toho je náš Bohouš, který papouškuje co mu poradí a vnutí.

   Smazat
 18. Jak pravil klasik:
  "Zlatý časy, kdy to stálo za ho.no!"

  OdpovědětSmazat
 19. ČSSD je slibotechna.Kolik voličů posledně nalákala ne zrušení nebo alespoň zdanění restitucí ! I naše hlasy dostala.ALE NAPOSLED! Dnes je k restitucím ticho po pěšině a hrabivci se soudí o stošest.Sbohem ČSSD,navíc hloupým Sobotkou jste to totálně zazdili.

  OdpovědětSmazat
 20. Pane docente Valenčíku! Zdá se apelujete a čekáte marně! Ty strany, které byste tak rád přivedl k rozumné akci, se neprůstřelně zabarikádovaly a zřejmě ani nemíní nic měnit. A pokud (jako tito proatlantští a euro-hodnotoví soc.-dem.), tak jen k horšímu.
  Pokud takhle bezvýsledně nechcete apelovat dalších 10, 20 .. 50 let (i váš život je nějak omezen), bude lepší soustředit kolem sebe vícero myšlenkově spřízněných intelektuálů, a začít tak, jak navrhujete. I kdyby práce měly postupovat pomalu, pořád to je lepší než marnost toho programového "bezvětří".
  Myslím, že řada levicově zakotvených lidí by i o takovou týmovou práci (vedenou pro zlepšení života našich lidí) stála a ráda se podle svých časových možností a odborných dispozic připojila.
  Nás, kteří čekáme na Godota, už není nutno dál a dál přesvědčovat o tom, že sám nikdy nepřijde. V tomto ohledu jste naprosto přesvědčivým.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak třeba 23:15, 1:43, 23:36 se blíží pravdě: Nenacházím ale nikoho, kdo by postřehnul, že neutěšená pozice republiky v ekonomice drancované cizím kapitálem, je založena v devadesátých letech, když poslední desetiletí je už jen smutnou, nevím jak změnitelnou realitou, která neumožňuje vývoj životní úrovně a sociálních jistot, jak by odpovídalo možnostem skutečně národní ekonomiky. To je dáno bezhlavou, kořistnickou privatizací národního majetku a jednostrannými restitucemi typu církevních. Celý ten oprávněný hněv a potlačované obavy z budoucnosti, povzbuzený efekty migrační vlny i nesmyslným pokřikem o hrozbách ze strany Ruské federace, vystupňoval vlnu až nenávisti k dosavadní „politice“ politických stran. Tu se podařilo obrátit proti ČSSD. To nakonec znamená totální vítězství pravice, kterou může spolehlivě reprezentovat mimikry halené ANO spolu s KDU-ČSL. TOP09 i ODS, zatímco všelijací šmudlové, snad na levici, zůstanou bezvýznamní. Výsledek? Současná Německá ekonomická říše v čele EU, celou tu dosavadní hru definitivně vyhraje. Proto, učme se německy a za to, že jsme stáli na straně vítězů ve Druhé světové válce se řádně, nejlépe znovu a znovu, omluvme. Se šplhounským pozdravem pánům Hermanovi s Bělobrádkem, JiH.

  OdpovědětSmazat
 22. to 12:02
  V ledačem máte pravdu, opravovat systém, vracet věci zpět nic neřeší. Naše šance je postavit se dopředu při vytváření nového systému (ta doba určitě nastane) a tam nastavit spravedlivé pravidla pro všechny bez vyjímky. Se současnými stranami nikam nikdy nedojdem, jsou prošpikovány sobectvím a každá lež, která jim prodlouží mandát alespoň o jeden den je dobrá.

  OdpovědětSmazat
 23. Pane Valenčíku, vy jste svým pokřikem právě solidně podpořil a ze všech sil zvyšujete šance pravicového, nebezpečného a demokracii ohrožujícího Babiše i s jeho sbírkou toho nejhoršího co česká politika porodila zvanou ANO. Pane Valenčíku, vy vůbec nevnímáte v jakém mediálním prostředí už více než 20 let žijeme. Kdy mediální obraz levicových stran je zdrcujícím způsobem manipulován totální většinou pravicových medií, včetně tzv. veřejnoprávních jako je ČT,Č.rozhlas. Díky tomu neuvěřitelná spousta zmatených a v podstatě nemajetných občanů naprosto nesmyslně volí pravicové spolky jako jsou ANO, ODS, TOP09 a další. Ty ovšem nikdy ani náhodou nebudou hájit jejich zájmy. Jsou tady pouze pro obhajobu zájmů horních deseti tisíc. A zájmy nějaké chudoby je nezajímají ani teoreticky. Pan Valenčík se svojí zdrcující "kritikou" vlastně stal obětavým spolupracovníkem Babiše i dalších jako je na př. KDU, TOP09, ODS. Oni nám to pak společně s Babišem pak pěkně spočítají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 17:24
   Kdyby si ČSSD vedla dobře,tak by pan Valenčík nemusel bubnovat na poplach.Volíme strany,aby vládly dobře a i tak,aby je společnost chválila.Po dobrých hospodářských výsledcích státu,tak by se to mělo objevit i na příjmech občanů.Jinak za KDU-ČSL nevidím žádnou kvalitní práci,jenom se vezou na káře ČSSD.

   Smazat
  2. Anonymní12. června 2017 17:56
   Pan Valenčík nebubnuje, ani nepřichází s nějakým nosným nápadem. Prostě se postavil do jednoho šiku s křiklouny tohoto typu: "Jindřich Čech: Pokud budou socani u vlády, můžeme pouze očekávat hospodářskou a kulturní devastaci státu a vládu tupé lůzy..." jak nám laskavě ocitoval. To k ničemu není. To pomáhá jen Babišovi.

   Smazat
 24. Vypadá to, že levicový intelektuál pan Valenčík je dotčen, když na všechna ta jeho varování ČSSD, potažmo KSČM či ještě kdo nereagovali. Teď jejich kritikou objektivně posiluje pravicový mainstream, což si ve svém spravedlivém hněvu buď neuvědomuje nebo, technikou „čím hůř, tím líp“ hodlá přiblížit jakous revoluci. Dnes to vypadá tak, že pokud nemá dojít k nezvratnému zlomu, nezbývá než doufat, že nějak se prosadí ANS, zmátoří KSČM a přijatelně přežije ČSSD. Radime, Radime, prober se, dovolím si co bývalý souputník volat!

  OdpovědětSmazat
 25. Anonymní12. června 2017 22:02
  Také u pana Valenčíka nacházím chyby (jiné názory, než moje), ale zde si myslím, že mu křivdíte. Kritikou ČSSD, ji může pomoci k nápravě její zbloudilosti a tím opět učinit použitelnou. Pokud ČSSD nenapraví svou zbloudilost, tak ani nemůže být oporou levice, ale silně nespolehlivým, tedy i nevolitelným subjektem, který kdykoliv, „kam vítr, tam plášť“.
  Podobně se mýlíte i v možnostech nápravy. ČSSD se tak rychle nezmění, pouze předvede nějaké předvolební kotrmelce, jejichž dopad na reálnou politiku, po volbách zneškodní. Jedinou možností, jak otočit kormidlo politiky směrem k demokracii, je volba SPD – Tomio Okamura. P.K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.