Reklama

středa 21. června 2017

ČSSD odepisuje celou jednu generaci

Eric Best
21.6.2017   Fleet Sheet Final Word

Pamatujete si první vzpřímené roboty? Často rozbili, co jim přišlo do ruky, a když upadli, nedokázali se sami zvednout. Průmyslová politika ČSSD v sobě obsahuje zásadní rozpor a strana kolem tématu našlapuje po špičkách s nešikovností prvních robotů. 
Ve stejný den, kdy premiér Bohuslav Sobotka chválil Siemens za plán vytvořit v příštích sedmi letech 1800 pracovních míst v rámci realizace koncepce Průmysl 4.0, varoval šéf jeho poradců Vladimír Špidla před tím, že robotizace v budoucnu zničí až polovinu pracovních míst.

Siemens a další budou ve svých továrnách zaměstnávat hodně robotů a jen několik vysoce kvalifikovaných lidí, čímž odstaví na vedlejší kolej celou generaci českých zaměstnanců, kteří se nedokáží adaptovat na nové podmínky.

Něco takového by mohla podporovat středopravá strana, ale strana pracujících?

ČSSD slibuje vysoké mzdy, vysokou zaměstnanost a vysokou míru automatizace najednou. Jak by řekl jeden z prvních počítačů: does not compute (nedává smysl).

21 komentářů :

 1. Nikdy to nebyla strana pracujících , ale poskoků kapitálu a západu !! Jakážtakáž levice jsou jen komunisti i když bez komunizmu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano komunisti. Ale ne rentiéry a klientelisti typu Filipa, Dolejše, Konečné a zemř. Ransdorfa.
   bezpartajní komunista

   Smazat
  2. Neotírej se o Ransdorfa, dacane z 22:28, když kulové víš! To byl poslední opravdový komunista v tomhle Absurdistánu a také hodně věděl..., proto musel zemřít. Ty ostatní jsi trefil vcelku dobře..., já bych tam přihodil ještě Kováčíka, ten je, vedle Dolejše, obzvláště povedený.

   Smazat
  3. 23:12 - O revizionistu, protože chtěl revidovat učení marx-leninismu, se budu otírat. A ty mně to nezakážeš! Když vegetil za života v Bruselu, dělal jen hanbu! A ty se pouč a študuj!
   opravdový komunista (i když bezpartajní)

   Smazat
 2. Nastane éra Majitelů robotů, kteří budou disponovat armádou efektivních a produktivních robotů, a zajímat je bude jen doprava surovin a zajištění přísunu energie. Lidská pracovní síla se omezí na datové vstupy a údržbu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kecy, ještě 80 100 let nebude nadvláda robotů.
   budou se bát především ti, co si nakradli

   Smazat
 3. lupiči o kterých se mluví ve starém zákoně a Egyptských letopisech, o kterých mluví babylonský kodex nemohou skončit jinde než na šibenici

  OdpovědětSmazat
 4. Robotizace je nezbytná nebo snad někdo čeká.že příchozí džihádisté tu budou pracovat? A vojáků,policistů a pracovníků bezpečnostních agentur bude třeba neustále víc a víc.Rovněž tak hasičů,mechaniků,vědců,učitelů atd.Bavit se o Soc.dem,Topce,Lidovcích,Zelených i ODS je už jen ztráta času.(Jinak i Sobotka se, byť omylem,raz za rok trefí do černého.Špidla,Dientsbier,Štěch,Zaorálek a ostatní však nikdy) Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. musíš si vybrat, buď lidské bytosti nebo "krematorium"
   robot ti neutře pr de l, ani tě nepohladí!
   maximálně tě zahrne na skládku.
   za živa

   Smazat
 5. Sociál magorismus nezná mezí. Vždycky mě pobaví nějaký socan, co mluví o robotizaci. Takové věci se vyrábí jen v soukromém sektoru. Ve státním, kde je Sobotkova parketa, se v tuhle dobu ztrácí osazenstvo. Obvykle jsou "na jednání".

  OdpovědětSmazat
 6. ČSSD byla,je a bude partají sama pro sebe.Nikdy
  nepomohla manuálním pracovníkům a vždy se jenom
  schovávala před nutností nějakého rozhodnutí.Je
  to ale důsledek neustálého vnitřního boje mezi
  jednotlivými členy o nějakou funkci.Socani se tak
  stali bezvýznamnými hráči na politické scéně.
  Pokud se dostali k moci,všechno zkazili.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Měli by se socani mezi sebou domluvit, Štěchovi se zase zdá že nemá kdo roztáčet kola a tak by rád poslal 100 000 osvč do výroby :-))
  Mimochodem robotizace dříve nebo později nabere takových obrátek, že se nám o tom ani nesnívá. Zajímavé je se že žádný ze slovutných ekonomů ještě vážně nezabýval otázkou jak bude v tom robotickém věku fungovat ekonomika. Levičáci by měli jásat, že konečně přestane vykořisťování pracujících, ale Špidla vymyslí leda tak rozbíjení strojů :-)
  Mno ono nakonec nezbude nic jiného než ty "vykořisťované" roboty řádně zdanit i s jejich majiteli .

  OdpovědětSmazat
 8. Ti už toho naslibovali a dočela si zvolí hlupáka, který v životě nic pořádného neudělal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jeho neuspokojená stará musí používat robertizaci.

   Smazat
 9. Nikdy to nebyla strana pro obyčejný lidi. Pouze další havloidi blažící po moci.Taky sobotka dělal politiku top09 a kraďousek jse jich zastává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povaleči z kaváren - do dolů a továren !!!

   Smazat
  2. 2:55 To by bylo moc pěkné.

   Smazat
  3. Socdemáci vždy prováděli levicovou politiku pravicového typu. Teď už dělají jen tu pravicovou. Na jejich dřívější místo nastoupili dnes komunisté.

   Smazat
 10. Socanské kreatury mají své dny sečteny!

  OdpovědětSmazat
 11. ČSSD neni strana pracujících, ale strana podrazáků, vyčůránků, tunelářů a už vůbec ji nezajímají občané pokud nepotřebuje zrovna voliče. Robotizace není potřeba se obávat! Stačí zkrácení pracovní doby, zkrácení pracovního týdne a vše bude v normálu. Dejte nevolníkům více volna a budou tvořivější pro sebe. Tady je obava, že ta tzv. levná pracovní síla, která jako jediná už zbyla těmhle politickým lemplům, prostě přestane nést zlatá vajíčka, která ty vyžírky tak dobře 27 let živila. Humanoidní roboti mohou být nové velmi prosperující odvětví, jako dnes automobily. Někdo je bude muset vymýšlet, programovat, opravovat, vyrábět atd. Každá rodina je bude chtít mít na domácí práce. Každá ženská, zvlášť když ty mladé umí hovno a jsou k hovnu, jen jako luxusní kousky na vydržování. Ani uvařit a vyprat to neumí. Kolik chlapů to dnes musí doma dělat, aby se vůbec najedli. I v postelích umí hovno a rodit potomky také nechtějí. Robotika je cestou lidstva k dobývání dalších světů a vesmíru. K získání nekonečných zdrojů a prostoru. K zajištění dostatečné produkce pro všechny bez plýtvání a ne jen pro vybrané a ostatní ať živoří. Teda pokud se na přání tzv. elit nevyvraždíme. Jenže těm jelitům ještě nedošlo, že když shoříme my tak oni s námi. Tzv. elity totiž vůbec netvoří moudří a osvícení, ale úplně nejhorší lidský odpad. Chamtivci, sobci, zpupní hlupáci a bezcharakterní zloději a lháři. Alespoň naši západní politici jsou takoví do jednoho. Jejich řád humanoidní roboti ohrožují ve své podstatě, protože dají udřeným lidem svobodu od otrocké práce a to elity nechtějí. Jinak už dávno, nějakých 30 let, jsme mohli mít humanoidní roboty, jako dnes auta. Technologický pokrok je vědomě bržděn. Stačí se podívat na to jak urputně brzdí rozvoj elektromobility a využívání vodíku. Jak urputně se zarazil rozvoj jaderných technologií a úplně nových kompaktních a bezpečných typů jaderných elektráren ve prospech větrníků a podvodů se solární energií. V ČR úplně zářivý příklad eko podvodu a eko zlodějiny ála Bursík a spol. Oni nechtějí řešit problémy. Oni chtějí pouze hrabat pro sebe a žít si jako elita v luxusu hodným králů. Nic netvoří a nejsou potřební.

  OdpovědětSmazat
 12. Eric Best by měl ale vědět, že z každého robota se bude platit daň. Alespoň tak to předpokládají v Německu. A z těch 'robotických' daní se bude vyplácet každému občanovi příspěvek na živobytí, jak se to už dnes zkouší ve Finsku či jak to (zatím) odmítli ve Švýcarsku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.