Reklama

pátek 16. června 2017

Dvě trefy do černého na grémiu ČSSD


Lubomír Man
17. 6. 2017
Připomenu-li si jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval (Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg), naplňuje mě to jistotou, že i tentokrát se naši sociální demokraté na středečním grémiu „trefili do černého“ A to když podle opileckého hesla co tě nezabilo, tě uzdraví, oprostili úlohy vést stranu do nastávajícího volebního boje premiéra Sobotku, a přidělili ji právě nositeli oněch shora zvolených epithetonů. Dílka to lidu, jež nejspolehlivěji vypovídají o tom, jaké skutečné a nikoliv tedy vyfabulované vážnosti a obliby se tento politik pro všechno, čím na sebe přitáhl pozornost, dnes u nás těší. Z čehož nad všechno ostatní vyniká ona jeho zázračná proměna během noci, následující po jeho jmenování ministrem, zahraničí, v níž se na lůžku jednoho z pokojů Černínského paláce dokázal ze své dosavadní oranžové barvy přebarvit jak do modra tak i do duhova, takže zde další den stál před strnulou veřejností Zaorálek už vůbec ne jako vášnivý rétor proti americkému radaru v Brdech (a jak to tak vypadalo, též nepřítel i všeho dalšího amerického roztahování se po světě), ale pravý opak sebe samého ze včerejška, zavilý to nyní protirus a vášnivý proameričan, školometsky poučující národ, že teď už přece někam patříme (myšleny NATO a EU), a musíme se podle toho chovat! A též náruživý obhájce tehdy čerstvě probíhajícího neobhajitelného protivládního puče v Kyjevě, vzniklého nikoliv z vůle lidu, ale koupeného americkými neokonzervativci za pět miliard dolarů a pelmeně a vodku zdarma.

Tenhle obrat a změnu barvy novému zahraničnímu ministrovi lidé a hlavně pak jeho někdejší příznivci (mezi něž jsem též patřil), nikdy neodpustili a nikdy mu jej jako vadu, páchnoucí i po zradě, ani odpustit nemohou. Z tohoto sentimentu vznikly teprve tehdy (a nikoliv tedy nikdy předtím), ony shora zmíněné Zaorálkovy přezdívky, nade vše dokládající, jak obrovskou ztrátu prestiže a dobré pověsti tento člověk během svého vládního angažmá utrpěl, což se samozřejmě nezastavilo jen u něj, ale zasáhlo i jeho stranu a nemalou měrou přispělo k jejímu pádu preferencí od 30 res. 20 procent k dnešním procentům deseti.

Kdybychom žili v normálním světě, strana by se člověka, který ji takto zatěžuje, zbavila a posadila na jeho židli někoho dosud nezkompromitovaného, novou tvář, která by měla jakousi, třeba i minimální šanci vdechnout stranickému voličstvu naději v lepší příští. Ale daleko a předaleko se nalézáme od normálního světa, takže grémium rozhodlo, že právě ten, který též svou mírou propad preferencí ČSSD zavinil, je nejvhodnější osobou i pro úkol přesně opačný, jímž tedy je obrátit pád ve vzestup, a v tomto vítězném duchu vést stranu i do nastávajícího volebního boje s úkolem ne menším, než je její volební vítězství nade všemi. Za kterýžto zázrak má jeho strůjce – ano, pořád mluvíme o témže muži – získat premiérské křeslo.

Je to samozřejmě fantazie, která se skutečnými – a hlavně právě dnes panujícími poměry ve straně i zemi – nemá reálné šance dojít naplnění, a to i kdyby zde vedle Zaorálka nebyla i další postava, jež ze středečního grémia coby figura tentokrát stranicky nejvyšší vzešla. Což je dosavadní ministr vnitra Milan Chovanec, a po rozhodnutí grémia po Sobotkovi též zbrusu nový předseda strany. A docela jako by to bylo podmínkou i pro toto jmenování, znovu muž s nedokonalým renomé u našeho lidu.

Pomiňme v této souvislosti jeho rychlé studium na právech v Plzni, či pověsti, jež se váží k jeho roli při setkání několika činitelů strany s prezidentem republiky po minulých volbách, ale všimněme si onoho jeho činu, kdy před časem oznámil národu, že z titulu své funkce ministra vnitra zřídil na svém ministerstvu dvacetihlavý úřad pro potírání ruské propagandy. Čili úřad na potírání něčeho, co se v naších zglajchšaltovaných a vpravdě totalitních médiích v podstatě nevyskytuje.

Reakce na tento jeho čin se dala očekávat a také se dostavila. Internet se zaplnil protesty lidí proti zřizení úřadu, který chce zřejmě ještě víc, než je tomu dnes, omezit našim lidem přístup k informacím, takže se celá takto zašmodrchaná záležitost se zakulatila oznámením, že se úřadu přiděluje název Centrum proti terorizmu a hybridním hrozbám, přičemž jeho poslání pochopitelně zůstalo stejné, a to takové, jak je ministr napoprvé vyslovil.

I tahle událost se na pádu preferencí ČSSD podepsala, a já mám důvodně za to, že nikoliv v rozměru malém.

Takže shrnuto: Úkol vynést stranu zpět k výšinám byl svěřen dvěma politikům ČSSD, kteří vedle premiéra nesou zřetelně největší podíl na jejím současném úpadku, takže by se dalo říct, že kozlové byli i tentokrát ustaveni zahradníky.

Že to odporuje zdravému rozumu a že se zde takovýmto počínáním připravuje nejtradičnější české i evropské politické straně nejméně tradiční konec, jímž může být – bude-li tento sebevraždený i nadále pokračovat – i její totální vymazání z politické mapy naší země, dnešní vedení strany sociálně demokratické zjevně nevzrušuje.

Protože to, co se v dnešní ČSSD nosí a co rozhoduje o tom, kdo má ve straně šanci jít výš a kdo naopak bude ponížen až vypuzen, rozhoduje jediná věc: Je to otázka, jak jste na tom ve svém vztahu ke Slávkovi.

To je to, co dnes v ČSSD platí – a pokud to i v budoucnu bude ve straně platit, jak to v ní platí dnes i jak to příklady dnešního vzestupu Zaorálka i Chovance dokládají - nelze někdejší straně dělného českého lidu v jejím budoucím osudu ani v nejmenším co závidět..

30 komentářů :

 1. Оливер Стоун Интервью с Путиным. Oliver Stone's Interview with Putin

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/----------------------------------------------------------.-oliver-stone-s-interview-with-putin.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Interview Stona s Putinem bude vysíláno česky na Prima Zoom v pondělí 19.6.2017 večer. Od "pražské a brněnské kavárny" to Prima schytala. Soudruzi redaktoři ze Zpravodajství ČT mocně hřímali proti. Demokratůůůůra, jako když vyšije.

   Smazat
  2. Pražská a brněnská kavárna ať si trhne!!! Čím víc kvičí, tím líp. Hnus a humus!!! Slizká chátra, co není schopná si vydělat vlastní prací a tak se snaží živit se zradou vlastní země a národa.

   Smazat
  3. Čeho se ti kavárníci bojí? Proč se nepodívat na rozhovor americké a ruské veličiny? Každý tam má svého zástupce. Uvidíme, a jako svéprávní si na to každý uděláme svůj názor.Pak to rozebereme. To je přece naprosto normální! Aspoň se přesvědčíme, zda Putin jen líbivě kecá nebo má rozumné názory. A kdo chce, ať se nedívá ale pak ať drží hubu.

   Smazat
 2. Volby: http://www.zemanznovu.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Vcelku souhlas se vším. Jen pan autor popletl jména. Nejedná se o Stanislava , ale o Milana...
  Myslím , že pan Zaorálek byl sluníčkář asi vždycky.Jak jinak by jeho dlouholetou životní partnerkou mohla být Monika Pajerová (zarytá havlistka), asistentka ministra zahr. Zielence , matka Emy Smetana a sestra Kateřiny Žak . biomasy. Všechno jedna rodina :)))) Opravdu Zadolárek ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pryč s takovým šmejdem!!! Ta osoba Smetana a Katka Jacques mluví za vše!!!!!!!!!!

   Smazat
 4. Už mě nebaví komentovat ČSSD a její pravdoláskařské vůdce. Socani mají maloměšťácký základ a většina ve vedení jsou jen paraziti. Na Sobotku a Zaorálka mám už několik let vyhraněný pohled a zjišťuji, že jsem se zase nemýlil. Štěch to dorazil. Jen potvrdil, že vedení ČSSD nemá žádnou koncepci, jen se veze. Jen pomatenec je může volit.

  OdpovědětSmazat
 5. veřejně znamy podrazaci ve vedeni oranžady jistě zaruči nejlepši uspěch v historii ato jim z celeho srdce přeji jakože k černoprdelnim podrazakum přibila dalši genosze partai podrazaku z oranžady jestli vyhrajou tak teprve čechačci uvidi co stvořil samotny satan

  OdpovědětSmazat
 6. Každou stranu vedou židé,tak to jinak dopadnou nemohlo.
  Češi si musí zvolit Češi,pak bude lépe.

  OdpovědětSmazat
 7. A ještě bych přidal lavírující postoj ČSSD k migraci a multikulti agendu. A tak nám na levici zbývá už jen kdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ne ANO. Komanči. Pro mnohé sterilní, bojácní, neperspektívní, k ničemu. Přesto je jako jejich odpůrce, když ještě vládli, budu volit. A to jen z jediného důvodu. Jsou pro všechny ostatní jen otloukánkem, terčem výsměchu a hlavně nenávisti. Pohřbívají je už od hadráku, a k mé radosti je aspoň trápí že jsou pořád před tím pravičáckým sajrajtem kalous-fiala-bělobrad a hlavně dotáhli sosany.

   Smazat
 8. ČT by měla vytáhnout z archivu výročí majdanu v Kyjevě. Bylo zábavné sledovat jak se Zaorálek urputně snaží být viděn v záběru kamery. Málem porazil Porošenka...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všiml jsem si jak se tlačil do záběru kamery. To nám ale naše "veřejnoprávní televize" těžko ukáže !!!

   Smazat
  2. Jo jo. Tlačil se na Porošenka až ho málem porazil

   Smazat
 9. Není to trochu moc dlouhý článek, když stačí jedno slovo, zmrdi. Navíc to každý dávno ví, že to jsou zmrdi a proč to jsou zmrdi, a že dokud tam tyhle zmrdi budou, nikdo jim nebude věřit nos mezi očima či dobrý den. Nechte je být, ať se třeba pos.erou a rozmazají si to kde chtějí, lidi to už dávno nezajímá a sotva zajímat začne.

  OdpovědětSmazat
 10. Pěkně je naočkoval ten Kalous,už se z toho nevyhrabou,fijalové sračky jsou horší nežli v Ostravě ty Vlčkova kaliště,které také nevyčistí nikdo,když se to nepovedlo ani Zaorálkovi....a takové schopné tam mají u toho ČSSD,dnešní ČSAD je katastrofou...slíbili autobusákům,že jim přidají a místo toho jim ubrali a přidali práce,teď čekají s výpověďma až jak uzavřou ty tendry,aby to nedopadlo tak,že lidé už nebudou vůbec jezdit autobusy,ale zase vlaky a nebo vůbec !!!!!!!,lepší raděj nedělat nic,protože už každá novina je nesmysl.....

  OdpovědětSmazat
 11. Zadolárek a cenzor chovanec to nezachrání.

  OdpovědětSmazat
 12. Bohuš odpálil Socany, Chovancovo ministerstvo pravdy a lásky se Zadolárkem připravili socanský funus a Štěch Socany zpopelní!Socani, spěte sladce!

  OdpovědětSmazat
 13. Ti dvě už od pohledu odpudivé existence Zaorálek a Chovanec jsou skutečně trefa do černého. Úplný velký třesk. nedouk zelinář a absolvent VUMLu. Úžasný. Ale dobře jim tak, ať lidi vidí jasně, co je to za stranu. Čssd nebrat!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda, slizský a teflonový Bohúš to má spočítané, Zelinář a sluníčkářský Tlučhuba z VUMLU, socanská oranžáda definitivně na odpis!

   Smazat
 14. "Socialisté" zradili po první válce, zrazovali za první republiky, kdy se stali nechtěnými rodiči KSČ, kdy to své dítě prohlásili za parchanta, chystali se zradit po druhé válce a po svém novém zrození zrazují zase.
  Prostě ani ryba ani rak. A ten zadolárek, opravdová pohroma.

  OdpovědětSmazat
 15. Autor mi hovoří ze srdce, cítím to úplně stejně. Jen bych ještě přidal dovětek o Zaorálkově chráněnci, cynickém grázlovi Bartůškovi! Že s ním tehdy nevyrazil dveře, tak u mě Zaorálek definitivně skončil!

  OdpovědětSmazat
 16. Teď ČSSD slibuje 40 t. platy, rodičovskou, minimální mzdu , jízdu MHD... Proč tedy neprosazovala víc za své 4-leté vlády, kdy byla ve většině a měla premiéra? Copak to , co dnes slibuje je reálné, když mají ani ne polovinu % volebních preferencí a reálně minimum šancí tyto sliby naplnit? Nebo je to lež jako věž před volbami, kdy slibovali redukci a prošetření církevních restitucí a pak se dali podle s KDU do vlády?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to lež jako věž. Lžou jako vždy. Socani spoléhají na to, že vždycky v minulosti lhali a lidi jim to zbaštili a jelo se dál, takže proč by to měnili, věří, že to znova zabere.

   Smazat
  2. Socani opět naslintali lžiprogram pro oblbování občanů a k přetvoření na nepřemýšlivé a tupé ovčany.Slibují modré s nebe a ty ovčane na to skoč!!!Nejsme tupci, Bohouši, proto budeme volit SPD a doufám, že nás bude víc než vás, odepsaných Socanů.

   Smazat
 17. Bohužel, a nevím, kolik lidí si to uvědomuje, nestačí u voleb jen tuto havěť nevolit, ale jít volit v co největším počtu a dát hlas někomu NOVÉMU, mimo současné "tzv zavedené" strany - ty by se jen spolčily a udělaly by KOALICI a ještě by žvanily, že je to vůle lidu. Pokud půjde volit málo lidí, věřím, že současná moc ty volby zfalšuje, pokud ale bude velká účast a masivní hlasování PROTI, pak to dobře nepůjde, ve velkém množství se to falšuje obtížněji a obtížněji ... Je nutné na to pamatovat a snažit se přesvědčit co nejvíc lidí, kterým je ze současné politiky na blití, že mají jít volit PROTI, jinak se nic nezmění ... zas nás oje.ou.

  OdpovědětSmazat
 18. Jsou to fanatické rodiny Moniky Pajerové,Smeteny Bursíka,Dinsbiera,Zadolárka, kterým vše prochází!!!Šu.k.a.la se všema a všichni ji podporují informacema a právní nedoknutelností!!

  OdpovědětSmazat
 19. Tohle je jen naoko, zkrátka snaha zabalit ten svůj shnilý program parazitů, korytářů, zrádců národa a rozdávačů z cizího, do nového obalu s novým ksichtem. A vůbec si neuvědomují, že ten obal je pořádně špinavý, promaštěný a vůbec odporný. Snad to lidé pochopí a nebudou je volit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.