Reklama

čtvrtek 22. června 2017

Emaily Clintonové odhalují, že Kaddáfího zabilo NATO, aby zabránilo vzniku zlatem podložené měny

TheSeepNoMore 

22.6.2017 překlad Zvědavec

Emaily Hillary Clintonové představují opravdový dar k nezaplacení. Když Francie vedla úsilí o prosazení rezoluce Rady bezpečnosti OSN o vytvoření bezletové zóny v Libyi, tvrdila, že jejím hlavním zájmem je ochrana libyjských civilistů (vzhledem k současné situaci v Libyi je třeba oprávněnost tohoto tvrzení zcela přehodnotit). Jedním ze skutečných důvodů vpádu do Libye ale byl, jak tvrdí mnozí „konspirační teoretici“, Kaddáfího záměr dát do oběhu zlatý dinár.Jeden z 3 000 emailů Hillary Clintonové, které zveřejnilo ministerstvo zahraničí na Silvestra, (kdy se skutečně významné zprávy publikují, aby tiše zemřely) odhaluje, že motivem NATO ke svržení Kaddáfího byla především snaha nepřipustit společnou africkou měnu opírající se o zlatý standard a dále pak snaha ovládnout libyjské zásoby ropy.

Předmětný email byl zaslán ministryni zahraničí Hillary Clintonové jejím neoficiálním poradcem Sydneyem Blumenthalem s titulkem „Francouzský klient a Kaddáfího zlato“.
Z Foreign Policy Journal:

Email označuje za iniciátora útoku na Libyi francouzského prezidenta Nicholase Sarkozyho, který tím sledoval pět specifických cílů: získání libyjské ropy, zajištění francouzského vlivu v regionu, posílení Sarkozyho reputace doma, prosazování francouzské vojenské moci a zabránění Kaddáfího vlivu v tzv. „frankofonní Africe“.

Nejvíce překvapuje zdlouhavá pasáž popisující obrovskou hrozbu, kterou tvoří Kaddáfího zlaté a stříbrné rezervy odhadované na „143 tun zlata a stejnou částku ve stříbře“ pro francouzský frank (CFA), který obíhá jako hlavní africká měna. A zde je část emailu, který dokazuje, že NATO mělo pro zničení Libye dodatečnou motivaci (UPDATE: Odkaz byl vymazán, ale zde je webová cache): webcache.googleusercontent.com/... (pozn. překladatele: odkaz nefunguje) (Poznámka editora: Našel jsem ten dokument na wikilekas: https://wikileaks.org/clinton-emails/Clinton_Email_December_Release/C05779612.pdf. A kdyby i tam zmizel, je tady (heslo efekv). )

Toto zlato bylo nahromaděno před povstáním a mělo být použito k vytvoření panafrické měny založené na libyjském zlatém dináru. Smyslem tohoto záměru bylo poskytnout africkým frankofonním zemím alternativu k francouzskému franku (CFA).

(Komentář zdroje: Podle hodnocení znalců hodnota tohoto množství zlata a stříbra se odhaduje na více než 7 miliard dolarů. Francouzští zpravodajští důstojníci se k libyjskému plánu dostali až po zahájení nynějšího povstání a plán byl jedním z faktorů, které ovlivnily rozhodnutí prezidenta Nicolase Sarkozyho připojit Francii k útoku na Libyi. Podle těchto znalců Sarkozyho motivovaly následující ohledy:

 • Touha získat větší podíl na produkci ropy v Libyi,
 • Zvýšit francouzský vliv v severní Africe,
 • Zlepšit svoje vnitropolitické postavení doma,
 • Dát francouzské armádě příležitost znovu potvrdit svou pozici ve světě,
 •  Reagovat na obavy svých poradců ohledně dlouhodobých Kaddáfího plánů nahradit Francii jako dominantní mocnost ve frankofonní Africe.

Ergo, jakmile se francouzští zpravodajci dostali ke Kaddáfího plánu ohledně dináru, rozhodli se spustit proti němu povstaleckou kampaň, protože teď už měli dostatek pádných důvodů pro jeho svržení.

Je přitom smutné, že Kaddáfí (v „prorockém“ telefonickém rozhovoru s Blairem) s předstihem varoval Evropu, že jeho pád přinese nástup islámského extremismu na Západě. Tato výstraha byla opomenuta. Jaká je cena pár lidských životů ve Francii a Libyi proti tomu, když se rychle plní kapsy politiků…

- - -

Hillary Emails Reveal NATO Killed Gaddafi to Stop Libyan Creation of Gold-Backed Currency vyšel 13. června 2017 na asheepnomore.net. Překlad v ceně 199 Kč Zvědavec.

37 komentářů :

 1. Zlato je drzeno nizko aby nedoslo ke kolapsu zapadni ekonomiky
  Kdo nema strelne zbrane je sebevrah

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a kdo má, legální, tak mu je naši politici včas zabaví. Děda.

   Smazat
  2. Za hluboké totality v 68. roce policajti chodili po radioamatérech zabavovat elektronky z vysílaček, aby nemohli komunikovat se světem. Dnes je to jednodušší, mají vypínače a mohou na dálku vypnout internet komukoliv a kdekoliv se jim zlíbí. Holt nová doba, nové možnosti, ale bordel ještě větší.

   Smazat
  3. 11.45 , nepište blbosti !!

   Smazat
 2. Kapsy politiků se plní zlomky procent z peněztoku do bezedných žoků jejich bankéřů - penězoměnců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vitej v zlem svete kapitalismu

   Smazat
  2. 9:56 Tak to dopadá,když poslední koloniální mocnosti v 21 století si pořád dělají nárok na bývalé země jejich vlivu.To neni jen o Fracii a Lybii,ale i o Rusku a Ukrajině.Nejčko Rus"z jakéhosi důvodu"je v Syrii.To si Frantici určitě nenechají líbit.Maji na to právo,ždyť to bylo jejich a oni v Sýrii už i za 2.w.w.si hájili "to svoje" proti spojencům,že?

   Smazat
  3. 12:07 ....s tou Ukrajinou, plácáš nesmysly.
   Vystavuješ se moc slunci. Nedělá ti to dobře. Věř mi....

   Smazat
  4. 12:07 - Sýrie je součást Třetího Říma! Tak neplácej! Kdyby nedošlo k židozednářskýmu puči zavražděním svatýho Starce v rosinci 1916 a nslednému vyvolání nepokojů v petrohradských ulicích v březnu 1917, tak by v květnu došlo k invazi ruské flotily na Bosporu, k osvobození Cařihradu a po současně vedené ofenzívě ve Francii a Itálii a ˇ%Recku ke zhroucení centrálních mocností! pak by Antiochea (provincie Třetího Říma zahrnující část dnes okupovanou tzv. Tureckou republikou a část tzv. Sýrskou arabskou republikou) připadla k Rusku! A Palestina by se dostala pod mezinárodní správu s tím, že Jeruzalem by byl výhradní doména ruské Pravoslavné církve! To byl taky hlavní důvod pro spáchání toho puče a zničení Druhého Říma. Až povstane Třetí, bude ve opět napraveno - http://3rm.info/

   Smazat
 3. Kaddáfí to myslel s Libyi dobře ale bohužel neměl jaderné zbraně. Nejlepší obrana proti agresorům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes už to nepomůže. Novým "držitelům" je, nebo jejich nosiče, již umí včas zlikvidovat. Děda.

   Smazat
  2. Radioaktivní mrak se ovšem roznese po celém světě !!

   Smazat
 4. Pěkně to vylézá na povrch, co je vlastně Klinton(ka) za ptáčka.Celá mafie Klintonů,Soprosů a podobné verbeže. Co je to vlastně za tzv. Demokraty? V podstatě se jedná o vykořisťování národa národem. A politika těchto států je stejná tak jako Usáků, Budem tě pomalu vysávat a když nebudeš poslouchat tak pod rouškou demokracie tě stejně napadnem a dáme ti co proto. Jaký je rozdíl mezi germánama ,francouzama nebo ušákama? No v podstatě žádný, každý loupí, vraždí ve svůj prospěch. A tak do takové organizaze nás tito politikové navezli? To nejde nazvat slušně, co je to za spolek. Když Afrika, kterou vlastě vysály tyto státy potřebuje pomoc, tak se Merkel obrací na celou Evropu. To se ta baba nestydí? No pěkně to všechno vychází na povrch. A je dobře, že je před volbama. Každý slušný člověk si pak hned udělá obrázek, kdo za co lobuje, kdo propaguje EU a kdo je za okamžité vystoupení. A tady jasně vidíme, co vlastně zmanená význam DEMOKRACIE. Dál není co dodat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:57 Ale je co dodat!
   To nejdůležitější!
   Že ty darebáky podporuje naše vláda a téměř celý parlament a všechny naše "zavedené strany" včetně ANO.
   A že budou volby.
   Děda.

   Smazat
  2. Ano, je to tak včetně ANO. Nejen, že není koho volit ze stran, které jsou nyní u koryt, ale mám dojem, že je i ANO k EU tolerantní. A to je chyba. Mám pocit, že nás chtějí za kus žvance prodat, tak jakákoliv jiná strana. Proto nejen strany, ale i ANO patří do této skupiny. To raději ať jsou u koryt komunisté a Okamura. Snad potom se sjedná nějaká náprava.

   Smazat
  3. Jaký je rozdíl mezi Republikány a Demokraty v USA? U Republikánů je vykořisťování člověka člověkem! U Demokratů je tomu naopak!
   Moudrý Brouk Pytlík - ochránce Kamene mudrců

   Smazat
  4. Když je v ANO Telička, který byl u jednání o vstupu do EU a "vyjednal" nevýhodné přístupové smlouvy pro ČR?
   Stropnický, Zlatuška, Jourová, ... půjdou srdnatě proti EU za svrchovanost ČR?

   Smazat
  5. Celá ta partička aneb firma ANO je spolek rentiéru přisátých na naši daňovou kapsu! S pospolitým dělným lidem nemají vůbec, ale vůbec nic společného!
   pozorovatel

   Smazat
 5. Až raz títo gauneri elitari budú skladať účty nechcel by som byť v ich koži.

  OdpovědětSmazat
 6. Až raz títo gauneri elitari budú skladať účty nechcel by som byť v ich koži.

  OdpovědětSmazat
 7. Útok na Libii byl nejsprostší lumpárna, podlá zrada stejného chrakteru jako ukradení Kosova Srbsku a vyhnání Srbů z Krajiny a vůbec sponzorovaná válka na Balkáně. Ne nepodobná vylhaným důvodům k invazi do Iráku a Afghánistánu. Je to pořád stejná písnička, scénář i motivy. Sýrie je toho naprostým dokladem dnes a denně. Stejně jako fantasmagorické obavy tzv. prožraných pobaltských pidiknížectví nebo švorc Ukrajiny z Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chybí už jen to, aby to takhle hodnotil i náš premiér, vláda, parlament. Budou volby.

   Smazat
 8. Nic s tím neuděláme , tak jak za ZSSR . Zase musíme poslouchat , tentokrát kapitalisty . Všechno jednou končí . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za SSSR jsme tak nebyli uvázaní, teď jsme jako psi s náhubkem u boudy! Děkujme opilcovi Gavlovi!

   Smazat
  2. Děkujme sami sobě...

   Smazat
 9. Imperialismus:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Imperialismus

  Poměrně stručně a jasně popsána západní civilizace, jíž světu nutí USA, Německo, Británie a Francie.
  Náš stát neměl a nemá ve svém vedení žádnou osobnost, která by chápala dění ve světě, hájila naše zájmy atd.
  Máme tu zaveden model soukromých firem (politické strany), které na základě nekalých reklamních kampaní získávají možnost, na dobu volebního období, rozdělovat a čerpat finanční prostředky.
  Toť vše. Jakékoliv ideologické řeči jsou jen křovím. Na jakékoliv téma ... školství, ekologie, zdravotnictví, EU, armáda, policie ... atd.
  Hledáním reálných řešení se nikdo nezabývá, jelikož jsou mnohdy jednoduchá a laciná (stála by jen eliminaci zisku firem, parazitujících na státě).
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo přesně tak. Strkáme tam horentní sumy, za to, že si platime " své " odpurce. Vlastní lidi, kteří lobují proti svému státu. Dostáváme asi desetinu zpět, a to jsme ještě šikanováni. Od začátku to byla chyba, a ex prez. Klaus měl pravdu, že bychom neměli Lisabonskou smlouvu podepisovat. Ale každá smlouva jde vypovědět. Když si představím, že Jourová funguje v EU za měsíční příjem 750.000,-Kč , tak toto pokládám, za největší fiasko a podraz na naši zem. A koho dalšího máme v europarlamentu. Toto má být opravdu výkvět naší společnosti? Opravdu? Tak musím konstatovat, že jsme na tom hůře, než jsem si myslel. Vlastně, já zapoměl, u spodiny je zakázáno myslet. Tam je dovoleno jen panáčkovat, jak hodnostáři zozhodnou. Z totality jsme se osvobodili, aspoň to říkají " vznešené hlavy". A co je vlastně toto? To je diktát se vším všudy. Cožpak nemůžeme fongovat, jako svobodný stát a nenechat se neustále řídit. Ani na levo, ale ani na pravo. Konečně se postavme rovně. Jenže mám za to, že do těchto koryt není koho dosadit.

   Smazat
  2. 12:50 - NOVÁ EURÓPSKA ŠĽACHTA
   • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
   • pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker

   Smazat
 10. Jak hlavní viníci, tak i důvod je znám už od "vypuknutí povstání" proti Kaddáfimu. Jen se dřívější tvrzení dokládají dokumenty.
  Nynější prezident Francie plácá "mravoklárné poučky" a chtěl by dirigovat jednání EU a zejména Ruska, při tom jen navaztuje na zločinnou politiku Sarkozyho a jeho spojenců v NATO - samozřejmě i USA a jeho minulého(i současného) vojencko-politického vedení.

  OdpovědětSmazat
 11. Toto je známo už od začátku bombardování Lybie.
  Zase za tím hledej USA.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud chceme na ta 4 obroční prasátka bič, je to jedině odvolatelnost politiků, jako na Islandu. Pokud se to má ale podařit, při hlasování o odvolatelnosti musí v parlamentu sedět nadpoloviční většina čestných poslanců. A před parlamentem musí hřmít dav, aby nezměnili na poslední chvíli názor. A pak ještě senát - ten je taky na dvě věci. Zkrátka opravdu hodně práce. A.Š.

   Smazat
  2. USA jsou vazal, vykonavatel špinavé práce.
   Cui bono?
   Třetí si mne ruce.

   Smazat
 12. V článku a reakcích mi chybí jeden fakt a tím je Africká Unie, kterou chtěl Kadáfi vybudovat. Základním posláním této Unie bylo skončit s rabováním nerostného bohatství Afriky zahraničními monopoly a umožnit rozvoj Afriky ve prospěch jejích obyvatel (životní úroveň, vzdělání, životní podmínky). Tato Unie měla mít i vlastní měnu, jejímž základem by byl zlatý denár, který měl nahradit v obchodních vztazích americký dolar, což bylo nepřípustné. A buď krátce před ustavením nebo možná krátce po ustavení Africké unie začala z vnějšku ona známá akce "Arabské jaro", jehož cílem bylo zničit Kadáfiho, který byl v té době nejsilnějšm politikem Afriky a jejím vůdcem. Současně s ním i Huseina a Asada.
  Ivana

  OdpovědětSmazat
 13. Z Kyjeva bylo všechno zlato odvezeno letadlem do amerického bezpečí hnedle po převratu v březnu 2014. Doufám, že stejné bezpečí našlo i zlato Kaddafího a že si ho všechno nerozdělila Hitlary s Madlou Korbelovou, že něco nechaly v trezorech FEDu na Wallstreet.

  OdpovědětSmazat
 14. USA jediným agresor a původcem všech válek a konfliktů. Tady se usvědčují sami. Vždy, když začne vznikat něco nového a uspěšného a ohrožujícího závislost na USA, tak se tam objeví problém zadavající důvod pro USA vojensky zasáhnout.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.