Reklama

.

.

pátek 30. června 2017

Euro nesmí být přijato! Určitě ne za stavu, který zavinili politici a pánové Singer a Rusnok v cizích službách...


Josef Mrázek
30. 6. 2017
Brzo po listopadu 1989 se podařilo vnutit Československu postavení podřadné kolonie a Česká republika na to plynule navázala. Klasický cíl, zařídit dlouho přetrvávající vykořisťování oběti, byl stejný, jako u kolonialistů minulých století, ale odlišná zeměpisná a politická situace si vyžádala, aby k realizaci byly použity nové prostředky. Agresorem nebyl konkrétní stát, ale mezinárodní finanční kapitál, se kterým vědomě i nevědomě spolupracovali ti, kteří se zmocnili vlády. Místo vojska byla použita špatná měnová a mzdová politika v kombinaci s nesmyslnou a divokou privatizací, zneužitím nevědomosti obyvatelstva a s vyřazením odborů ze hry.


Hlavním ekonomickým zločinem našich národohospodářů a politiků spáchaným při správě státu je to, že zatajili před obyvatelstvem, čeho se dopouštějí a tak škody obrovsky narůstaly a stále rostou. Ovšem nemohli nám sdělit nic přijatelného, protože by se museli doznat, že jsou buď neschopní hlupáci, nebo že pracují v cizích službách. Ani žádná modifikace nebo kombinace těchto případů není nic hezkého. Například drzá výmluva, že obětavě převzali odpovědnost, ale jinak nevěděli, co činí. To vinu nesmývá. Bez znalosti pravidel neměli sednout za volant. A když byli upozorněni, že jedou špatně, měli se přiznat, že neumí nic řídit. A tak, protože jde o škody v řádu desítek bilionů korun (desetitisíců miliard), musíme mluvit o zločinu.

Ti, co vládli, to nebyli stále stejní lidé, ale všichni, praví, leví, středoví, pokračovali v chybách, kterými vše začalo. Nedělali nic pro to, aby se zmenšoval rozdíl mezi směnným kurzem koruny a kurzem stejné kupní síly. Mlčeli k tomu, že cena práce je následkem chybné transformace hospodářství a nečinnosti odborů mnohem nižší, než by odpovídalo produktivitě práce. Dopustili ztrátu národní hospodářské soběstačnosti a podporovali výhradní orientaci na vývoz při krajní nevýhodnosti obojího a špatnou měnovou politikou způsobili kurzovou ztrátu zahraničního obchodu v průměru okolo biliónu korun za rok. Nezabránili zániku výrobních kapacit vysoké úrovně a ztrátě velké většiny národního majetku bez náhrady. Vatikánu a různým církvím vydali majetek, který jim nikdy nepatřil. Zavinili úpadek českého školství a sdělovacích prostředků všeho druhu. Nereagovali na projevy úpadku justice a známky mocenských vlivů a zneužívání nástrojů určených k prosazování bezpečnosti a spravedlnosti. Souhrnem těchto chyb umožnili zahraničnímu kapitálu zacházet trvale s Českou republikou jako s podřadnou kolonií.

Takto zbídačený stát byl přijat do EU za velmi špatných podmínek, spíše jako kořist, než jako rovnoprávný člen, a jeho bídné postavení mělo být utvrzeno přijetím jednotné měny. S tím váhala i většina těch, kteří naše špatné postavení zavinili, ale Slováci, kteří se mezitím osamostatnili, v euru viděli příležitost vystoupit ze stínu. Slabého postavení se sice nezbavili, ale aspoň nás v několika ukazatelích předstihli. Slovenská koruna měla v době přechodu větší kupní sílu, než udával přepočítávací kurz, ale ten byl považován za přijatelný výsledek, čekala se ještě horší hodnota.

Účast v eurozóně pro Slováky znamená, že jsou vystaveni důsledkům machinací, které ECB provádí s eurem. Ale tomu jsme vystaveni od listopadu roku 2013 také, protože ČNB v tu dobu svázala českou korunu s eurem pevnou vazbou a ani po skončení intervencí se tato vazba ještě ani zdaleka neuvolnila. Jen velmi pomalu odeznívá násilné oslabení koruny a její zapojení do eurozóny za velmi nevýhodných podmínek. Ty jsou dány nesprávně nízkou cenou práce a zejména velkým rozdílem rozhodujících kurzů, kurzu stejné kupní síly a směnného kurzu vůči euru. Za účelem klamání občanů se o existenci kurzu stejné kupní síly prakticky nikdo ani nezmiňuje.

Kurz stejné kupní síly je v tuto dobu někde v okolí 15 až 16 Kč za 1 euro. Směnný kurz na devizovém trhu by mohl být, kdyby býval vývoj pokračoval bez intervencí ČNB, 22 až 23 Kč za 1 euro. Podle pravidla, že při zavádění eura se má při přepočítávání použít směnný kurz používaný po dobu dvou let před přechodem, by to bylo 27 Kč za 1 euro, úplně nepřijatelné podhodnocení koruny.

Výrok pana Rusnoka, že jsme připraveni euro přijmout, je zcela falešný. Asi si je jist ochranou ze strany těch, pro které pracuje. Také proti němu směřovalo trestní oznámení Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze ve věci velmi důvodného podezření, že porušil zákon o ČNB. Vsz potvrdilo příjem ozámení 25.5.2017 a sdělilo, že požádá Policii ČR, Národní centrálu proti organizovanému zločinu SKPV o prošetření, a ta odpověděla již 13.6.2017 bez jakéhokoliv vysvětlení, že nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu a podání odložila ad acta. Zdá se, že stav orgánů činných v tomto směru se nelepší, ale zhoršuje. Měli by to vědět ti, kteří si myslí, že by zákon o ČNB měl ČNB zavazovat, aby pracovala pro Českou republiku. Nepřímo to tam je, ale nelze se dovolat práva.

Přijetím eura by se, mimo jiné, odložilo řešení problému nízké ceny práce, který Českou republiku dusí po celou dobu její existence. V průměru jsou mzdy vypláceny jen jako dvě třetiny jejich spravedlivé výše, a to ještě jen při uplatnění jejich plné hodnoty, bez kurzové ztráty. Chybějící třetina obnáší více než 600 miliard Kč za rok. Nízká cena práce vznikla tak, že za komunistů byly součástí odměňování pracovníků významné benefity poskytované všem občanům. Při nedomyšlené transformaci byly benefity odbourány a nebyly kompensovány a chromé odbory to nereklamovaly. Tak se stalo, že střední měsíční mzda (medián mezd) je o nejméně 12 000 Kč nižší, než by měla být.

Dále uvedu, jaké má následky rozdíl platného směnného kurzu a kurzu stejné kupní síly. Hodnota ročního vývozu z ČR bude v roce 2017 více než 3 300 miliard Kč. Při poměru kurzu stejné kupní síly ke směnnému kurzu 16 : 26 = 0.615 by byla hodnota dovozu jen 2 031 miliard Kč. Roční kurzová ztráta by byla 1 269 miliard Kč, rozpočteno na jednoho obyvatele za měsíc to je zhruba 10 000 Kč. Roční kurzová ztráta při vývozu je tedy prakticky rovná ročnímu úhrnu mezd. Intervencemi se zhoršila o nejméně 300 miliard Kč a zatím moc neklesá.

Vidíme tedy hodnoty dvou velkých ztrát. První ve výši asi poloviny vyplácených mezd, té se zmocňují zaměstnavatelé. Zahraniční majitelé firem tyto peníze vyvážejí jako bezdůvodný zisk za hranice. Druhá položka má zhruba velikost celého objemu mezd a je celá bezdůvodným ziskem různých subjektů v zahraničí. Dohromady jde o jedenapůl násobek objemu mezd a to by umožnilo vyplácet mzdy ve výši 250 % toho, co je vypláceno. V tom případě by byli občané ČR rovnoprávnějšími konzumenty u evropského stolu. Dost by přesto ještě chybělo, a to je následek poškození našeho národního hospodářství hloupou transformací, klesl totiž podíl kvalifikované práce a práce s velkou přidanou hodnotou a přibylo montoven, skladů a rabování zdrojů.

Bylo vysvětleno, že bez udělání pořádku v oblasti ceny práce a bez dosažení blízkosti směnného kurzu a kurzu stejné kupní síly, nelze přijmout euro bez závažných škod. Ale i kdyby to všechno bylo splněno, jsou zde ještě další vážné důvody, proč euro nepříjmat. Záruční poplatky a hospodářské těžkosti jsou ještě to méně podstatné. Důležitější je, že přijetí eura by znamenalo smyčku posilující pevnou vazbu s šíleným jádrem EU a oslabovalo by to zbytky naší suverenity a ztěžovalo czexit, kterému bude těžké se vyhnout, nechceme-li zaniknout jako národní stát, kterého si vážíme a máme ho rádi.

67 komentářů :

 1. Jsem pro přijetí EURA, ale v kurzu 15,-Kč za 1 EURO. Přijetí EURA za kurz 26,-Kč za 1 EURO nás pošle do otroctví vůči Německu a ostatním západním zemím a už nikdy se z tohoto otroctví nedostaneme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V zadnem pripade!Necht to stoji co to stoji ale prijmout €?Ani 1:1.Kazdy kdo ma alespon trochu soudnosti by mel tuto myslenku opustit a radeji casteji se divat na hodiny aby vedel-ktera prave bije.

   Vymazat
 2. Autor zapomněl napsat , že se na uvrhnutí Československa a později ČR do postavení " vykořisťované kolonie " podílelo jedno a to samé etnikum jak ze strany " Západu " tak našeho státu ( Chartisté 1977, Prognostický ústav , Média - ČT, Rozhlas, novináři , herci atd.)
  Pánové Tošovský ( nevýhodný prodej 56 tun zlata za 320/327 USD/1 unci v letech 1997-1998) či Singer a Rusnok - 3,5 let trvající nesmyslné oslabení koruny - jsou důstojní reprezentanti " onoho etnika".
  Pro ty co se stále nedovtípili ono etnikum pochází ze státu který je " největším přítelem ČR ".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (13:41):
   Pro etnikum je pojítkem blízká genetická příbuznost.
   Pro darebáky celého světa pak blízký způsob uvažování a zločinného konání.
   Takže fakt etnikum? ...

   Vymazat
  2. 13:41 tak synku,čí jsme byli(ČSSR) kolonií před rokem 89. Nadáváš na chartu,teda i na STBáka Havla a ta samá svloloč,co sloužila Moskvě za pár roků sloužila a posluhuje dodnes USA a Sorosum.Trochu schíza ve tvém myšlení,co?

   Vymazat
  3. Zapomněl jste jmenovat Zemana

   Vymazat
  4. 17:33-Opět jeden anonymní hrdina si přišel
   kopnout do Zemana.Nejsem jeho obdivovatel
   a právě z důvodu jeho eurohujerství proti
   němu mám mnoho výhrad.Nikdy bych se však
   nesnížil anonymnímu špinění nějaké osoby.
   Pro Vás je to zřejmě normativ,jako pro
   Udavače STB a dříve Gestapa.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. Snad zde nekdo nenaznacuje ze jde opet o zida?? To je ale hrich vsech hrichu, zid lhal vzdy a vse a neni duvod menit pravidla pravdomluvnnosti pro nase preziffsi holokolo.Vzdy v jednom siku i uslintany musi dostat praci prislusejici rase vyssi .Kdyz slinta moc podrzte nocnik ale prosim pochpte podstatu veci jaka je a nenapadejte bratra lzida mysli to vzdy dobre-pro sebe

   Vymazat
  6. František Opluštil 15:50 přesné, dík! Pro pitomce, co mají jen to jediné, blbé vysvětlení světa ... (jsem 7 generací zpět prokázaný árijec).

   Vymazat
  7. 22:53

   A máte protektorátní osvědčení o arijském původu? -- V tom případě byste se mohl přihlásit na Světovou výstavu čistokrevných plemen. Bude se konat v Kyjevě.

   Vymazat
  8. 22.53 a ty jiste fasujes mouku v kibucu po spolecnem obcovani nejradeji s mladymi-hosami

   Vymazat
  9. Chlapci 22:59, 23:54, jsem jeden z té školní třídy české obecné pětitřídky, kterou jakás čistě německá komis v okresním městě, roku 1943 ke jménu, osobním údajům,zapisovala barvu očí, vlasů, výšku, hmotnost, proměřovala proporce těla a lebku s konečným verdiktem k typu, a na závěr německy kladenou otázkou. Protože matka byla (českou) učitelkou, musela rodina doložit nejméně tři generace zpět árijský původ. Někteří víte o Protektorátu Böhmen und Mähren prd a blboučce si cintáte pentli. Diskutujte k věci, co valně nevíte, to si laskavě zjistěte.

   Vymazat
  10. 1.11 a co jako chtel pisatel se vyjadriti ?? Pod ochranou Rise se v Cesku zrali husy a prasata.Kdyby nebylo sileneho blazna z Anglie Churchilla ktery sem poslal na smrt nekolik nadsenych chlapcu nikdy by cesi nepznali zlo valky . On byl silenec #1 a #2 byl Harris jez byl posedly vrazdenim od 1942 coz vedlo k odvetnym utokum luftwafe na Londyn s nedozirnymi nasledky na zivotech (hodne mne to pripomina dnesni dobu a kecy o tom jak se musi pomoci chudakum z Afriky a Iraku a Somalie a Lybie a ostatnich zplundrovanych zemych.Kdo to zavinil a provedl?? Onen silenec dokonce vymyslel plan jak za pomoci zajatych 100 000 Nemcu a US army a spol napadne rusy jiz v lete 1945. Nastesti mu to generalove nesezrali a sel brzy od valu ,ale skody jiz byly spachane.Kdo nechal sadisticky bombardovat Nemecko prakticky po valce?? Drazdany a dalsi mesta srovnali se zemi spolu se statisici detmi a zenami(muzi byli na fronte a nebo v zajeti)Ono pozor ony ty lzidolzi maji taky konec . Jak napriklad v me tride v 1949 bylo polovina deti zidu ucitelka smrdici jako ksiry od velblouda , 200 kg byla zidovka a dalsi veci o kterych se radeji nerozepisovat Ono totiz vse je lez jako vez.A laskave si vezmete kalkulacku a zacnete r 1942 kdy vysel zakon o konecnem reseni a kveten 1945 kolik je to dnu a kolik by tedy za hodinu museli zabit zidu nemci a dojdete k zajimavym cislum ,ze zemekoule je placata vesmir hranaty a svetlo leti jako eroplan jak rikal Benes kdyz vymyslel ten PLAN

   Vymazat
  11. 2:31 co bylo nebo nebylo za Protektorátu k jídlu mám v paměti. Hlad jsem bral za standardní životní pocit, jako děti jsme okusovali od jara do podzimu kde co zeleného, kradli ovoce, obilí... a loudili o kousek chleba. Německý teror proti obyvatelstvu začal dávno před Heydrychiádou, takže reakci Čechů a české vlády, která pracovala na předpokladech k obnově ČS republiky s neuvěřitelnými neznalostmi blbě nekritizujte! Pravda, nálety angloameričanů na Drážďany atd. měly teroristický charakter, nebyly vedeny ve prospěch ukončení války, ale jako ukázka vojenské síly k zastrašení SSSR a maximální devastaci prostoru, který si SSSR osvojí. Předehra studené války. Ty židy si nechte od cesty, když nechápete, že i mezi lidmi funguje přirozený výběr, takže všemožné historicky stabilizované lidské okruhy mají víc, nebo méně rozvinuté určité vlastnosti. Viz např. černošští atleti.

   Vymazat
  12. Zajímavá informace:
   https://www.youtube.com/watch?v=mNJQwtBANS8

   Vymazat
 3. Jestli v peněžence - nemám - koruny nebo eura výjde nastejno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abych nekecal, mám jich tam právě jednadvacet.

   Vymazat
  2. 14:18 nejen stav peněženky je podmínkou života jednotlivce, natož společnosti, sobče

   Vymazat
  3. tu dvacku můžu postrádat jestli Vám chybí

   Vymazat
  4. 0:09 nechybí, peníze jsou to poslední, co bych postrádal.

   Vymazat
  5. Takže Vám vadí slovo peněženka. Dáváte přednost portmonce?

   Vymazat
  6. ,PP .)
   Já cca 60, ale ještě musím mámě koupit noviny..

   Vymazat
 4. Euro musí být zavedeno i v ČR co nejdříve, protože i ČR se musí spolupodílet na záchraně a udržení dolaru coby celosvětového platidla alespoň prostřednictvím podřízené měny, kterým je euro. Česko není Norsko, nemá zemní plyn a o slavné lithium už stejně přišlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fujtajbl!!!

   Vymazat
  2. Ty to napises jen tak.
   O slavne lithium uz stejne prislo.

   Ne, neprislo. Megazlodeji ho prodali za facku, aniz by se ptali, jako by to byla jejich kulna na drivi. No nebylo to jejich...

   Vymazat
 5. Česko už je fakticky bez měnového zlata (prodal jistý guvernér Tošenovský, t.č. na dlouhodobém pobytu v USA), takže to euro klidně můžeme přijmout, protože rotačky ECB běží na plné pecky a už to ani není komu dávat, protože ani tento eurový papír (stejně jako dolar) není ničím krytý, žádným reálným produktem.

  OdpovědětVymazat
 6. Oni se neptaji, proste jedou. A jedou na kokain, jak je videt.

  Neco mi neleze do hlavy. 27 let slysim, ze kazdy je sam za sebe odpovedny, ze kazdy ma pravo se rozhodnout, ze ma na vyber.
  Rovnostarstvi je pry cesta do pekel, atd.
  Proc az nyni se nekdo vubec divi, ze nekdo se citi rovnejsi, rozhoduje za nej a vybira jeho cestu bez neho?

  Nebo jste byli vsichni zvykli, ze pokud se vas to netyka, zustane to naporad? Ne, porad plati akce - reakce, pricina - dusledek. Jen cas odezvy je velmi relativni.

  Nejvetsi chyba je neexistence vymahatelnosti prava. Nu, bohuzel. Nekdo je holt nepostizitelny, neb to ani neni, bez velkych dusledku, mozne. Kolonialni stav ma radu "pak", ktere nepovoli vymanuti.

  Ty jine dusledky (vymirani puvodniho obyvatelstva a migrace), budou extremne gradovat nyni. Take maji sve priciny, rada z nich, ne vsechny, je uvedena v clanku.

  OdpovědětVymazat
 7. Otázka: Je zločin využívat svoji převahu v chápání nebo svých naakumulovaných zdrojů k parazitování na ostatních nebo je to jen přirozenost? Útěchou všech nedobrovolných hostitelů může být to, že v principu žádný strom neroste do nebe. Takže procesy se jednou otočí zpět, aby se vytvořené nerovnováhy srovnaly. A jak správně podotýká V.V Pjakin. Přispěním každého svojí mírou chápání může tomu procesu zvratu ( narovnání ) napomoci, aby nevyhnutelnost té změny byla co nejméně bolestivá a "krvavá". Protože umírající kobyla nejvíce kope.

  OdpovědětVymazat
 8. Ještě taková doplňující otázka. Hraje v rozhodování o přijetí Eura nějakou roli, že Česká Koruna je součástí národní identity? Jsem z toho totiž terazkovsky zmätený.

  OdpovědětVymazat
 9. Identita podle všeho nemá český ekvivalent. Dokonce ani ekvivalent nemá český ekvivalent. Jak ti Češi dříve přemýšleli?

  OdpovědětVymazat
 10. Jiří Jírovec30. června 2017 16:06

  Euro je nepochybně jen malá část problému. Pro řadového občana, za kterého se považuji, je prakticky nemožné najít srozumitelnou analýzu toho co jeho přijetí/nepřijetí znamená.

  Po roce 1989 se k moci dostali hlupáci, kteří nechápali, jak vlastně kapitalismus funguje a navíc uvěřili, že ti hodní hoši (nejlépe) z USA nám přinesou bohatství. Je úplně jedno jestli se jmenovali Havel, Klaus, Dlouhý nebo Ježek.

  Jejich idiocie pokračuje dál a dál. Cožpak se Sobotka nerozplývá štěstím, když "nalákáme" nějaké investory? Zapomínají na to, že investora lze definovat jako člověka, který si chce odvézt víc než do projektu vložil.

  Během několika posledních let jsou peníze laciné. Kolik jsme si půjčili, abychom doma investovali?

  Kolik bohatství jsme prodali do cizích rukou? Co nám ještě patří? V poslední době se mluví o lithiu, ale není již zašantročené jinam? Proč byl prodán Plzeňský pivovar? Kdo vlastní skladiště, která používá Amazon? Kdo se snaží prodat Budvar, aby si namazal kapsu?

  Tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Snadné vítězství nad komunismem zatemnělo mozky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti co se dostali v roce 1989 k moci nebyli žádní hlupáci, velmi dobře věděli co dělají a také dosáhli svého cíle - ožebračili Český národ tak , jak to během 20tého století nedokázalo ani Rakousko-Uhersko, Hitler a KSČ dohromady.
   Ti co řídili privatizaci v ČR a politiku ČR žebráci rozhodně nejsou a mohou se právem smát, protože to co se jim dovolilo v ČR by jim v jiných státech neprošlo a skončili by ve vězení.

   Vymazat
  2. Existuje něco jako národní investiční fond? Asi ne. Tak proto. Proč se prodal Plzeňský pivovar? Tuhle otázku dejte jako poslední do Chcete být milionářem a ušetříte.

   Vymazat
  3. Když budeme hodní a chytří, tak nám ho třeba za sto let Japonci prodají zpět.

   Vymazat
  4. http://imgur.com/a/vMcR0

   Vymazat
  5. Re (16:13):
   Souhlasím s vámi, že to nebyli hlupáci, ale byli o to většími fanatiky neoliberalismu.
   Ve velké většině se jednalo (a dodnes jedná) o lidi, kteří byli až tak ve vleku své jednostranné ideologické předpojatosti (jejímž základem byla neopodstatněná víra v ničím neomezované svobody, vč. podnikání, a ničím neregulovaný trh), že byli ochotni obětovat i celý národ, jen aby toho dosáhli.
   Že by to nemohlo fungovat a nefungovalo, jim vadilo pramálo.
   Obávám se, že do své smrti nepochopí svou stupiditu, a dál budou ve veřejném prostoru mlít ty své mantry.
   Zářnými příklady byli Klaus, Ježek, Dyba a Dlouhý.
   Pokračovatelů mají dost na to, aby v započatém díle zkázy "úspěšně" pokračovali ...

   Vymazat
  6. Absolutne ,velmi jednoduse a i pro jednoduche jednoduse shrnuto. Hlavni problem je ten ze ta svoloc ktera to spolu s CIA prevratila a uvrhla Ceskoslovensko do bordelu a bidy stale vysvetluje obcanum jak to udelali dobre a stale rozhoduji v celem tom svinstvu ktere od r.1989 se zvetsuje a prohlubuje . Porad vsichni jen lzou a lzou a blby lid jim veri a veri na volby jez zase nic nezmeni a zmenit nemohou neb neni dulezite kdo voli ale kdo to pocita a navic maji v roce prostredky jak usmernit nazory neposlusnych ,nehlede ze platy a prebendy ktere zmeni temer kazdeho .Viz platy ,plat Spidly v dobe kdy byl v Bruselu se valet s usmevem idiota a prisluhovat vrchnosti byl 650 000 Kc v dobe kdy zena za pultem maka za 13 000 hrubeho .Takze MYSLET a neco delat a ne jim zobat z jejich zpocenych pazour ze kterych kape kreff

   Vymazat
  7. Miroslav Kalousek- privatizovat Budvar, stát nemá co vařit pivo. Volte tu jeho TOP09 se Scwarzenbergem, myslete na Becherovku ...

   Vymazat
  8. Jen revoluce ukáže kdo kradl! to by byly kolony na celnici jak utíkají z Česka!

   Vymazat
 11. Slovanská poslušná vydrancovaná kolonie, vstoupí do 4.Velkogermánské říše, s bonusem desetitisíců nasolených slimáků a po stromech skákajících primátů, velmi brzo, ta doba se rychle blíží.Pokud si lid navolí tatáž individua a zloděje, kteří jsou již 27 let u svých zlatých korýtek a stále spokojeně mlaskají, tak je to neodvratitelné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a proto volte Sobotku a jeho partaj, je přece vzpurný a neposlušný jako Orbán :-)

   Vymazat
  2. Socani se Sobotkou v demisi, se jistě se svými gumovými a teflonovými loupežníky, propadnou do Západního Německa.

   Vymazat
 12. Trocha filosofie nikoho nezabije:
  V kapitalismu jsou slabší ovládáni silnějšími. Toto sdělení by mělo stačit k vysvětlení všeho co se kde děje. S demokracií nemá kapitalismus vůbec nic společného. Ti dva jsou nesmiřitelnými nepřáteli. Až to pochopíme, může být líp.

  OdpovědětVymazat
 13. Na Západě nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání, protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozby války.

  OdpovědětVymazat
 14. Švýcaři se právě připravují znárodnit míliardy, které převedl na švýcarská konta Bakala, když tuneloval NWR. Miliardy zůstanou Švýcarům, Česku jako obvykle zůstanou vytunelované OKD a oči pro pláč. Tak tomu říkám koloběh života!

  OdpovědětVymazat
 15. Jsem už starý a pomalu se chystám do hrobu. Ocenil bych, kdyby před mou smrti bylo dáno euro do oběhu.
  Jak bývá zvykem u některých kultur, dali by mi příbuzní jedno euro do rakve. Pohřeb na druhou by byl velice efektní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stop euru a US doláru !30. června 2017 22:47

   18:01
   Ja som tiež už starý a pomaly sa chystám do hrobu. Vysokoškolským vzdelaním a svou celoživotnou praxou som ekonóm a finančák. Ocenil by som, keby před mojou smrťou bolo zrušené euro v obehu.
   Každý štát, ktorý má euro v obehu, podporuje americký dolár. Ten nie je ničím krytý, ani zlatom ani prácou. Je to len zdrap potlačeného papiera! Rusi a Činania do dobre vedia a v súčasnej dobe konajú opatrenia na likvidáciu amer. doláru ako medzinárodnej zúčtovateľnej meny visiacej imaginárne vo vzduchu!

   Vymazat
 16. Už jsou vybrané obrázky, co se pro nás budou razit na dvoueuro?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano jsou-na jedne ze stran by mela byt vcela s rohama-symbolizujici,ze cesi jsou pilni jako vcely ale hloupi jak voli.

   Vymazat
  2. Pane Franz 1449, pro takovou minci bych určitě byl. Pokud jste to vymyslel vlastní hlavou, opatrujte se. Patříte k duševnímu národnímu pokladu.

   Vymazat
 17. Toz za co be dostal podpindosnik Singer mezinarodnó ceno vod stareho Rokefellera a ten Rusnák "vole vole kámen vesrme sa na nem" to je kapitola sama pro sebe.......toz Chazarové nám to vocúravajó rohy....a me jim curáme na prsa....howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ctitel Komenského30. června 2017 23:02

   Nedělej ze sebe hňupa a rádoby Ostraváka! Piš spisovnou češtinou, aby Ti každý lépe rozuměl. A když jí neovládáš, tak sem nelez!
   Zopakuj si základní školu!

   Vymazat
 18. Tady se toho člověk příliš nedozví.

  OdpovědětVymazat
 19. Ano,výstižně popsané včetně posledního odstavce.Rusnok mě dosti zklamal,jen se vzpírám věřit,že i on je mezi těmi,co vlastně nekopou za naší vlast,ale proti nám,respektive za globální svět,který z hluboka "kašle" na jednotlivé státy.Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 20. -Tak, doprdele, kdo si z koho dělá supermarket? Přiblblý Makaron tvrdí, něco, co evidentně není pravda a všichni ti ještě blbější novináři mu dávají za pravdu. Do ruda mě rozpaluje, že všiváky ještě ze zákona musím platit.

  OdpovědětVymazat
 21. Nemam zájem o euro ani o eu. Mám zájem o korunu a ČR.

  OdpovědětVymazat
 22. Ne, že bych si to nedovedl představit, ale prostě si to nějak nedovedu představit.

  OdpovědětVymazat
 23. Proč nějaké podivné euro, stačí počkat chvilku na Deutsche Mark. V Německé unií to stejně časem přijde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to nic nemožného, protože SRN si na rozdíl od jiných zemí, které přešly na euro, svoje marky stažené z oběhu (včetně minci) schovalo do depozitů pro všechny případy. V případě finančního kolapsu mohou tyto marky kdykoliv pustit do oběhu.

   Vymazat
 24. I na Rusnokovi je vidět, jak jsou socdemáci pružní až ohební, když páníček zavelí. Jeden den Rusnok prohlásí, že to na přijetí eura v dohledném horizontu vůbec nevidí. O tomto prohlášení se dozvěděla i vrchnost v ECB a najednou i ten Rusnok žvatlá úplně něco jiného. A proto volte ČSSD, volte tuto stranu s rovnou páteří, přátelé :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V politické řeči "musíme se připravit", znamená "musíme si to rozmyslet", a stejně tak "jsme připravení", může znamenat "už jsme se rozhodli".

   Vymazat
 25. Pane Mrázku - výborné shrnutí.
  A zase budou volby.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 26. Pane Mrázku,guvernér ČNB Rusnok nemůže být přece v cizích službách jak tvrdíte,protože ho přímo do funkce navrhl a jmenoval prezident ČR Miloš Zeman.
  Podle komentátorů typu jako vy prezident Zeman vystupuje jako ochránce českých národních zájmů a máme mu být za to vděčni.Nebo to není pravda ?

  OdpovědětVymazat
 27. Přijetí Eura v CZ je existenční nutností pro současnou diktaturu kapitálu: klasická podoba tunelování ČR skončila a zavedení eura umožňuje v jejím pokračování na vyšší zlodějské úrovni. Jen si spoečítejte, že na každém euru tuneláři vydělávají na českém občanovi 10 Kč. Představte si opak: budete euro nakupovat za 8 Kč. Pak by to bylo tunelování eura korunou a za jedno euro by každý Čech získal bezpracně hned dalších 8 Kč. Tak až b ude takoví situace, měli bychom se k eurozóně připojit.
  Jaké jsou důvody, že Britanie, Dánsko a Švédsko Euro nezavedli?

  OdpovědětVymazat
 28. žádné euro! chceme si definitivně zachovat korunu!

  OdpovědětVymazat