Reklama

.

.

úterý 6. června 2017

“Fake News”: CNN si vyrobila reportáž podľa potrieb. Tentokrát v Londýne protestovali moslimovia proti terorizmu

Samuel Gdovin
6.6.2017  Hlavné správy

Americká spravodajská televízia CNN po útoku v Londýne natočila reportáž o proteste moslimskej komunity proti terorizmu. Neskôr sa však ukázalo, že protest nebol vôbec spontánny, ale najskôr zinscenovaný. Údajní protestujúci sa riadili pokynmi novinárov a celé to pripomínalo “divadelné predstavenie”.  
Na internete sa objavilo video, ktoré zachytáva dianie pred pripravovanou reportážou

CNN je svetoznáma spravodajská televízia, od ktorej správy preberajú médiá po celom svete. Americká televízia často obviňuje ruské médiá zo šírenia údajných hoaxov a propagandy. Na reportáži z Londýna však môžeme vidieť, že existuje aj západná propaganda.

Po poslednom teroristickom útoku v Londýne uplynulú sobotu spravodajská stanica CNN zverejnila reportáž Becky Andersonovej o moslimoch, ktorí vyšli do ulíc, aby protestovali proti terorizmu. Scénu, ktorú reportéri natočili, prevzali aj iné svetové médiá ako BBC1, agentúra AP, Fox News či ARD (tá po prevalení toho, ako k záberom došlo, reportáž stiahla).

Zverejnenie “natáčania z natáčania” však vyvolalo reakcie konzervatívnych a alternatívnych médií, ktoré obvinili reportérku zo zinscenovania, ktorým mala vykresliť moslimskú komunitu v lepšom svetle. Video totiž zobrazuje, ako sa policajti za režírovania Becky Andersonovej snažia organizovať scénu natáčania, a umiestňovať demonštrantov pred kamerami na mieste, ktoré bolo uzavreté. Necelá desiatka demonštrantov je následne inštruovaná, ako a kde sa má postaviť, ako majú držať transparent a sú premiestňovaní do rôznych polôh, aby bol záber kamery čo najlepší.

Výsledok? Takto vyzerala reportáž v médiách:A takto vyzeralo samotné natáčanie, resp. príprava propagandistickej reportáže:Niektorí novinári preto obvinili CNN z podvodu a zo šírenia Fake News. Za Fake news označil CNN aj terajší americký prezident Donald Trump. Americká televízia však takéto obvinenia odmieta.

- - -

12 komentářů :

 1. Co když CNN věděla že bude atentát?

  OdpovědětVymazat
 2. Je to tady podruhé úmyslně nebo omylem? Když se dívám na ten štáb, zejména onoho metrosexuála či aktivní dámu v popředí, vidím jak zdánlivě civilizovaní lidé jsou ve skutečnosti hyeny.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 4. Ani slaboduchost, ani omyl. Prostě jen plnění zadání, které je od oligarchů - majitelů také medií, která jsou jejich pomocníky v řízení "té správné" společnosti. U nás se vyvolává děs z Babiše, jako oligarchy v politice. Ale ten je zcela neškodný, je na něj vidět a je pod kontrolou občanů. Všichni ostatní politici a novináři jsou loutkami občanům skryté oligarchie. Politici a novináři za oligarchii anonymně vykonávají špinavou práci - manipulaci s občany. Proto jeden Babiš na scéně je "nad zlato", než ty hordy politických a novinářských sluhů světové oligarchie, tahající za špagátky svých loutek za scénou. Oligarchie, která nás zatáhla do válek proti muslimům a táhne nás do 3. světové války musíme odzvonit! JAK?
  Máme volby - a tak tedy raději desetkrát ANO, než jednou soc. dem., ODS, TOP 09, lidovce. Ty už český stát tunelovaly hmotně a mravně 25 roků - ve prospěch svých pánů - oligarchů.
  Sobotka s pádem soc. dem. ke dnu volá po ukončení žabomyších válek!!! Ale kdo je začal, kdo mu je diktuje a proč byly do dnes pro něj dobré?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:40: Výborný a případný komentář! Rád bych si přečetl víc takových bezvadných a racionálních názorů.

   Vymazat
 5. nejsou slaboduší, dostali jistě dobře zaplaceno. Vždyť je jich jenom několik, moc to produkci jistě nestálo. jenže solokapr se jaxi nevyvedl hahaha

  OdpovědětVymazat
 6. CNN si zaslouží velkou pochvalu!
  Londýn je velmi velké město. Shromáždit v tak krátké době všechny umírněné muslimy z celého Londýna je úkol hodný Herkula. A CNN je jistě našla všechny do jediného.

  OdpovědětVymazat
 7. To není nic nového, u CNN je to zřejmě obvyklá praxe.
  V roce 1998 koncem léta natáčeli fabulované filmy o vyhánění Albánců v Kosovu.Nikdo nevěděl, k čemu se to dělá, proč se najímají amatérští albánští herci a platí se jim, údajně 180 marek za vystoupení a odříkání daného scénáře. Až během humanitárního bombardování jsme se to dověděli, filmy byly promítány ( i v naší TV samozřejmě) jako aktuální ze současného Kosova jako doklad "genocidy" Albánců. Všechno přesně tak jak popisovali očití svědci - igelitové stany (dodané CNN). déšť z kropicí konve mimo kameru (snadno rozpoznatelný podvod. kolkem všechno suché...) Kdo věděl, že jde o podvod, našel snadno jeho známky - na př. vegetace kolem typicky pozdního léta, a pod; kdo ovšem nic netušil, mohl i naletět.
  Jsem velmi rád, že to na ty podvodníky z CNN už konečně prasklo, jenomže kolik lidí to ví ?
  Ex-nemo

  OdpovědětVymazat
 8. Žádný umírněný nejsou spíš trpělivý. Počkají až jich bude většina a pak s původním obyvatelstvem zúčtují.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Velmi to pripomina falesnou demonstraci svetovych vudcu po Charlie Hebdo, kdy stali _jako_ v cele demonstrace svetovi vudci, ale ve skutecnosti v postranni ulicce pod dobrou bezpecnostni kontrolou, nafintena jako-demonstrace jen pro kamery...

  Co je na tom nejzajimavejsi ale je, ze ta fotka zvrchu, ktera odhaluje, co skutecne se tam tehdy odehralo, se na Google skoro neda najit.

  Kolik FAKE NEWS medii prezentuje svetove lidry, pripadne se pozastavuji nad tim, ze v ramci oslavy svobody slova a vyjadreni Izraelci vymazali Merkelovou a jeste jednu zenu, protoze to nebylo prijatelne pro jejich kulturu,
  ale nikdo z nich se za ten HOAX s falesnou demonstraci dosud neomluvil...?

  viz google hledani treba
  "crowd empty street Paris Charlie Hebdo unity world leaders"

  Za _pravdou_ se postupne slehne zem, a zustane jen falesny obraz vytvoreny lžidomédii ...

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat