Reklama

.

.

čtvrtek 29. června 2017

FSB Ruska získala důkazy o špionáži OBSE ve prospěch SBU


29. 6. 2017    zdroj
FSB dnes oznámila, že byl zadržen agent SBU Arťom Šestakov, který při práci překladatele v monitorovací misi OBSE v Lugansku shromažďoval vojenské informace pro ukrajinské speciální služby. Šestakov vypovídal a předal dokumenty, které jednoznačně svědčí o tom, že ukrajinské zvláštní služby používají misi OBSE pro rozvědku a organizaci diverzí v LLR.


Podle výpovědi "tlumočníka" byl v létě roku 2015 zaverbován do zpravodajského aparátu ukrajinských zvláštních služeb. U vedení monitorovací mise z nějakého důvodu nevznikly otázky při odjezdu jejich pracovníka ohledně záležitostí do Kyjeva. Verbování prováděl pracovník odboru ochrany národní státnosti Ukrajiny Sergej Slipčenko.

Šestakov při práci člena monitorovací mise OBSE navštěvoval mocenské orgány LLR, místa dislokace národní domobrany a další objekty. Informace, které zde získal, předával agent SBU přes internet. Konkrétně Šestakov oznamoval pohyby techniky a vojska LLR, předával souřadnice vojenských zařízení v republice a telefony velitelů.

V říjnu a listopadu roku 2015 se Šestakov podílel na přípravě atentátu na vůdce kozáků Drjomova. Jinými slovy je krev Drjomova, který byl zabit 12. prosince 2015 v důsledku atentátu, na rukou monitorovací mise OBSE a SBU.

Je s podivem, že dvojitý agent se cítil ve struktuře pozorovací mise docela komfortně. Vedení OBSE díky své "nedbalosti", či přesněji řečeno zlému úmyslu, dovolovalo Šestakovi získávat pro práci v misi další agenty ukrajinských zvláštních služeb.

Údaje, získané od ukrajinského agenta, Rusko určitě využije k nátlaku na OBSE a zvláštní služby Ukrajiny. Bude také vyčistěna agenturní síť SBU v LLR. Šestakov předal všechny své komplice i s vnitřnostmi.

Vykuchaný agent byl propuštěn na Ukrajinu. Žádný užitek z něj již nebude a hůř než kyjevská banda jej nikdo nepotrestá. Samozřejmě že je agentovi SBU zakázán vstup na území Ruské federace.

O destruktivní roli OBSE na Donbasu nebylo nutno nikdy pochybovat. Když bylo třeba, pozorovatelé zavírali oči nad zločiny kyjevského režimu. Dříve, během své mise v Čečensku, představitelé OBSE přiváželi teroristům na bílých Toyotách munici a na zpáteční cestě vyváželi raněné teroristy.

Avšak nyní jsou dokumentační svědectví o činnosti OBSE pro ukrajinské zvláštní služby, která obchází všechny mezinárodní dohody. Tuto otázku je nutno řešit na nejvyšší diplomatické úrovni, včetně normandského formátu.

Bude zajímavé slyšet, co řeknou Hollande a Merkelová na nezvratné důkazy o činnosti monitorovací mise pro ukrajinské zvláštní služby. Nyní mohou ruští diplomaté dokázat, že příměří maří ukrajinské silové struktury a dvojití agenti Západu.

V poslední době chtějí USA a Evropa demontovat minský formát, aby se jednalo bez účasti Ruska. Je vidět, že váleční štváči lépe vědí, jak přinést mír na Donbas. Tak se to ale nestane!

Odhalené skutečnosti slouží dokonalým impulsem pro realizaci Minsku-2. Žádný západní plán "B" se nepodaří realizovat.

Evropu je nutno přimět, aby zodpovídala za profesionalitu a nestrannost monitorovací mise. Mise musí reálně sledovat příměří, ne se zabývat nezastřenou sabotáží, jak se děje nyní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Zase západní ksindl !!

  OdpovědětVymazat
 2. Když Rusové vozili humanitární pomoc na východ Ukrajiny, žádali členy OBSE, Červeného kříže a ostatních organizací aby provedly kontrolu dováženého materiálu. Neměli na to čas. Pak tyto organizace připustily, že v kamionech mohl být válečný materiál. No jestli tam tenkrát byla vodka, prášek do pečiva a ostatní potravinové ingredience z nichž lze vyrobit Molotovovy koktejly a výbušniny tak asi měli pravdu. Od začátku konfliktu na Ukrajině byla OBSE ale i bohužel Červený kříž(kterého jsem si vždy vážil)profláklé a zaprodané organizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen si vzpomeňte na zadrženou skupinu západních důstojníků, která se vydávala za misi OBSE. Ve Vídni pak oznámili, že tuto "misi" OBSE na Donbas neposlala! Tedy falešná mise! Šiponážní mise ve prospěch Ukro-nácků. Byl v ní i český důstojník. Vládne nám ksindl. Ve volbách nevolte tyhle svině - ANO (ministr obrany), ČSSD - ministr zahraničních věcí a předseda vlády, TOP09 - Štětina, Khárl a další podporovatelé Ukro-nacizmu. ODS-setrvale protiruská a zbraněmi lomozící, Lidovci (ti by nejraději povstalce postříleli a zahrabali někde u silnice, jak řekl politický génius Bartošek) a nevolte ani komunisty - ti se na své pronásledované a vražděné ukrajinské kolegy zcela vysr...žádná solidarita, žádná pomoc... Nevolit nikoho z nich!!!

   Vymazat
  2. Proč komunisty , když jsou na Ukrajině zlikvidováni. A jak by jsi chtěl jím přijít ty na pomoc chytráku.

   Vymazat
 3. OBSE tak jednala vždy,ať se jednalo o cokoliv.
  Vždy prováděla špionáž ve prospěch jedné strany.
  Hlavně musela stát proti Rusku.Nejsou to žádní
  pozorovatelé,ale aktivní špioni.Pro svoje zaměření
  nemají na místech konfliktů co dělat a měli by
  být vyhnáni svinským krokem.Jsou to Bílé přilby.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas - jsou to rozvědčíci. Jinak by se na území nepřítele veřejně nedostali.

   Vymazat
 4. Hlavne je nutne Obse rozpustit a zodpovednych potrestat. Potom vytvorit novu organizaciu.

  OdpovědětVymazat
 5. OBSE, OSN, Červený kříž, NATO, EU,... Všechno jedna zaprodaná pakáž. Už nevěřím nikomu a jsem schopen uvěřit téměř všemu. Stále častěji přemýšlím o důvodech jednání západního ksindlu a stále častěji končím u teoriích, které jsem do nedávna považoval za konspirační.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedná se o moc a peníze !!

   Vymazat
  2. 19,10
   Z pampelišky na blatouch. Kdo a co získá na ekonomicky i kulturně zničené Evropě miliony negrů a arabů? Humanitu vynechám, protože té už může věřit jenom Pepek Vyskoč, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mne, co by tím kdo získal. Až invaze skončí, bude Evropa chudá, líná a blbá. Opravdová výhra.

   Vymazat
  3. A o to jde. Evropa měla největší potenciál mozků, zkušeností, moderního průmyslu, pracovní disciplíny, atd.atd. - ale světu musí vládnout USA! Jak to udělat? Rozložit a diskvalifikovat Evropu, zničit a dobýt Rusko a ohnout Čínu do vazalského partnerství.

   Vymazat
  4. 20,39
   Ale to mi nedává smysl. Když budu chtít vydělat, musím mít husu na oškubání, chcete li, slepici, co snáší zlatá vejce. Tím bývají solventní zákazníci. Ropa, plyn, zlato,.. jsou pouhými surovinami. Bohatstvím se stávají až když mi za ně někdo dobře zaplatí. Proč asi se dnes přetahují Američané s Rusy o Evropu? Obě strany jí chtějí prodávat plyn. Rusové svůj, Američané z Kataru a své břidlice. Evropa na huntě nemůže být cílem žádného normálního obchodníka. K čemu by mi bylo 300 milionů žebráků? A nyní je jedno, zda bílé, nebo tmavé pleti.
   Až bude dokončena výměna obyvatel, bude Evropa kontinentem primitivů. Bez urážky, ale kolik znáte skutečně velkých fyziků, chemiků, strojních inženýrů a vůbec špičkových specialistů tmavé pleti?
   Evropa bude feudální teokracie. Bude poslušná, ale blbá. Makat budou jenom ženský. Chlapi se budou jenom modlit, hulit hašiš a dělat děti.

   Vymazat
  5. vladimír hricák vy jste nepochopil plány usa obklíčit Rusko islámistama a poštvat je na ně Rusové naštěstí pochopily. Ten bílý xindl nechce bojovat za usa tak vyměníme obyvatelstvo. Naštěstí v Sýrii jse to nepovedlo a Rusko bojuje i za nás.

   Vymazat
  6. Pane Hricák,
   je to velmi jednoduché. Opravdu jde "takzvaně" jen o peníze. Nemá-li se Amerika položit, musí odříznout ruské trhy od evropských, zbídačit Evropu a udělat z ní odbytiště svého zboží. Dobře Vám to vysvětlí na tomto odkazu (a není to dlouhé) :
   https://www.youtube.com/watch?v=pZ_ppGuHedI
   Jinak je to samozřejmě trochu složitější, nikdo zatím nemá recept (nebo má, ale "mocní" = loutkaři, ho nechtějí!) jak přežít pád "letadla", který je logickým vyústěním akumulace tzv. "zisku".
   Tuto "akumulaci" lichváři = bankéři, nastartovali už dávno.
   K tomu je třeba ještě přičíst jejich dlouhodobou touhu po dobití Východu, tedy Ruska.
   Znáte-li toto, další už není problém si odvodit.
   Pavel p

   Vymazat
  7. Pavel p Jo o to jde také každý normální člověk ví že nelze žít na dluh. Přeji usa bankrot.

   Vymazat
  8. Snad jedině z těch všech organizací naše neziskovka Člověk v tísni. Ti mají úroveň.

   Vymazat
 6. Merkel bude lhát a lhát,nic jiného už neumí."Chudáček chodila spát sklíčená,když Sýrie dobývala Allepo od islámských teroristů,dobývání jiných měst jinými vojsky ji už neskličovalo.Ona to zvládne,má tu nejlepší ochranu, a německo je jí volné,protože islám do něj patří.Nechápe,že islám v EU je řízen salafisty ze Saudi A. a muslim.bratry z Kataru,a ti se perou o co největší vliv v EU.A EU v čele s Merkel s Kalergiho cenou (2011) a opilcem Junckerem (řízený ilumináty)je zcela v pohodě,prachy jsou hlavní věc co potřebují a pak už jenom hezoučký ostrůvek v pacifiku a klidné stáří.Děti a výčitky svědomí nemají.A UA či Donbas,tak to je zajímá jen proforma,jenom aby mohli prudit a odvádět pozornost evropanů od likvidace Evropy a dovozu džihádistů. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 7. 1. Evropa vadí proto, že Evropani mají extrémní spotřebu zdrojů, nechtějí se množit a přemýšlejí. Proto je třeba rozpustit v čmoudech(viz. např. ochotné švédské feministky)
  2. Následně redukce původních obyvatel dobyvateli na počet nutný pro obsluhu strojů, s nízkým životním standardem i IQ
  3. Makrela zabije dvě mouchy jednou ranou: a) už za to, co dosud z Evropy udělala, má pro NWO nehynoucí zásluhy, b)vyrovná si likvidací germánů osobní dluh svůj a své polské matinky za holokaust. Není to dokonalé?

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím jak hodnotí FSB Ruska skutečnost, že Ukrajinci mají zadržené vojáky ruské armády, kteří bojovali na Donbasu na straně separatistických nácků. Nevím zda kremelská propaganda uvede, že od 1.7. se omezuje práce na šachtách v tzv. DLR na dva pracovní dny v týdnu. Místo 20. šichet v měsíci budou havíři dělat jen 8. Zbylé dny kdy nebudou pracovat, budou mít jako neplacené volno. Týká se to 11. šachet. Uvedlo to tamní "Ministerstvo uhlí a energetiky" tzv. DLR. Špatná nálada vládne na Moskvou okupovaném Donbasu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyjádřili se k tomu okamžitě po zveřejnění, jen jste to asi "náhodou" nějak přehlédl.

   Vymazat
  2. Recipročně kdopak informuje u nás o vojácích a policistech "demokratického západu" kteří padli nebo byli zajati při "obraně demokracie" na Ukrajině?

   Vymazat
  3. Možná, že ta špatná nálada taky trochu souvisí s tím, že jim každodenně hřmí houfnice české výroby

   Vymazat
  4. 23:33 agente, ono je to naopak, ti náckové totiž sedí v Kyjevu a bojují proti LNR a DNR jenom tupoun to doposud neregistruje. To máš marný, pravda zvítězí!

   Vymazat
  5. 23:33 jedním slovem k tvému chorému příspěvku Jákobe Džando: RETARD.

   Vymazat
 9. OBSE samozrejme pracovala pre pučistickú duktatúru fašistického Kyjeva, vieme to všetci už dávno, - okrem šialencov a redardovaných

  OdpovědětVymazat