Reklama

.

.

pondělí 12. června 2017

Generální štáb Ozbrojených sil RF: občanská válka v Sýrii je fakticky zastavena

12. 6. 2017    zdroj
Občanská válka v Sýrii je fakticky zastavena. Toto prohlášení učinil v pátek 9. června na briefingu náčelník hlavní operační správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF, generálplukovník Sergej Rudský. Zásadním způsobem situaci ovlivnilo podepsání memoranda o zřízení zón deeskalace.

Hlavní úsilí je vynakládáno na zajištění režimu zastavení bojových akcí. K dnešnímu dni se k němu připojilo 219 oddílů opozice, zástupci 1571 obce podepsali dohodu o příměří, oznámil představitel generálního štábu.

Memorandum o zřízení zón deeskalace v Sýrii, které bylo podepsáno v Astaně 4. května, zásadním způsobem pomohlo situaci zlepšit. Mimo jiné umožnilo zahájit práce na obnově válkou zničených obcí, jež nejsou obsazeny teroristy. Civilisté se začali vracet do osvobozených měst. Probíhá obnova domácností a infrastruktury, včetně sociálních zařízeních, jako jsou například školy. Kromě toho se podařilo obnovit přístup humanitární pomoci do obcí v zónách deeskalace. Za uplynulý měsíc tam mezinárodní organizace poslaly 14 humanitárních konvojů.

Podle Rudského se na příštím setkání v rámci astanského formátu plánuje schválení základních dokumentů, vymezujících hranice a postup pro dohled nad dodržováním příměří v zónách deeskalace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Bravo Rusti bratri!
  Ted srovnat Ukrainu a odvobodit cesko od havlismu

  OdpovědětVymazat
 2. Rusko války nezačíná, ale vítězí a ukončuje!!!
  Пусť живйот великолепнайа могучайа Российа!!!

  OdpovědětVymazat
 3. To znamená, že agresívní muslimy a ekon. emigranti do Evropy už nebudou moci dále lhát, že utíkají ze Sýrie z důvodu války!

  OdpovědětVymazat
 4. Nie len to,Sýrija mala podľa prepočtu pred Americkov invázijov v zastúpení 20000000 obyvaťeľov a ako to možné že každý Afričan a Turek je Sýrski vojnoví utečenec,ostáva mi na tom rozum stáť,a ešte ich tích chudákov čaká na prepravu do EU 7000000,to je sedem milionov.Viete si to predstaviť?Tá Angela Merkel Erdoganova má pomätené čísla že som aj ja s toho zmätený.

  OdpovědětVymazat
 5. Takže Rusi napĺňajú Projekt pre nové amer.storočie, umyli si ruky.
  Po Eufrat a ostatné zostáva Američanom a koalícii, vzniku Veľkého Kurdistanu na odrezanie Iránu od Sýrie dali Rusi zelenú.

  Plán nového Blízkeho východu, ktorý je súčasťou Projektu pre nové amer.storočie predstavila už v 06/2006 Condeleeza Riceová v Tel Avive a Izrael bol nadšený, mapa nových hraníc je na webe, Sýria bude rozkúskovaná.
  Ako poďakovanie Izraelu mohol Gazprom vstúpiť na izrealský trh a izrael.stíhačky mohli beztrestne narušovať sýrsky vzdušný priestor.
  Teroristi útočiaci minulý týždeň v Iráne boli Kurdi.

  Boj Sýrskej armády, sýrskeho ľudu bol márny, podviedli ich, škoda toľkých ľudských životom.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusi sa uspokoja zo svojimi prírodnimi zdrojmi a nerastným bohatsvom,oni sa nepotrbujú rozťahovať po svete ako likižrút a červotoče,na to je jediný nárad,a to je spojené štáty parazirujúce a zväz euroislámskich otrokársko feudálnych protektorátov Bruselskích moje ovečki osprostené.(to sa tíka slniečkovo-dúhovích jahniatok na porážky-to je súčasná degenerácia).Nehnevajte sa na mňa že toto píšem,ale čo je veľa to je veľa.

  OdpovědětVymazat
 7. Možná je válka v Sýrii zastavena, ale rozhodně ne u konce. "Americká koalice" ještě neřekla své poslední slovo ...
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201706115451841-americka-koalice-zostreni-at-tanf/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:03 Četl jsem to teď když Syřané nebojují mezi sebou. Tak za pomoci Ruských zbraní mohou koalici nakopat mezi půlky.

   Vymazat
  2. 11:26 Problémem je, že se této akce nemohou Rusové účastnit přímo a Syřané na ni, z řady důvodů, "nemají".

   Vymazat
  3. 11:26 Já vím je třeba dát moderní Ruské zbraně Syřanům a poslat usa letadla k zemi. Takhle to bylo ve Vietnamu Ruský poradci organizovaly protivzdušnou obranu Severního Vietnamu a aktivně nebojovaly. Letadla sestřelovaly Vietnamci.

   Vymazat
 8. To je skvělá zpráva konečně v Sýrii bude mír.

  OdpovědětVymazat
 9. Jste naivní lide , až bude svobodny Kurdistán tak snad! Až Turečtí fašisté přestanou zabíjet a uznají genocidu Arménů , až světoví kolonizátoři se přestanou vměšovat a rozkazovat a vraždit ,až se přestane s jménem boha zabíjet , tak snad?

  OdpovědětVymazat