Reklama

středa 14. června 2017

Hanba, půjdu jim rozbít hubu. Už ne další OKD. Ohrožení občané sídliště se vrátili od premiéra Sobotky naštvaní a zklamaní

reportáž z Písnice
14.6.2017  ParlamentníListy
 

„Hanbááá,“ neslo se při protestu sídlištěm v Písnici v Praze. Ti nejagilnější představitelé iniciativy Moje Písnice se vrátili od premiéra Bohuslava Sobotky, ale s ničím novým nepřijeli. Na nájemnících byl vidět strach. Bojí se, že o své dlouho opatrovávané byty přijdou. Firma, která je kupuje, má totiž dost temné pozadí. Nebyl tam snad ani jediný novinář.


„Už v květnu jsem se pokoušel interpelovat pana premiéra a nového ministra financí Ivana Pilného, tedy poté, co firma Kennial odstoupila ze soutěže, že je to další vhodná příležitost tu soutěž, kterou považujeme od samého začátku za špatnou, zrušit. Poté se vyjádřil tak, že z toho vyplynulo, že neví o tom, že ČEZ uzavřel smlouvu s druhým uchazečem, anebo to věděl a dokonale mlžil,“ řekl Jiří Koubek, starosta městské části Praha-Libuš, pod níž sídliště Písnice spadá. Tam se mnoho lidí bojí o byty, o které se celé roky starali. Na pondělní demonstraci vypadali buď hodně bojovně, anebo odevzdaně. Jeden muž hleděl do země a žmoulal v ruce klíče od bytu.

Strach na sídlišti

Ostatně demonstrace se měla konat na tamním náměstíčku, ale když se to majitelé dověděli, pro jistotu nesouhlasili, takže se nespokojení nájemníci museli setkat na prostranství mezi paneláky. Staří, mladí, děti dost soustředěně naslouchali nejtvrdším aktivistům iniciativy Moje Písnice. „Nedopusťte opakování kauzy OKD byty,“ stálo na jednom z transparentů. Sešlo se jich tam přes čtyři sta, což na malé sídliště na konci Prahy není málo.

V současnosti vlastník téměř celého sídliště, státem z většiny vlastněná firma ČEZ, ho prodává české pobočce CIB Group. „Vlastnická struktura subjektu CIB Group je stoprocentně odeslaná do Holandska, takže je jejím stoprocentním vlastníkem firma v Holandsku. Její adresa se shoduje s adresou letiště Schiphol v Amsterdamu. Komu z vás to začíná trochu smrdět, tak mu to smrdí správně,“ sdělil mluvčí iniciativy Moje Písnice Ondřej Václavík.

Kořeny v Karibiku

„Je to s největší pravděpodobností schránková firma, která využívá předpisů, které z Holandska tvoří malý, úhledný daňový ráj uprostřed Evropy. A protože je to velice citlivé téma a Holandsko je zakládající člen Evropské unie, tak do toho nejde moc šťourat a daňovým rájem zůstává. Problém nastává za situace, kdy jako naši kolegové, rozkrýváte strukturu dál a zjistíte, že má vlastnictví směřující do Karibiku. To znamená, že ze sedmdesáti procent státem vlastněná firma ČEZ a. s. považuje za legitimního partnera firmu, kterou založila právnická firma Mossack Fonseca zmiňovaná v kauze Panamské dokumenty, a která na zakázku vytváří pro libovolný subjekt, který dost zaplatí, firmy v daňových rájích. Jsou nedobytné a vytvářené tak, aby se nedaly zdanit. Líbí se vám to?“ zeptal se řečnickou otázkou Václavík. Poté se ozval pískot a nesouhlasné projevy.


ParlamentníListy.cz pak dostaly dokumenty, kde je spousty informací o českých šéfech společnosti, která by měla získat sídliště v Písnici. Není to moc hezké čtení a tito lidé za sebou mají spousty zajímavých kauz. Vše bude v dalším článku.


Zablokovat prodej

Velmi odvážná aktivistka iniciativy Naše Písnice, učitelka v důchodu, Magdalena Vlková mimo jiné prohlásila: „CIB skutečně ještě není vlastníkem těchto bytů a my doufáme, že opravdu nebude. Náš právník podá návrh soudu, aby ...(celý text reportáže zde)

28 komentářů :

 1. Nevybrali jsme si nakonec nějaký špatný kapitalismus?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A který je ten dobrý? Stejně jako socialismus by odporoval zákonům přírody, respektive zákonům džungle. Slabé kusy, což jsou i staré kusy, včetně celé Té slavné EU starých národů, budou sežrány predátorem, jakým - dobrým, nebo špatným?

   Smazat
 2. no my sme mali Mečiara a ten rozhodol, že byty patria mestám a tie ich môžu za rovnakých podmienok všetkým povinne predať ak o to ich majitelia požiadajú - aj na splátky, dvojizbový byt 68 m2 za 16500 kčs - a bolo - 92% bytov na Slovensku je v súkromných rukách obyvateľstva - to bol ten Mečiar sviňa čo???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto ho také ta nadnárodní mafie Mečiara za pomoci Kováče zlikvidovala. A naopak "velikána" Sobotku si ta mafie ráda podrží i nadále, jde jí na ruku ve vše ch směrech. A proto, volte Sobotku, je to ten nejlepší kamárád bruselského Junkerse v ČR. Přesněji s výjimkou Schwarcenberka, ten je samozřejmě ještě větší kamarád :-)

   Smazat
 3. Jo, to jsou ty výhody brutálního kapitalismu devatenáctého století, který jsme si v roce 1989 vybojovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bojujte dál blbečkové!A Ostravaci sa boja o byty....to současná"elita"(všem čouhá z prdele sláma jak se lidově říká)-paraziti, je na tom mnohem hůře,bojí se o plná koryta a moc!
   tak makat blbečkové za 1/4 platy ať se newotrokáři ze západních kvasidemokracií nezlobí!

   zločas

   Smazat
  2. Prdlajs, vy jste si nic nevybojovali! Jen jste štrngali klíči a šli na jatky a svou porážku!

   Smazat
  3. Na ten Václavák chodili i lidé z Písnice.
   A teď se jim zajídá,co si vycinkali.Kdo
   nedokáže myslet dopředu,jako ti cinkalové,
   ten je nemile překvapen.Kromě toho všichni
   drželi huby,když si hrstka gaunerů začala
   vytvářet podmínky pro svůj veget.Havel,
   Havel-vyřvával dav.Jen proto,že jim tento
   pán mazal med kolem huby.Ve volbách pak
   dávali hlas těm,kteří rozkrádali stát a
   okrádali občany.Máte to,co jste si sami
   vycinkali a těžko s tím něco uděláte.Ono
   spoléhat se na českou justici a její pomoc
   je už na Chocholouška.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. S naprostou většinou Vašich názorů

   SOUHLASÍM, pane neúnavný Majevský.

   Podstatná část současné populace je prostě natolik blbá, že o nějakém obratu k lepšímu
   nemůže být řeč.

   Smazat
 4. Teď už máme, co mnozí z nás chtěli....... A ten kapitalismus jsme vybrali správně. On ani jiný není. Jen jsme o něm měli dříve zkreslené představy.

  OdpovědětSmazat
 5. A ČEZ?Energetiky-odborníky vyhnali a firmu v miliardách Kč tunelují týpci jako byl Roman(počítal šroubky jako gastarbeiter v BRD než ho mafie v ČR dosadila do místních podniků .. ),a jakoby náhodou nyní šéfuje ČEZu jeho spolužák ze školy(náhodička blbečkové Češi!!!!).O těch dalších v ČEZu se již dávno měla zajímat policie.....A kolik že postavili elektráren po Hadráku STB?Hovno!Nepočítám zločineckou fotovoltaiku!Vyhodili ty zločinecké blbečky i z Rumunska a Bulharska,kde se chystali krást!A zasekli tam za naše prachy pořádnou sekyru,inu to se to"podniká" s cizím a za cizí!

  zločas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nutno ovšem podotknouti, že Roman je blízký kámoš Dalíka, kterého Romanova mafie nasadila Topolánkovi, aby ho měla pod kontrolou. Taky se Topolánkovi za to, že Dalíka poslouchal jako psík, odvděčili. Taky má svoje drápky v té fotovoltaice, on a celá ta zkorumpovaná zlodějská mafie zvaná ODS.

   Smazat
  2. 12:03-Hlavně to byl zeť Vladimíra Dlouhého
   a ten byl v té době ministrem hospodářství.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. 19:09 - Prognosťácke kurvítko Dlouhý byl za komunistů předsedem ZO KSČ. Po převratu se srazu stal "demokratem" a spolu s prognosťákem Klausem se postarali o neprofesionální likvidaci RVHP!
   doc. ekonomie, naštěstí ne diletantský prognostik

   Smazat
 6. PŘEČTĚTE SI!
  KOLONIE se vším všudy :

  http://aeronet.cz/news/cesi-chteji-bydlet-jenze-soucasne-chteji-i-dal-pracovat-za-ctvrtinove-mzdy-ve-srovnani-s-nemeckem-cnb-chce-prikrocit-k-mohutnemu-zprisneni-hypotek-ktere-vyhovuje-cizim-investorum-a-spekulacni-mafii/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé, kteří osobně zažili bídu 1.republiky, hrůzy války, koncentrační tábory, apod., tvrdili, že si lze v podstatě zvyknout na vše.
   Otázkou jen je, kdy a zda se člověk do této situace dostane. Když ano, obvykle už je na nápravu pozdě, povídejte to ale někomu ...

   Smazat
 7. Lidé nedejte se.Ze začátku byl nájem okolo pět tisíc korun, dnes bez šedesáti Kč je to osm tisíc Kč. Bez inkasa za dvoupokoják.Nato, že tyto byty OKD jsou staré přes šedesát let.Původní nájem byl 230 Kčs za třípokoják.Každý rok mi příjde vzkaz,že kvůli inflaci se vám zvyšuje nájem zhruba o 500Kč. Dostanu přidáno kvůli inflaci 40Kč na důchodě. Tak samo dopadnete.

  OdpovědětSmazat
 8. Strana ČSSD by se měla rospustit, Byla založena na ůplně jiném principu.mněla ochraňovat sociální jistoty občanů státu, nikoli koryta,zájmy bruselu.zájmy válečných štváčů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD už za 1. čs. republiky zvesela kolaborovala s kapitalisty. Také založila Žluté odbory, které podporovaly továrníky a jinou kap. verbež. Došlo to tak daleko, že komunisty po právu poslaly socdemáky do prdele a založili Červené odbory (Anton Zápotocký). A teď po převratu ČSSD opět kalí vodu a tahají pospolitý lid za fusekle!

   Smazat
 9. řešení je v domobraně když se lidi domluví tak jde všechno i umravnění zkurvených politiků menežment čezu to je jen banda zlodějů a hajzlů každá tvrdost na nich použitá je málo !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže lidé se nedomluví, v tom je ten problém. Nebo jenom malé skupinky. Kolikrát přemýšlím, jak hodně zle by muselo být, aby lidé odhodili vzájemné antagonizmy a táhli za jeden provaz proti společnému nepříteli. No ale obávám se, že ani na tom společném nepříteli se neshodnou: pro jednoho je to Brusel, pro jiného Rusko a nedají si říct a nedají. No hlavně že máme narvaný krámy zbožím, ne?

   Smazat
 10. To je ten slavný kapitalismus chudou většinu utopit na lžičce vody.

  OdpovědětSmazat
 11. Za tenhle megašvindl by měl plešatej kokot Sobotka dostat přes tu svojí prolhanou hubu.Gauner jeden

  OdpovědětSmazat
 12. Vyhnul bych se pojmenování kapitalismus, socialismus .. atd.
  To jsou ideologické pojmy, vnášející chaos do pochopení základů společnosti. Vytvoříte pojem a máte škatulku .... ale společnost se mění, ne na každém poli jsou stejné podmínky a škatulek je najednou tucet, dva tucty ...
  Podstatou je odpovědět si na otázku "Co je to stát" a definovat si jeho základní funkce.
  Pokud nejsou plněny, projevte se u voleb. Blokujte parlamentní strany, dejte hlas stranám jiným. Jakmile se začne kapitál a moc kumulovat v rukách jednotlivců, je to špatně.
  Chtěl jsem tím říci, že v 89 nám všem nabídli možnost cestovat, nestát fronty na banány, mít plné obchody spotřebního (zdůrazňuji SPOTŘEBNÍHO) zboží a za to chtěli jen majetek státu v roce 1989 + nasekané dluhy + rozkrádačky a asi tak 50% každoročního rozpočtu. Stojí nám to za to??
  ABC

  OdpovědětSmazat
 13. Za totáče podniky, za pomoci státu, postavily byty pro své zaměstnance. Tedy z peněz zaměstnanců a daní občanů i té části z výnosů podniků, které si ponechával stát. Od roku 1989 neběží jiný proces, než že se tento a obdobný majetek občanů nejen nesmyslně rozprodává, aby se tento stát jakžtakž udržel, ale za pomoci politiků i politiky rozkrádá. Máme banány a potraviny co nejsou k žrádlu, klosetpapír, že bez patřičné oatrnosti zadek vytíráme prstem a jezdí do zahraničí leda ti, co na to mají nebo si vypůjčí. Uvidíme, co si kdo na důchod našetří a co mu z našetřeného zbyde. Kdo za to může? No přece Putin!

  OdpovědětSmazat
 14. Plakat by jste měli lidi sami nad sebou, nutil Váš někdo v roce 89 cinkat klíčema ? Dnes je pozdě bycha honit, není na světě moc, která by věci změnila k lepšímu, leda tak k horšímu. A hlavně lidi nezapomeňte jít na podzim volit svoje oblíbené strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nutil.Manipulátor.Je nejvyšší forma predátora vidět?Není.Ani ve filmu.Jenomže to musíme vědět,že informace je prostě informace.A konečně ten políček do ksichtu a hozenou rukavici včas zvednout.Ne jen čučet na informaci "film".K Písnici později.

   Smazat
 15. Sobotka je mrtev! Ať žije Sobotka!!!
  Právě teď dělá pražská kavárna bezbřehou reklamu, totální propagandu modrým strakám na ČRO PLUS!!
  TAK JAKO TO DĚLÁ KAŽDÝ DEN ČERNOPRDELNÍKŮM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.