Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Ilona Švihlíková: Problém ČSSD je jinde - v poradcích. „Četla jsem od nich neuvěřitelnou větu: Nedůvěra v elity je nedůvěrou v sebe sama. Kdybych měla kolem sebe lidi, kteří mi říkají tohle, tak bych se vůbec nedivila, že mám jen 10% podporu voličů.“

15.6.2017   ČR 2
Ilona Švihlíkova v pořadu Jak to vidí byla dnes hostem Zity Senkové...
Témata: Odstoupení Bohuslava Soboty z předsednického křesla ČSSD, Katar a důvody jeho izolace. Euroasijská platforma už sdružuje půlku světa. Americká federální banka zvýšila úrokové sazby. Reforma eurozóny.
Sociální demokracie přepřahá. Z postu předsedy odchází Bohuslav Sobotka, stranu povede statutární zástupce a první místopředseda Milan Chovanec. Volebním lídrem se stává Lubomír Zaorálek..(celý pořad zde  ČR 2

42 komentářů :

 1. ČSSD SE TĚMI TZV ZMĚNAMI NESTŘELILO DO NOHY,ALE DO HLAVY.

  Nyni nebude voličům ukraden jen jejich hlas,ale zdejši lidovi komentátoři budou ministerstvem cenzury ČSSD pochytáni a to hned jak tady něco ceknou co by bránilo neomarxistům v uskutečnění diktatury humanistů,která přejde do diktatury islamistů.

  OdpovědětSmazat
 2. Sobotka nebo Zaorálek mi připadá něco jako řídká nebo tuhá stolice. Obojí je h....

  OdpovědětSmazat
 3. Paní Švihlíkové si vážím jako ekonomky, ale do politologie by se asi pouštět neměla. Neví totiž, že pan Juncker osobně přivezl Sobotkovi přímo do Prahy hvězdnou pracovní nabídku (se židlí v Bruselu), která se prostě neodmítá. Logicky se proto musí zbavit takové zbytečné zátěže, kterou pro něho byla nevděčná ČSSD (že ano Benešová, Hašku, Tejci, Zimolo atd.?), co s ní bude, na tom už vůbec nezáleží, protože pod vedením Kalouska a Špidly ji už tak jako tak rozložil. V den parlamentních voleb už bude míst sbalené kufry a letenku v kapse saka. Mimochodem, proto se s ním tak najednou rozchází manželka, která s ním do Bruselu za žádnou cenu nechce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pani Švihlíková by si mela dostudovat co je to ten dnešní rabijátský kapitalismus BEZ PŘIVLASTKŮ,který nám vnutil president ODS,aby jsme tu trpěli korporátním fašismem tyranie ohnutých hřbetů a nízkých platů.

   Prý ani ona neví které,že to přivlastky nám tam vyraboval ten gigazloděj z ODS.

   Udelala by státní čin,kdyby tu přišla mezi nás a vysvětlila ty chybějící přivlastky.

   TO BY BYLO TERNO.Ono totiž se nenašel úplně nikdo, kdo by se na to našich slabých prý ekonomů zeptal.

   Ovšem kdyby byli v těch jejich mozcích jednozávitníci,tak by to bylo stejně v prdeli.

   Smazat
 4. Chaos jménem Sobotka.
  Choromyslní voliči čssd budou mít z čeho vybírat. Chovanec, virtuální odpůrce kót nebo naopak Zaorálek, příznivec imigrace a hrdinský přitvrzovač protiruských sankcí. A premiér s demisí v jedné ruce, s odvoláním ministra ve druhé, to všechno jistí. Otázkou je, co ještě vyvedou po dalším propadu preferencí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda,že Zvorálek nezůstal v Kyjevě na mejdanu déle.Při návratu by ho mohli totiž pak proclít pro vysoký obsah olova jako Šrot a tak by byl prospěšný republice aspon jako surovina pro baterky.

   Smazat
  2. Výstižnější je "Zadolárek".

   Smazat
 5. Pokud vezme po nejlépe placeném důchodci (svém šéfporadci) Špidlovi štafetu, kterážto bruselská funkce "rozhoduje o regulaci slunečního svitu", tak tam nic nepokazí, ale ani nevytvoří; snad nepojede podle scénáře Wolkerovy pohádky "O milionářovi, který ukradl slunce" - ten úspěšně využil s partnery již v kauze OKD.
  Nyní je pro ČSSD vzorem hra stejného autora (J.W.) s přiléhavým názvem "Hrob"...

  OdpovědětSmazat
 6. KDOVÍ,KDYŽ TED PRÝ PŘEŠLO VYRABOVANÉ OKD POD STÁT

  zda se tam nenajdou dokumenty,které toho obrzmrda pošlou konečne do basy.

  OdpovědětSmazat
 7. Co je ČSSD?,strana která ,to je naše , LIDOVY DUM v roce 1989!!!! Strana ,která neumí platit dluhy, současnost, tak mí připadá , že i dluhy nikdy nesplatí ,co tak ho nechali oddělat!!! Strana která už by neměla existovat , prosil bych 0 procent !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:43 příliš nechápu, proč by kdokoli měl platit dluh, který neuznává a o který se soudí. Si dovolím připomenout všem naočkovaným mainstreamem ... Voličem ČSSD jsem nikdy nebyl a být nehodlám, blbci závislí na nálepkách mi ale docela vadí. Ostatně, nepřipadá Vám požadavek zemřelého pana Altnera poněkud nemravný?

   Smazat
 8. Nikdo se nemůže divit.Sobotka je člověk poněkud
  mdlého rozumu a nerozezná radu od zrady.Jeho tak
  oblíbení poradci(např.pan Novotný) si s ním dělali
  co chtěli.Hlavně po vítězství v posledních volbách
  začali špičky socanů,ale i ANO,pro rozumy na
  ambasádu USA a podle jejich návrhu zrežírovali
  sjezd ČSSD.Byli přitom kontrolováni ambasadorem
  USA Schapirem přímo na sjezdu.Následná koalice,
  vytvořená za účelem získání koryt,je díky lidovcům
  poslal ještě dál od voličů,až se dostali na tu
  nynější úroveň.Opravdu státotvorná strana.Koryta
  nad volební program.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský 17:58, já skutečně žasnu, nad Vašimi zdroji a schopností tak sručně a přehledně nás, prosté příznivce NR, o hlubokém zákulisí české politiky neomylně informovat. Raději zapomínám poděkovat.

   Smazat
 9. Pokud Sralbotka dostane v orgánech EU nějaku židli, tak jen rozmnoží důkazy o EK a EU vůbec jako odkladišti neúspěšných, politicky zkrachovalých, druhořadých politiků - viz Špidla či Tusk, viz Jourová s praxí pár týdnů ministryně atp. Parta vedoucích bez autority, evidentních poražených a nezkušených, bez intelektuální síly a s morálním škraloupem (kupř. Juncker za lucemburské korporátní daně) - to nemůže s EU dobře skončit.
  Čili jestli má EU (přinejmenším v současném modelu), skončit, tak více Slávků, Vláďú, Otíků, Lubošů, Milanů a jim podobných do Bruselu.
  To, že si v těžké situaci pro ČSSD zodpovědnost za tuto stranu rozebere trojka Sralbotka, Zadolárek a zrádce zrádců, kdy právě tito mají lví podíl na stavu a situaci ČSSD, nemá chybu. Tato trojka je symbolem dnešní ČSSD, nikoli osamělý kovboj Dienstbier, nikoli jihomoravský tandem Tejc, Hašek, nikoli Zimola, Škromach, Jandák, doplňkové dámy Marksová, Benešová, Gajdůšková atd.
  ČSSD zachrání jen politická debilita aňáckého zpozdilého neoliberála Pilného, jehož nápady probudí uvadlou pozornost voličů k sociálním otázkám. To nahraje Zadolárkovi, který je nositelem revolučního slovníku, na což voliči mohou slyšet, zvláště, když zapomenou, že je ovšem také nositelem podlézavých probruselských a prowashingtonských činů. Turbostudent, turbočmuchal, turbocenzor a turbozrádce z Plzně může zaujmout svojí razancí, jež je ovšem ideově beztvará, ve službách populismu a její nositel je morálně rozbředlý. Nedůvěryhodnější lídry než tyto by ČSSD sotva dala, chybí jen týpci jako Dolínek, Hulínský, multifunkční Běhounek atd.
  Voliči ČSSD mají těžké dilema: 1) podpořit stranu, jejíž vedení stranu ukradlo jejím členům a voličům a v případě volebního přežití bude v krádeži pokračovat, nebo 2) stranu a ideje zachránit tím, že ji potopí, aby krysy utekly?
  KR

  OdpovědětSmazat
 10. Navíc bych otloukl Sobotkovi o hlavu,co teď leze ohledně roamingu.Něco sliboval,ale vlastně volající na tom prodělá.
  Špína jeden vedle druhého a bude dobře,když dostanou čtyři procenta u voleb,aby nějaký ten státní příspěvek dostali a neumřeli hlady.

  OdpovědětSmazat
 11. zaprve neměl koule a zadruhe kazal vodu chlastal vodku a vovčanum těm tupim palicim to pomaloučku ale opravdu pomaloučku po dvaceti letech došlo že socan je něcojako fujtajbl kdy takoveho emana 2 muže vypotit jen černoprdelni morava viz eman 1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:33 je jedno proti komu, ale tak ubohé, že nestojí za komentář

   Smazat
 12. Socani si neuvědomují, že nejen to sociálno, spíše ale ve slibech, kdy je to jejich hlavní téma, kdy to údajně lidé nechtějí docenit, ale také jejich exelentní říťolezecká politika ve vztahu k NATO, EU a německu je příčinou jejich prohry.
  Koblihář v tomto není nijak pozadu, ale ty své říťolezce spíš upozaďuje a vystavuje jenom sebe, kdy se takticky s tou říťolezeckou retorikou moc nepředvádí.
  Hlupáci kteří ho volí, jsou stejní voli jako ti socanští volící volové.
  Volte čistou opozici, kterou svorně opovrhují jak socani, tak kalousci či fialky. Hlavně jim na zlost. Volte komanče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM v programové tvorbě dělá chyby a ještě to před volbami pocítí. Také se jako čert kříži vyhýbá pojmenování příčiny současných problémů a tím se sama stává problémem, protože podstatu problémů kryje. Programová strana bez programu má vždy velké problémy. A také ztrácí éthos.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sobotka-a-Zaoralek-nastrcene-figurky-mafianu-A-Chovanec-zakladatel-uradu-pro-spiclovani-Docent-Valencik-rozebral-rosadu-CSSD-pohledem-uprimneho-socialniho-demokrata-492261

   Smazat
 13. Nevím proč jse tolik píše o těch vlastizrádcích a euhujerech. Zradily svoje voliče a udělají to znova. Nevěřte jim nic co budou před volbami slibovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zradili ve 20tých letech minulého století, zradili v únoru 1948 ... co od nich čekáte?! Snad jen další podraz.

   Smazat
 14. Anonym 20:23 A co udělali komunisti?!! Drží hubu a krok! Až teď před volbama začínají předvádět, že mají taky svaly. NECHTĚJÍ vystoupit ani z EU a vlastně ani z NATO /jenom z vojenských struktur)!!! NA co teda týhle republice jsou? Na H---O (a pěkně velký!)!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:23 jestli alespoň trochu sleduješ politiku, měl bys vědět, že ti komunisté, ať byli odstřelováni až téměř k zákazu, vstup do EU nedoporučovali a NATO odmítají od počátku, kdy trvali na KBSE ve shodě s prvotním požadavkem prolhaného nebožtíka Vaška, až po rozpuštění NATO. Když jseš dnes tak chytrý, podpořils' je tenkrát? Podpoříš je dnes, aby přitvrdili a mohli Štětinovi a spol. dodat munici?

   Smazat
  2. Anonym 3:34. Já jsem komunisty podporoval vždycky, ale už nebudu! Protože neudělali vůbec nic! Současní komunisti chtějí setrvat v EU - o tom není pochyb. Chtějí EU jenom nějak reformovat, ale i slepec vidí, že to možné není. Nemají odvahu ani na to NATO. A právě protože jsou takoví přizdi----i, tak právě proto je už nebudou volit ani ti, co do nich kdysi vkládali naději. Komunisté všechny naděje svých voličů zklamali. A mimochodem, proti té neuvěřitelně blbé migraci nevystupuje ani jeden z nich.... je to jenom takové šolíchání voličů, aby se neřeklo. Ale vidíte snad někde v programu KSČM jasné stanovisko? Já tedy ne a Vy také nemůžete, i kdybyste si oči vykoukal, protože tam prostě NENÍ! Stejně jako tam NENÍ požadavek na vystoupení z EU a z NATO!

   Smazat
 15. Komunisti jsou součástí systému: A prokazují to svoji touhou po setrvání v EU. Nemá smysl je volit. Z tohoto úhlu pohledu je úplně jedno, jestli volit TOP, ANO nebo KSČM. Všechny strany totiž chtějí systémově setrvat v EU. M8 smysl volit pouze alternativní politické strany, které chtějí vystoupit z EU i z NATO a těch je sakra málo.

  Douška pro zdejší milovníky SPD: Okamura z NATO vystoupit nechce. Považuje to totiž za populistické, jak řekl v rádiu, a navíc prý k NATO není ani alternativa. Takže bacha až ho tady zase začnete adorovat hlava nehlava. Váš "miláček" není žádný populista - jak sám říká!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte tak laskav 1:28 a projděte si sjezdové materiály, volební programy a stanoviska KSČS a KSČM i argumentaci např. pana Štětiny a spol. k zákazu KSČM. Bude Vám poněkud jasnější přístup této politické strany jak k EU, tak k NATO. Pokud byste doporučení této strany respektoval, tak jste pro vstup do EU nehlasoval a namísto NATO, byste prosazoval KBSE. Já tedy voličem KSČM nejsem, ale snažím se rozhodovat informovaně, zatím co Vy, produkujete pouhé dojmy. Pak není divu, že jako většina, znovu a znovu naletíte.

   Smazat
  2. Ohledně vstupu do NATO byl posroj KSČM jasný, nynější návrh zachovat se jako gaulistická Francie a vystoupit z vojenské složky je snahou udělat alespoň nějaký krok od účasti na agresivních misích NATO, který by česká mainstreamová veřejnost skousla.
   Ohledně vstupu do EU ale tak razantní odsudky od KSČM nebyly. Matně se mi vybavuje, že při nějakém hlasování ve vedení strany to bylo půl na půl, takže i doporušení obsahovalo nějaký podmíněný postoj ukazující už tehdy problematičnost EU.
   V seriozní kritice EU a NATO nejde o slepé odmítání, ale o kritiku nedostatků a problematických otázek struktury, vztahů a samotné reálné politiky, protože nějaké formy ekonomické a kulturní spolupráce, kultivovaného politického dialogu, výměny zkušeností z různých oblastí života společnosti a zejména systém společné bezpečnosti a civilizovaného řešení sporů jsou v Evropě třeba.
   KR

   Smazat
  3. Nočnímu ptákovi ze 3:46 O nějakém hlasování či referendu o vstupu do EU mi není známo, modřinko. A tak když ne opozici, což komanči jsou, tak koho budeš volit modřinko ? No přece kalouse, že. Tak se tady zbytečně nevykecávej a vol si své voly.
   Altman

   Smazat
  4. KSČM nemá v programu vystoupení z EU a ani o to mediálně nikterak neusiluje. Howgh!
   https://www.kscm.cz/nase-strana/program

   Smazat
  5. O vstupu do EU bylo referendum 13.-14. 6. 2003. Zúčastnilo se 4,56 mil., tj. 55,2 % oprávněných voličů, Pro vstup bylo odevzdáno 3,45 mil., tj. 77,3 % platných hlasů, což z celkového počtu oprávněných voličů představovalo 41,7 %.
   O vstupu do NATO referendum vyhlášenbo nebylo, rozhodoval parlament.
   KR

   Smazat
  6. Anonyme 3:46 - pošlete nějaký odkaz na materiály KSČM, o kterých hovoříte. Nejsou totiž nikde k dohledání a v programu není popsáno to, co tady zmiňujete. Nevylučuji, že se o tom na sjezdu třeba diskutovalo, ale oficiální stanovisko KSČM to není ani omylem.

   Smazat
  7. Jedinej, kdo má v programu vystoupení z EU i z NATO a obnovení KOBSE je Aliance národních sil - zde:https://www.aliancens.cz/single-post/2017/03/04/Pro%C4%8D-je-pro-%C4%8CR-nezbytn%C3%A9-vystoupit-z-NATO-a-jak%C3%A9-jsou-alternativy

   Z toho, v kolik hodin píšete, je zřejmé, že asi žijete v cizině a víte o situaci v ČR úplný houby. Jinak byste nemohl napsat kravinu o jakémsi referendu o vstupu do NATO. Takové referendum v ČR nikdy neproběhlo.

   A pro upřesnění: KSČM chce zrušení NATO, ne vystoupení - a to je velký rozdíl. Kvůli krásným očím komunistů NATO nikdo nezruší! Mohli by však říct lidem, že chceme a můžeme vystoupit, ale na to nemají komunisti odvahu. Přesně, jak někdo napsal výše, drží hubu a krok. To je celá jejich politická práce.

   Smazat
  8. Politika je umění možného. Pokud někdo začne vykřikovat nějaký pro relevantní část společnosti příliš nepředstavitelný cíl, byť třeba správný, logický a pravdivý, tak ta ho odsune do pozice extrémisty a už žádný jakkoli rozumný, i jen drobný krůček, nevezme od něho vážně. Takže skuteční politici, kteří chtějí dojít na vysokou horu, si konečný cíl nechají pro sebe a nejprve zvou vlivné politické síly a hlavní proud voličů na výlet do podhůří, pak do sedla atd.
   Evidentně řada čtenářů NR sice o politice ráda čte, ráda diskutuje, leč houbeles o ni ví.
   KSČM balancuje z pohledu mainstreamu na hraně, je běžně nazývána radikální či krajní levicí a pro část mainstreamu ale stejně je extremistickou, nepřijatelnou. Nemálo lidí přiznává, že postoje KSČM jsou jim nejbližší, ale kvůli dějinnému renomé je pro ně neakceptovatelná. KSČM zatzím stále ještě bojuje o svoji legitimitu všeobecně přijímané strany. Koridor jejích názorů je širší: od přijatelného Dolejše a respektovaného Ransdorfa přes Filipa, Opálku, Černého, Kohlíčka po vysmívaného Grebeníčka a odmítanou Semelovou. Vůbec to nemají lehké a kredit a zkušenosti z fungování veřejné správy si nezískáte výkřiky, úlety, ale seriozně odvedeným pracovním podílem na úlohách konformních s hlavním proudem politiky (viz jižní Čechy se Zimolou, Olda Bubeníček, KV a MS kraje). Tím rozhodně neomlouvám nevýraznost, "opatrnost", populismus, zbabělost, korytaření, prodenost, pragmatismus, vypečenost řady politiků KSČM, kteří by neměli mít problém s odhalování příčin, jít k jádru potíží, ale přitom pak volit řešení, která jsou uskutečnitelná, akceptovatelná, byť jen dílčí na cestě k odstranění prapůvodních příčin.
   Proto tak hlasitě nevolá po vystoupení z NATO a EU, protože k tomuto názoru se musí rozhodující část občanů teprve dopracovat a radikálního řezu by se zalekli a o to více by potom bylo těžší s nimi pohnout z myšlenkového zákopu. Jinak běží tři petice za vystoupení ČR z NATO a jedna je z kruhů členů a příznivců KSČM, další jsou k občanských aktivistických kruhů (např. Ne základnám).
   KR

   Smazat
  9. Jinými slovy, milý KR, KSČM má svázané ruce svou vlastní minulostí, z které oponenti zdůrazňují násilnosti 50.let a násilnosti normalizace, neschopnost změnit stagnaci v 80.letech. Z této minulosti se ani po 30 letech ne a ne vymanit. KSČM blokuje levicové projekty, nahnala ČSSD do náruče lidovců a svého času i ODSky, není schopná oslovit neštvané voliče, kteří dnes téměř unisono říkají, že nemají koho volit. TA "široká paleta" názorů od Dolejše po Semelovou je také na škodu. Dnes se děje to, že vysocí funkcionáři KSČM je v Praze přilepí k jakékoli občanské iniciativě, která sice nevychází z řad KSČM, ale na které se můžou přihřát, paraziticky přiživit. Myslím tím především soudružku Semelovou a soudruha Skálu na akcích Ne základnám či jiných občanských aktivit. Kdysi revoluční nebojácná strana, štika opozice je dnes líným kaprem v bahně parlamentní demokratůry. MM

   Smazat
  10. K minulosti se KSČM není s to postavit - viz chybějící analýzy minulosti v materiálu Socialismus pro 21, století. Pak je jakákoli vize vzdušným zámkem na písku. Marx, Engels, Lenin by tuto bandu hnali, když bez analýzy, popisu objektivního, pravdivého stavu a zjištění a pojmenování příčin chtějí vyrazit kamsi na cestu. V této intelektuýlní a mravní bažině pak její vedení politikaří a jede na tygrovi, resp. na dvou tygrech: na tygrovi snahy být mezi stranami branými politickou mocí, politickým mainstreamem za partnera a moci tak alespoň cosi občas ovlivnit a na tygrovi občanů nespokojených se současnou pravicovou, výjimečně pravostředovou politikou neoliberálního vykořisťování, lží a podvodů. K tomu problematické charakterové vlastnosti až příliš mnoha funkcionářů, kteří mají tudíž k autentické levici značně daleko, takže nic opravdově levicového nevymyslí, natož aby to realizovali, a jen jedou na vlně populismu a pragmatismu. Tento mix je šílený, ale protože chybějí mechanismy vnitřní očisty od kariéristů a intrikánů a neexistuje vážná konkurence, tak zahnívání pokračuje. A protože levicové občanské iniciativy nemají dost prostředků, někdy ani dost informací o aktuální situaci v parláči aj., jejich personální úroveň je proměnlivá (od machrů přes poctivé dříče po jen naštvané lidi bez hlubších znalostí a vytrvalosti) plus další momenty, tak situace je taková, jaká je.
   Stačilo by pro začátek, kdyby KSČM poskytla pár promile svých příjmů na činnost občanských aktivit a sdružení, aby byly posíleny jejich možnosti informování veřejnosti a materiální přežívání. Když ale ještě musíte postavit barák pro druhou dceru, koupit si po třech nové auto, když musíte udržet na placeném místě předsedu OV, který vás podpořil, když .... To je ten nejdelší a nejtemnější stín stalinismu, upřednostnění osobní moci, bohatství a statusu před proklamovanými společenskými potřebami a zájmy.
   Takže jsme opět u Santayany, rozboru (svých) dějin a ne/poučení z nich.
   KR

   Smazat
 16. Další kotrmelec Sobotky.Proč se před 2 měsíci tak urputně nechal znovu zvolit předsedou ČSSD? A teď se postu zbaběle vzdává,když preference jdou do kytek. Ubožák asi mu už opravdu šíbe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče 8:43, co to plácáte? Sobotka co šéf vedl ČSSD tak, že se hroutily a hroutí její preference. Pokusil se útokem na Babiše, demisemi nedemisemi vývoj obrátit, jenže pádu preferencí to nezabránilo, naopak. Co jiného mohl udělat, než dát funkci k dispozici? Rozumí se, že řešení s Majdanistou Zaorálkem a vrchním dozorcem několika tváří to tu partaj z nouze asi nevytáhne. Volit ovšem Babiše, KDU-ČSL se Suchou Lozí, ODS a TOP09, je z bláta do louže. Stejně tak rozprsknout hlasy na všechny ty "aspiranty" bez lidského fundamentu nikam nevede. Soudím, že ANS a KSČM. Programově jsou málem shodní a návrat do minulého režimu je ze zcela objektivních důvodů vyloučen, Stalinistická supermocnost neexistuje a kapitalistickokomunistická Čína si pálit prsty hned tak nebude.

   Smazat
  2. 9:54 Socánku, co to "plácáš"? Vy všichni chytrolíni pište hlavně kolik vám je. S tou vaší "stalinistickou" oblbovačkou běžte do řiti. Já budu vždycky vděčen ruskému vojáčkovi za svůj život i potažmo život tvůj, pokud tvůj pra nebyl hitlerův obdivovatel. Za jeho obdivovatelé považuji vás všechny ty "stalinisty". Víte hovno a jen žvaníte.

   Smazat
  3. 11:36 - trochu mi uniká logika vašeho textu. Jestli správně čtu a domýšlím, pak text má znít takto: jsme nejchytejší a všichni ostatní jsou stalinističtí socánkové, kteří za svůj život nevděčí ruskému vojákčovi, ale Hitlerovým obdivovatelům. Je to tak, nebo jsem podlehl zmatku ve vašem textuu?

   Smazat
 17. Problém ČSSD je v jejich zahraniční politice, říťolezectví nadstandartní, vůči všemu co dělá USA a ten "slavný" západ.
  Jejich sociální politika vypadá aspoň ve slibech, slibně. Spoléhají hlavně na to. Jenže mnoho lidí už na sliby nedá a hledí na realitu, kdy nás socani ale i kobliháři stahují do lůna anglosasů a germánů. Našich odvěkých nepřátel a uzurpátorů. Mladým blbečkům stačí osmašedesátý, aby byli tam kde jsou.
  Altman

  OdpovědětSmazat
 18. 3:01 jakýpak nemravný požadavek Altnera, ten účet byl původně pouze 18 miliónů. Těch 300 miliónů z něho udělaly standardní úroky a penále a ty přece platí v tomto státě pro všechny. I na tomto vyděračském systému se ČSSD spolupodílela. Když takto dluhy naskakují obyčejným lidem (které třeba za černou jízdu a nezaplacenou pokutu čeká třeba 30 tisíc v exekuci), tak naskakují kupodivu i ČSSD. To je nějaké překvapení ? Altner jim dokázal vrátit nemovitost v centru Prahy (tržní cena přes miliardu) a jim se zdálo hodně 18 miliónů a ještě ho dohnali do hrobu ? Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

  OdpovědětSmazat
 19. Ilona Švihlíková demaskovala "poradce" ČSSD krátce a jasně. Léta si ji vážím a mám ji rád.
  V našem veřejném prostoru neznám lepší ženu.
  Děkuji, mk

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.