Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Jak Petr otevřel okno do Evropy a uzavřel druhé do Ruska

Ruslan Venjakno
15.6.2017  zdroj

Porošenko proti Timošenkové

Na Ukrajině obchází anekdota, že Julia Timošenková, když se dozvěděla o rozhodnutí stockholmského soudu, vytáhla ze sklepa své invalidní vozítko. Jak se říká, v každém vtipu je nějaké jádro. Skutečností je, že dobře informované zdroje v úřadu generálního prokurátora informovaly: Jurij Lucenko připravuje zatčení Timošenkové, protože se Porošenko obává mít ji za soupeře v nadcházejících prezidentských volbách.

Političtí analytici se domnívají, že Petro Porošenko nezazáří dalším vítězstvím v prvním kole a ve druhém kole prohraje prakticky s každým. Možná s výjimkou vůdce radikální strany.

Poslankyně ze strany „Baťkivščina“ Alexandra Kuželová se podělila o spiklenecké informace: v administraci údajně vymysleli prosadit do druhého kola prezidentských voleb Olega Ljaška. Výpočet je ten, že Porošenko nad ním může vyhrát a druhé období bude v kapse, a bude moci dožít do korunovace.

Ale je to velká otázka: rating současného prezidentadůvodu je tak nízký, a ten je tolik zklamaný a unavený, že se dostane na úkor administrativních machinací do druhého kola, tam mu již jednoznačně zvadnou ploutve. A z tohoto důvodu Porošenko začal s hysterií: bojí se, že jej Timošenková vystrčí z teplého místa. A tak vážně přemýšlí, jak se vymanit z dalšího slibu své kampaně. Místo, aby vážně přemýšlel o tom, jak „usadit své tři kamarády“, chce poslat jednu přítelkyni do vězení, a to již potřetí! V každém případě Lucenko zahájil trestní řízení i proti „Baťkivščině“. „Plynová princezna“ v reakci na to hrozila uvězněním „celé Porošenkovy mafie.“ Jak se říká, jeden jako druhý.Ministerstvo pohřbení


Ukrajinský premiér, přeskakující jako buridanův osel mezi Porošenkem a Jaceňjukem, neúnavně bojuje za lékařskou reformu jménem "ministerstva smrti" . Vladimir Groisman se vyčerpal argumentací, že reforma ve skutečnosti není zaměřena na ničení bezplatné medicíny, ale proti farmaceutické mafii, která profituje na zdraví Ukrajinců. Ukrajinci se sami brání jak mohou zlepšovacím návrhům „Ministerstva pohřbení“, protože chápou, že poté, co se uplatní tyto „reformy“, pak vše co jim zůstane bude, zabalit se do rubáše a v bílých teniskách se tiše odebrat na nejbližší hřbitov, aby nepřivedli na mizinu rodnou vládu svým pohřbem.

A ta je tak zaneprázdněna „prací“, že Groisman nemohl najít čas na předložení své zprávy Nejvyšší radě. A pravdou je, že předseda vlády ukazuje lidem prezentace v podobě zábavných obrázků, a nazývá je „Peremogami“.

A komu skládat účty? 7. června se parlament opět nepodařilo zahájit z důvodu nedostatku poslanců, kteří nepovažují za nutné jít do práce (nebo je to soukromá firma?). V tomto ohledu dozrávají v myslích některých našich spoluobčanů úžasné plány. Například, „Naděje národa“ Naděžda Savčenková (v poslední době ji Ukrajinci jednoduše a s láskou nazývají - Gaďa) nabídla jednoduché řešení reformy veřejné správy: postřílet celou vládu, a pak začít s čistým štítem. A opravdu: čekat vlastenectví od úředníků, kteří odvezli své rodiny do zahraničí, je stejně pošetilé jako prodávat sádlo Arabům.Pozor: Kličko


Mezitím nastoupilo neočekávaně léto. K tomuto přírodnímu fenoménu se v Kyjevě připravili: ve většině metropolitních výškových budov - odpojili horkou vodou. Přitom městské vedení v tom nevidí žádný problém: na ulici je léto! Nebo jste zapomněli na geniální aforismus starosty Vitalije Klička: aby voda byla horká, musí být zahřívána!

Kromě toho se městské úřady nebudou zabývat tímto drobným problémem: ony pokračují v horečném hledání co ještě ve městě přejmenovat. Tomu, kdy řekne - prospekty Sucheviče a Bandery spojuje Moskevský most - vážně hrozí vězení ... nemluvě o horké vodě a Kličkovi. Přitom v reálném životě čelí problémům ne za to co udělal s Kyjevem a s Kyjevany, ale za porušení nařízení o nakládání s nebezpečnými odpady - zářivkami a bateriemi. A NABU ještě zavedlo řízení proti Kličkovi, protože „zapomněl“ deklarovat majetek v Německu a USA.Presidentovy růžové brýle

Tento týden byl prezident znovu chycen při další lži. Porošenko hovořil o svých filantropických aktivitách, než byl chycen za slovo. Šéfredaktor jednoho z ukrajinských médií připomenul, že před dvěma lety se Porošenko chlubil, že převede pro potřeby ATO (slíbil před koncem roku) obrovské sumy. Novinář to zkoumal a říká: garantovaně banální lež! Podnikatelé nepřispěli ani penny na ATO - buď oficiálně nebo neoficiálně. Ale on na ATO vydělal miliardy.

Zdá se, že v poslední době Porošenko mluví o korupci a o dalších problémech kolem méně. Tímto způsobem se snaží vytvořit iluzi: že důvodů pro blahopřání vládě máme víc než dost, a že je bez problémů. Nicméně, soudě podle četných připomínek, Ukrajinci stále věří více svým nestoudným očím, než růžovým iluzím prezidenta.

A pokud Porošenko myslel, že bezvízový styk s EU mu dodá nějaké důvěryhodnost ze strany Ukrajinců, pak se přepočítal. Nicméně, hlavním tématem týdne bylo hovořit o oddělení. Při otevření okna do Evropy tisková kancelář prezidenta rozvířila toto téma. Například, že Ukrajina jen s koupí „bezviza“ rozervala svazky s Ruskem .... Pane prezidente, jste trochu ekonomicky myslící, také jste byl ministrem. Tak proč jste to rozerval, mluvte !?

„Od této chvíle může každý Ukrajinec pít fantastickou kávu v Bratislavě, letět do Varšavy, na návštěvu Vídeňské státní opery.“ A jaký je stát, který netrvá ještě ani 100 let?

Prezident je přesvědčen, že „jeho lidé“, má 45 milionů hlav. Začněme s tím, že Gosstat mluví asi o 42,5 milionu. A to nepočítám až sedm milionů migrujících pracovníků v Rusku a v Evropě, jakož i několika milionů obyvatelů Donbasu, jejichž občanství není jasné. Takže shromáždění Porošenka je nižší než 35 milionů. Omyl celkem dělá zhruba 10 milionů.Ukrajina úplně přerušila styky s Ruskem a nezávisí na něm ekonomicky. Dobře, podívejme se na to. Let do Bratislavy a zpět vytáhne nejméně čtyři tisíce hřiven, tedy 138 eur z peněženky. Káva pro dva - 280 EUR. Pár nocí v hotelu - dalších 270 eur. Ale člověk nebude v hotelu po dobu tří dnů snídat jeden šálek kávy a žvýkat tři kůrky chleba k večeři . Tak neváhejte přihodit dalších 100 eur. Celkem 650 eur. Pane prezidente, víte, jaký je průměrný plat vašich lidí? Upozorňujeme, že asi 230 eur. Tak si většina občanů Ukrajiny nemůže dovolit „fantastickou kávu v Bratislavě.“ Nemluvě o ještě dražší Vídni. Ale při prezidentském chvalořečnění k vyhnaným na tuto příležitost školním dětem cituje v ruštině (kam přitom hledí Nicoj, Farion a další modloslužebníci ukrajinského jazyka?) verše „Sbohem, špinavé Rusko, země otroků, země pánů. A vy, modré uniformy, a ty, jimi porobený lide„, které se připisují Michailu Lermontovovi. To je na pozadí výše uvedených skutečností dětský blábol.Uživatelé sociálních sítí ocenili propagandistické řeči milovníka kávy. „Jak zvláštní je slyšet o “špinavém Rusku„ od hlavy státu, kde se města a řeky topí v odpadcích, a kde ve Lvově na lidi útočí obrovské krysy.“

Prezident zažil extázi „Peremohy“ a od této podívané ztratil rozum. Od pocitu pohádkové lži a pochlebovačného lhaní přelétavého úřednictva. Na pohled podomní obchodník, vykřikuje o „hodnotách ‚a‘ nemytých“ „sousedech. K tomu samozřejmě, public relations a korupce a nejhlubší lhostejnost, to je .. liberalizace vízového režimu země. To rozhodně není vstup do schengenského prostoru a křik oficiální propagandy o „bezvize“, to je lež. Špinění Ruska a jeho historie naznačuje zbabělost, podlost a slabost současného režimu. Co je to za národní ideu, která má za následek katastrofu, práci bez vyhlídek, a to i bez myšlenek na rozvoj vlastní rodné země?"


Zdroj


Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf

33 komentářů :

 1. Role prezidenta, který má uhájit celistvost země navzdory separatistickým aktivitám národnostních menšin je nevděčná v každém případě. Prezident se vždy zavazuje hájit zájmy své země. Zájmem Ukrajiny je, aby Krym a Donbas zůstaly součástí Ukrajiny.
  Dělá to, co je primárním účelem jeho funkce, hájí zájmy své země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby prezident chtěl hájit zájmy země, musel by v prvé řadě chránit zájmy občanů této země. A tím myslím i občanů Donbasu, které den za dnem odstřelují státem ozbrojené bojůvky. Musel by se starat o blaho lidí, kterým odpojují vodu i topení. Musel by jednat v zájmu svého lidu a ne v zájmu své peněženky.

   Smazat
  2. Bílá kniha aneb pravda o U_krajině.15. června 2017 16:47

   Nikdy bych si nepomyslel, že na stránkách Nové republiky potkám natistickou zrůdu, která by v době dělení společného státu posílala armádu a záložáky vraždit své příbuzné a sousedy na Slovensko, kvůli tomu, že chtějí mluvit slovensky.

   Smazat
  3. Ukrajina není Ukrorusko. Ukrajina je Ukrajina.

   Smazat
  4. Kyjevská Rus je ruský statní útvar. U_krajina je pohraniční oblast carského Ruska. Na perejeslavském sněmu si jednou pro vždy odhlasovali připojení k Rusku - mám na mysli historického předchůdce Ukrajinské lidové republiky. Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj. Jinak Oděská, Doněcko-krivorožská a Krymská republika jsou jednoznačně sovětské.

   Smazat
  5. Na Donbase a Krymu nežijí Rusové, žijí tam rusky hovořící Ukrajinci.

   Smazat
  6. To je ale blbost, co jste napsal, uvědomujete si to? Ze všech dostupných videí z jihovýchodu čiší, že zástupy obyčejných lidí jsou Rusové, ale pár svidomitých a majdanutých placených provokátorů se vždy najde a doveze. Ukrop je totiž něco stejně odporného jako havloid u nás. My ně Ukrajina, my Donbas, poňal? Tam žádná krize identity není. A zbytek U_krajiny se rychle rozpomíná na svůj ruský původ, s banderovci nechtějí mít nic společného ani Rusíni na západě.

   Smazat
  7. 16:25
   ale Ukrajinci ostřelují přece nějaké ozbrojené bandity, možná a pravděpodobně podporované Ruskem - ale to není důležité nyní - a kdo za to může, že se ti bandité schovávají za školy a nákupní střediska ?

   Smazat
  8. 18:05
   A ty chce Ukrainska vlada vyvrazdit atomovkama

   Smazat
  9. Proč se bavíte s banderovským demagogický hajzlem?

   Smazat
  10. 18:01 - Člověče, dost podstatně zkresluješ. Na tom kozáckým sněmu někdy 400 let zpátky se k Rusku připojila jen část území dnešní Ukrajiny. Nemalá část připadla Polsko-litevskému státu. Takže už vůbec nic podobnýho nespojil Bůh. Co bylo nebo nebylo sovětské je už dneska úplně stejně mimo mísu.
   Navíc mnoho států Evropy od té doby změnilo své hranice, takže brát výsledek jakéhosi sněmu ožralých kozáků jako něco nedotknutelného a navěky je naivní představa.
   p

   Smazat
  11. Co to je za blábol ten článek? Není tam ani uvedeno kdy mají proběhnout v UA prezidentské volby. Jde o pěknou kremelskou propagandu.

   Smazat
  12. 18:05 dotaz, čím je definován národ?

   Smazat
  13. Myslíte státní příslušnost?

   Smazat
  14. je to najvecsi koko.za posledných x rokov ta tupa prasiva svina zabíjat vlastný národ a usmievat sa pri tom ako cicink. .

   Smazat
 2. 15,42 - vy si skutečně myslíte, že panu Porošenkovi záleží na jeho zemi? Že ji chce chránit, rozvíjet a hájit její zájmy? Copak vážně věříte, že mu nejde jen o moc, koryto, podrazy a osobní prospěch? Po občanech potopa? Je to humus, k čemu tam došlo. UKrajina je příklad rozvráceného státu "hodnými" kapitalisty ze Západu a tihle v čele, to jsou jen loutky, slouhové a špína, zrazující vlastní zem. CHtělo by to revoluci.

  OdpovědětSmazat
 3. Bílé kniha aneb pravda o Ukrajině15. června 2017 16:39

  Doufám, že už brzy bude tento natistický válečný zločinec viset. Důkazů je proti němu dost a dokonce se ze zločinů proti lidskosti a válečných trestných činů usvědčil před televizními kamerami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlas. Ale musí ho zhoupnout sami občané Ukrajiny.

   Smazat
 4. Káva pro dva za 280 eur? No tedy, že si ty ti Čobolové žijí, když na to mají... Ach jo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach jo, tihle západem a nenávistí naočkovaní nacionalisté rozbili společný stát, oslovovali se Čobolové a Čehůni.

   Smazat
  2. Milane, já tedy nevím, ale pochopil jsem to takhle: jedna letenka do Blavy 138 €. Dvě letenky 276 €. Dvě kafíčka po 2 €, to je 4 €.
   Takže celkem 276 € + 4 € = 280 €.
   A kafíčko za 2 € je běžná cena v malinko lepším podniku.

   Smazat
  3. 18.10
   je to přesně jak jste napsal

   Smazat
 5. Porošenko je bandita a ne prezident Ukrajiny, pokud by byl presidentam UA , tak by dělal vše pro to, aby vojáci Ukrajiny a vojenské spolky Ukrajiny nestříleli na Ukrajince, žijící v separovaných oblastech. Mluvit umí ukrajinsky, rusky a anglicky, tak to chtělo jen diplomacii, mluvit, mluvit až se domluvit. A ne vraždit nevinné lidi včetně dětí. U mne je to V R A H. Alka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomenul jste na hebrejštinu. Porošenko není Ukrajinec, Porošenko je samozřejmě Žid. A z toho vyplývá a vysvětluje se vše ostatní.

   Smazat
  2. Vlastimile, jděte do prdele s těmi antisemistkými nesmysly! Copak jste primitivní omezenec, který nevidí podstatu věci?

   Smazat
 6. Bílá kniha aneb pravda o U_krajině.15. června 2017 16:55

  Proskripce a křišťálové dny na západní Ukrajině, pogromy a vyhlazování rusky hovořícího obyvatelstva na východní Ukrajině. Západní hodnoty vraždit slovanské ženy s dětmi a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště, už i na Donbasu v Evropě.

  OdpovědětSmazat
 7. Out of topic (nebo mozna ani ne tak out):

  Nemecky a Rakousky ministri NAPROSTO OTEVRENE o sankcich uSSAku vuci Rusku, a to jeste k tomu na statnim rezimnim plkatku:

  https://www.tagesschau.de/ausland/usa-sanktionen-russland-105.html

  Temer jsem spadl ze zidle.... normalni clanek ve kterem se zminuje Rusko jsem tam uz ani necekal. Neco se doufejme konecne zacne dit.

  OdpovědětSmazat
 8. Myslím, že by se obyvatelé Krymu radostí zbláznili, kdyby se stali součástí Ukrajiny. Věřím, že si to jednou prosadí... :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto si na Donbasu odhlasovali samostatnost a na Krymu připojení k Rusku.

   Smazat
  2. 17:39 https://cz.sputniknews.com/svet/201706155470861-Putin-Krym-dostupne-prostredky/

   Smazat
 9. 17:39-Přání otcem myšlenky,čili výkřik do tmy.
  Místo propagandy si raději něco o tom přečtěte.
  Už jenom údajný úpadek turismu je jen součástí
  propagandy.Pro zjištění situace jsem využil web
  společnosti,zařizující ubytování ve světě a také
  na Krymu.V letních měsících NENÍ možné sehnat
  ubytování,které se musí objednávat už od dubna.
  Když mi media lžou při takové pitomosti,jakou
  je turistický ruch,nemám důvod věřit oficiálním
  mediím jediné slovo.Stejné je to s tou ruskou
  propagandou.Když chcete být chytrý,musíte hledat
  informace a ne papouškovat oficiální media.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. 17:39 Asi by se opravdu z toho zbláznili, ale určitě ne z radosti. Věř a víra Tvá Tě uzdraví.V.J.Horák

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.