Reklama

neděle 11. června 2017

"Je to jejich vina!" - Zpráva od vojenské korespondentky Lízy Reznikové z 11.6.2017


Liza Reznikova - vojenská korespondentka
11.6.2017  zdroj
Na Donbasu si válka vyžádala životy dvou civilních obyvatelek, 10 osob bylo zraněno. Jsou to výsledky za jediný týden.

Tento týden si válka v Doněcku vyžádala životy dvou mladých žen. Po každé z nich zůstaly děti - jedno dítě po Táně a pět dětí po Iře. Jedna z nich je přímou obětí války, druhá nepřímou. ... Říká se, že duše lidí, kteří opustili tento svět v době velkých pravoslavných svátků, jdou přímo do nebe. Táňa Zajčenko zemřela v den svátku Svaté Trojice a její duše už určitě odpočívá od hrůz války v nebi. To je jediná věc, která může utěšit v hrůzném příběhu jejího úmrtí.
Táňa Zajčenková zabitá ukrajinskými vládními teroristy 4.6.2017

V neděli 4. června se Táňa se svým synem Vládíkem vracela domů od svého bratra. Den předtím, 3. června, Táňa doprovodila na poslední cestě svého otce. Zemřel 1. června, 3. června se konal jeho pohřeb. Tehdy nemohl nikdo z rodiny ani pomyslet na to, že následujícího dne už nebude ani jeho oblíbená nejmladší dcera ... Ostřelování vesnice Trudovské na západním okraji Doněcku začalo náhle. Matka a syn byli v otevřené krajině, nebylo se kam schovat. Mina ráže 82 mm explodovala jen několik metrů od nich. Rodina neměla žádné šance na přežití ... Táňa zemřela okamžitě. Vládík byl velmi těžce zraněn a okamžitě ztratil vědomí. Neviděl, jak zemřela jeho matka. Do nemocnice jej ve stavu traumatického šoku převezli vojáci. Lékaři u klučiny diagnostikovali průstřel břicha, šrapnelové zranění jater, tlustého a tenkého střeva, pravé ruky a pravého bedra. Okamžitě byla provedena operace. Vládík byl zachráněn.
 Zraněný Vládík Zajčenko (foto po operaci) se stal 4.6.2017 sirotkem.

Nyní je dítě na jednotce intenzivní péče v dětské republikové nemocnici pod nepřetržitým dohledem nejlepších lékařů DLR. Jeho stav zůstává stabilně těžký.

Vládíka bude dále vychovávat jeho teta Lena, starší sestra zemřelé Táni. Nyní shromažďuje všechny potřebné dokumenty, aby si mohla vyřídit péči o dítě. Své děti Lena nemá, proto se chlapec pro ni s manželem stane jejich synem.

Nejvíc se Lena bojí okamžiku, kdy bude muset říct Vládíkovi pravdu o tom, že maminka už není. Vždyť on je stále přesvědčený o tom, že je naživu a že je v nemocnici "pro dospělé" ...

Táňa byla pohřbena 7. června. Odešla hned po svém otci.

Tak během několika dnů přišel maličký Vládík Zajčenko o své dva nejbližší lidi - maminku a dědečka. Dědečka mu vzala nemoc, maminku válka. Na jeho vlastní rehabilitaci budou potřeba nejméně dva roky. Tak to řekli lékaři Leně.

"Všemu je na vině ukrajinská vláda, říká Lena. Ta zabila mou sestru, zmrzačila synovce a podlomila zdraví otce. Je to jejich vina!".

 - - -(Příště přineseme pár slov o druhé mrtvé ženě - Ireně)

Překlad PhDr. Vladimíra Grulichová


15 komentářů :

 1. Jediný zdokumentovaný střízlivý pohled na válku, je Švejkovo zvolání "Co blázníte, dyť jsou tady lidi."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Hašek tohle heslo nenapsal! To je z filmu.

   Smazat
 2. To se dějě právě proto,že tam jsou lidi.Bez nich
  by to nemělo správný efekt.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. a to prasa sa s tym nasim debilom bude vytrcat na hranici s bezvizovym stykom.Spiny

  OdpovědětSmazat
 4. a to prasa sa s tym nasim debilom bude vytrcat na hranici s bezvizovym stykom.Spiny

  OdpovědětSmazat
 5. Nacista prášenko dneska u dokořán naaranžovaných dveří, co vedou do EU, na pozadí římsko-imperiálního Colosea zvolal, že již nikdy zpět do ruského impéria!!, a pevně se objal se svým ideovým soukmenovcem, fašistou kiskou.
  Ukři, tož vitajte do EU!! Jako ještě levnější gastarbeiteři než jsme tu my.
  Ale než k nám dojdete, podívejte se na své ruky, a pokud jsou od krve těch nevinných lidiček, jako byla Táňa či Vládík, alespoň si je umyjte.
  Není na to hezký pohled, spíš je to na zvracení, a kazí to image našeho ráje "svobod a demokracie", o kterém naši zaorálci tak rádi blábolí. Kudy chodí. I o nedělích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil dobře napsané.

   Smazat
  2. Kremelská agrese do sousedního státu, do Ukrajiny, zavedla tam válku. Bohužel. Že se Ukrajinci brání je logické a stálá válečná přítomnost ruských vojsk na Donbasu prodlužuje utrpení tamním občanům.

   Smazat
  3. Jestli je ochrana ohrožovaných agresí, tak jste vůl. Rusové nikoho neohrožují, válčit přišlo vojsko od Kyjeva, jestli jste si nevšiml.Přišli tam střílet do lidí jen pro jejich jiný názor a pro náklonnost k ruskému sousedovi.

   Smazat
  4. Re (23:09):
   Jo, ještě aby tak i ti východoukrajinští brali ony nacistické karatele jako své osvoboditele! Nebylo by o čem mluvit, a za jeden den by tam všude vlály žluto-modré prapory. A byl mír a pokoj.
   Jenže neberou!, považují je za okupanty.
   A přitom i zvláštní, že ty ruské (dobrovolníky) naopak za své osvoboditele. Tož jak?, mudrlante? ...

   Smazat
  5. 23:09 si musel aspoň kousek náckovské špíny a lží odchlístnout do slušné debaty. Že by nějaké "analytické"prase z ČT? Nebo sviňa štětina?

   Smazat
 6. Putine, jdi zachranit celou Ukrainu

  OdpovědětSmazat
 7. 23:09
  Omezenost a totální vypatlanost prázdného mozku neschopného logických úvah a nalezení pravdy, a o to víc schopného papouškovat lži a nepravdy ČT a presstituů, zavedla omylem některá přiblblá individua až sem, na stránky NR.

  OdpovědětSmazat
 8. Odpovědi
  1. A to ještě dnes v rádiu říkali, že u nás obvinili nějakoho za přípravu teroristického útoku jen pro to,že zjistili, že pomáhal separatistům. Za to by měl dostat metál.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.