Reklama

pondělí 12. června 2017

"Je to jejich vina!" - Zpráva od vojenské korespondentky Lizy Reznikové z 11.6.2017, 2. část

Liza Reznikova - vojenská korespondentka
12.6.2017  zdroj

Válka, rozpoutaná zločineckou ukrajinskou vládou, si i nadále vybírá svou krvavou daň. Ničí národ Donbasu. A svět mlčí. 7. června ve středu přišla v důsledku války o život Irina Kovrižko, obyvatelka Doněcku. Ne, nestala se obětí ostřelování. Ale přesto tato válka vyvolala strašlivou nemoc, která vzala život matce pěti dětí.


Čtenáři Antifašisty Irinu znají. V dubnu jsme vyprávěli její příběh. Před válkou pracovala na šachtě, vychovávala děti. Její život kalilo jen to, že manžel nalezl zalíbení v alkoholu. Když ji unavilo s tím bojovat - nepomáhalo ani přesvědčování, ani léčení - Ira vzala děti a od manžela odešla. Během války potkala muže, s nímž byla velmi šťastná. Jmenoval se Žeňa, byl v domobraně, bojoval na přední linii. Čtyři dny před svatbou, 26. července 2016, Žeňa spolu se svým nejlepším přítelem, který měl být na svatbě svědkem, beze stopy zmizel. Všechny jeho doklady, včetně občanského průkazu, a věci zůstaly u Iry. Nervové zhroucení, stres, deprese a také neustálé ostřelování rodné Staromichajlovky se tím nejstrašnějším způsobem podepsaly na zdravotním stavu této ženy. Lékaři konstatovali rakovinu - nejprve genitálií, metastázy pak pokračovaly do střev a jater. Ira ze všech sil bojovala o svůj život. Opravdu, nepřála si, aby se jejích pět dětí, včetně šestiměsíční Polinky, dostalo do dětského domova. Vy, naši drazí čtenáři, jste nezůstali lhostejní k osudu této rodiny a jak jste mohli, podporovali jste ji. Posílali jste léky a poskytovali peníze na léčbu. Ale, bohužel, všechno bylo marné ... V posledních týdnech byla frontová Staromichajlovka ostřelovaná zvlášť silně a často. Ira ležela v nemocnici a měla velké starosti o děti, telefonovaly mámě a vyprávěly o tom, že náboje explodují přímo u jejich domu. Z trvalého nervové napětí a strachu dostala Ira srdeční záchvat, pak selhaly ještě ledviny. Ve večerních hodinách 7. června zemřela. 9. června se konal pohřeb Iriny Kovrižko ...

Irina Kovrižko se svými třemi nejmladšími dětmi

Nejstarší syn Iriny Igor bude mít v červenci 18 let, chlapec, stejně jako jeho matka, bude pracovat na šachtě. Je už dospělý a nepotřebuje, aby ho někdo vychovával. Ale jeho mladší bratři a šestiměsíční sestřička, pokud se nenajde někdo, kdo by si je chtěl vzít, se nejpravděpodobněji dostanou do dětského domova.

... Pouze za jeden týden bylo v DLR zraněno devět civilistů, tři z nich - Vládík Zajčenko a dva obyvatelé obce Krutaja Balka - jsou v těžkém stavu v nemocnici. Táňa Zajčenko byla přímou obětí války, Ira Kovrižko nepřímou.

Válka, rozpoutaná zločineckou ukrajinskou vládou, si i nadále vybírá svou krvavou daň. Ničí národ Donbasu. A svět mlčí.

P.S. Když byl článek již napsán, přišla zpráva, že v pátek večer byl na dvorku vlastního domu zraněn další civilista doněcké obce Trudovské. Zranění jsou těžká. Muž byl hospitalizován. Takže tento týden bylo v Doněcku zraněno 10 občanů. A to jsou jen civilisté.

Vražedná nástraha na cestě v lese (Donbas, červen 2017)


Překlad PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Západní svoloč včetně ČR podporuje banderovce.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201706115451522-praha-rusko-horsi-jaderna-valka/

  OdpovědětSmazat
 2. ČR patří mezi podporovatele banderovců.Politici
  věřejně deklarují podporu fašounů na Ukrajině a
  voliči je v tom podporují.Vyjadřují to podporou
  těch,kteří se podílejí na vyvražďování civilních
  osob na východě Ukrajiny a nezajímají se o jiné
  zločiny,páchané ve střední a západní části země.
  Hlavními viníky jsou voliči,protože politiky
  nepřesvědčují o jejich špinavosti.Nakonec se to
  projeví i ve volbách,kde budou volit podle zvyku
  a ne podle potřeby.Jinak by neměly lidovci a ČSSD
  vůbec šanci se dostat do parlamentu a ANO v čele
  s Babišem a komediantem Stropnickým,který dává
  peníze na léčení ukrajinských fašistů u nás,by
  nikdy nemohla mít tak velkou podporu občanů.Bude
  totiž pokračovat v politice podbízení se Bruseli
  a Berlína kvůli dotacím.Ty jsou to poslední,co
  se dá ještě rozkrást.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to ještě horší. Pan stropnický bude vybavovat Ukrajinu i vojenskou technikou, aby nestála proti agresorům s prázdnýma rukama. Těm agresorům, kteří nás, bratry Slovany, zachránili od vyhlazením. Nesmírně se za naši politiku stydím. A bojím se, jak Češi s rozostřeným politickým viděním, ať z únavy, hlouposti, nezkušenosti, prospěchu, budou v říjnu volit. A.Š.

   Smazat
 3. http://www.denik.cz/diskuse/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase tu meleš svou obehranou písničku. Žádný Strelkov nemohl rozpoutat válku na východě Ukrajiny. Ta přece začala v Kyjevě státním převratem, střelbou povstalců a vládou chunty. Chunta poslala armádu a nácky z Pravého sektoru na východ země, chunta přikázala vraždit. Lidé z východu se prostě jen postavili se zbraní v ruce proti násilí a genocidě a to jestli mezi prvními byl Strelkov nebo někdo jiný je úplně fuk. Vrazi sedí v Kyjevě, jejich pomahači ve Strakově akademii, hlavní organizátoři ve Washingtonu DC.

   Smazat
  2. 22:13
   válka na východní Ukrajině začala anexí Krymu a potom na Donbase o několik dní později, když neoznačení rojáci obsadili po nocích místní úřady a z Ruska přijelo velké množství vojáků, kteří podporovali a dodnes podporují vojensky místní teroristické bandy.
   A nebo chceš snad říci, že ti neoznačení vojáci, co začátkem dubna 2014 obsadili matriku, místní radnici v Doněcku to byli podle Tebe převlečení američani ?

   Smazat
  3. A kde máš chytrolíne toho svého Strelkova? Na videích od roku 2014 vidím jen násilí: nejdřív upalování policistů a střelba do zad aktivistů Majdanu, které povstalci sváděli na Berkut, viděl jsem útočící ukrajinské pravosekové hrdlořezy proti civilistům-spoluobčanům, popravy neposlušných policistů ukrajinskými vládními násilníky, zahrabávání popravených u silnice, viděl jsem videa, která mi připomněla srpen 1968, kdy jsem v Praze u rozhlasu stáli proti tankům okupantů s holýma rukama. To samé se po letech odehrávalo ve Slavjansku stejně jako v Mariupolu. Viděl jsem vraždění 2.5. v Oděse a pak vždy následovalo ničení důkazů a mediální kampaň plná lhaní. Tak mi tu nepiš nesmysly, za násilí na Ukrajině mohou pouze a jen ukrajinští náckové! MM

   Smazat
 4. A dodnes tam v části Donbasu válečně působí ruské jednotky a všichni velitelé od roty nahoru jsou ruští oficíři. Kreml zbytečně prodlužuje válčení a tím i ničení majetků a životů tamních občanů. Nic dobrého to Moskvě nepřinese.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tam ruští dobrovolníci nepomáhali, tak by kyjevská junta už celý východ Ukrajiny vyvraždila, blbečku.

   Smazat
  2. Oddíly junty nedodržují minské dohody a dennodenně bombardují vesnice a města východní Ukrajiny. Oni jsou zodpovědní za mrtvé na DFonbasu. Doufám, že velitele a zodpovědné politiky jednou spravedlivě odsoudí a oběsí. Leo

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.