Reklama

středa 14. června 2017

Její Veličenstvo královna Alžběta II. udělí audienci prezidentu republiky a jeho manželce

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky
14.6. 2017   Hrad
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční v pátek dne 16. června 2017 jednodenní pracovní návštěvu ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.
Prezidentovi republiky a jeho manželce bude udělena audience Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II.

Prezident republiky také během návštěvy vyznamená pět válečných veteránů Medailí Za hrdinství a předá diplom o povýšení brigádnímu generálovi ve výslužbě panu Miroslavu Liškutínovi. Dále se zúčastní ceremoniálu u památníku bitvy o Británii.

Prezident  M.Zeman v  Jihočeském kraji na TK řekl:

„Jsem velmi rád, že k tomu setkání dojde. Je možné, že se setkám i s dalšími členy britské vlády. Ale dávám přednost informovat o ukončených jednáních. Kromě setkání s britskou královnou je v programu také vyznamenání veteránů bojujících za Royal Air Force,“ řekl.

S ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) se Zeman podle svých slov sejde v pondělí.

Závěrem se pak vyjádřil k evropské směrnici o zbraních, proti níž protestuje i česká vláda. „Jsem proti evropské směrnici týkající se zbraní, stejně tak jsem proti nátlaku Evropské komise, který se týká povinných migračních kvót. Na rozdíl od jiných politiků neměním příliš často svá stanoviska,“ uzavřel svou návštěvu v jižních Čechách.

17 komentářů :

 1. Toz bodó tam aj kloci ze city abe proevile city ? a nebo enem cekajó na to trohlo..........

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud nemá Británii co nabídnout, může jí vlézt jen tam, kde jí to ještě funguje. Omlouvám se za tak stručné a tvrdé ale naprosto výstižné hodnocení toho úspěchu prezidenta Česka u Jejího milosrdného Veličenstva, ale snad vám všem dojde, jak uboze na tom Česko je a co má tedy dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prezident ČR má, jako účastník nedávných jednání předních státníků v Pekingu a Astaně, představujících více než 50% obyvatel světa, rozhodně co nabídnout.
   Jen hlupák nebo šmejd o tom nechce vědět ....

   Smazat
 3. Proč by měl něco nabízet, účty jsou již dávno vyrovnány a to ještě za Husáka. Zatím jsme samostatná země audience u královny je pro naší zemi poctou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poctou každopádně, ne ale pro Británii. Ta Česku ještě dluží Československý zlatý poklad, pokud vím.

   Smazat
  2. 23:38 Moc toho zřejmě nevíte ...

   Smazat
 4. Ad 22:23: "..tvrdé ale naprosto výstižné hodnocení", z čeho tak usuzujete?! Obávám se, že Vám je velmi blízká jednoduchá představa, že se prezident jede podívat na Londýn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začínám Českem pohrdat a myslím, že zlomovým bude výsledek jeho boje proti EU ve věci "povinných" kvót na migranty. Volební preference vládnoucí ČSSD mluví jasně.

   Smazat
  2. 23:36 máte pravdu, preference mluví jasně. Dílem o jednoduchosti voličů, dílem o tendenční práci agentur a "tvůrců" veřejného mínění. Vy asi manipulátorům příliš práce nedáte.

   Smazat
  3. 0:34 Já si to především myslím. Je to vidět, je to cítit a je zřejmé proč.

   Smazat
 5. Jen abyste se z královny komunisti neposrali. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Mio: Masturbace vrcholné úrovně a opojení mocí v podání Velké Británie a jejího vlivu již končí. Nevolnictví, které bylo uplatňováno do dnešních dnů a doposud na všechny a všechno v Evropě pomalu mizí. Otrokář se stane otrokem. Semeniště temna, celá královská rodina, by se měla kát a omluvit. Výstavní luxusní síň globální oligarchie se stane jen bezcenou cetkou. Hlava USA už nevelí, tělo GB logicky odumírá, prostředky uplatňování moci v podání NATO se stávají čím dál tím více neúčinnými. Centrum řízení moci se přesouvá na východ do Číny. Zeman, ať je jakýkoliv, by měl umožnit královně se s ním setkat, ne opačně, jak je to teď. Všechno má však svoji setrvačnost a nic nejde uspěchat. Změny jsou již v pohybu..

  OdpovědětSmazat
 7. Ze slyšení u pohádkově bohaté, zločinné babizny se nepodělejte. O čem se bude jednat? Ve skutečnosti? Tedy ne s ježibabou, ale v kuloárech. Co ta návštěva potvrdí? Proč k ní dojde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z babizny se nikdo nepodělá, jen kdyby tam jel od nás někdo, koho vy preferujete, to by bylo po babizně, že?

   Smazat
 8. Zdalipak bude mít Zeman dosti odvahy, aby bábě připomněl, že Československo za bránění Británie za II.světové války muselo Británii zaplatit? Ubytování, stravné, výstroj, výzbroj a dokonce i za každý vystřelený náboj proti nacistům! Měl by bábě plivnout do ksichtu, a ne se před ní plazit jak nějaký slouha!!

  OdpovědětSmazat
 9. Baba kolonizátorka.
  Z tradice cizích států mám mít radost ?
  Zemane naše tradice protiprávně rozdáváš prokletý církvi a pak se divíš že celý marodíš.
  Přestaň žít ve smrtelném omylu a uleví se ti*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.