Reklama

.

.

pondělí 12. června 2017

Jelena Bondarenko: V ukrajinských věznicích a vyšetřovacích vazbách sedí pro osobní přesvědčení 5000 lidí

13. 6. 2017     zdroj (22:50)
Na Ukrajině je nyní ve věznicích kyjevského režimu více než 5000 politických vězňů, kteří jsou zadrženi výhradně pro své názory, jež se liší od těch, které jsou prosazovány současnou vládu.
Ve vysílání talk show 60 minut to 8. 6. 2017 řekla ukrajinská opoziční politička, bývalá poslankyně za Stranu regionů Jelena Bondarenko.


"Většina lidí na Ukrajině je trestána za svůj odlišný názor odnětím svobody a vraždou. Například Dmitrij Vasilec je novinář, který je nyní ve vězení za své přesvědčení. A aby bylo jasné, kolik takových lidí je, tak více než 5000 politických vězňů na Ukrajině je nyní výlučně za své osobní přesvědčení ve vězení a vyšetřovacích vazbách. Většina z těchto lidí nemá ani rozsudek, sedí tam a čekají na rozhodnutí soudu", řekla Jelena Bondarenko. Mnozí soudci však nechtějí brát na sebe "hřích" a vynášet jim obžalovací rozsudky, poznamenala také politička. "Soudy hraním "ping-pongu" neustále mění soudní příslušnost, stále znovu přezkoumávají případy, prostě aby tito lidé seděli. Soudci tak sabotují obžalovací rozsudky, které dostávají shora. Jenom proto, že vědí, že tito lidé mohou sedět jen kvůli svému přesvědčení. A přijmout takový hřích soudci z duše nechtějí. Tak taková je situace", řekla Bondarenko

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. No pokud je trestné i nošení Svatojiřské stuhy, tak by mě zajímal názor našeho Zadolárka, jaké k tomu má z hlediska vyššího principu mravního stanoviko. máme naše politiky bytostné demokraty a humanisty, tak by nám měli vysvětlit, proč vadí stuha a nevadí louče a hákové kříže. Na fotbale (mezinárodním) třeba kukly Kukluxklanu

  OdpovědětVymazat
 2. Putine, oprav Ukrainu

  OdpovědětVymazat
 3. Evropský a USfašizmus vzkřísil ten ukrajinský a teď nad ním drží ochranou ruku. Naše presstitutky to kryjí štvaním proti Rusku a mlčením o excesech ukrajinské junty. Naši "sociální demokraté", spolu s ANO - bude hůř a "milými krajany" lihovci s nahrbenými hřbety živí banderovce z našich daní. Krásný svět směřující ke generální zkáze.

  OdpovědětVymazat
 4. Holt svoboda po demokraturnicku...
  Alespoň u nás nosím stuhu trvale 3 roky, vč. návštěv úřadů.
  Martin

  OdpovědětVymazat
 5. Co kritizujete na půlce planety_Číně,tak máte za dva roky na Ukrajině,ze které jste si udělali vzor a modlu....co na to Černokněžníci,vyznavači Tibetu se Štětináčem ??????

  OdpovědětVymazat
 6. Sakra! Všichni jste to viděli v přímém přenosu! Majdan bylo divadlo stejně jako 17. listopad! Janukovič nechal policisty polévat benzinem a zapalovat. Dovolil, aby na Ukrajinu přilétali lidé jako Schwarzenberk, Holan, Merkel, Aston a další, aby chodili na za demonstrujícími, podporovali je a rozdávali koláčky. Mezi tím se vyjednávalo a převrat byl uskutečněn, protože s ním většina uk. vlády a oligarchů souhlasila. Je pravděpodobné, že s tím za drobné územní ústupky souhlasilo i Rusko.

  OdpovědětVymazat
 7. 9:27 Rusko určitě ne nasadit jsi do sousedství smrtelného fašistického nepřítele.

  OdpovědětVymazat
 8. Je to hezký blábol od autorky. Ale komouši tomu budou věřit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Á, velmi podrodobně informovaný nekomouš! Jaká čest pro nás ostatní.

   Vymazat
 9. Naja,opozični bÿvalá poslankyně,takové mám rád.No,jestlipak taky paní pozvedla svůj sterstlivý hlas proti zadrženým lidem v Den Ruska.A že jich bylo....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:54 prostá otázka: Nevím, jak to mohla bývalá poslankyně stihnout, neví se jak dloho budou "zadržení" zadrženi, neví se, jestli jsou uvězněni a když, tak kolik ze zadržených. Boha Máriu, argumentuj pořádně, nedělej ostudu, pitomče.

   Vymazat
  2. 11:54 je cizinec "kdo neskáče je moskal". Ale do pár písmenek na klaviatuře se přece jen trefil.

   Vymazat
  3. Tak jen pro připomenutí, zmínil jsi Den Ruska. Tak ano to byl svátek který oslavovali všichni slušní lidi a ten blbeček Navalnyj jim to chtěl zkazit a tak šel protestovat tam, kam neměl přístup. Bylo mu vyhrazeno jiné místo. Zcela v souladu s demokratickými zákony RF byl za svůj přestupek zadržen a spolu s ním i jeho buď hloupí nebo zaplacení kámoši. Co se ti na tom nezdá, hňupe? A srovnávat nějakejch 30dní zadržení s fašistickým vězením bez soudu a beznadějí? Tak to opravdu může jen debil. Ale piš, aspoň lidi prozřou, velmi tomu napomáháš.

   Vymazat