Reklama

neděle 18. června 2017

Jiný pohled na terorismusJiří Jírovec 
18. 6. 2017
Mně udivuje ten optimismus našich nakladatelství, že co čtenář, to blbec. (Jan Werich o vysvětlivkách ve Švejkovi).
ČT nedávno zveřejnila článek. Umělé inteligence začínají hlídat Facebook. Sledují náznaky terorismu. ZDE Opravdu si někdo myslí, že co terorista, to blbec, který bude dávat na facebook svoje fotografie, zprávy o tom, že střelného prachu je dostatek, hřebíky a matky jsou nakoupeny a že se jeho kamarádi jsou ochotni, aby se tam či onde odpráskli?


V této souvislosti si vzpomínám na zprávu, že se politici vyhýbají elektronické komunikaci a důležité věci si ukazují na kousku papírku, který se dá sežvýkat podle potřeby.

Zapojení umělé inteligence do boje proti teroru zastírá nedostatek inteligence přirozené.

O teror a jeho oběti, kterých je v Evropě zanedbatelně málo, nejde. Za posledních 10 let zahynulo v "západem osvobozeném" Iráku na 40 000 tedy 100x víc než za stejné období v západní Evropě ZDE a ZDE

Statisticky vzato, počet obětí útoků v Evropě je zanedbatelně malý. Media nafukují útoky, protože zprávy o nich zvyšují sledovanost. A přihřívají se u nich i politici. Jakýkoli útok vyvolává šílenství v mediích (viz třeba speciály v ČT), která takovou událost pojímají na způsob "s mikrofonem za kopanou". Místo gólů se počítají mrtví. Kdyby media teroristy ignorovala, tak by nedocházelo k jevu zvaném "opičení" neboli "copycat".

V okamžiku, kdy k teroristickému útoku dojde, se veřejnost dozví, že mu nebylo možné zabránit. Politici následně unisono tvrdí, že je třeba posílit tajné služby, najít informátory, instalovat ještě víc kamer na ulicích, kontrolovat internet a zvýšit počet policistů.

Na boj proti terorismu lze pohlížet jako na přípravu moci na zvládnutí sociálních nepokojů, které přijdou, protože současný kapitalismus nemá řešení na problémy, které sám vyvolává.

16 komentářů :

 1. Ale vždyť je to jednoduché. Všechny války v naprosté většině končí útokem na Rusko a na to potřebujete armádu a musíte ovládnout národy. Ty ovládnete tak, že uděláte revoluci. K revoluci potřebujete naštvané lidi a to docílíte zadlužováním a následně úspornými programy a odčerpáním peněz z ekonomiky. Třeba Řecko po zavedení úsporných opatření za čtyři roky zdvojnásobilo dluh. Proč dostal Špidla křeslo komisaře, protože řekl, že zdroje jsou a udělal 100 miliard dluhů sekeru. Jde pořád jenom o útok na Rusko. Studujte, na internetu je všechno§

  OdpovědětSmazat
 2. pane Jírovče jestli vám to udělá radost, tak plný souhlas.
  lada

  OdpovědětSmazat
 3. Jiří,
  nějak se mi zdá, že složitý problém je popsán jednoduše. To je leckdy možné, ba dokonce potřebné,
  ale bývá to pak něčemu na úkor.

  OdpovědětSmazat
 4. Ke všem teroristickým útokům se musíme postavit čelem a nenechat se vystrašit, obětem zapálíme svíčky a položíme květiny a budeme čekat ......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cozpak o to , ale jenom v Londyne je 4 miliony HLIDACICH./ kamer.
   Slovy CTYRI miliony.
   A porad nikdo nic nevidi !!

   Smazat
 5. Procesy migrace (podobně jako změny klimatu) byly, jsou a budou. Jde však o dynamiku těchto dějů, a ta současná nemá obdoby, nejsme na ni připraveni a neumíme adekvátně reagovat, protože nejsme schopni či ochotni si připustit nebezpečí a správně reagovat. Globalizovaný kapitál, jeho lokální slouhové - politici a jimi ovládaná média salámovou metodou likvidují národní státy a obranyschopnost občanů. Koloniální metody mocných agresorů, imperiální politika, boj o kontrolu zdrojů a tras přepravy surovin/energií - to je příčina části migrace a většiny terorismu. Aktuálně k tomu přibývá migrace chtěná a organizovaná jako metoda sociálního inženýrství k přeměně složení společností národních států Evropy s cílem oslabení a postupné likvidace těchto národních států ve prospěch evropského centra podřízeného globálním diktátorům. Ubozí politici neumí ani nechtějí řešit příčiny migrací, ale o to snaživěji předstírají boj proti terorismu, přitom jedno bez druhého řešit nelze. Můžeme buď utéct (není, resp. nebude kam) nebo bojovat - zastavit organizovanou migraci a nedat prostor slouhům agresorů ničících země jejich zájmu. Zaměřit se na obnovení základní soběstačnosti potřebné k přežití, obnovit schopnost obrany civilní a vojenské namísto cpaní peněz do elitních expedičních sborů a nesmyslných projektů nadnárodních ozbrojených sil.

  OdpovědětSmazat
 6. Jírovec jako obvykle excelentní a logický. Zřejmě používá nikoliv umělou inteligenci.

  OdpovědětSmazat
 7. CHtějí hlavně hlídat vlastní lidi. Německo fuckbok cenzuruje.

  OdpovědětSmazat
 8. Mám jasno, Araby zde u nás nechci( semity obecně jako germány). Teroristy jsou "Západ" v jejich zemích. Jen nevím, jak se vy vinit z mého podílu, volby asi nestačí.

  OdpovědětSmazat
 9. Svět je iracionální prostředí.

  Nemá žádnou logiku, jen účelový pragmatismus.

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Jírovec opět zabodoval. Na druhé straně musím říci, že nejeden český občan ví už dávno to co je obsaženo v posledním odstavečku jeho příspěvku. Nácvik na zvládnutí nepokojů, které jednoho dne přijdou. Proto se také ředí evropská populace a bude to mazec jaký tady ještě nebyl. Vyhraje ten kdo uteče.

  OdpovědětSmazat
 11. Byly nasazeny klimatické zbraně proti Evropě ?
  Hoří Portugalsko a jiné státy. Před pár lety
  hořela i Moskva, zahynulo mnoho lidí.
  I požár mrakodrapu pro chudé v Londýně vykazuje
  prvky úmyslné profesionální destrukce - domnívají
  se odborníci.

  OdpovědětSmazat
 12. Pamatuju si dobu, kdy v Evropě nebyly žádné teroristické útoky. Proč? Protože v Evropě nebylo tolik muslimů.

  Terorismus je průvodní jev islámu, je součástí memetického kódu islámu.

  Dokud bude existovat islám, teror bude pokračovat, častěji nebo méně často. A bezpečnostních opatření bude přibývat, protože až odhalí nějakého teroristu, který by panovi Jírovcovi jinak pod zádelí odpálil hrnec s hřebíky, bude i pan Jírovec děkovat za všechna ta udělátka velkého bratra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:14 takže budeme velkému bratru vděčni za to, že co spískal, na naše náklady, na úkor naší svobody, ke svému zisku a upevnění moci, zdánlivě zalátá? Boží prostoto!

   Smazat
 13. Hodně se mi nelíbí zhoršování kvality zdejší populace. Jazyk se dá naučit, u potomků to jde samo, ale křížení s agresivními pitomci se napravit nedá. Takže mě nevadí Vietnamci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.