Reklama

.

.

pondělí 26. června 2017

Není „svině“ jako „svině“.

Jiří Baťa
26. 6. 2017
Mnoho povyku pro...? Pro co vlastně? Pro jedno nemravné slovíčko, nebo pro jeho obsah? První je správě – pro jedno slovíčko. Je snadné být moralista když to situace vyžaduje, tedy jedná-li se dehonestující kritiku prezidenta Zemana, ale už není potřebné být tímtéž moralistou, jedná-li se o někoho, kdo je sice také svým způsobem VIP (virtuálně indiskrétním politikem), ale není to ten, kterého je potřeba, neřku-li nutné, utřít jak „zpocené zrcadlo“.


     Ano, prezident Zeman se svým způsobem vyjádřil možná dost hrubě, neslušně, neboť mohl pro  vypodobnění či přirovnání „vykutáleného“ Sobotky použít jiný, kulantnější výraz. Mohl, ale nevyjádřil by tím to co chtěl tímto drsným přirovnáním o Sobotkovi říct. Nicméně ti, kteří se až nebetyčně cítí být pohoršeni nevnímají podstatu a význam vyřčeného přirovnání. Jim totiý neskonale vadí, že to byl zase prezident Zeman, který např. podle ochechule Němcové „... destruuje život uvnitř naší společnosti a hluboce poškozuje obraz naší země ve světě. Jestliže si neuvědomuje dopad svých slov a činů, svědčí to o mentální nezpůsobilosti zastávat prezidentský úřad. Jeho pokračování v prezidentské funkci je ohrožením normálního demokratického provozu v naší zemi“, nebo podle samotného Sobotky „ Myslím, že dnešní výroky prezidenta Zemana ukazují, že u něj dochází k rozpadu osobnosti a obavám se, to s plynoucím časem bude jen horší...”.
      Ani Němcová, natož Sobotka nejsou schopni, resp. nechtějí připustit, že obsahově a svou podstatou má prezident Zeman pravdu. Kdyby chtěli, resp. toho byli schopni, musela by je hanba fackovat při vědomí, že je řada zadokumetovaných případů, kdy se jiní neméně významní politici vyjádřili slovně či věcně stejně, ne-li hůře a přesto to prošlo bez většího šumu. A to nemluvě o tom, že jejich výrazivo pak bylo dokonce používáno jako jejich osobní (pozitivní) reklama a bylo jim tzv. připisováno ke cti. Několik málo příkladů: Schwarzenberg, známý svou „noblesní“ vulgaritou se např. o Berlusconim vyjádřil, že „prošoustal“  dobu, kdy mohl realizovat jisté reformy. Osočený Sobotka zase o A. Babišovi řekl, že „ důkladně ojebal český stát“.
     Aby toho mravního, slušného a charakterního vystupování našich předních politiků nebylo málo, P. Nečas se svého času vyjádřil, že Když proti Vám stojí lidský dobytek a svině, může se stát cokoli. Cítil se v tu dobu někdo z našich tak těžce frustrovaných úzkoprsých  pánů politiků nějak mimořádně  pohoršen, vyjevili snad stejně vehementně  svou nelibost, jako to činí v případě prezidenta  Zemana? Za sebe mohu říct, že něco podobného jsem nezaregistroval. Proč asi? Že by to nemělo patřičnou amorální dimenzi? Ale kdeže, tam v těchto slovech spatřovali důvodnou   či přiměřenou  opodstatněnost dali tím najevo, že autoři co do významu svého rčení mají když ne úplnou, tak převažující pravdu. Že se svým způsobem vyjadřování chovají stejně jako prezident Zeman, jim nejen nepřijde, ale oni to vědomě popírají, nepřiznávají.
     Prezident Miloš Zeman je pro řadu politiků či jiných pozoruhodných osobností naprosto nežádoucím elementem, člověkem, který jim nejde pod kůži, ale také na nervy, neboť jsou přesvědčeni, že jiný „prezident“ by se nikdy takových výrazů nedopustil. Musím jim dát za pravdu, nedopustil. Jenže čí zájmy by takový prezident „slušňák“ asi hájil, koho by svými postoji zastupoval? Jistě by to nebyli ti obyčejní občané, zaměstnanci s podprůměrnými platy, nezaměstnaní, sociálně slabí či třeba důchodci! Takový prezident by sice byl slušný, protože by kromě jiného šel hlavně na ruku těm, kteří si jej zvolili jako svého guru, jako zastánce jejich zájmů, obhájce jejich protřelé, zákeřné antiobčanské politiky.
     Ne, vůbec nejde o to, že prezident Zeman se o Sobotkovi vyjádřil, že se chová „jako svině“, protože se tak opravdu chová a jedná, k čemuž je řada relevantních důvodů (jeden z mnohých: jeho postoje k slibovanému řešení církevních restitucí, které ČSSD  přinesly /nezasloužené/  vítězství ve volbách). Především jde o to, že to řekl Miloš Zeman, kterému dnes už dávají za vinu vše (podobně jako V. Putinovi), co je použitelné pro jeho totální dehonestaci. Jestliže se ochechule Němcová vyjadřuje až tak, že „...prezident Zeman si neuvědomuje dopad svých slov a činů, svědčí to o mentální nezpůsobilosti zastávat prezidentský úřad a jeho pokračování v prezidentské funkci je ohrožením normálního demokratického provozu v naší zemi“, chce tím snad naznačit, že u nás skutečná demokracie existuje?
     Zlé jazyky tvrdí (viz výše), že  svým nevybíravým slovníkem si M. Zeman de facto sám podřezává větev pod sebou tedy, že se připravuje o možný úspěch v nadcházejících volbách na funkci prezidenta, že vlastně svými výroky „odpuzuje“ své potenciální voliče a další bla, bla, bla. Také se o něm tvrdí, že je populista. No a co, kdo není? Nejsou snad Sobotka, Fiala, Babiš, Němcová, Laudát, Langšádlová, Kalousek, Gazdík  mnozí další prominenti populisté? Copak jim (ne)lze, stejně jako třeba M. Zemanovi (ne)věřit? Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Jinými slovy, kdo chce na Zemanovi hledat něco špatného, vždy něco najde, ostatně to platí i  pro mnoho jiných. A to by v tom byl čert, aby toho „hulváta“ Zemana nějakým způsobem totálně nedeklasovali.
     Problém je ovšem v tom, že tentokrát ten je čert na straně Zemana a oni to dobře ví, což některé (Sobotku, Němcovou, Langšádlovou apod.) přivádí k nepříčetnosti. Jakkoli si tito lidé myslí, že touto vulgaritou ztrácí M. Zeman voliče, nejsou schopni domyslet, že (hloupí) občané (ovčané)  na rozdíl od nich, umí nejen pochopit pointu jeho slov, ale i hlubokou podstatu a věcnou pravdu, byť  vyslovenou ne zrovna slušným způsobem. Ostatně oni sami, o nic lepším způsobem se vyjdřují také o samotném prezidentovi a vůbec jim nepřijde, že jsou mnohem horší, než prezident Zeman. Závěr je, že není svině, jako svině, či lépe řečeno, nejsou svině jako jsou svině. Líbí či nelíbí se toto konstatování? Je mi to fuk, já si za tím stojím.

27 komentářů :

 1. Prezident Česka se ale od všech ostatních občanů státu a bez ohledu na jejich význam ve společnosti, respektive bez ohledu na i jakékoliv jejich funkce, liší. Je totiž hlavou státu, obecně zastává "nejvyšší" státní funkci. Neměl by ani mít právo tak se vyjadřovat a už vůbec ne o premiérovi. Měl by být morální zárukou a vzorem, který ji stabilizuje. Jemu se ale daří pravý opak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě proto jsme ho volili a budeme volit znovu. Premiérovi se podařilo zničit stranu, která má zastupovat dolních 10 milionů. To je svinstvo. kdo to dělá je ...

   Vymazat
  2. Prezident ZEMAN sjednotil národ v době smrtelného ohrožení republiky evropským chalífátem a kyjevskou chuntou - islám a natisté tady neprojdou! Předtím náš pan prezident, STÁTNÍK odehnal bilderberské TOP09 Klerofašisté a nadstandardní od koryt, za což se mu dostalo zákeřného bodnutí do zad od sudetoněmecké loutkové strany KDU-ČSL vedené vatikánskou a fashingtonskou pedofilní lobby.

   Vymazat
  3. Každý má právo a politik přímo povinnost vyjadřovat se co nejsrozumitelněji a nejvýstižněji! Ne blábolit stále dokola nic neříkající fráze kulantními slovíčky!!!
   Pan prezident má moji plnou podporu!

   Vymazat
  4. ... a proto bude Zeman prezidentem a Sobotka už si neškrtne, protože národ vyhodnotí, kdo měl pravdu. Jestli byl Sobotka skutečně svině, tak už nebude premiérem, jestli nebyl, tak bude. Uvidíme.

   Vymazat
  5. Autor pan Baťa asi ztratil soudnost, když obhajuje, že prezident republiky nazve předsedu vlády sviní a to ještě v době, kdy vede v zastoupení státu důležitá jednání s představiteli 27 států a s francouzským prezidentem v Bruselu.Ti nemá ve světě obdobu a prezident se tím sám diskredituje. Připočtěme, že prezident paní Trumpovou nazve zbabělcem a řekne že by na ní použil hůlku, anebo že britské královně řekne že jde navštívit budoucího premiéra Johnsona a urazí tím úřadující premiérku. Kromě Ovčáčka, který je za to placen, něco takového nemůže obhajovat nikdo.

   Vymazat
  6. 17:22 Běžte se svými protinárodními tezemi a 3% pravicově klerofašistickou deviací svěřit plnému náměstí, červená karto rozdávaná zaměstnanci amerického velvyslanectví.

   Vymazat
 2. Každý normální člověk mluví sprostě, když k tomu má pádný důvod. Sprostá mluva je známka přímého charakteru. Sprostá slova nic nezakrývají a jdou přímo k meritu věci. Sprostá slova, jsou-li správně použita, nekazí, naopak, rovnají pokřivený charakter.

  OdpovědětVymazat
 3. Civilisty vraždící organizace EU/NATO26. června 2017 1:51

  Natistické a europrotektorátní svině!

  OdpovědětVymazat
 4. Faktem je, že naší hlavě státu nelze za dobu jeho prezidentování takřka nic vytknout, ačkoli se dříve podílel na okrádání obyvatelstva ve prospěch čsl. nakradl si miliardářů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:11 A koupil si za to nafukovací člun, na kterém se jeden týden v roce projíždí na rybníku , že ... ?!

   Vymazat
  2. 13:22 Hele, mně je u zádele jestli to dělal z lásky ke kapitalistům nebo si za to znárodnění bilionového dluhu čsl. nakradl si miliardářů a jeho konsolidační převedení na bedra daňových poplatníků vyžádal protislužbu. Na živnostníky a drobné střadatele se vztahuje pojištění vkladů a tohle ochránilo pouze podvodníky a bankéře, navzdory jeho falešným předvolebním slibům o potrestání tunelářů a spálené zemi.

   V ČR jsou pojištěny všechny neanonymní vklady fyzických a právnických osob vedené v českých korunách i v cizí měně, porovnejte si zadlužení republiky takového rozsahu s omezenou výplatou pojištěných vkladů. Dluh a podvodný zejména by spolu s odpovědností měl jít za těmi, kteří jej způsobili.

   Vymazat
 5. FANDIM, presidentu Zemanovi !
  To , ze byla hadka ve vlade svedci o zdrave demokracii.
  Tam kde je demokracie zdrava prichazai k ostre vymene nazoru pravidelne. Cesi zvolte presidenta Zemana !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. máte na vybranou. Když Bohuše a jeho partu znovu zvolíte, Dienstbier vám sem doveze padesát tisíc čmoudů, v prvním kole a pak jejich půl milionu "příbuzných.
  Hamáček bude s naší vládou projednávat metody, jak vás ožebračit a přinutit k otrocké práci na "výjezdním" zasedání vlády České republiky v Knesetu, jak už to dělají, Sobotka bude jezdit pro rozumy ke Frau Merkel do starobince a Bělobrádek pozve na dočasný pobyt dva miliony pohrobků jednotek SS z Bavorska.
  Jen abyste věděli, co vás čeká, když je zvolíte.
  Oni se nezmění!
  A ty kecy o plánované mzdě 40000 Kč, o vašem blahobytu a právním státě bez mafií, na ty zapomeňte. Vždyť právě Bohuš a jeho parta posledních dvacet společně s modrými zloději a katolickou soldateskou ožebračili Český národ a rozkradli celou republiku.
  A Filip, ten jim k tomu mlčky přtakával, jen aby mohl zůstat u koryta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Otázkách vymývače mozků se provalilo, že 97% obyvatel ČR odmítá uprchlíváky, zbytek jsou Putlerovo homopuťky s 3% pravicově klerofašistickou deviací.

   Vymazat
  2. Jj, havloidní fašisté a váleční štváči.

   Vymazat
 7. Prezident Zeman nazývá věci a činy správným jménem.Toť vše.Ví,že slovo svině opět způsobí čoro moro,ale o to mu asi jde.Aby nezapadlo,že Sobotka se jako svině chová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako svině se chová Zeman. Již tenkrát, když se po neúspěchu své volby za prezidenta ztratil z hradu jako smrad, sváděl příčiny na všechny, jen ne na svou pitomost. "Klause jsem 2x porazil, porazím ho zas". Od té doby všechny své prdy vydává za fialky - smrdějí podle něho ti ostatní. Navzdory tomu, že jsem si tohle uvědomoval, jsem ho volil. Ale vocaď pocaď, milý Milošu !

   Vymazat
  2. 10:13 Slovy klasika :
   "Kdyby blbost nadnášela tak létáte jak holubička"

   Vymazat
  3. 13:25 To je krásné, Jů, že si takto děláte legraci sám ze sebe a děláte troubovitého, když dojde řeč na financování prezidentské kampaně a zahraničního školného. Tady jistě žádné já na bráchu, brácha na mě spojené s podporou podnikatelských a klientelistických skupin neplatí, nežijeme přeci v divokém kapitalismu ani polistopadové kleptokracii, že ... ?!

   Vymazat
 8. Znám jednu rodinu, kde když před nimi někdo řekne prdel tak padají do mdloby, přitom když se mezi sebou hádají tak kurvy jen lítají. Takže tak nějak to bude i mezi těmi kritiky Zemana.

  OdpovědětVymazat
 9. Dobře udělal Zeman kdo nenadává a navíc má pravdu.

  OdpovědětVymazat
 10. Nevím, kde bere paní Němcová tu autoritu. Ve svém knižním obchůdku nedokázala zajistit slušný život zaměstnacům, či nakonec jen zaměstnanci. Knihkupectví Šemrincová kousek naproti to zvládá "doteď" bez problémů. Vpodstatě se stále chová jako pletichářská "uplakaná bábička". Nechápu ty "nechápany", kteří takovéto lidi dokážou zvolit.
  Myslím ty prosťácky voliče. Ty kteří ji dosadili do funkcí plně chápu. Ti v ní vidí než užitečného idiota.

  OdpovědětVymazat
 11. Milouš řekl jen pravdu.
  Jeho rozhovory na Barrandov TV jsou naprosto trefné.
  Na rozdíl od blábolení Vency Veškrny z Lán, svého času.

  OdpovědětVymazat
 12. Přátelé,
  tragedie není, že MZ řekl co řekl, tragedie je, že takoví lidé, o kterých je takto vulgárně řečena pravda, jsou na místech členů vlády, v tzv. mainstreamu převažují, v kultuře a umění hrají významné role a široké publikum je nedokáže vypískat. Kam jsme došli ruku v ruce, že například strana KDU-ČSL naprosto bez náležité odezvy provozuje svou strašnou politiku...
  Jindřich K.

  OdpovědětVymazat
 13. Problém není v tom co pan prezident v rozhovoru pro TV Barrandov řekl, ale, kdo se v jeho slovech tak "vidí". Žádoucí je si připomenout, co skutečně řekl ...
  L.S.

  "Já bych řekl, že známka z technického provedení by u této vlády byla docela slušná, kdyby si to nezkazila tou naprosto zbytečnou hádkou na konci svého funkčního období. Možná právě proto, že se blíží volby, a že každý chtěl ukázat svaly, a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

  Umělecký dojem je mizerný, naprosto mizerný, protože politici mají zapalovat, politici mají oslňovat v tom dobrém slova smyslu, jako oslňuje ten krasobruslař, a když tam máte šedivou bytost, která má charisma láhve od okurek, a která tedy nikoho neoslňuje, tak se nedivte, že v tom krasobruslení máte velmi nízkou známku.

  A teď přejdeme k té známce z chování. Můj názor je, že několik měsíců před volbami není dobré, aby se koalice rozhádala a aby jeden druhého vyhazoval z vlády. Jinými slovy slušné chování zní, vybral jsem si tě před čtyřmi lety jako svého partnera, a když si byl čtyři roky můj partner, tak to s tebou vydržím ještě další čtyři měsíce, a pak si počkám, jak to dopadne. Zatímco když tě z bytu vyhazuji čtyři měsíce před volbami, tak se chováš jako svině. To je můj velmi nezdvořilý, ale o fakta opřený názor. "

  https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-13-13484#from-list

  OdpovědětVymazat