Reklama

čtvrtek 29. června 2017

Když CNN lže o „Rusku“ a Trump o „chemických útocích“…

Tereza Spencerová
29.6.2017  Literárky

Slovutná americká CNN si vykopala hrob, když jeden z jejích hlavních produkčních přiznal, že televize dlouhé měsíce vysílá vylhané zprávy o spojení Donalda Trumpa s Ruskem jen proto, aby si zvýšila sledovanost. Jinými slovy, veškeré to zpravodajské zahlcení „ruskou chobotnicí“ je jedna velká lež.
Neziskový Project Veritas, který už loni upozornil například na fakt, že se volby v USA falšují už dobrých padesát let i bez „ruského vměšování“, nyní znovu upoutal pozornost: Zveřejnil video, na němž produkční CNN John Bonifield v rozhovoru přiznává, že „narativ“ televize o Rusku je jedna velká fake news.
„Chci říci, že je to všechno většinou blbost,“ říká na videu – nazvaném symbolicky „American Pravda“ a snímaném skrytou kamerou -- Bonifield. „Kdyby to nebyly blbosti, tak už se něco proláklo.“

A jiné pasáži přiznává, že „neviděl žádný dobrý důkaz, že by prezident spáchal zločin.“ (…) Je to o sledovanosti. (…) Jsou to obchodníci. Všechna ta přenádherná etika, o níž se mluvívalo na novinářských školách, je parádní. Tohle je ale byznys,“ shrnuje Bonifield s tím, že „ruskou stopu“ razil osobně výkonný ředitel CNN Jeff Zucker, bez ohledu na skutečnost, že 64 procent Američanů má za to, že vyšetřování „ruské stopy“ Americe škodí a 73 procent je přesvědčeno, že celý ten humbuk jen odvádí pozornost Kongresu od důležitých problémů typu zdravotní reformy nebo daní.

Donald Trump v souvislosti s médii plnými „Ruska“ mluví o „honu na čarodějnice“, a Bonifield s ním v zásadě souhlasí: „Nemají žádné důkazy, ale chtějí dál pokračovat v kopání. Možná že má prezident pravdu, když říká, že ho honíme jako čarodějnici. Nemáte žádnou kouřící zbraň, žádný skutečný důkaz.“

Aby toho nebylo málo, tři reportéři CNN byli nuceni ze CNN odejít za to, že zveřejnili vymyšlenou reportáž, která se pokoušela propojit Trumpa s ruským investičním fondem. Samotnou reportáž CNN ze svého archivu stáhla minulý pátek.

Vnucuje se logická otázka: Pokud vědomě lže vlivná a renomovaná CNN, jak jsou na tom ostatní americká mainstreamová média, která do světa vypouštějí tytéž zprávy bez jediného důkazu? A samozřejmě nejen ta americká, ale například i ta česká, která vesměs své americké kolegy až nábožně papouškují coby zdroje „jediné pravdy“?

...
...
...
(celý text zde)

6 komentářů :

 1. Dávno nevěřím jejich zprávám a nekoukám jse na ně.

  OdpovědětSmazat
 2. Mainstreamovým médiím už stejně nikdo nevěří. U nás ani v zahraničí. Poslouchají to už jenom důchodci. Takže by nás to nemuselo až tak zajímat.

  http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt-mainstreamovych-medii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážej důchodce. Většina v tom má jasno a jsou vyváženou silou proti nejmladší generaci s účelově vymytými mozky.

   Smazat
 3. Mají na své lži velkou sledovanost,což svědčí
  o výši intelektu běžného Američana.Ten se doví,
  že CNN mu lže a stejně na ně bude v té bedně
  čumět a staví si tak svět do barev podle lží
  CNN.Pak se nedivte reakci americké veřejnosti
  na americká válečná dobrodružství.Týká se jich
  to až v době,kdy jim přivezou syna v cínové
  rakvi.Teprve potom se začnou ptát,co v tam ta
  jejich armáda dělá,že synáček byl zabit.A to už
  je pozdě.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. 14:01 - Souhlas! Jako příklad uvedu aqmíckočeského "nicka honolulu", který tak adoruje, opěvuje a freneticky tleská prez. USA Trumpovi. Svého času jsem mu poslal české linky na články, které prokazují, jak ten Trump neplní své volební sliby, je kontraproduktivní, nevyspytatelný etc. Odpověď nicka honolula je přiměřena úrovni IQ průměrného amíka: "Že to není pravda, Trump jen klame tělem, jeho zastánci to nandají globalistům. A další tupožvásty a sráčkoprdy na úrovni IQ houpacího koně.
  Pozorovatel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé že se ten honolulu nevyjadřuje ke clánkum jako je tento.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.