Reklama

úterý 13. června 2017

Když nemůžou, přitlač

13.6.2017 Tribun

Po snížení příspěvku na živobytí pro dlouhodobě nezaměstnané se od června snižuje i doplatek na bydlení. Prý aby se zaťal tipec obchodníkům s chudobou a bytovým lichvářům, tedy těm, které stát a municipality aktivně pomáhaly vytvořit a vykrmit, mj. i fundamentalistickou privatizací bytového fondu. 

 

 Co teď stát čeká? Že když sníží doplatek na bydlení, že lichváři adekvátní sníží ceny? To se samozřejmě nestane, jen ti na úplném dně to budou mít zase o něco těžší, zase pro ně bude složitější vyjít s penězi, zase to dopadne především na jejich děti, zase zbude méně peněz na jídlo, na boty, na dopravu, zase bude méně motivace zapojit se do života společnosti a respektovat její většinová pravidla.


Upřímně, takhle nastavená pravidla si o nějaké to porušování vyloženě říkají. Nebo co jiného může čekat společnost, která čím je bohatší, tím krutěji se chová k chudým? Ekonomika šlape, nezaměstnanost klesá (byť kolikrát za cenu pracující chudoby), tak kdy jindy by si mohli i ti nejchudší polepšit?

Místo toho se jim ale ještě trochu přitáhnu šrouby. Ať vidí, zač je toho loket! Jen ať má mizerně placený zaměstnanec dobrý pocit, že se nemusí dělit s „parazity“, pak se ze samé radosti nebude ptát, proč je tak mizerně placený. Jen aby se nám tahle uvědomělá krutost brzy nevymstila. Už jenom tím, když ekonomika škobrtne a z masy „slušných“ Čechů se naráz stanou také „paraziti“.


27 komentářů :

 1. Ve státě, ve kterém je byť jen jeden jediný člověk nedobrovolně pod mostem, nemá nikdo právo vlastnit miliardy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:34 Podepisuji !!!

   Smazat
  2. 11:34 Smutné je, že ti "pod mostem" svým hlasem sami umožnili, aby byli ožebračeni. A spousta takových se nepoučila a nikdy nepoučí. Stále věří absurdní pohádce, že když přenecháme zisk z naší práce jednotlivcům, zbohatnou všichni.

   Smazat
  3. 11:34 - Pamatuji si, jak ten ožralý kulisák Gavel v době když prezidentoval, v opojení z moci a alkoholu veřejně slíbil: Když jen jedinému člověku bude nespravedlivě ublíženo, složím funkci prezidenta! Toto vykřikoval zřejmě v rauši, protože svůj slib nikdy nesplnil!
   pamatník

   Smazat
 2. Souhlasim, musi byt revoluce !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znáte tu písničku:"Majdan, majdan podle plánu". Už víte, kdo nastoupí po revoluci do vlády? Pokud ne, jedná se o revoluci nikoliv sametovou, ale revoluci idiotů.

   Smazat
 3. Víte, na tomhle je nejpodivnější to, že tito lidé na dně jsou v mnoha případech zaťatými pravičáky. A teď babo raď!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu, bohatý levičák je ROZMAR, kdežto chudý pravičák je jenom DIAGNOSA.

   Smazat
 4. Co si lidi vycinkali a potvrzují to stále zmanipulovanými volbami to mají. Bude to tak do té doby dokud budou mít elity v rukou TV., kde vám jasně řeknou, jak se máte dobře a lidé je opět nevymetou klacky od koryt.

  OdpovědětSmazat
 5. No já nevím, pokud by to bylo nastaveno tak, že se jedná o lidi, kteří ODMÍTAJÍ pracovat a vydělávají na počtu svých dětí a příslušnosti k etnické menšině, pak by na tom asi něco bylo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SOUHLAS!!!!
   navíc by bylo dobré KAŽDÉ vyplacení jakéhokoliv sociálního příspěvku (mimo invalidních) podmínit veřejně prospěšnou prací pro obec. Chceš něco od státu či obce? Dej něco protihodnotou, pomoz, udělej, oprav, ukliď. Cokoliv, ale bez pardonu.

   Smazat
 6. Ano tenhle systém je jen pro kapitalisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepák, pokud jsem četl dobře na internetu, toto opatření navrhla ministrině za ČSSD, paní Marksová a jedná se tedy o opatření levicové.

   Smazat
  2. Kdepak, ČSSD je pravostředová extrémistická strana, která vždy po všech volbách zradila své levicové rodiče.

   Smazat
  3. - www.novarepublika.cz/2017/05/byla-sobotkova-vlada-prospesna-lidem.html#more
   U nás není demokracie, ale demokratura! Ve skutečnosti je demokratický politický systém v kolapsu, ekonomický na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše“ vláda tyto negativní trendy vědomě akceleruje v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.
   Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách!!!

   Smazat
 7. anonymovi 11:43 : to řekla už Ilona Švihlíková ve své knize "Přelom": nejvíce lpějí na pravicových ideálech ti, které dělí ode dna jedna výplata. Pro mě to byla průlomová věta. Rozhlédla jsem se kolem sebe a zjistila jsem, že lidi daleko méně vzdělaní a vlastně předstírající bouřlivou činnost, aby prokázali důvod své existence, jsou na tom daleko líp. Co parazitů na jednoho člověka něco hmatatelného vytvářejícího se za poslední dvě dekády nalepilo! Všechny možné agentury, neziskovky, auditorské firmy, líbezní Darmopilové a Marnojedky! Dobře, doba je taková, robotizace snižuje počet pracujících, s tím jsem srozuměná, bude se to dál prohlubovat. Ale proč proboha jsou nejhůře placení právě ti, kteří ještě něco vytvářejí a umějí! A ti šašci v oblecích a nány v šatičkách s nalakovanými pařáty z nich tyjí! Tento svět nemůže vydržet, všechno je postavené na hlavu. Dělnická třída se nevzbouří, protože neexistuje, dělníků je méně a méně. Kdy to chudí pochopí, že je dělí od spaní pod mostem jediná výplata? Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:28 Pavlo, znáte pohádku "Císařovy nové šaty"? Tam je přesně popsáno, jak funguje propaganda s využitím stádního pudu. To je přesně případ těch, kteří proti svým zájmům jsou "nadšenými pravičáky". Stačí vyvolat dojem, že kdo není pravičák je zpátečník, hloupý, nevzdělaný, agent toho či onoho, a právě ti nemyslící začnou skákat, jak se píská. Typickým příkladem je místní "Pepek Vyskoč" a to, jak označuje každého, kdo nesdílí jeho "jediné správné názory".

   Smazat
 8. Je potřeba si uvědomit, že privátní kapitál již zcela ovládl státy. Bylo to pro něj snadné sousto. Jediné řešení je v revoluci. V nekrvavé revoluci - demokratické revoluci. Občané v obcích a městech spojme se a ovládněme je. Jen tam si na nás může privátní kapitál vylámat zuby. Je to prosté. Když odmítneme poslouchat stát, současně tím omítneme poslouchat privátní kapitál. Demokracie skrze moc státu je nesmysl, ale skrze moc obcí a měst je snadno a levně dosažitelná. Je to jen o vytvoření funkční struktury občanské moci a nalezení způsobu rozhodování, jehož by se měl možnost účastnit každý občan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy Funkční Struktúro, s vámi bych so skočil na pivo, je s vámi sranda. Jak ta nekrvavá demokratická revoluce bude probíhat? To přijde třeba Kalousek se Zaorálkem za Frantou z Horní Dolní a optá se ho, zda to nechce vzít? Vy v těch neziskovkách máte houby co na práci, to vás za šíření kravin platí? Kolik platí, tohle bych mohl dělat z domova, po příchodu z hospody a ještě se tam vrátit.

   Smazat
  2. 16:07
   Ještě mi vy jasnovidče sdělte o kterou neziskovku se jedná. Cha, cha.

   Smazat
  3. Pěkný večer, pane Forgáči. Píšete „. Občané v obcích a městech spojme se a ovládněme je (...) Když odmítneme poslouchat stát, současně tím odmítneme poslouchat privátní kapitál.“. Chtěl bych vidět, kdo by měl být schopen a ochoten v takových obcích dělat starostu. A to ještě tak zcela neplatí ta Vámi prosazovaná trestní odpovědnost za škody způsobeně nesprávným rozhodnutím. Vy nevíte, že obce závisí na státním resp. i krajském rozpočtu a platí pro ně Zákon o obcích? Jak si tuto demokratickou revoluci představujete? Jsou snad dosavadní zastupitelstva nevolena? Nevíte, že už se v mnoha obcích na kandidátky nikdo nehrne, že být starostou je rizikové povolání, žádné terno ani čest? Málem, a někde aby bylo nabízano na pracáku! Zdravím zdvořile

   Smazat
  4. 18:20
   Celá věc je samozřejmě složitější, než ve zkratce naznačuji. Nevím, kde jste přišel na to, že prosazuji trestní odpovědnost starostů za špatné rozhodnutí. Takovou pitomost si nedovolím. znovu opakuji, že je nejvyšší čas se vážně zamyslet nad tím kam směřujeme a co by se s tím dalo dělat.

   Smazat
  5. Pan Forgáč 18:47, pardon s tou trestní odpovědností zastupitelů. On to je pan Opluštil, kterému taková sankce chybí, aniž by zřejmě věděl, že ani světoví menežři nerozhodují 10/10, ale v nejlepší kondici 10/7. Vážím si Vaší snahy, bohužel ale po sedmadvacetiletém školení samým kapitalismem nemyslím, že je jakkoli reformovatelný. Zdravím

   Smazat
  6. 20:03
   Já nikde netvrdím, že je kapitalismus reformovatelný. Naopak tvrdím, že je nereformovatelný a nekompatibilní s demokracií.

   Smazat
  7. 20:03
   Já nikde netvrdím, že je kapitalismus reformovatelný. Naopak tvrdím, že je nereformovatelný a nekompatibilní s demokracií.

   Smazat
 9. Socani nadávali, když Drábek přišel s novým zákonem na přidělování invalidních důchodů.
  Zákon platí dosud, zničil život desítkám lidí.
  Stejně jako další zákony z doby "pravicových" vlád. tři dny nemocenské zadarmo, a další.
  Ani si na ně nevzpomněli.
  Je to všechno jedna pakáž.
  Socan je jinak přemalovaný pták, stejně jako lidovec je jen jinak přemalovaný kalousek.
  Volič je jim dobrý, jen aby házel lístky do urny a držel hubu.

  OdpovědětSmazat
 10. Je potřeba ušetřit na vypatlané zelené mozky!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.