Reklama

.

.

pondělí 26. června 2017

Když si redaktor zprivatizuje pořad


Vladimír Pelc
26.6.2017 VašeVěc


Včera sdělovací prostředky přinesly informaci, že Jiří Paroubek odešel, některé napsaly, že utekl ze živého rozhovoru v Českém rozhlase (stanice ČRo Plus, pořad Interview Plus). Prý proto, že se mu nelíbily otázky moderátora. Není to však pravda. Otázky redaktora byly nekvalifikované. Redaktor nechtěl, či spíše neuměl být prostředníkem k informování občanů. Pořad nebyl pro občany.


Aby bylo jasno: Ať si každý ze čtenářů myslí o J. Paroubkovi, co chce. Sám jeho úsilí o znovu vstoupení do soc. dem. nerozumím. Myslím, že ve svých představách o své pomoci soc. dem. v tragické situaci, kdy se její volební preference pohybují kolem deseti procent, mýlí – toto vedení soc. dem. ho nechce a ani chtít nemůže; ono totiž příliš myslivé a schopné spolustraníky rádo nemá, a pokud se snad nějaký objeví, tak ho politicky zlikviduje; příklady uvádět netřeba – začněte Jiřím Zimolou… A tak se na toto úsilí J. Paroubka, podle mého názoru, hodí přísloví, které říká, že chce házet perly sviním.

Jde mi o nekvalifikované chování redaktora (moderátora) uvedeného pořadu Michaela Rozsypala. Opakované otázky na to, zda je možné, aby se J. Paroubek vrátil do soc. dem., jaké jsou pro to důvody, poukazy na stanovy soc. dem., názory pražské organizace soc. dem. na přihlášku J. Paroubka do soc. dem., kterou navíc ještě nepodal, by inteligentnímu redaktorovi zabraly maximálně dvě tři minuty (nikoli téměř třetinu vysílacího času jako M. Rozsypalovi) – nejde totiž o záležitosti nijak společensky, politicky významné; inteligentní redaktor by pětadvacet minut pořadu využil k otázkám na politické a hospodářskopolitické záležitosti zásadní – a že jich máme! Využil by znalostí a politických zkušeností hosta ve studiu, byl by prostředníkem k informování posluchačů. Nejde o to, zda posluchači souhlasí/nesouhlasí s názory J. Paroubka, je jim sympatický/nesympatický atp. Jde o jeho názory a zkušenosti; sám si rád poslechnu inteligentní názory kohokoli, a vůbec nejde o to, zda s ním souhlasím, či nikoli. K takovému vedení publicistického dialogu redaktorem však je potřeba drobet inteligence a redaktorského úsilí. M. Rozsypal však oboje postrádá; navíc svým jednáním intenzivně budil dojem, že má jediný cíl: Paroubka zesměšnit, šlo mu o jeho osobní diskreditaci.

J. Paroubek redaktora upozorňoval pojďme se bavit o politice, o užitečných věcech; k tomu by však musel proti sobě ve studiu mít redaktorského šíbra, nikoli Michaela Rozsypala.

Vrcholem arogance moderátora Michaela Rozsypala byla (než J. Paroubek studio opustil) jeho závěrečná věta: Vy nechcete odpovídat na otázky Českého rozhlasu?

Ale chlapečku, ty nejsi Český rozhlas! Jsi začínající podprůměrný redaktor. Který však už ví, že si „svůj“ pořad může zprivatizovat. Že je jeho. Nikoli posluchačů.

Reakce Jiřího Paroubka tak byla jediná správná: Odešel ze studia. Když pořad není pro posluchače, nemá cenu s tím ztrácet čas.

- - -

 

35 komentářů :

 1. Pokud se pan Paroubek cítil redaktorem podveden, tak to měl říct v živém vysílání a neposílat za sebe Vladimíra Pelce, aby mu poté co utekl ze studia zachraňoval jeho gaypride_kový zadek, kterým v duhovém průvodu demonstroval věrnost zvrácenému zámořskému páníčkovi - homosexualismu, pedofilii a sexuálním trestným činům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dalšího Dagon Baalova služebníčka tady nepotřebujeme, stačí církevní zlodějina, antikrist Papež a neoconská pedofilní lobby.

   Vymazat
  2. 5.15
   Před každým živým vysíláním je pozvaný host obeznámen a taky DOMLUVEN na tématech, které se budou probírat! Taková je letitá praxe nejen u tohoho konkétního pořadu!
   Tobě asi uteklo, že Paroubek říkal redaktorovi, že myslel, že se budou bavit o politice! Tak to s jistotou bylo také domluveno!
   Jinak nemám co bych dodal.

   Vymazat
  3. Kdyz on Paropupek, byl vzdycky labilni a nikdy dlouho nezvladal drzet sve hypertrofovane ego "na uzde". Nepochybne ho nastvalo, ze na rozhovor s nejuspesnejsim premierem CR (*), CRO nasadi zacinajici nulu, ktera uz ma ego skoro stejne "vyvinute", jako Paropupek. To muselo zakonite jit "tlustym do tenkeho".

   (*) - at si rika kdo chce, co chce, za Paroubkovy vlady, byly nejnizsi dane a nejnizsi ceny zakladnich zivotnich potreb. "Za" Spidly a Grosse krachujici VZP, ktera dluzila doktorum a spitalum spousty penez, za Ratha (ktereho si na pozici ministra zdr. "vydupal" Paroubek) zaplatila dluhy a jeste vytvorila 24mld. prebytku v rezervnim fondu!

   Vymazat
 2. do te žumpy netahel a retardovanych tlachalu kterou musime platit ze sveho povinneho vypalneho muže vlest jen člověk ducha mdleho a totalni narcis podobnost s naši nenaši čete je jistě nahodna to už je snad lepči se vizpovidat přimo kardinalnimu černoprdelnikovi dukovi

  OdpovědětVymazat
 3. Ono nejde jen o Paroubka. Mnohdy se divím, proč někteří politici, co si přišli ,,pokecat" do nějakého rozhlasu či televize, rozhovor neukončili dříve. Redaktor si pozve zpravidla někoho, koho chce dehonestovat. A toho se drží a nedá svému odpůrci(!) žádnou šanci na svoji obhajobu. Skákání do řeči, okřikování, převedení nevhodného a nepříjemného tématu pro redakotora jinam, zdůrazňování jeho nadřazenosti. To se ovšem netýká prominentů Kalouska, Štětiny,Fištejna, Schwarzenberga, Bělohrádka ad. Takoví komunisté si například u Jílkové ani neškrtnou.A Babiš? Nemám ho rád, ale co on od nich zkusí. A ke vstupu Paroubka do ČSSD, já bych ho bral. Měl by podporu Kočků a ostatních ,,světských" a to by pro něho i pro stranu nemuselo býti zanedbatelné. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejný pocit jsem často míval i já. Už jsem se těchto pocitů zbavil tím, že už TO nesleduji.

   Vymazat
  2. 9:32 Nápodobně jiné než havlistické názory v debatách nepřipadají do úvahy.

   Vymazat
  3. Taky se na Moravce v neděli pěkně vyprdnul

   Vymazat
 4. Byl krasny pruvod buzerantu v Los Angeles minuly tyden a dnes jeste lepsi v San Francisku . Deti mavaly mavatky z vlajky pruhovane a dvoulete holcicku mely podprsenky aby snad nebudily nejake choutky pedofilu.Mam opravdu radost jak s se veci vyvijeji ,snad od pristiho roku budeme chodit s krouzkem zvanym pytelnik do samoobsluhy kde obrazek nahateho buka Onany bude stat u pokladny a nahata tepla babicka bude pokladni.Juesej

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy to vůbec nechápete, to jsou pochody hrdosti!!! Tedy jejich hrdosti...no já vlastně taky nechápu na co jsou tito lidé hrdí...Já patřím mezi studené ale pěkná ženská mě rozpálí. Asi nejsem normální a proč ještě bych na to měl být hrdý a oslavovat to?

   Vymazat
 5. Kdyby každý pozvaný udělal to co Paroubek, tak "slavní" redaktoři mohou jít kopat uhlí. Rozhovor je pro diváka a ne pro uspokojení ega redaktora nebo jeho šéfa. Myslím si, že Paroubek byl ještě slušný, já bych toho redaktora rovnou poslal do prdele a bylo by. Ono kdyby to udělal každý, tak by ti pseudoredaktoři si dávali více bacha co říkají a co chtějí.Pan Rozsypal je mladý a nezkušený, současné vzdělání mu nic nedalo do praktického života, ale už má pocit neomezené moci a to je špatně.Příkladem arogance je však Moravec, ale boží mlýny melou jistě. Jinak Paroubek je starý vůl, nevím proč pořád někam musí lést a prezentovat se, jeho doba už skončila, hvězda vyhasla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. možná právě proto dnes vidíme a slyšíme názory stále stejných lidí, prověřených soudruhů, u kterých víte již předem, jakou odpověď uslyšíme na zadaný dotaz, jsou to takové odpovědní automaty pražské kavárny - viz třeba takový pan Romancov :-)

   Vymazat
 6. Český rozhlas padá do stejné žumpy, ve které se už dávno nachází i ČT. Blahopřejme soudruhům svazákům v modro-hnědých uniformách k jejich úspěšné propagandistické práci. Bohužel to není ve prospěch ČR, ale někoho úplně jiného, takže nemají nárok na přídavné jméno "český (česká)" ve svém názvu. Ironie je v tom, že jim za tu propagandu ještě máme platit ze svého, protože těm bumbrlíčkům státní příspěvek nestačí :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Blahopřeji panu Paroubkovi, že měl ty koule odejít. Ale známe ho, víme, že on koule má.

  Presstituti si už snad konečně budou muset začít zvykat, protože většina posluchačů už dnes konečně ví co oni jsou zač a proto už ani oni nejsou nakloněni jejich hulvátskou arogantní hloupost tolerovat.
  Takže dnes už to není jenom mínus toho politika, ale spíš naopak.

  Ani Paroubek však není žádný zachránce, v tomhle ale je to jako živá voda.
  Sralbotka, Zadolárek, ani ústavní Chovanec, by tohle neudělali, ubožáci. Na druhou stranu, ani by nemuseli, presstitut by v jejich případě kladl domluvené dotazy, takže by rozhovor proběhl ve smradlavém poklídku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas Vláďovi.Já jsem ten co už jenom platí a služby nevyúživají.Můj čas je vzácnější i když jsem důchodce.

   Vymazat
 8. V armádě se snaze Jiřího Paroubka o návrat do ČSSD odborně říká "průzkum bojem". Reakce vedení ČSSD zřejmě odpovídala jeho předpokladům a zkušenostem. Jednoznačně prokázala, a to nejen jemu, neschopnost současného vedení strany věcně a s chladnou hlavou řešit i tak "jednoduchou" věc jako je návrat jejího bývalého předsedy do svých řad.
  "Průzkum bojem" Jiřího Paroubka o návrat do ČSSD jednoznačně prokázal, že by v ní nebyl rozhodně osamocen ... Vůbec tak není v současnosti podstatné, že "toto vedení soc. dem. ho nechce a ani chtít nemůže".
  Vše podstatné se v ČSSD zřejmě odehraje až po podzimních volbách do PS. Známé české přísloví praví "Dočkej času jako husa klasu".
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 9. Redaktor si chtěl pana Paroubka napíchnout na rožeň a začít opékat. Kdo to neviděl, tak je slepý. Takových kreténů, kteří si vás chtějí vodit je.

  OdpovědětVymazat
 10. Možná je třeba se otázat !!!! Co tam lezeš troubo,když víš jak dopadneš.Kyž chceš pomoci a vlezeš pod gilotinu,která je jasná,jak chceš pak pomoci a čemu.To hlava nebere a tvé hlavě se ty Kubo divím měl jsem za to že jsi chytřejší.No ,každý se splete,že jó,ale nesmí to být pořád.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste ale "zvláštní" (eufemismus),
   1. je to politik, takže zkusit to musel;
   2. pověst těchto médií je už dnes taková, že na škodu mu to nebude.
   Vláďa z Brna

   Vymazat
 11. rozhlas byl vždy ještě horší než čt..
  Snad protože se bez obrazu může ještě více odvázat.
  Mám dodnes v živé paměti p. Martina Dorazína a ty jeho reportáže z Ukrajiny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusofobní presstitut Dorazín na příkaz expozitury jedné z natistických agentur ČRo, ČT, potažmo Nova vodil na provázku a nestydatě podvedl tehdy 91-letého veterána 2. světové války Rajko Dolečka, takže se v Moskvě nedostal ani na přehlídku a letěl tam zbytečně.

   Vymazat
 12. Paroubek vytáhl již jednou soc. dem. ze dna septiku a asi se domníval, že by měl zase pomoci tomuto zmetku, který by měl hájit ve společnosti sociální spravedlnost. Ponechme stranou, že tato strana sluhů kapitálu může sice sociální roli deklarovat, ale nikdy ji nesmí uskutečňovat, snad jen hrát a předstírat. Pokud by přešla soc. dem někdy na stranu sociálně utiskovaných, přestala by být sluhou kapitálu a zanikla by. Kapitál si ji vydržuje přece jako šaška. A jaký by to byl život pro politiky bez slouhovného? Další nezaměstnaní.

  OdpovědětVymazat
 13. Za poslední hřebík do rakve ČSSD osobně považuji stanoviska Sobotky a Zaorálka k zamítnutí přijetí Paroubka zpátky do ČSSD. Toto jednoznačně svědčí o jejich ubohosti a malosti, místo aby nad tím (že někdy někde v Cerhenicích budou o Paroubkovi hlasovat) mávnuli rukou a pomlčeli, tak se opět nádherně "zviditelnili". Ale je to standardní naběhnutí si na "mediální vidle". Komu není rady, tomu není pomoci. Jsou to nevolitelní chudáčci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáci, měli by být rádi za každého lva, který by se vrátil do ČSSD (lev = člen strany LEV21). Ale vedení se asi bálo, že si je lvi dají k svačince.

   Vymazat
  2. Paroubek mistrovsky zvolil čas začátku návratu.
   A u mě má plus, že se vždy profiloval i pro-národně.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  3. Není to poprvé, co pan Paroubek utekl z boje, tehdy to bylo dokonce po vítězných parlamentních volbách, ve kterých neunesl, že byly zmanipulované - místo toho, aby se s tím pokusil něco udělat. Nedokáže trpělivě vysvětlovat a zužitkovat své postoje. Asi by to chtělo psychologa či radu krizového manažera, Leo je příliš ovládán svým naturelem.

   Vymazat
  4. 14:48 je fakt, že se přes taxikáře Kubiceho mohl přenést s větší grácií, ale koho by takový podraz nena.ral, zvláště když zjistil, že tomu taxikáři pomáhali i někteří spolustraníci ze zvadlé růže.

   Vymazat
  5. Do tehdejší Kubiceho předvolební šarády jsem byl naivní jak děcko. Pamatuji si, jak mě to tehdy ohromilo, nejen ta očividná manipulace, ale hlavně ta zřejmá souhra politiků a médií.

   Kubicemu jsem vděčný, že mi otevřel oči.
   Zpočátku jsem ani nechtěl věřit co ty oči vidí, ale pak se to začalo zostřovat a vyjasňovat. Byl to počátek konce mých iluzí o tomto režimu jako demokratickém.

   Dodnes se však nedokáži úplně smířit s tím, že i mnoho mých známých, přitom intelgentních lidí, je ochotno raději zavírat oči, nežaby aby museli řešit a trápit se ztrátou iluzí.

   Vymazat
  6. Mně to připadá, že Sralbotka a Zadolárek jsou jako dva haranty, kteří se hrají na svém písečku a plácají své bábovičky. A nechtějí připustit dalšího do hry, ač má rozumy za ti dva.

   Vymazat
 14. https://www.youtube.com/watch?v=m4lP46qjEkU

  No božíííííínku..., to muselo být ale krásné havloidní miminko... A ten ďolíček na tvářičce..., božííííínku. Maminka ho osázela vlaječkama...

  CO TEN VYMATLANÝ, BUZ...KÝ, MODERÁTORSKÝ CUCÁK ASI VÍ O ŽIVOTĚ.

  OdpovědětVymazat
 15. Ať už byl Paroubek jakýkoliv,vždy se snažil
  pracovat pro vlast.V tom mu bránili nejen strany
  jiné,ale také jeho spolustraníci.Tak to dopadá,
  když hlavním kriteriem pro ministra vnitra je
  důležitá praxe pražského taxikáře.V těchto lidech
  hledejte škůdce.V těch,kteří podvodníky a zloděje,
  jako je pražský taxikář,potřebují na špinavou
  práci.Pedofilii zkoušeli i na Zemana.Těžko se dá
  proti tomu bránit.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 16. Toho člověka (v čele ČSSD) jsem já osobně oceňoval víc než Zemana. Výborný rétor. Každou redaktorskou veš si namazal na chleba (což se mi mooooc líbilo).
  Paroubek se rval opravdu jako lev - to co s ním a s jeho rodinou ty Havloidní prasata dělaly, to v téhle zemi mělo obdobu tak možná za protektorátu nebo v padesátkách.
  Takže - být Paroubek předseda, tak jim to hodím (já vím, má bradavici a mlátí hodné technaře).
  Takže po volbách pane Paroubku.

  Přijde čas...

  OdpovědětVymazat
 17. "Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku v pondělí schválili přijetí bývalého předsedy ČSSD a někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany"

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/cerhenicka-cssd-chce-navzdory-praze-paroubkuv-navrat-do-stra/r~682ef2285ab011e7897b0025900fea04/?_ga=2.230996383.1434871938.1498113233-1410233061.1481296578

  OdpovědětVymazat