Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Kořeny násilí

To pořád moudré hlavy spekulují o tom, kde se bere násilí a terorismus, pořád se hledá příčina tu v Koránu, tu v mešitách, až přijde nějaký Ibrahim Bohari, fotbalista ze Středoafrické republiky, a rozštípne to:


Právě na tyto mladé muže se musíme soustředit. Mnoho z nich je totiž bez práce a hlavy mají plné hudby a filmů oslavujících násilí. Když je někdo vyzve, ať vstoupí do nějaké povstalecké skupiny, myslí si, že mohou podobný příběh sami prožít.
Mluví sice o realitě právě té Středoafrické republiky, ale ruku na srdce, je to snad na periferiích Evropy či ve vyloučených lokalitách Ameriky nějak zásadně odlišné? Radikální islám je jen platforma, kdyby nebyl, tak by si nevybouření frustrovaní mladíci našli jinou, protože příčina je v nich a v podmínkách, v nichž žijí. Stokrát můžeme zakázat islám, stokrát můžeme zbourat všechny mešity a jako pověrčivé baby prolít půdu, na níž stály, prasečí krví, náš problém s násilím a terorismem to nevyřeší, protože jeho příčiny jsou kulturně-sociální. A nedělejme si iluze, že se od těch černochů z Africké džungle nějak zvlášť lišíme. Ty filmy, na které koukají, jsou totiž s největší pravděpodobností naše.

- - -

35 komentářů :

 1. Jenom nedouk může napsat, že příčiny násilí jsou kulturně-sociální. To je naprostý omyl, protože prapříčina byla a je pouze ekonomická a ryze materiální. Představte si, že jste Arab a vaši zemi pár set let plundrovalo Britské impérium, aby si žilo na váš úkor jako ve vatě. Ve dvacátém století se k lizu dostaly USA místo VB, ale vám to nepomohlo. Naopak u vás doma byl založen židovský stát Izrael. No a aby přežil bylo nutné likvidovat nejenom Palestince, ale rozeštvat mezi sebou všechny okolní arabské státy, což za pomoci sionistů ve vedení USA bylo snadné jako hračka. Zkraťme to, třešničkou na dortu pak už jenom byly moderní technologie, které i vám Arabům přiblížily v barvě, jak se žije na západě i na váš úkor. Vznik radikálního islámu pak byl zcela nasnadě. Globalizace si už také přiložila svoje polínko, bude se totiž vyrovnávat životní úroveň nejenom v rámci nějaké EU, ale v rámci celého světa. Zlatá miliarda se domnívala, že bude i nadále žít na úkor celého světa podle jednotného amerického vzoru (Pax Americana). Finito! Toto představení končí. Bude se průměrovat a životní úroveň zlaté miliardy půjde nezbytně dolů, dovoz imigrantů to brzy zajistí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě jste popsal příčiny kulturně - sociální.

   Smazat
  2. JENOM NEVZDĚLANÝ IGNORANT MŮŽE PSAT O RADIKÁLNÍM ISLAMU.

   nebot jeho ohlupování režimním tiskem,aby si jako sluníčkář sypal popel na vlastní hlavu dostoupilo do maxima.
   Snaži se tím napsat,že mimo radikální islám existuje i jiný prý mírový islam

   -TO JE LEŽ A I PROTO MU VYMYLI MOZEK NA ČISTÝ PLECH.

   Je tak lenivý,že si nedokáže ani to nejjednodušši-přečist Korán.Ono je tam totiž napsáno.

   ISLÁM JE MÍR A JESTLI NEVĚŘIŠ TAK TĚ ZABIJU.

   Smazat
  3. 15:01 a kam se asi tak schovají ti superbohatí, kteří se nebudou chtít s nikým dělit, do bunkrů na Nový Zéland ?

   Smazat
  4. Za druhé světové války v Československu (na rozdíl Polska) zcela selhala katolické církev, protože posluhovala hitlerovcům (mimochodem, proto se také parašutisté nemohli nikde schovat v katolickém kostele, ale museli do pravoslavného!). V jiných evropských zemích se jinak umírněný katolický klér také najednou díky okolnostem (fašistům) aktivizovala a vedla obyvatele v boji proti fašismu. Totéž se asi dnes děje s některýmí (zdůrazňuji, některými) kazateli koránu.

   Smazat
  5. Kdovi,jestli sráči rozumující tady,že Korán vůbec není mamuál na vraždění přejetim ukradeným autobuse,přes jejich břuch.
   Oni už prý trenuji,aby se brzy stali tenkým kobercem,který po vysušení od jejich krve bude vhodný pro jejich manželky jako předložka před postel.

   Smazat
  6. radikální islám údajně stvořili západní zpravodajské služby. Důvodem rozpínavosti Islámu je mimo jiné i skutečnost, že je povoleno mít více manželek. Tím pádem se rodí více dětí a v populaci vzniká nadbytek mužů. Pokud jsou chudí, mohou zřejmě s obtížemi uzavírat manželství. Pak souloží se zvířaty, protože masturbovat je zakázáno a jsou do válek.

   Smazat
  7. oprava- jdou do válek

   Smazat
  8. 15.54 to,že soupaji s kozami je půl bidy.

   HORŠI JE,ŽE MY TU MILUJEME ŽIVOT,MUSLIMOVÉVŠAK MILUJI SMRT-HLAVNĚ TU NAŠI ČTI SI KONEČNĚ TEN KORÁN TY NEZNABOHU..

   A nejsi v režimních novinách,aby jsi tu papuuškoval že jsou to nevinátka,které stvořily SS.
   My tu máme ty vrahy rádi,ale nemáme rádi vládu,která odmítá dovoz co nejvíce muslimských děvčat a namísto toho importuje brzy zběsile IS samopalníky,aby té menšině vládních zmrdů zajištovali dynamitem tu jejich demokratickou většinu.

   TAK TU NEDŘISTEJ A PŘIDEJ SE K NAŠEMU VLASTENECKÉMU HNUTÍ NEŽ TI UŘEŽOU TI TVOJI CHRÁNĚNCI KOULE A BUDEŠ TU PSÁT FISTULKOU.

   Smazat
  9. A JEŠTĚ NĚCO PANE DŘISTALO,KTERÝ NEČTE KORÁN A JE NA ZABITÍ.

   už jste si podal přihlášku do Wehrmachtu našeho ANDYHO s jeho hnutí ANO BUDE mi LÍP?.
   Ovšem nezapomente a žádejte to důrazně,on se bude totiž vymlouvat,že ten maras dělá jeho ministr války a on nic o tom neví.

   Celá republika totiž už ví,že je vynálezcem !!11 !!přikázání NEDOKÁŽEŠ.

   Smazat
  10. Kdybyste si přečetli korán - je v každé větší veřejné knihovně v češtině - tak byste takhle neplácali. Korán je knížka-návod obklíčené skety, která chce ovládnout svět, ale nemá na to. Násilí - toď korán. Lhaní - toď korán. Netolerance - toď korán.

   Smazat
  11. Britské impérium kolonizovalo několik málo muslimských zemí po dobu několika desetiletí a nikoliv staletí, zatímco muslimský svět se pokoušel kolonizovat křesťanskou Evropu od osmého do osmnáctého století. Hlavním motorem terorismu je nenávist muslimů vůči nevěřícím, která má kořeny v jejich víře.

   Smazat
  12. 15:01 s tím nedoukem opatrně, dokud nejsou ujasněny definice. Článek není v rozporu s realitou a když nic jiného, musíte připustit nejméně synergický efekt. Ostatně, 15:05 Vás vtipně glosuje, potlesk!

   Smazat
 2. příčiny násilí jsou kulturně sociální? No dokonce v sluníčkářsky poblouzněných zemích jako Francie a Švédsko vyhánějí politici radikální imámy, kázající dopouštět se násilností proti nevěřícím,křesťanům a židům.
  Přejdeme-li z teoretické roviny na praktickou ve smyslu podle ovoce poznáme je, mnozí teroristé pochází z druhé či další generace přistěhovalců do Evropy, a jejich životní úroveň byla dobrá.
  Naopak jsou chudé oblasti světa jako latinská Amerika , Indie či donedávna Čína, kde nejsou teroristické útoky, násilí či rvačky.
  Marně zdejší sluníčkář medituje a snaží se dokázat, že přícinou není radikální islám. Bohužel příčinou násilí tento islám je. Pro zklidnění situace by musel být nahrazen mírnější formou islámu, jako je v Iránu. Bohužel podle průzkumu české TV, se právě v Evropě radikální islám formuje.
  Jsem zvědavá, zda zde budu smazána jako na spřáteleném webu, kde jsem vyslovila názor, že vyhrát bitvu proti násilí znamená zabít sluníčkáče a jejich neziskovky, a to ve smyslu morálním. Morální diskreditace znamená otřást se jen při pomyšlení na tyto škůdce českého národa.
  Stojí za to poslechnout si tuto relaci
  http://www.svobodny-vysilac.cz/2017-06-14-phdr-ivanka-kohoutova-ph-d-a-pravni-zastupce-advokat-mgr-radek-suchy-kompletni-anabaze-pribehu-dvou-muslimskych-divek-a-zaloby-na-stredni-zdravotnickou-skolu-ruska-v-prazskych-vrso/
  jak sluníčkářství pomalu prostupuje naší republikou, proplétá se s našimi vrcholnými politiky a ombudsmankou a ničí vše české, vše na čem stojí naše civilizace.
  Tribune, styďte se

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DOKUD NAŠI POLITICI NEBUDOU MÍT V PROGRAMU,ŽE JEJICH CÍLEM JE REFORMA VRAŽDÍCÍCH SŮR V KORÁNU A JEJICH ODSTRANĚNÍ NESMÍME JE VOLIT.

   Jsou to totiž podvodníci už od druhé třidy a ANDY RABUŠ je kápo di tuti kapi,protože ten dokonce žádný program nemá a po propagandě a la Pepa GOEBLS ho za to všichni zvoli.

   PRÝ HO VŠAK NEKDO VYFOTIL JAK ROZDÁVA DĚTEM PROŠLÉ KOBLIHY A DÁ FOTKU NA NR.

   TO BUDE TERNO a ne samopalníci,kteři dostávají od strejdy Putina na dekel a proto jsou angažováni naši vládou,aby znásilnovali naše dcery a manželky a to S POŽITKEM a hromadně.

   Smazat
  2. Madam 15:39 pro jednoduchost Vás odkážu na 4:25, když Váš poněkud rigorózní přístup podezírám z nedostatečné opory alespoň v některé ze sociálních teorií.

   Smazat
 3. Tribun je lhář!Kořeny násilí jsou obsaženy přímo
  v koránu a muslimských imámech.Lhát nevěřícím je
  přímo povinnost muslima a povinností muslima je
  rozšiřovat vliv islámu jakýmkoliv způsobem.Toto
  je v koránu uvedeno a není to kulturně-sociální
  stav.Ať místo válčení začnou také něco dělat,aby
  se měli lépe.Zaplavení Evropy povede jenom k
  úpadku celé civilizace a posléze její likvidaci.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Pan Majevsky ma docela pravdu, skutecny muslim musi sirit Koran vsim HLAVNE MECEM!!! a obetovat se ...to je jihad. Koran se da vzdy vysvetlit nekolika zpusoby , ruzne verze.
   Divejme se na to dejinove ..videli jste mirove Koranu ...ja NE!!!
   Je rozdil mezi versemi Wahabisti, Sini, Shia, Sufi.....
   Shia, SUfi nejsou tak agresivni , nekteri docela mily lide ...ale porad nabozensky dogamatici.

   Pracoval jsem asi z 10 ti muslimy od vysokoskolaky od ing do CSC. Z ruznych zemi Egypt, Lebanon..... , docela agresivni typy bez ohledu na vzdelani ...asi to ma tak fungovat podle Koranu, hlavy se sekaji , zeny se bicuji to je norma zivota.

   Co jsem nebyl schopen odpovedet si , jsou li zeny stastne v KORANU???


   Bruno

   Bruno

   Smazat
  3. Petr Majevský Souhlas.

   Smazat
  4. Petr Majevský - proč i vy píšete takové kraviny? Jste nemocný? Ten článek má naprostou pravdu - všichni naši čeští, neskutečně zkažení a hnusní spratci, jsou zkažení islámem a koránem? To myslíte naprosto vážně? Nikdo neví, v čem jsou kořeny zla - a proč je zlo tolik lákavé? Proč lidští samci buď šoustají nebo zabíjí -a obojí je vzrušuje? Proč lidští samci neskutečně milují čumendu na válečné filmy? Proč Amerika neumí natočit film, kde by se nezabíjelo? Proč se lidští samci rochní buď v pornografii nebo v zabíjení? Každej lidskej samec je hnusnej pedofil, jen řada jich to potlačuje, a vynahražuje si to oplzlými čumendami, nebo zabíjením - kořeny zla byly vždycky v mužském mozku. Kdo myslíte, že stál za čarodějnictvím? Proč tahali do mučíren hlavně ženy, starší i mladá děvčata, a proč je zhovadile mučili - kolem dokola vždycky bylo plno chlapů -to žádnému z nich nebylo těch mučených žen líto? Samozřejmě že ne - rochnili se v tom a ukájeli se. Všechno násilí má kořeny v perverzi, kdyby všechny chlapy povinně kastrovali po čtyřicítce, kdy se začíná jejich fantazie zvrhávat, nikdy by se nešířila pornografie, pedofilie, zabíjení a mučení.Proč myslíte, že se kastrují býci a hřebci? Aby s nimi bylo nějaké pořízení. Celý svět ovládají perverzní staří impotenti a zvrhlíci -proto se vymýšlejí zhovadilosti a děje se, co se děje. Kdo vymýšlel psí a kohoutí zápasy? Ženy snad? Kdo vymyslel koridu a zabíjení býků - ženy snad? Kdo vymyslel zápasy gladiátorů - ženy snad? Nebo za všechno tohle zlo a hnus může islám a korán? Jděte do prdele s těma žvástama.

   Smazat
  5. Pane Majevský, je to legitimní názor, jehož oprávněnost můžete napadat leda odbornou argumentací, těžko laickou střelbou od boku. Že se s tím vlastně píšu, když vím, že si v takové té střelbě vlastně libujete, ne?

   Smazat
 4. naboženstvi je svinstvo jako valky proto žadny parlament tyto urodne lany na nenavist a vražděni a s tim spojene zakryti vytunelovani peněz vovčanu nikdy nezakazal to by potom ti sudruzi posranci a sernatoři neměli co dělat a hlavně co rozdělovat a to nikdy nikdo nedovoli kdy slavne přerozdělovani je lepši než mit dvacet bank a třicet kont ve švicarsku

  OdpovědětSmazat
 5. Jen dotaz. Budou li u nás nalifrováni Mohamedáni, pak to naši spoluobčané a my zde budeme respektovat jejich zvyklosti a tradice, budu i já žijící zde vedle nich míti stejnou možnost mít více manželek? Jak na to bude zákon nahlížet? Proč ne ve státě mít stejná práva? Proč se neodvolávat na importovaná práva, která budou tolerována?I já budu chtít mít právo legálně ženu ztrestat, nebude li mi poslušna. Proboha budu tu pochopen, o co mi jde, nebo na mě zase vyjede pan Dvořák? M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete mít až 4 manželky, ale pouze, když jejich příbuzní budou vidět, že je dokážete uživit. Mnoho mužů manželky nemá. Ale problém by byl i zákaz alkoholu, pro ženy letní vedra v dlouhých burkách apod.

   Smazat
  2. S isláme je to jako s křesťanství. Imámové stejně jako např. katolický klérus potřebují moc a prebendy. Aby se k nim dostali, musí štvát lidi proti lidem, musí mít nepřítele. Copak církve křesťanské nevedou džihád proti českému státu a jeho občanům?

   Smazat
 6. Zvasty cechu na jatka jdoucich

  OdpovědětSmazat
 7. Islám? Náboženství?
  Hovno. Čmoudi.
  Ten odpad má prostě parazitování, vraždění, pedofilii, zoofilii v genech.
  Islám jim pouze dodává platformu na realizaci těch jejich úchyláren.
  K Tribuně - nemám slova. Tedy mám, ale...
  Bohužel.
  No holt budeme spolu mrtví.
  Hezký den mrtvoly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo? A kde se najednou vzala hromada tohohle odpadu, o němž píšeš ( vrazi, pedofilové,lichváři, vyděrači,hajzlové, podvodníci a spousta dalšího humusu ) u nás v ČR? To ti všichni povinně studovali korán?Čmoudi nejsou - jsou bílí. Tak v čem je zakopanej pes vy pitomí žvatlové? Vrať se na novinky, tam vynikneš, tam je takových blbců na diskuzích fůra. A kdo má na svědomí starý pitomce, kteří denně dřepí u počítačů, aby na diskuzích blili stále stejný hovadiny ( což zde plných čtyřicet let - do roku 1990 - nebylo) -to má na svědomí taky islám a korán? Ty duševní mrzáky a závisláky?

   Smazat
 8. Proč nemůže být ten kdo věří v jakéhokoliv boha demokratem? Protože v demokracii je vládcem lid, a to přece žádný věřící nemůže akceptovat. Jediným vládcem pro něj je přece bůh.

  OdpovědětSmazat
 9. Ti,kteří tady píší ty bláboly, jsou zfanatizovaní blbci. Autor článku má naprosto a zcela pravdu!!! Ti šmejdi, kteří ubodali nůžkama stařenku, kráva, která pozabíjela své čtyři děti, další stejné krávy, které pozabíjely své děti, hajzlové, kteří znásilnili tu holku, pak jí vyhodili z okna, a protože nebyla mrtvá, dodatečně jí zabili, šmejdi, kteří upálili bezdomovce, šmejd, kterej pozabíjel ty taxikáře, a další obrovská OBROVSKÁ fůra šmejdů, kteří se - kde se vzali tu se vzali - vynořili odkudsi krátce po devadesátém, kdy se i zde v ČR začala dít západní zvěrstva, to velice úzce souvisí s hnusnými zabijáckými filmy a počítačovými hrami, které zde začaly být v obrovském množství produkovány. Tito hajzlové, smradi, feťáci, potetovaná sebranka chodící v kaťatech s rozkrokem u kolen a nány v kaťatech s dírami, vědí o islámu, koránu, muslimech a ostatních vašich bla bla bla sračkách úplný a naprostý hovno! Přesto kradou, znásilňujou, loupí, vraždí, chovají se jako dobytek -čím to asi je? Kdyby všichni smradi museli narukovat na dva roky, a měli by vojnu jako řemen, kdyby všichni smradi museli do práce, což znamená ráno vstávat, osm hodin denně zařezávat, mít nějaký režim - ono by je všechno tohleto přešlo. Navíc jsou zde už smradi zbohatlíků, což je další odporná pakáž, fetujou a ožírají se, proletují se v drahých autech a zabíjí na silnicích.... to je taky vinen islám a korán vy pitomí, jednoduchové? Vy diskuzní blbci? Z toho, co píšou pořád ti stejní blbci na diskuzích k novinkám, ty strašné sračky, z toho by se normálně myslící člověk posral. To se vůbec nedá číst. Diskuzní havěť je neskutečně blbá havěť - kdykoliv si přečtu diskuze, vždycky mne napadne to samé - kde jsme prokristapána přišli k tak blbé havěti? Proč lidi píšou neúnavně a každý den takové blbé sračky? Čeho tím chtějí docílit? Vás taky poznamenává islám a korán? Tak co zničilo mozky vám? Neříkejte mi, že jste tak blbí a tak blbě žvaníte od narození. Násilí a všechen další hnus tady začal krátce po devadesátém - to ještě po utečencích a islámu tady nebyla ani stopa. Opakuji - ten článek je naprosto reálný a pravdivý, akorát zbabělá chátra se nedokáže podívat pravdě do očí - ono je hodně laciné všechno svádět na islám a muslimy - ne? Všechny hnusné vraždy a lumpama naládované věznice v ČR má prostě na svědomí islám a korán??? Jak může být někdo pořád tak blbej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:47 Co to povídáš to je obyčejná kriminalita která byla a bude. Naši lidé nejezdí po lidech v náklaďácích a nevyhazují jse do luftu aby zabily co nejvíc lidí. Kuli bohovi co neexistuje. Neobhajuj neobhajitelné. Islám jsem nepatří ať jsi vraždí doma.

   Smazat
 10. Osobne sa mi islam hnusi. Hnusi sa mi jeho vierouka, Koran, Mohamedov zivot... Mam dost nacitane. Hnusi sa mi ale aj imperialisticka politika Anglicanov, Francuzov, Holandanov, Spanielov, USA, NATO, EU... Zial, nie je kam utiect pred zlocinnymi psychopatmi, kt.vyskakuju odvsadial. Pomatena krvilacnost radikalnych moslimov v spojeni s ich tupostou a perfidnost bielych politikov sa doplnaju (wahabizmus splodeny a podporovany zlocinnymi bielymi politikmi). Uprimne prajem tomuto dobytku smrt na povraze.

  OdpovědětSmazat
 11. Osobne sa mi islam hnusi. Hnusi sa mi jeho vierouka, Koran, Mohamedov zivot... Mam dost nacitane. Hnusi sa mi ale aj imperialisticka politika Anglicanov, Francuzov, Holandanov, Spanielov, USA, NATO, EU... Zial, nie je kam utiect pred zlocinnymi psychopatmi, kt.vyskakuju odvsadial. Pomatena krvilacnost radikalnych moslimov v spojeni s ich tupostou a perfidnost bielych politikov sa doplnaju (wahabizmus splodeny a podporovany zlocinnymi bielymi politikmi). Uprimne prajem tomuto dobytku smrt na povraze.

  OdpovědětSmazat
 12. Rada pro některé diskutující, přečtěte si nezaujatě(!) Korán a pak diskutujte. Osobně jsem se zhrozil, že je tam daleko více o násilí než v Bibli.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.