Reklama

.

.

úterý 6. června 2017

Letecké síly koalice USA zavraždily 30 běženců, kteří se snažili dostat se z Rakky

6. 6. 2017    zdroj
Letecké síly mezinárodní koalice USA zabily 30 civilistů, kteří se snažili uniknout na člunech přes Eufrat z obklíčené Rakky. Mrtví jsou většinou ženy a děti, informuje agentura Al Mayadeen.
Počet zraněných není znám. Méně než za jeden měsíc v důsledku leteckých útoků USA a jejich spojenců zahynulo v Rakce a jejím okolí více než 180 obyvatel.


Dříve Pravda.Ru oznámila, že 3. června v Rakce zahynulo během leteckého úderu sil koalice vedené USA nejméně 43 civilistů. Letouny zaútočily na budovu, kde byli lidé, většina z nich byly ženy a děti.

Rakku osvobozují bojovníci Syrských demokratických sil, jejichž základem jsou kurdské oddíly a domobrana arabských kmenů, podporuje je americké letectvo a speciální síly USA. Damašek zdůrazňuje, že američtí vojáci působí bez souhlasu syrských orgánů a jejich přítomnost v severní části země je v podstatě intervence.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Jedním slovem, HOVADA.

  OdpovědětVymazat
 2. Jasně usa tam nemá co dělat. Je třeba poslat pár letadel k zemi.

  OdpovědětVymazat
 3. Američtí letci mají vždy navigační problémy.Už
  na konci války"omylem"bombardovali průmyslové
  objekty na našem území.V noci toho není moc vidět
  a tak se lehce spletou hořící Drážďany s hlubokou
  tmou na našem území.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:14 Nálet neproběhl v noci, ale ve dne. Od 12:25 do 12:34 hodin. Protože to bylo 14.února, tak kouř z komínů asi svedl k doměnce, že to jsou Drážďany, na které byly předchozího dne svrženy stovky zápalných pum. Jistě také jen omylem dopadaly bomby toho dne i na řadu dalších českých měst. Ze svazu, mířícího původně k Drážďanům, totiž menší skupiny strojů bombardovaly nejen Prahu, alé také Záluží u Mostu, Duchcov a Plzeň, ze svazu letounů s cílem Saská Kamenice (Chemnitz) pak dopadaly bomby i na Cheb, Tachov či Karlovy Vary.

   Vymazat
 4. Líní teroristé v Londýně jen pět mrtvých, pravda za použití dodávky za "noci dlouhých nožů" a kladívka v Paříži.. Produktivita a efektivita "Spojenců" při zabíjení nevinných v Iráku a Sýrii musí budit u občanů ve všech členských zemích NATO právem hrdost. Proto je potřeba podpořit pana Sobotku a zvýšit výdaje na zbrojení, aby naše západní "hodnoty" nemohl žádný terorista ohrozit.

  OdpovědětVymazat
 5. Vzpomínám na pokřik ČT, ostatního mainstreamu i "kavárny", jak jsou likvidováni civilisté, hlavně děti, když bylo, legálními silami na straně syrského státu, osvobozováno Aleppo. Lahaní a rozdílné metry, tak jak se pánům tvorstva, kteří si říkají Euroatlantická civilizace, právě hodí. Svinstvo k neuvěření!

  OdpovědětVymazat
 6. Amerika má armádu proto, aby si podmaňovala svět. Rusko má armádu proto, aby bránilo své území.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to bez překvapení, jistě to byl "humanitární nálet". Tak co se divíte.

  OdpovědětVymazat
 8. ano, ano, ano. Jak vidim, tady mame bandu velice informovanych chytrolinu.
  Jenom clanek nad timto nam tvrdi o "fake news" no jak tady nekdo napise skutecny vymysl a hloupost, kolik levicaku nam sedne na lep techto podvodnych zprav.
  Ano americani vrazdi zeny a deti. Urcite hlupaci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:07 chcete snad tvrdit, že vojenské akce armády USA probíhají beze strát na civilistech a propagandou tolik zdůrazňovaných ženách a dětech? Chcete tvrdit, že maintream tuto skutečnost rozhodně nezdůrazňuje a neilustruje, zatímco ke každé takové akci protistrany tropí co největší humbuk?

   Vymazat
  2. ne, to netvrdim, ale 30 zen a deti? A vy verite, ze to delaji naschval? Dejte si kavu.

   Vymazat
  3. Oni to nedělají naschvál. Oni to dělají bezohledně - tzn. bez ohledu na civilní oběti. To Rusové jsou přece jen jiní kabrňáci. Je to také tím, že mají daleko lepší (přesnější) návodčí ato vyplývá ze spolupráce s místní regulérní armádou a jejími průzkumáky. Kdo byl na vojně, ví, o co jde. Leo

   Vymazat