Reklama

.

.

čtvrtek 1. června 2017

Má v Rathových odposleších prsty Sobotkův loutkovodič Pokorný?


Radek Rozvoral
1.6. 2017   Rukojmí

Nedávno se na světlo světa dostala informace o tom, že předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš zařídil prohlášení Rathových odposlechů za nezákonné poté, co poobědval s Radkem Pokorným. Píše o tom na svém webu FSfinalword.cz Erik Best, který mimo jiné sděluje: „Babišovy Lidové noviny naznačily, že předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš zařídil prohlášení odposlechů za nezákonné poté, co poobědval s hlavním právníkem ČSSD a.s. Radkem Pokorným.“A kdo je Radek Pokorný a co má všechno za sebou? O panu Pokorném mluvila v červnu minulého roku v rozhovoru pro MF DNES justiční expertka ČSSD, poslankyně, bývalá státní zástupkyně a bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová a to v souvislosti již několikrát propírané policejní reorganizace. Tu tenkrát hlavně zarazilo, jak byla reforma, která fakticky rozbila ÚOOZ překvapivá, rychlá a bez odborné konzultace. Na otázku co se za ní skrývá, paní Benešová mimo jiné odpověděla: „Existují různé dohady, například o plánované domovní prohlídce u Radka Pokorného. Právě tuto verzi tento týden konkrétněji nastínil sám bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek pro Parlamentní listy. Já osobně si myslím, že za reformou byly kauzy, které ÚOOZ vyšetřoval a které měly být zameteny pod koberec.“
Co chtěli policisté u pana Pokorného doma hledat, se zatím nedozvíme. Víme jen, že tento zákulisní hráč tuzemské politiky má velice dlouhé prsty. Podílel se totiž na kontroverzních příbězích jménem Mostecká uhelná společnost, Škoda Transportation, Sokolovská uhelná, OKD, rozhodčí soudy s doložkami a spory kolem dálnice D47, v nichž jeho advokátní kancelář vystupuje proti státu a zastupuje společnost Eurovia.
Kauza doktora Ratha se táhne již několik let a zrovna v těchto dnech zkoumá Nejvyšší soud stížnost ministra spravedlnosti Roberta Pelikána na oprávněnost odposlechů. Pan Rath toho z pozice svých bývalých funkcí ví velice mnoho, a pokud by jen malinko promluvil, jak to bylo s financováním partaje neboli, jak v odposleších zaznělo „s krmením zvířete“, byla by z toho taková aféra, která by zlomila premiéru Sobotkovi a s ním i celé ČSSD vaz a nezachránil by je ani premiérův loutkovodič Pokorný. Rath zatím jen mlží a naznačuje to, že vedení sociální demokracie chtělo, aby členové ve funkcích pomáhali se získáváním sponzorů a že žádostem o pomoc vyhověl a ty, kteří chtěli přispět, odkazoval na příslušné lidi.
Odposlechy, které pana doktora usvědčují z jasné korupce, byly ale jediným důkazem v této kauze a vzhledem k tomu, že jde v celém případu o desítky milionů korun a o bytí a nebytí celé ČSSD, muselo se vymyslet jak z toho ven. Vzhledem k tomu, že je české soudnictví v obdobných případech takové, jaké je, nebyl vůbec žádný problém tuto korupční kauzu prozatím přikrýt. Teď má ale všechny trumfy v rukou Nejvyšší soud, který by měl zřejmě do konce tohoto týdne vynést verdikt.

7 komentářů :

 1. Jsou to šmejdi všichni.

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem hluboce přesvětčen, že paní Benešová měla naprostou pravdu, když hovořila o justiční mafii. Nakonec, když si připomenu slova pana Babiše jsou ještě šťavnatější " doslova Palermo". Nebude na tom něco pravdy? Mám za to, že kdyby opravdu zainteresovaní měli promluvit, tak by v té sněmovně nemohl zůstak kámen na kameni. A toto, že si říká demokratická vláda? Vypadá to, že tzv. ruská mafie, by byl jen slabý odvar z této skutečnosti. Kde to až musí zajít, aby se lid probudil? To ale nemůže být jen záležitost několika týdnů nebo snad let. To musí být snad od 89.

  OdpovědětVymazat
 3. Ihned po zadržení Rátha a hlavně po únicích odposlechů, bylo jasno, ze které strany fouká vítr. Již v tu dobu jsem nabyl přesvědčení, že Ratha jen tak nezavřou! Obzvláště, když aféra splnila svůj účel. Jestli ho třeba i dnes zavřou, pak se má jeho "bývalá partaj" na co těšit, a to snad nebude riskovat, ánžto by se mohlo stát, že jako taková zanikne! Dr Ráth není z těch, kteří se nechají zavřít pro VRAŽDU, aniž by jí spáchali. Nemám tím na mysli Kájínka, ale jiného člověka, který si odseděl 4,5 ROKU!!!! Teprve po zajištění seriových vrahů se ukázalo že oni byli pachatelé vraždy, jelikož se k ní přiznali a do detailu popsali její provedení!!!!

  NENÍ NAD SPRAVEDLNOST!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Pan Rozvoral asi neví nic o fungování justice, jinak by nemohl napsat, že předseda Vrchního soudu Bureš po obědě s advokátem Pokorným zařídil prohlášení odposlechů Ratha za nezákonné. Takovou moc předseda žádného soudu nemá, aby mohl zařídit, že soudce rozhodne něco podle jeho přání, to by nezůstal ve funkci ani týden. V civilizovaném právním systému jsou důkazy opatřené nezákonným způsobem u soudu nepoužitelné, např.v USA jak víme z četných filmů tačí, aby byl někdo při obvinění nesprávně poučen, aby proces byl prohlášen za zmatečný, natož pak odposlechy bez řádného povolení soudu.Nechme to na Nejvyšším soudu, který vymezí takové hranice a tím se budou muset soud i orgány činné v trestním řízení řídit. Takové pokusy o senzaci jsou bezcenné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Chytrý asi nerozumí psanému textu. Pan Rozvoral nic takového netvrdí, ale napsal něco, o čem již psal Eric Best. FSfinalword.cz.

   Pokud pan Chytrý naznačuje, že v české justici není něco takového možné, tak pan Chytrý asi žil na Marsu a ne tady.

   Vymazat
 5. Nevím,kdo je loutkovodič a ani mě to nezajímá.
  Na celé věci mi vadí to,že jednoho zavřou za
  7 000 000 a jiný si za 360 000 000 chodí po
  svobodě a národu se vysmívá.Jiný za zabití z
  nedbalosti při výkonu funkce nám o morálce káže
  a dokonce z parlamentu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. 17:28
  Naprostý souhlas.
  Václav

  OdpovědětVymazat