Reklama

.

.

pondělí 26. června 2017

Maďarsko, Česká republika a Polsko odmítají „kvóty na terorismus“ - Evropská unie: podaří se potlačit vzpouru na lodi?

Peter Iskenderov
26.6.2017   Zvědavec

Evropská komise (EK) přešla k přímému ultimativnímu tlaku na ty státy - členy EU, které vyjádřily nesouhlas s kvótami vynucovanými pro přijetí uprchlíků a přistěhovalců. Cílem útoku evropské byrokracie se staly Maďarsko, Polsko a Česká republika. Všechny tři země (stejně jako Slovensko) tvoří Visegrádskou skupinu, která má na Bruselu dostatečně autonomní postoj k celé řadě otázek fungování Evropské unie; vedle toho Budapešť a Praha často kritizují protiruské sankce.
Jak je uvedeno ve zveřejněné zprávě Evropské komise ze dne 13. června, tento výkonný orgán EU zahájil formální postup „pro porušení unijní legislativy“ kvůli nedodržování migračních kvót Unie. Dokument zdůrazňuje, že všechny tři země (Maďarsko, Polsko a Česká republika) odmítly implementovat rozhodnutí Rady EU přijaté v rámci společného evropského přesídlovacího programu. Podle výsledků zahájeného řízení mohou být státy -„porušovatelé“ vystaveny značným pokutám nebo jim dokonce může být odepřen hlas na summitech Rady EU a Evropské unie. Tento postup, který předpokládá Lisabonská smlouva, je v historii Evropské unie aplikován poprvé.

Daný program byl schválen na podzim roku 2015 a předpokládal usídlení 160.000 uprchlíků a přistěhovalců, kteří v té době dorazili do Evropy (hlavně Řecka a Itálie). Pod tlakem EK byly země - členové Visegrádské skupiny přinuceny přijmout závazky v rámci přidělených kvóty pro migranty (Polsko - 7.000, Česká republika - 1.600, Maďarsko - 1.300 Slovensko - 900). A to navzdory skutečnosti, že takové zdaleka ne chudé země jako Velká Británie, Irsko a Dánsko vůbec nebyly pod kvóty zahrnuty.

Postupem doby, jak celkový počet uprchlíků, které zaplavily Evropu, přesáhl jeden milion, vyšlo najevo, že systém kvót problém neřeší. Navíc série teroristických útoků v evropských městech ukázala, že program migračních kvót ve skutečnosti znamená program kvót na terorismus.

Země střední a východní Evropy (SVE), která se nacházejí na trase pohybu uprchlíků a migrantů do Rakouska, Německa, Belgie, Holandska a Skandinávie, nastolily otázku souladu rozhodování Bruselu s principy národní a evropské bezpečnosti.

Evropská komise reagovala spuštěním kárného řízení proti Maďarsku, Polsku a České republice. Důvodem bylo odmítnutí těchto zemí potvrdit své závazky v rámci systému kvót. Zvláště ostře se vyjádřil Emmanuel Macron aspirující na to stát se „nositelem nových trendů“ v Evropské unii. Právě on vyzval k sankcím proti Polsku za odmítnutí přijmout uprchlické kvóty. Přitom Macron stejně jako vedoucí ústředních orgánů EU kategoricky odmítají diskutovat na evropské úrovni nebo v rámci bilaterálních jednání o systému kvót.

To vše se odehrává na pozadí dalšího vyostření problému migrace. Celkový počet uprchlíků, kteří přišli do EU v roce 2015-2016, přesáhl 2,5 milionu lidí.

Přitom země SVE a Balkánu zůstávají rukojmími ve vztahové krizi mezi EU a Tureckem - z této země Evropě hrozí, že ji zavalí další dva až tři miliony lidí, včetně notoricky známých radikálních islamistů. „V Evropě už není žádný prostor pro racionální diskusi. Jakmile nastolíte nějakou důležitou otázku, diskuse okamžitě přerůstá v emoce a není možné přijít k racionálnímu výsledku,“- řekl v rozhovoru pro ruský deník RBC maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. „Je třeba se podívat na podstatu konfliktu: ta tkví - v migrační politice. Jasně jsme dali najevo, že nikomu nedovolíme, aby na naše území přišel nelegálně. Také jsme dali jasně znát, že ta nejvážnější hrozba - terorismus – je důsledkem migrační politiky, protože jsme v Evropské unii umožnili minimálně 1,5 milionu lidí přijít na území Evropské unie, aniž byla stanovena jejich identita, aniž by odpověděli na to, jaké jsou jejich úmysly. Teroristické organizace využily této příležitosti, přivedly své lidi do EU - a vidíte výsledek.“

Prezident Polska Andrzej Duda prohlásil, že je třeba uspořádat referendum o tom, zda by se země měla podřídit pokynům Bruselu o uprchlících. Takové referendum by se mohlo v Polsku konat v roce 2019 současně s parlamentními volbami. V říjnu loňského roku se podobné referendum uskutečnilo v Maďarsku a více než 98% účastníků hlasovalo proti přijetí uprchlíků podle nót Bruselu.

Ještě radikálnější je bývalý český prezident Václav Klaus. Politika šéfů EU ve vztahu k zemím střední Evropy je podle něj nutí k přehodnocení členství v EU. „Jsme přítomni při rozhodovacích procesech, ale my nerozhodujeme. Z toho všeho je možné učinit jen jeden závěr: je načase začít se připravovat na odchod země z Evropské unie ... Je to jediný způsob jak zachovat a chránit naši zemi, kterou jsme zdědili po předcíc, a kterou musíme jako jedinečnou identitu předat příští generaci“, s přesvědčením říká Václav Klaus.

Podle bývalého českého prezidenta, se Česko bude moci obejít bez finanční podpory z evropských fondů, jejichž snížením Brusel vydírá země Visegrádské skupiny.

Je třeba připomenout, že Václav Klaus předvídal podobnou situaci ještě v roce 2009: když podepisoval Lisabonskou smlouvu, varoval, že za určitých okolností může být připojení k této smlouvě hrozbou pro národní suverenitu České republiky.

Rozpory dělící země západní Evropy z jedné strany od zemí střední a východní Evropy na druhé straně mají hlubší charakter, než je problém kvót. „Problematika uprchlíků je částečně jen záminkou„, píše agentura Bloomberg. „Ve skutečnosti evropské země, které předtím nebyly součástí komunistického bloku, podezřívají své sousedy, že se vzdalují od evropských liberálně demokratických hodnot. Nastolovat otázku uprchlíků je pro ně výhodnější než obviňovat východoevropské země, že nerespektují princip suverenity práva.“

Ovšem princip „suverenity práva“ s tím nemá nic společného. Za sporem o kvótách se skrývá střet kolosu nadnárodní správy s hodnotami národního státu. V tomto střetu, jakož i v obnovení diskuse o transformaci EU na „dvourychlostní Evropu“, o vyčlenění jádra „hard euro“ od periferie „soft euro“ jasně odhaluje, že „sjednocená Evropa“ je jen přelud.


Евросоюз: удастся ли подавить бунт на корабле? vyšel 17. června 2017 na fondsk.ru. Překlad v ceně 404 Kč Zvědavec.

30 komentářů :

 1. Přátelé Srbů tady říkali, že Jugoslávie byla zničena jakožto konkurenční projekt Evropské unie(možná motivace Německa), ale pro hlavního plánovače evropského chalífátu a nové hnědé rasy s IQ90 bylo daleko důležitější otevření balkánské stezky pro přemnožené africké kobylky a barevné slimáky (vykonavatel Pax Americana, jeho sionistický vlastník a iluminátský páníček).

  OdpovědětVymazat
 2. Nenechte se vysmát! Praha krititek? Možná tak před volbami doma a ještě opatrně. Za zády voličů je horlivým
  podporovatelem jakékoliv bruselské pitomosti.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 3. Pořád kvóty, kvóty. A na co? Vždyť se k nám nikdo nehrne! A když je k nám sem násilím z Německa v hytlákách budou deportovat, tak budou okamžitě zpátky. My tady nejsme na úrovni, kterou Muslimové pro sebe požadují. Vždyť i ti ,,muslimští" křesťané, ač jsme jim snášeli modré z nebe a nosili je na rukou od nás stejně utekli. A ti Muslimové, co jsou v Teplicích? To je trochu jiná. Stěžuje si na ně někdo oficiálně? Vždyť do městské pokladny a místním živnostníkům a radnici přinášejí pěkný peníz. Ti žádnou sociální pomoc nepotřebují. Sice je od nich podělaný dvorek ale to se za ty prachy spláchne. Tam je to jako s Rusáky v Karlových Varech. Oodtamtud je slyšet ticho a zbytek republiky proti nim brojí. No je to opravdu těžké... M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. časem i ČR pro ně bude ráj, je to jenom otázka času a navýšení podpor na úroveň Německa

   Vymazat
  2. 8:15
   Hele ty experte,zažil jsi ten bordel,co ty slimáci dělají v lázních a na ulicích????
   Celý Teplice zadělali svejma posranejma plínama a jiným bordelem!!!!!
   Takže si zajeď na 2 měsíce do lázní,ubytuj se s nima na patře a pak pindej,jelimane!!!!!!

   Vymazat
  3. Hele ty 11.01, čti pozorně. Píšu snad že tam nedělají bordel? Než se spravedlivě rozhořčíš tak počítej do deseti. Asi to je na tebe složitě napsáno. Expert.

   Vymazat
  4. 11:49
   Při zlehčovaní bordelu z těch šmejdu jsi nějak opomněl,že spláchnutí posranýho dvorku je placeno z našich peněz,z jejich ani náhodou!!!!!
   Že zadělali vany a bazény jejich bakteriema a hovnama???
   Jdi dělat do místních lázní pokojskou a pobleješ se!!!!
   Bývalý pracovník hygienické služby v Teplicích

   Vymazat
  5. A co na to Městský úřad v Teplicích? Jaké účinné kroky podniká? Ona je až za hranice Teplic vidět snaha toho proti nim zas až tak moc nedělat. A oni Muslimáci jsou v lázních zadara? Co má občan společného s financováním soukromých lázní? Když tam dělají bordel a nic z nich není tak proboha ať je vyhodí! Ono to z dálky vypadá, že perzonál lázní ty hovna za nějaký bakšiš rád uklidí.

   Vymazat
  6. 12:48
   Jo ono to vypadá????
   Tak proč se tam nejedeš podívat a pak můžeš referovat....třeba proč tam nejezdí ostatní klientela,která ještě relativně nedávno na Teplice ani na Dubí nedali dopustit,kvůli léčbě pohybového ústrojí.....

   Vymazat
  7. 13.22 Ty vůbec nechápeš oč tu běží. Kurva, máte Městský úřad, máte městskou policii, vy si tam musíte udělat pořádek, já vám ho tam dělat nepudu. A že ti Muslimáci jsou tam u vás pro někoho přínosem, to neukecáš. Kdyby ne tak už by možná bylo vše vyřešeno. Máš pravdu, nejel bych k vám ani náhodou. A ještě když tam jsou takoví nechápaví pitomci jako seš ty. Ještě, že mám pohybové ústrojí v pohodě. Jinak bych jel do Bohdanče. P.S. Možná, že bych tam vzal v nějaké léčebně brigádu na úklid hoven. Každý dolar dobrý. Furt nic?

   Vymazat
  8. 16:25
   Ty sám máš místo IQ jen ÍÁ pitomečku z lejnolahvárenský žumpy!!!!!
   Jen by mně zajímalo,z který prdele seš a jak to u vás v Horní Dolní funguje?!!!!
   Když potřebuješ dolsry tak můžeš za JandoPutnou,tam těch hoven na úklid bude něúrekom!!!!!
   Tak se tumluj!

   Vymazat
  9. S kvotama probihaji nemilosrdne souteze byrokracie , kdo je vice pro afroarrabsky a tak o kariery !!

   Vymazat
 4. Podle Macrona je pro nás EU takový supermarket. Trefil hřebík na hlavičku. Češi tam chodí nakupovat, ale zboží do skladů jim dováží a naskladňuje úplně někdo jiný. A je úplně jedno, jestli jsou to otrávené potraviny nebo snědí cizozemci. Čechu, mlč a konzumuj, co ti dávaj !

  OdpovědětVymazat
 5. Pochodová osa je jasná: prolomit poslední zbytky demokracie národních států, zbořit jakékoli představy o křesťanské morálce a nechat vyvraždit původní bílé obyvatelstvo. To přinese obrovské zisky hlavně Německu a nadnárodním společnostem, nějaké pidimafie nehrají velkou roli. A potom ? 12té století se vším všudy. Ale ještě je čas.

  OdpovědětVymazat
 6. Příští volby budou o tom, jestli zanikneme jako národ nebo ne. Ve volbách bude jen jedna jediná otázka určující koho volit - jaký vztah má daná strana/politik k imigraci a otázkám k ní spojeným. Ostatní je naprosto marginální.. Proto volte SPD Okamura, jediná naděje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:39 Souhlas také to píšu furt jediná šance odejít z toho diktaturního spolku.

   Vymazat
  2. Jestli opět ovčané zvolí Kobližkáře, proradné, ulhané a z ničeho nic rozdavačné Socany, Holobrádky a válečné štváče ze STOP 009, tak slimáků a primátů přibude heurékom v každém větším městě, kde oni bravurně umí parazitovat a škodit!Tady jedině zbývá dát hlasy Tomiovi!

   Vymazat
  3. Panovia, nebláznite a nedávajte svoj hlas Babišovi! Je to utajená potvora. To už radšej dajte hlas komunistom.

   Vymazat
 7. EU jako "historická inovace: Zajímavé je, že našim loutkám nějak stále nedochází, že jsou placení z našich daní a že je jejich povinností hájit zájmy našich lidí. Náš základní zájem je žít v bezpečí (míru) a nikoliv zachraňovat celý svět. Problémů máme takjakotak až nad hlavu. Nikdo těm Němcům roli mučedníka neupírá, když jim to tak vyhovuje, a když se tak rozhodli, že bez ohledu na sousedy v evropě, si udělají co chtějí bez ohledu na platná pravidla, dohody a zákony. Teď se maskují za jakousi prý humanitu, ve skutečnosti hledají jen zdůvodnění pro to, že musí dělat to, co se jim nařizuje, to, o čem někdo rozhodl dlouho předtím, než se tohle všechno začalo dít. Ta drzost nyní je to, že si myslí, že jim lidi na to skočí, a že tu hru s nimi budou hrát dobrovolně. A běda jak ne. Když se mluvilo o vstupu do eu, mluvilo se o jiných věcech, tedy ne o tom, že když nebudete poslouchat co se vám nadiktuje, tak uvidíte. Dobrovolně do něčeho takového žádný člověk nevleze. Oklamali lidi, teď je třeba se pomalu chystat z tohoto úděsného spolku ven. Horší, daleko horší než nějaká rvhp, ani brežněv by si něco takového nedovolil. Vykládají, jak tu tento spolek je, aby stíral rozdíly (zatím jaksi bez výsledku), a teď vyhrožují. Lidé chtějí svobodnou společnost, ať si každý žije jak chce. Tihle ne, oni vědí zase lépe než my, jak chceme, máme a budeme žít. V tom právě spočívá ta inovace, kterou je eu - když nebudete poslouchat..., tak si představují harmonii a spolupráci, to je ta jejich inovace. Masky ztrženy, za nimi zlý škleb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU, jako postnacistický výdobytek korporátního fašismu.I Adolf by se v dnešní době, mohl od těchto jeho nástupců, hodně co učit!

   Vymazat
 8. EU je diktatura, která se časem sama rozpadne.Doufám ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svoboda je iluze pro masy. Nic než iluze. Nastaví se pravidla a masy se po čase cítí svobodné. Je to hra. A hra směřuje k osekání svobod, tj. ke změně pravidel.
   A migranti? Ti mají v budoucnu hrát velkou roli v ovládání mas. Společnost bude rozdrobená na skupiny menšin s nesmiřitelnými zájmy. "Budete zlobit? Poštveme vás proti sobě".
   ABC

   Vymazat
 9. Nevím proč se používá slovo migrant, když jde o kolonzátora. Jak Evropané kolonizovali Ameriku a jak se bránilo původní indiánské obyvatelstvo a jak dopadlo?. Jak evropské státy některé kolonizovaly africké a asijské země, Austrálii, jak dopadlo tamní místní obyvatelstvo. Je tedy asi správné, aby někdejší kolonizátoři byli kolonizováni novodobými kolonisty? A mají se podřídit. A co ty státy a národy, které historii kolonizátorů nemají?

  OdpovědětVymazat
 10. Naprostý souhlas s 9:44 i 10:28. Realizuje se plán přeměny Evropy v něco, s čím žádný Evropan nemůže souhlasit. A prodejná politická třída v evropských státech, bez ohledu na zájmy občanů, plán realizuje. Proto jsou v té EU tak nesmyslně odměňováni, aby vytvořili vlastní třídu, která už se zájmy občanů vlastních států, nemá nic společného.
  Jejich „argumentace“ je lživá a působí na slabá místa lidské psychiky, jako je solidarita a milosrdenství. Jestli si ještě někdo myslí, že se ti politici pouze dopouštějí chyb a brzy si to uvědomí, tak to už je neomluvitelně naivní. Bohužel i na webech, kde scházejí lidé informovaní a se zájmem o další vývoj, se stále ozývají logické argumenty, jak ty kvóty nemůžou fungovat, že tu ti muslimové nechtějí být, atd., atd. Takové diskuze jsou jenom zamlžováním skutečné podstaty problému.
  Tou podstatou je, že si někdo osobuje právo, diktovat národům, jak se mají chovat a to i v oblastech, které jsou svrchovanou vnitřní záležitostí jednotlivých států. Zde EU nemá právo, vnucovat národům nějaká společná stanoviska. Odporuje to principu subsidiarity, který se EU zavázala dodržovat. Navíc ten princip rozptylování uprchlíku nebyl schválen jednohlasně, na zasedání premiérů, ale pouze většinově, na zasedání ministrů vnitra. Taková rozhodnutí jsou nelegitimní a žádný stát nemůžou k ničemu zavazovat. Je to jenom vějička na zlomení odporu občanů.
  V mnoha případech se evropské právo nedodržuje a nikdo nikoho nesankcionuje. Např. za nedodržování Schengenské úmluvy o přijímání nečlenů, bez řádného bezpečnostního a zdravotního prověření. Představitelé EK měli dávno odstoupit, ti již nemají žádnou legitimitu, něco rozhodovat a vnucovat to svobodným státům. Bohužel, bohužel, asi bychom měli své vazby na EU uvolňovat a odmítat jejich direktivy, které nepřijatelně zasahují do našich životů. Více se zaměřit na vztahy a vzájemnou podporu, mezi státy V4. Nepochybuji, že by se k nám přidaly i další středoevropské státy. Jenom projevit to odhodlání. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. Když světu "vládnou" takové psychopatické kreatury, jako makréla v Berlíně, makarón v Paříži a až neuvěřitelně stupidní blbec, jako je TRUMPeta ve Washingtonu, nelze se divit, že svět se stále více potácí na pokraji třetí světové války a každodenní život ovčanů v tzv. "vyspělém" západním světě znepříjemňují židozednáři všech barev, kteří ty výše jmenované poslušné mopslíky dosadili jako štafáž pro svoje rejdy do těch funkcí?! Pokud se lidé globálně neprobudí a nezačnou se efektivně a masově bránit, bude situace ve světě čím dále, tím horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Světu samozřejmě nevládnou lidé typu Merkelová, Macron nebo Trump. To jsou jenom takové mediální figury, které řídí ze zákulisí úplně nikdo jiný. Někdo by řekl, že rozhodují dolarové transfery bank, ale ani to není přesné. Rozhodují ti, co ty transfery mezi zeměmi zadávají. No a banky jsou tu jenom proto, aby ty osoby kryly v rámci bankovního tajemství. Je to dobře zorganizované, což?

   Vymazat
 12. Čas je popohnat k zodpovědnosti. Tuhle mi vykládal jeden řek a notoval si s kypřanem: připlavou a poslat je zpátky nemůžeme, protože je zpět nikdo nechce. Připlavou a odtáhnout loď zpátky nemůžeme, protože odkud připlavali je ke břehu ani na dohled nepustí. Střílet do nich nebudeme (jakoby to po nich někdo požadoval). Vy Češi jste hajzlové, poláci, maďaři, že si je nechcete vzít, nejste evropané. Od té doby, zhruba po půl roce, tyto názory nabraly na síle a bude hůř- Že by něco udělali špatně, o neplnění nějakých povinností ani nemluvě. Do toho naše loutky, které mají diktát a kvóty eu za mezinárodní závazky vůči eu, které je třeba plnit. Nejsou schopni ani ochotni správně argumentovat, je prý třeba to řešit společně a být solidární. Plaťte naše dluhy, které jsme nasekali, plaťte naše mnohonásobně bohatší důchodce, plaťte naše nezaměstnané, přijímejte naše migranty vy máte na ně peníze, plaťte nám zisky a otročte za zlomek mezd u nás v našich fabrikách, papejte ty lahůdky, které bychom u nás nedali ani laboratornímu psovi aby nezdechl, a vůbec byla to velká chyba, že jsme vás vzali do eu, kdybychom to věděli, že nechcete migranty tak bychom vás do té naší eu nepřijali, když nechcete být solidární...my taky dáváme vašemu burešovi a jeho nebohé rodině dotace...Lidi opravdu chcete takovou eu a loutky u moci, které nejsou schopny bouchnout do stolu a říct, že už těch drzostí bylo dost? Čas tyhle zaorálky, sobotky, chovance, bureše, bělobrádky, špidly...popohnat k odpovědnosti.

  OdpovědětVymazat
 13. Už je, ale spíše teprve bude, nám dána ,,šance", na nějakou tu odvahu. Nebo to necháme dopadnout tak, jak je to u nás v nějakých posledních sto letech, bohužel, zvykem?

  OdpovědětVymazat
 14. Čecháčci nebudou dělat nic,jenom poslušně sklopí
  hlavu a budou dřít na ostatní.Bejvali Čechové,
  bejvali junáci- to hovoří o těch strachy podělaných
  Čecháčcích snad dost výmluvně.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 15. • www.novarepublika.cz/2017/06/moskevsky-filmovy-festival-byl-zahajen.html#more
  • www.youtube.com/watch?v=gICrwFJAfXI
  VRAŤTE PAMĚŤ
  (Marie Zacharová)
  Vzpomeňme, přátelé, ty, kteří mír sami sebou překryli,
  za osobní svůj úspěch na nás navždy zapomněli.
  Vzpomeňme je modlitbou, aby odpustili těm,
  kteří nás nevzali s sebou a zanechali nás na Zemi.
  Vzpomeňme je stokrát i skleničkou, i slzami,
  i hořkostí poct za jejich boj na rozloučenou.
  Vzpomeňme je všechny vestoje a skloňme se nad travou.
  Odešli všichni tam, kde světlo se skrývá za mlhou.
  Vraťte paměť, vraťte se sami, vymodlím vás všechny slzami.
  Země a nebe splynuly navždy, jak to krutě bolí.
  Napřáhnem ruku těm, jejichž oči plné jsou slz,
  jejichž dům osiřel hrůzou neštěstí.
  Vzpomeňme je, prosím, vzpomeňme je mírem,
  zemřelé pro tuto zem, za čest i za blízké.
  Vraťte paměť, vraťte se sami, vymodlím vás všechny slzami.
  Země a nebe splynuly navždy, jak to krutě bolí.
  Napřáhnem ruku těm jejichž oči plné jsou slz,
  jejichž dům osiřel, hrůzou neštěstí.
  Vzpomeňme je, prosím, vzpomeňme je mírem,
  zemřelé pro tuto zemi, za čest i za blízké.

  OdpovědětVymazat