Reklama

.

.

středa 7. června 2017

Mají nás za hlupáky. Plánovači v NATO vymýšlejí ,,cvičení" jak jinak, za naše peníze, k odstrašení nepřítele. Otázka je, co NATO vlastně cvičí, a proč tomu říká cvičení?

7.6.2017  Vojáci proti válce  
Cvičení Noble Jump - (vznešený skok), je realizováno v rámci sil Velmi rychlého nasazení.
Zde narážíme na první degradaci občanů na hlupáky, v pohledu plánovačů spíš na stádo ovcí.
Z Albánie podle naplánovaného cvičení Noble Jump vyrazila pod velením NATO jednotka směřující do místa pořádaného cvičení, Giurgiu-Ruse v Rumunsku.

Velmi rychlé nasazení této jednotky bylo k cíli cvičení vedeno přes Řecko, Bulharsko do Rumunska. Vzdušnou čarou to představuje 1800 km, reálně, jízdou po dálniční/silniční síti. Mluvit o velmi rychlém nasazení takové jednotky je hloupost.

Otázka je, co NATO vlastně cvičí, a proč tomu říká cvičení. Nezodpovězenou otázkou zůstává, co tedy jednotky na hraničním pomezí Rumunska a Bulharska, Giurgiu-Ruse budou dělat. Kromě velmi rychlého spotřebování pohonných hmot se o nasazení sil Velmi rychlé reakce nedá mluvit.

Protože nejsou všichni hlupáci, vyhodnotili si členové Komunistické strany Řecka snahy plánovačů NATO jako snahu zatažení Řecka do spoluviny na možných agresivních projevech vojenského uskupení NATO, hrozby silou jinému státu. Takové jednání odporuje samotné Severoatlantické smlouvě v článku 1

... zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN", a proto řečtí komunisté přechod vojenské jednotky pod velením NATO z Albánie na hranicích s Řeckem zablokovali. Vojenská jednotka Velmi rychlého nasazení NATO přes hranice neprojela. 

Pokud budou přemýšlet občané i v jiných státech, odmítnou politiku hrozby silou, provokací a násilí (tisíce mrtvých civilistů po akcích NATO), neumožní vojenským jednotkám v účasti na prapodivných cvičeních pod jakýmkoliv vymyšleným názvem, jehož cílem je jen demonstrace, hrozba sílou, přispějí urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost.

Zda to tak bude, zůstává jen na občanech a jejich rozhodnutích, koho si zvolí.
za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí
Zdroj: přeložil Milan Neubert

NATO KS Řecka a protiimperialistické hnutí posilují svůj boj proti NATO


The KKE and the anti-imperialist movement are intensifying the struggle against

The NATO forces retreated in the evening of Friday 2/6 from the tolls on a national highway in Northern Greece (Macedonia), which had been blocked by the forces of the KKE and KNE. . Earlier, dozens of KKE demonstrators had set up a roadblock on the Egnatia highway, impeding the transit of Albanian military vehicles, which were heading through Greece to Romania, where from the 6th to the 14th of June the NATO "Noble Jump 2017" exercise will be held. The demonstrators, shouting antiNATO and anti-imperialist slogans, allowed other vehicles to pass, only impeding the transit of NATO vehicles, which withdrew after several hours of waiting.


Sotiris Zarianopoulos, MEP of the KKE, was at the side of the demonstrators.


Síly NATO se v pátek 2.6. večer stáhly z hraničního přechodu na státní dálnici v severním Řecku (Makedonii), kterou zablokovaly síly KS Řecka a Komunistického mládí Řecka

Několik tuctů demonstrantů KS vytvořilo blokádu dálnice v Egnatia, aby zamezili transitu albánských vojenských vozidel, která směřovala přes Řecko do Rumunska, kde se bude od 6. do 14. června konat cvičení NATO „Noble Jump 2017“. Demonstranti, křičící hesla proti NATO a proti imperialismu, umožnili průjezd ostatním vozidlům a bránili pouze průjezdu vozidel NATO, která se po několika hodinách čekání stáhla.

Sotiris Zarianopoulos, poslanec za KS Řecka, byl na straně demonstrantů.
*NATO je především organizace, která hájí demokratické principy.

Oskar Krejčí odpovídá:

To je obecně uznávané zjednodušení, které hraničí s nesmyslem vhodným snad jen pro veřejnoprávní sdělovací prostředky.

Například Portugalsko. To v roce 1949 spoluzakládalo NATO, ovšem slavná karafiátová revoluce, jež svrhla „autoritářskou konzervativní vládu“ – což je eufemismus, který nahrazuje označení „fašismus“ -, proběhla až v roce 1974. Jiný příběh: Turecko a Řecko vstoupily do NATO v roce 1952. V letech 1967 až 1974 v Athénách vládla vojenská chunta a Řecko zůstalo členem Aliance. Mimochodem – černí plukovníci, jak se jim tehdy říkalo, se dostali k moci převratem organizovaným podle plánů NATO. O Turecku jsme mluvili minulý týden. Tam proběhly vojenské převraty v letech 1960, 1971 a 1980; v roce 1997 vojenské memorandum adresované premiérovi vedlo ke změně vlády. Přitom nikdo tehdy nezpochybňoval turecké členství v Alianci. A nezpochybňuje je ani při současných událostech. Madridský pakt, na jehož základě byli vojáci USA rozmístěni na čtyřech základnách ve Španělsku, byl podepsán v roce 1953 – tedy více než dvacet let předtím, než ve Španělsku skončila fašistická vláda generála Francisca Franka. NATO je vojenská organizace, jejíž základy tvoří geopolitické zájmy definované Washingtonem. Ty jsou protaženy i na Dálný východ. Tvrdit, že jediným zájmem Aliance je demokracie, je víc než naivní. Po bombardování Jugoslávie (1999) či Libye (2011), abych uvedl jen nejsrozumitelnější příklady, nestačí jen fráze o demokracii z úst představitelů či propagandistů NATO.

23 komentářů :

 1. NATO je prodloužená ruka západu a tomu jde o přežití.Jsou potřeba nové zdroje a zničení konkurence,Ruska,Číny aj.Musíme jen doufat,že NATO myslí jen na obranu a ne na útok.Škoda dalších slov. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ted , kdy nastava vrazedna ofensiva islamskych teroristu vsude na svete se stovkami nevinnych , NEPRITEL vsech je samozrejme Rusko.&&^^%%$$$$$!
   Nese to nevidane vyhody.
   Potlesk a ovace pro NATO !!
   / 1/NATO ma vzdycky pravdu.
   2/ Kdyz nema plati bod c.1./
   Rozum zustava stat , ale to nejde protoze ,rozum uz davno zmizel ze sveta..mocnych.
   Stale stejna pisnicka, vrazednej terorista v Tramtarii mel za sebou pres 50 zlocinu, zapalovani vezeni,nasilne utoky na policisty, nasili proti vsem, a presto pobyval na svobode poskytnute "soudy" !! Jako ten predtim !!..
   Jak potrestat soudy, bezpecnostni agentury , policii a vlady a urady ZA VELKOU, dlouholetou a dulezitou SPOLUPRACI NA TERORISTICKYCH ZLOCINECH , je dnes hlavni problem !!! Problem .c 1.
   Ochranna organizace dostala novej barak za 900 milionu !! a prohlasovala verejne ,ze islamsky fanatici jsou nejmirumilovnejsi populace na svete...A kazdej den vidi na svych pocitacech pres 400 islamskych fanatiku , pripravujicich dalsi masakry nevinnych , kdyz vlady vhodne zakazaly nosit cokoliv by mohlo slouzit k ochrane lidi a deti...
   A davy mrtvych rostou pod ochranou zapadu EU, U$A a golfskych statu..
   Islamisti jsou dovazeni ve velkych poctech 200 tisic rocne a vice jen do Tramtarie !!
   Hlidat muslimy je rozdelujici prohlasuji zastanci , ale kdyz masakrujou tak je to v poradku, jsou to obeti nasi zlovule...
   Potrestani/opravdove tresty/ teroristickych zlocincu a jejich pomahacu/posluhu je absolutni a nezbytne reseni...Dnes.

   Vymazat
 2. Jak myslí na obranu dokazují dnes a denně.dokazovali to humanitárním bombardovaním v Srbsku, Libiji v Avganistáně, v Sirii obklešťováním Ruska. Musíme jen doufat, že Putinova trpělivost bude pokračovat a že nám nenakope prdele.

  OdpovědětVymazat
 3. 19:49 - Škoda dalších defenzívních slov! NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států! Proto by mělo co nejdřív zaniknout!

  OdpovědětVymazat
 4. Oprava, ne za naše peníze, ale za vypůjčené peníze a rádi nám půjčí.

  OdpovědětVymazat
 5. NATO je křesťanská armáda Vatikánu.
  Podobně jako tomu byl Hitler a spol*

  OdpovědětVymazat
 6. Oni stále cvičí? Dnes vyprovodil SU 27 amerikána v B 52 nad Baltikem. Co tam dělal? Přes nás denně létají těžká letadla na Východ a jsou jich stovky.Proč? Jdou také cvičit? Nejsou to ale letadla NATA ale přímo americká bojová, stačí dalekohled a je to vidět.Hlavně mají na spodu trupu nápis Freedom.Naše vláda povolila takové přelety včetně dronů s jadernými zbraněmi!!Chtějí stále něco vyprovokovat a my jen přihlížíme.Je to nebezpečné, pryč od ich, přič s vládou zrádců a komediantů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohu potvrdit.
   Tato těžká letadla létají nad námi denně už prakticky od invazí do Iráku a Afghánistánu. Vždy směr severozápad - jihovýchod. Tehdy ale nelétala denně. Poslední roky jsou to denně desítky letadel. Neuvěřitelné. Jestli potkám nějakého nadávače na přítomnost vojska SSSR u nás, urazím mu palici, protože ti přes svoje bordelářství, nezasírali vzduch jako tihle.

   Vymazat
 7. omluva za překlepy v 21.54. pryč od nich,pryč s vládou zrádců a komediantů.

  OdpovědětVymazat
 8. NATO je organizace,"chránící demokratické principy".
  V tom případě já jsem pro"islamizaci" státu.NATO
  demokrat,já vítač.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pleteš se hošo,dneska je normální válčit a kouřit....si hůlky navzájem...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Normální je šukat opačné pohlaví. Dneska vám však zakazovačí kouření tvrdí, že normální je šukat stejné pohlaví.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Maximálně můžou pořádat cvičení. Na nic jiného jse nezmůžou byl by to jejich konec.

  OdpovědětVymazat
 11. A ještě jste opomněli, že Řecko s Tureckem si tak trochu zaválčili o Kypr. Výsledkem je rozdělení Kypru a nikým neuznaná (kromě Turecka) Republika turecká na Kypru. S tím související enormní zbrojní výdaje Řecka jsou pak příčinou jeho finanční katastrofy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale finanční potíže Řecku nezpůsobily jejich výdaje na obranu.

   Vymazat
 12. NATO je jen zástěrka pro nově budovaný bundesmacht, který po přijetí zákona o možnosti útočit přijala IV.Říše.

  OdpovědětVymazat
 13. NATO JE IMPERIALISTICKÝ VOJENSKÝ PAKT A TUTO REALITU TOMUTO AGRESÍVNÍMU VOJENSKÉMU USKUPENÍ NIKDO NEODPÁŘE. MIGRACE UPRCHLÍKŮ A KOLONIZACE EVROPSY ISLÁMEM JE PŘEDEVŠÍM DŮSLEDKEM VÁLEK NATO.

  OdpovědětVymazat
 14. A k předchozímu bych dodal: také teroristické útoky v Evropě i jinde jsou důsledkem aktivit NATO.

  OdpovědětVymazat
 15. NATO je pakt USA a jeho pomocníku k udržování pořádku v EU ve stylu své politiky.Kdysi byla záminka,že nas může napadnout Iran...teď pro změnu Rusko a ono se vždy někdo najde,aby mohli tady dohlížet,řidit a dělat svou politiku

  OdpovědětVymazat