Reklama

pondělí 19. června 2017

Mariupol - konec. Ukrajinští oligarchové začali závody rozřezávat na šrot


19. 6. 2017     zdroj
Oligarcha Rinat Achmetov vydal pokyn k rozřezávání do šrotu jednoho z hlavních závodů Mariupolu - metalurgického kombinátu Iljiče. Ve vysílání televizního kanálu Union to oznámil poslanec parlamentu DLR Alexandr Kurenkov. "Jeden z klíčových podniků - "Iljič ocel", bývalý kombinát Iljiče, je v současné době uzavřen. Toto rozhodnutí bylo přijato představenstvem společnosti System kapital management našeho slavného "drahého, milovaného" krajana Rinata Leonidoviče Achmetova. V současné době podnik rozřezávají.


... Veškeré vybavení je transportováno ve směru Mariupolského námořního přístavu a přemísťuje se do přístavního města Berďansk. Představte si, je to pět vysokých pecí", řekl Kurenkov.

"Ještě bych dodal. Převáží se to na Filipíny a do Malajsie", upřesnil zástupce armády DLR Eduard Basurin.

"To znamená, že to jde do šrotu", dodal.

Podle něj tato situace svědčí o zanikání průmyslu v Mariupolu.

"V současné době tam stále ještě na 50 procent dýchá Azovstal a ještě jeden z hlavních podniků města - Azovmaš. Tam je zajímavá situace. Všichni máme příbuzné. Jedna ze známých naší rodiny byla na dovolené, vrátila se do provozu Azovmaše a našla jej úplně prázdný - bez vybavení", řekl Kurenkov.

"Je to přesně ta evropská volba. Ukrajinu jako průmyslový stát Evropa nepotřebuje. Z tohoto důvodu se všechno zničí", konstatoval Basurin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

28 komentářů :

 1. Ukrajino, vítej v civilizované Evropě. Jdeš naší cestou k blahobytu. Totéž se dělo a děje i u nás. Privatizace - likvidace soběstačnosti - závislost na cizině - kolonie s levnou pracovní silou - odbytiště pro póvl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci s pučistickou vládou budou bez plynu, bez uhlí, bez práce, s nízkými důchody i s vysokými cenami za všecko. Zato si mohou svobodně bez víza zajet třeba do Německa...

   Smazat
  2. 11:04 Mohou si svobodně zajet do EU, ale jenom jako turisté. To znamená, že vyvezou jen další peníze z rozdrbané Ukrajiny. Pěkná finta na Ukrajinské bezmozky.

   Smazat
 2. Nechapu,proc mu do baraku nevlitne nakej "smel" anebo rpgcko kdyz bude cumet na telku . A bude po problemech:-)

  OdpovědětSmazat
 3. Dělají to co naši chcípáci co zlikvidovaly vše.

  OdpovědětSmazat
 4. Ti líní odejdou do EU , pracovití do Ruska !

  OdpovědětSmazat
 5. Jen jestli se nechtějí z Mariupolu stáhnout a na
  místě nechat jen trosky.Protože eventuelní náprava
  bude drahá.Mohlo by to ekonomicky položit oboje
  nové republiky.Myšlení ukrů je nevyzpytatelné.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Kolego 16:31 , jen Vás chci trochu opravit.
  Nedělají to, co dělali naši představitelé po té naši slavné " sametové". Dělají daleko horší věci. Nedivím se, že je tady tolik ukrajinců, aspoň je to národ pracovitých lidí, tedy těch starších především. Protože jejich ( měsíční) výdělek tady, jim vystačí na financování rodiny na 5-7 měsiců. Nedivím se, že utíkají celé rodiny. Dnes není problém koupit na ukrajině rodinný domek i s pozemkem a to 5 ha ( čteš dobře) pěti hektarů) za částku 5.000 Kč. V oblastech blíže vál. konfliktu taky za 2tisíce.
  Komu tento národ může poděkovat? Odpověď není snadnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:46-máte-li přehled o těchto cenách, jistě víte "kdo" kupuje!

   Smazat
  2. To si pište a ne po parcelách k jednotlivým domům, ale po celých oblastech, ne li krajích. V čím zájmu je postavit ( slovany) proti sobě? Kdo záměrně používá dělostřelectvo na odstřel civilních domů. Kdo se propůjčil a v čím zájmu tito zrádcové takto jednají. Kdo má zájem především o černozem, které je 15 x urodnější, než země ostatních mocností. Především na využívání pěstování obylnin, ale ušlechtilých( těch západních), které si evropa nechce nechat vnutit) naštěstí.
   Stačí jen přemýšlet a pročíst si vikypedii a zahraniční listy. Pak pochopí.

   Smazat
  3. 17:09-to mne nepřekvapuje, znám to od nás, jen jsem se holedbal nadějí, že ze svého nízkého důchodu si koupím "Samotu u lesa".

   Smazat
 7. Prosím vás, co je to? Něco nového. U nás zlikvidovali Vítkovické železárny a nikdo ani necekl. V Nové ocelárně můžete maximálně zavést holičství pro Ostravu.

  OdpovědětSmazat
 8. Ukrajina se stává vyspělou, bude státem služeb. Holky mají hezký.

  OdpovědětSmazat
 9. I na této Ukrajině je víc než názorně zřejmé, jak moc záleží na kvalitě státního řízení. Dnes tomu ještě nic nenasvědčuje, ale! ..
  Pokud režim v banderistánu jednou padne, a pokud si ukři budou schopni postavit do svého čela kompetentní lidi (a nikoliv zaprodance dosazené k uplatňování zahr. zájmů), pak i ten Mariupol s jeho průmyslem aj. obnoví.
  Po Velké vlastenecké válce byla ta země taky zdevastována, a zvedla se (zatímco místní náckové zalezli do děr, odkud dnes opět vylézají) ...
  Ovšem, čím déle tamní katastrofa bude trvat, tím hlubší lidské, politické i ekonomické problémy pak bude nutno řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Opluštil.
   To určitě,do čela státu kompetentní lidi,ještě horší a fikanější,co nám předvedla Francie.

   Smazat
 10. Jestli je ta fabrika jeho, tak ať si s ní udělá, co uzná za vhodný. Nejsou kšefty? Je to ztrátové? Tak do šrotu s tím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale logika:-) a kdopak to asi úředně zajistil, že nejsou kšefty, co předtím byly??? nepřipomíná vám to i osud našeho průmyslu?

   Smazat
  2. Pořád je to věcí jen a jen majitele.

   Smazat
  3. Spravne ,take Pejzatej zde

   Smazat
  4. Sociopat 17:37 a 18:06 - zničení obživy pro tisíce lidí není jen věc majitele! To může napsat jen duševně nemocný člověk. Ekonomika v duchu ODS a Klause není zdravé hospodářství podle zkušených a zodpovědných lidí!!! Leo

   Smazat
  5. Teď jsem dokoukal dokument toho Olivera Stona a zaujal mě jeden detail, kterej on vůbec nezmínil! Jak tam na samým konci Putler lhal že Gorbyho neviděl, a proto se za ním nezastavil, tak v záběru je jasně a zřetelně vidět ten gauner a syčák - skutečný "Ruska" pán! Ten Lazar s kaftanem! Něco tam Gorbymu na tý přehlídce k Dni Pabedy valí do hlavy! Tuten - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%9F%D1%83%D1%82%D1%8F-.%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B5.%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B41.png

   To mě úplně zamrzilo. Může to někdo objasnit?

   Smazat
  6. 21:15 Já ti to objasním flustráte, di do prdele, Pepku.

   Smazat
  7. 22:15 - když rudej chcípáku nevíš, tak tu svou smradlavou komoušsku tlamořiť drž sevřenou, nebo ji navštíví krumpáč, zkurvenče krafskej z židácký kundy vyrdlej na posranou a pochcanou hliněnou podlahu kdesi v Haliči ...

   Smazat
  8. On tu fabriku postavil? Nebo je jen majtel z privatizace?

   Smazat
  9. 17:37 nevzdělanče: Listina... "Vlastnictví zavazuje..." Dočti si to sám, nejsem tvůj fotr, abych tě rovnal do latě, když na to tvůj vlastní nestačil.

   Smazat
 11. PROČ SE TAK DIVÍTE?
  NAŠI KUDRNÁČI TO ZVLÁDLI ZA PÁR ROKŮ UŽ V ROCE 1993!
  JEN SE O TOM NESMÍ MLUVIT!!!

  OdpovědětSmazat
 12. A kam se teda vozí všechny ty materiály, co v těch kombinátech používají? Nejedná se zase o jednostranné neobjektivní informace? Tím totiž naše republika poslední roky žije. Z

  OdpovědětSmazat
 13. Co to tady šíříte za nesmysly?? V Mariupoli jsem osobně byl a zhruba ve stejnou dobu, kdy vyšel tento článek, investoval Rinat Achmetov v tomto závodě necelých 90 milionů USD do kompletní modernizace válcovny pasů.

  Hanebné..

  /VM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.