Reklama

čtvrtek 1. června 2017

Maxim Ševčenko otvorene kritizoval Izrael za podporu ISIS v Sýrii

Maxim Ševčenko
1.6.2017  Hlavné správy
Ruský portál warfiles sa venoval informácii, podľa ktorej boli nedávno v Moskve zatknutí štyria príslušníci ISIS. Traja z nich pochádzajú z krajín Strednej Ázie, jeden z nich bol občanom Ruska

Politológ a novinár Maxim Ševčenko vo vysielaní rádia “Echo Moskvy” objasnil niekoľko faktov o ISIS a ich prepojení s regiónom Strednej Ázie. Ševčenko uviedol, že v radoch ISIS bojuje množstvo Uzbekov, Tadžikov, Turkménov či Kirgizov. Utekajú do Sýrie a Iraku za “náboženskou slobodou”, ktorá im údajne chýba v ich krajinách. Stredoázijské republiky v poslednej dobe totiž prijali viacero tvrdých zákonov proti teroristom.

Maxim Ševčenko poukázal na príklad veliteľa tadžických špeciálnych síl plukovníka Gulmuroda Chalimova, ktorý ešte v apríli 2015 utiekol z Tadžikistanu a pripojil sa s ISIS. Chalimov bol vynikajúci vojak tadžických špeciálnych síl a má za sebou ruský, americký i izraelský výcvik a kurzy. V ISIS sa okamžite stal ministrom obrany a Chalimov má leví podiel na vzniku špeciálnych jednotiek ISIS, pre tieto jednotky skoncipoval aj tréningový program a výcvik.

Plukovník Gulmuroda Chalimov

Ševčenko vo vysielaní rádia “Echo Moskvy” venoval pomerne veľkú pozornosť aj úlohe Izraela v destabilizácii Blízkeho východu, čo vyvolalo negatívnu reakciu izraelského veľvyslanectva, ktoré obvinilo Ševčenka i “Echo Moskvy” z nepriateľského postoja voči Izraelu. Izraelu sa takisto nepáčilo, ako pozitívne sa Maxim Ševčenko vyjadroval o Hizballáhu, Iráncoch, provládnych Sýrčanoch. Okrem toho Ševčenko uviedol viacero faktov, v ktorých poukazoval na pomoc teroristom zo strany Izraela (medicínska pomoc zraneným členom protiasadovských zoskupení, bombardovanie Hizballáhu či sýrskych a iránskych jednotiek izraelskými lietadlami….).

V relácii si Maxim Ševčenko položil aj otázku, prečo sa izraelská armáda nezúčastňuje bojových operácií voči ISIS. Podľa Ševčenka ide o dobre vyzbrojenú a modernú armádu, ktorá by mohla takisto zasadiť teroristom z ISIS niekoľko tvrdých úderov, Izraelčania však proti ISIS podľa Ševčenka neútočia.

- - -

10 komentářů :

 1. Oficiální politika Izraele si moc neprotiřečí s názory Merkel,Junckera aj.v Evropě.Na jedné straně bojují proti "rádikálům" a teroristům(muslimům),na straně druhé fakticky válčí s jejich protivníky,včetně Sýrie,Iránu aj.Normální člověk nechápe.Podporují také Erdogana i finančně a on bombarduje Kurdy,kteří válčí s ISIS.Bojím se,že za tím vším jsou opět jen a jen peníze,větší výroba a prodej,včetně nafukovacích člunů nebo matrací a stanů,víme pro koho. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 2. Až se přestanou rusáčci bát a začnou používat ten válečný velice "efektivní" materiál jenž do Sýrie natahali tak by se mohlo vše změnit. Ovšem už nevěřím ani rusům, ono ten moderní velice přesný šrot asi nebude to pravé ořechové a proto dělají jen bu, bu, bu. Nebo jsou s amíkama dohodnuti a jen si v Sýrii testují jak na tom jsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád lepší moderní velice přesný šrot z
   Ruska,než americký nejnovější šrot,který
   vypluje z přístavu a už shání remorkéry,
   které ho odtáhnou zpátky.
   Petr Majevský

   Smazat
 3. Je třeba dát Syrské armádě Ruské moderní zbraně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta dávno neexistuje. Už se tam pohybují jen soukromý badny loupežníků najatých na konkrétní úkol za právo loupit a vraždit taky teroristé zvaní Revoluční gardy a Hizballáh, bojující za požehnání iránských ajatolláhů ... dej jim takovou zbraň a Izrael už si je srovná! Se zemí:)))

   Smazat
  2. 19:00 Co to povídáte si děláte srandu? Syrská armáda bojuje proti teroristům.

   https://cz.sputniknews.com/svet/201706015397213-syrska-armada-IS-skladiste-Homs/

   Smazat
 4. Izraelské obranné síly jsou přeci od toho, aby hájily ŽIDY A ŽIDOVSKÉ ZÁJMY! Ne aby ničily ty, kteří ty zájmy podporují, nebo dokonce ochraňují... takové užitečné islámgójim, že?

  OdpovědětSmazat
 5. Židi se kamarádí s Daíšem,který nenávidí židy.Já nenávidím obé....Svět se posral...a za všechno můžou Rusové....A masy trotlů jim tuhle propagandu žerou a žerou...

  OdpovědětSmazat
 6. 12:05 výstižné, jednodušším ovšem chybí, nejméně, dát tam uvozovky. Že 17:15?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.