Reklama

.

.

úterý 27. června 2017

Mlýny melou čím dál rychleji!


Karel Sýs
27.6.2017

Nedávno slavila za přítomnosti televizních kamer plastické sedmdesátiny (osmdesátiny?, devadesátiny?) přední česká pěvkyně.
Jak je dnes nevyhnutelnou společenskou nutností, pochlubila se, že za komančů taky nemohla zpívat, a sice píseň Přejdi Jordán…

Proč kálí na své obarvené šediny? Vždyť si zaracha zavinila sama! Proč přelejzala Jordán o šábesu, kdy je zakázáno cokoli překračovat? Proč nepřekročila jinou řeku, například Volhu? Ale mám podezření, že i tu Volhu překročila, že překročila každou řeku, jen když dobře nesla.

Vzpomínám, jak sám Všemohoucí Soudruh Müller, když nás jebával na koberečku, se náhle rozzářil: „Vy máte legitimace, vy držte hubu a krok, my vás vlastně nepotřebujeme, neboť my máme Káju, Haničku, Helenku…“ Půlku abecedy vyjmenoval!

Zobali mu z ruky a on zase zobal z ruky jim: bylo to vzájemné zobání.

Vzápětí čas oponou trhnul a změněn svět a zdražen zob! Změnila se i krmítka, ale touha zazobat si a zazobat se se nezmenšila, spíše naopak.

Takový Ondřej Sekora se už nemůže ozvat. Nedávno ho protahovali v Metru, listu všech IQ tykve Pražanů. Prý musel ze svých knih vyškrtat slovo „nebe“! Pisatel si ho evidentně spletl s Bohumilem Říhou, tomu kulturní kulaci z knížek post mortem vyradýrovali rozorané meze a združstevněné lány.

A tak si říkám: režim, v němž si skvělá zpěvačka musí přepisovat životopis a jemuž je nebezpečný i Ferda Mravenec, mele z posledního. Nebo teprve z předposledního?

Čert a Putin ví!

18 komentářů :

 1. Peníze nesmrdí !

  OdpovědětVymazat
 2. Ježek sobě kadeřav.

  OdpovědětVymazat
 3. Na boha/bohy platí jen čert/čerti. Putin ví s kým se má spojit. A je to tak dobře, protože bůh/bozi nás již dávno přesvědčili o své pekelnosti.

  OdpovědětVymazat
 4. Paní Vondráčkové a všech ostatních trpících umělců je mi velice líto. Byli to chudáci, kteří mleli z posledního, nic nemohli, nikam se nedostali, pořádné peníze si nevydělali. Musela to pro ně být hrozná doba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to se jim ještě nestyděli podotknout, že mají samozřejmě právo na práci jako všichni, i té práci odpovídající mzdu, ... že třeba popelář nadává na režim každý den a nikoho to nezajímá.

   Nota bene, dnes zase vládní mainstream bojkotuje kupříkladu ORTELA... takže ať si staruška sedmdesátka klidně stěžuje...

   Ale komedianti vždycky byli/byly na straně těch, kteří jim sypali do korýtek... Jenom takoví jako trempské skupiny, Ortelové, atd. si zachovávají relativní nezávislost napříč dějinami...

   Vymazat
  2. 15:26 Kéž by jse ta doba vrátila. Komedianti jse mají dobře za každého režimu.

   Vymazat
 5. zatimco řadovy vovčan kolaboroval s režimem tak herky a herečki museli z donuceni točit připitoměle komunisticke zerialy a hrat v každem komunistickem blijaku a ani najist nedostali natož napit takovi to byli hrdinove neuhli ani o milimetr ani penize nechtěli žili jen aby umřeli za pravdu alasku a vy si toho luzo vubec nevažite

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTby1lRUJyTzBsUUU/view?usp=sharing

   Vymazat
 6. Nic se neděje.Pan Sýs jen poukázal na to,jak jsou
  komedianti prolhaní(až na pár výjimek).Každý byl
  krutě pronásledován tím,že musel hrát ve filmech
  z tehdejší doby,které svou úrovní jsou mnohem dál
  než ten škvár,co za umění vydávyjí.Přivítal bych,
  pokud by se zmínili o výši daní,které státu byli
  nuceni odvádět.Nevím,zda je to pravda,neboť ten
  dotyčný,od kterého to vím,už zemřel.Údajně platili
  daň z příjmu pouhá 3%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono určitě také záleží kdy. Tak v 80 letech byly sazby daně od 5% pro nejnižší příjmy do 20% pro nejvyšší. Snad důležitější je však to, že s takto zdaněnými penězi jsme většinou mohli nakládat už bez dalšího zdaňování, ať už je to sociální a zdravotní daň, DPH, nebo skrytá daň - inflace a další.

   K Vondráčkové, pokud se tak skutečně vyjádřila, pak to jde mimo mé chápání. Jako by to v jejím věku měla zapotřebí. Komu ona má potřebu se zavděčovat, když za svůj život dosáhla nejen svým nesporným nadáním a nasazením tak výrazný úspěch, že její písně lidé dodnes znají a stále se líbí?
   Snad jen že by její ego nadále potřebovalo k uspokojení otevřené dveře do médií. Pak ale aspoň u mě body spíše ztrácí, ač jí jinak jako zpěvačku hodnotím dosti vysoko.

   Vymazat
 7. Kdyby cesti pripisatele videli orgie zidovskych Hollywoodskych "umelcu " -slovni - asi by se divili kam az dojde zidovska blbost . Nikdo jiny tam totiz neni zamestnan takze ne antisemitismus jen fakta . Takove ubohe vyroky na adresu Trumpa a vubec Republikany se nedaji ani popsat v kratkem komentari . Bezne je vykrikovani o vypaleni Bileho domu, smrti milionu deti bez pece, drzeni za vlasy uriznute hlavy Trumpa a dalsi . Nejvice rvou smejdi kteri bydli v palacich o kterych se vam ani nezda . Vzdyt jen prostitutka Sheer co behala v sedesati nekde mezi namorniky v povlikackach prodava svou residenci v Beverly Hills (drahy pro kone, aleje stromu a pod ) za pouhych 45 milionu$ . A to byla celkem prumerna "umelkyne' Herci vyssi klasy se take nechavaji slyset ,takze oni ti umelci to v tom Cesku nemeli lehke a jak jiste kazdy vi platilo bud nezvan a nebo nebudes ,coz se stalo Kubisove .
  Lehce se to pise inkognito zde na chatu horsi by bylo kdyby se nekdo z kritiku ocitl na koberecku na UV

  OdpovědětVymazat
 8. To že tato diva umí zpívat, z ní nedělá inteligenta.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zpívat umí i slavík, sýkorka, pěnkava... pro kohoutka i slepička, že?

   Vymazat
 9. Pane Sýs, výborně! Radost číst! JiH

  OdpovědětVymazat
 10. Stačí si vygooglovat uniklé příjmy umělců, či příjmy za totality a je vymalováno...

  OdpovědětVymazat
 11. Umělci by nás měli bavit, dělat nám dobrou náladu, rozesmávat nás! Ano, zejména ti dřívější Menzel, Vondráčková, Nový, Navrátil, za sukně ženských se schovávající Kačer,...nás rozesmávají, no spíše jsou nám k smíchu... Paní Vondráčková se holt už ani od srdce zasmát nemůže, jen tak jak ji plastika dovolí otevřít pusu.

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby nam radsi rekla jak mel velky penis Strougal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plácáte nesmysly. Helena Vondráčková s Lubomírem Štrougalem nic neměla. Vzniklo to z toho, že dcera L. Štrougala byla také blondýna, nosila podobný účes, byla ale, domnívám se, drobet meněí, než Vondráčková. Karel Gott Vámi opakovaný blábol decentně uvedl na pravou míru v jedné ze svých knih (Rozhovor na lodi (?)), kam zařadil fotku svého setkání se Štrougalem a právě jeho (jak i přiznal a lze se přesvědčit - atraktivní) dcerou.
   KR

   Vymazat