Reklama

čtvrtek 15. června 2017

MZV Ruska okomentovalo výsledky voleb v Kosovu

14.6.2017 Sputnik

Výsledky parlamentních voleb v nepřiznaném Kosovu svědčí o radikalizaci politické špičky v Prištině. O tom se mluví v komentáři úřadu informací a tisku MZV Ruska.

„Výsledky mimořádných parlamentních voleb v Kosovu, které proběhly 11. června, svědčí o další radikalizaci politické špičky v Prištině," uvádí se ve zprávě.

MZV připomíná, že největší počet hlasů získala „proslulá koalice pistolí", která spojuje bývalé polní velitele Kosovské osvobozenecké armády v čele s Ramušem Haradinajem.

„V mnoha ohledech je to důsledek shovívavosti USA a EU, které nedostatečně ovlivňovaly kosovo albánské vedení ve směru konstruktivního přístupu k dialogu s Bělehradem, uplatňování dosažených klíčových dohod, které se v první řadě týkaly vytvoření Společenství srbských úřadů Kosova," uvádí se v komentáři.


Na fotografii v záhlaví textu je Ramuš Haradinaj, budoucí premiér kosovsko-albánské vlády, důvodně podezřelý z válečných zločinů spáchaných na válečných zajatcích a civilistech.

9 komentářů :

 1. Žádný stát Kosovo neznám.Znám jen okupovanou
  část území Srbska,kterou jim obranné NATO
  vojensky sebralo.Stát je to jen pro Scwarzenberka.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Slovensko znáš ?
   To je to stejné - taky se rozdělilo jedno bývalé území...
   blbečku

   Smazat
  2. 21:12 Na tohle jse podívej než začneš někomu nadávat.

   https://www.youtube.com/watch?v=f-tgn9ZljTM

   Smazat
  3. Kosovo, to jsou srbské Sudety. Jednou si Albánci za své zločiny, budou muset sebrat svých 30 kg švestek na osobu a jít do Albánie! A někteří dostanou konopnou šálu - např. premiér Hardinaj, prezident Tači...

   Smazat
  4. 21:12 jenže k tomu nebylo zapotřebí, aby letectvo 320ti milionového státu za Atlantikem bombardovala desetimilionový evropský stát radioaktivní municí, nehledě na civilní ztráty, Chartu OSN a mezinárodní právo. Pokud připomínáš Velkoněmeckou říši, jakás paralela tam je, pokud rozdělení Československa, stačil jistý Havel, poslanci Slota a Móric, jeden politik co chtěl židličku v OSN, Mečiar a Klaus, který nakonec už rozhodnul v podstatě správně.

   Smazat
 2. Především se zase zúčastnila parlamentních voleb Kosova jen menšina všech jeho oprávněných voličů, konkrétně přibližně 40%. Vesmírné civilizace tedy stále nemohou uznat oprávněnost existence suverénního Kosova, jehož suverenita byla vyhlášena jeho Parlamentem. Považují už odpočátku Kosovo za součást Srbska. Doufám, že si uvědomujete, že nemusí vám lidem ustupovat. Pokud nezměníte váš nedemokratický, protiprávní a tedy logicky zločinný přístup, budete mít s nimi problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi (21:48) provokující hlupák, ale co se týká Kosova, máš docela pravdu.

   Smazat
  2. 22:03 To byl obrovský ústupek od Vás, Mistře, a my si toho určitě moc vážíme.

   Smazat
 3. Dynamika ekonomiky a zahraniční politiky předurčuje "samostatné"Kosovo k tomu, aby se stalo vzorem jiným novým demokraciím. Pokud se ovšem postupně všichni obyvatelé neodeberou čerpat sociální dávky do Německa :-).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.