Reklama

.

.

středa 28. června 2017

Na další chemický útok v Sýrii odpoví Trump a Macron společně

27. 6. 2017    zdroj
V případě, že syrské orgány uskuteční další chemický útok, prezident USA Donald Trump a jeho francouzský kolega Emmanuel Macron se dohodli, že provedou odvetný úder společnými silami.


Tento a další problémy posoudili oba lídři během telefonického rozhovoru, který, jak informuje agentura Reuters, se konal 27. června. Macron také pozval Trumpa do Paříže na 14. červenec na oslavu Dne pádu Bastilly, který bude letos věnován stému výročí zapojení se USA do první světové války. Dříve média oznámila, že ředitel pro výzbroj Národní bezpečnostní rady Bílého domu Kristofer Ford sdělil, že USA se snaží odradit Damašek od použití chemických zbraní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. "Svět chce být klamán!" - říkala moje babička.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Francouzi slaví vitezstvi.Provedli volbu z deště pod okap!

   Vymazat
 2. Zajímalo by mne, co na to prohlášení Macrona říká jeho žena. Třeba se spletl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ASpíš se zeptat těch jeho hošánků, jak to vidí oni..

   Vymazat
  2. Proč tě - 23.18 - zajímá názor Macronovy ženy? A ty - 23.29 -víš o nějakých jeho hošáncích? On nějaké má? Ty jsi něco konkretního zjistil? Vy jste tak pitomí, že vůbec nemá cenu se s vámi zahazovat. Co to leze na diskuze za blbce?

   Vymazat
  3. Ten Macron je zřejmě ještě větší idiot,než vypadá...konec konců drží lajnu s těma profláknutejma podpindosníkama,co tam byli před ním a dovedli Francii až na samý práh občanské války.Tenhle úchylnej vůl to nejspíš dorazí úplně...

   Vymazat
 3. Zdá se, že ten francouzský mladík moc toho rozumu nepobral. Proč, když má po boku svojí mnohém starší, tudíž i zkušenější, nejmilejší?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi pobral rozum dědku? Co je ti do toho, koho má francouzský prezident po boku? Koho ty máš po boku - nějakou starou hajtru, nebo ani to ne? Sám nešukáš, jsi ubohej starej impotent, a proto se navážíš do jiných? Ano, někdo má manželku mnohem starší než je on sám, a má ji rád - to je k posrání pro tupé české palice -co? Že si staří chlíváci vydržují mladé holky ve věku svých vnuček, nebo že si nechávají svýho chcíplýho ptáka za prachy vykouřit od mladých holek, to vám přijde v pořádku, ale když má někdo starší manželku a vede normální život vám přijde k smíchu vy humusáci? Zkažená, praštěná diskuzní smečka - co od toho lze očekávat?

   Vymazat
  2. Hele ty 1:10,nejseš náhodou ty jeden z těch Macronovejch chlapečků??!!

   Vymazat
  3. To z toho jeho projevu není dostatečně patrno, ale vyloučit se to nedá. Každopádně je to ale zakomlexovaný debil, který to zdědil po svém prochlastaném lampasáckém zdegenerovaném fotrovi.

   Vymazat
  4. Debilovi 1:10 :Blbečku,hlavním úkolem manželství je plození a výchova vlastních dětí a to s babičkou jaksi nejde!...to ty jako buzik nemůžeš ale pochopit!A bombardovat může ten zmetek akorát tak s bombarďákama svojí babičky!

   Vymazat
 4. Co se do toho sere ten pablb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč je pro tebe pablb - ty ho znáš? A co ty se sereš na diskuze s těma kravinama?

   Vymazat
 5. Úchylák chce pomoc usa porazit Syrské vlastence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejsi úchylák spíš ty? Dřepět od rána do večera u počítače a klepat do klávesnice sračky a hovadiny, ti nepřijde úchylný?

   Vymazat
  2. Úchylák chce pomoc usa porazit Syrské vlastence.

   Vymazat
  3. 1:12 Běž do p...e režimní poskoku.

   Vymazat
 6. No a mně zase připadá mnohem odpornější, když diskuzní chátra ( ti stejní)všichni ve věku kmetů, kteří mají doma manželky staré báby - pokud je vůbec mají - že uráží a sprostě se vyjadřují k manželce prezidenta Macrona. Snad ho budu kritizovat za nějaké konkretní špatné činy, až je provede - ne? A nebudu se neustále vymezovat proti jeho manželce. Nechcete tu paní, která nikomu z vás neublížila, nechat na pokoji? Co je našim diskuzním sráčům do toho, do koho se Macron zamiloval a s jakou ženou žije? Žije s ní už řadu let, zatímco naši politici se všichni rozvádějí s manželkami a předvádějí přelézání k mladším ženám jako pomalu samozřejmost, jak má jednat politik a zbohatlická lůza -rodiny jsou pro ně asi k smíchu. Mně to nesmírně - ale nesmírně sere, jak je česká lůza blbá a sprostá. Kdykoliv - ale kdykoliv - je článek o Macronovi, vždycky - ale vždycky - diskutují čůráci a sráči k jeho manželce, upozorňují na jejich věkový rozdíl, a pošklebují se. Nemohu si pomoci, ale všichni už mi připadáte jako duševní mrzáci. Co je vám kurva do toho? Už aby někdo konečně tyhle hnusné diskuze zakázal - copak něco tak hnusného a blbého, jako jsou Češi, kteří dřepí u počítačů a pořád něco kritizujou a nadávají -copak tohle má mít nějaké právo na názor? Tohle snad je něco solidního? Nedovedu se s tím srovnat - tak Trumpovi se navážejí do manželky, Babišovi se navážejí do manželky, Zemanovi se navážejí do manželky ( i dcery), vůči Paroubkovi to bylo neskutečně sprosté, jak se naváželi do manželky i miminka - jděte už do prdele vy hajzlové u počítačů. Jste nemocní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejsi úchylák spíš ty? Dřepět od rána do večera u počítače a klepat do klávesnice sračky a hovadiny, ti nepřijde úchylný?

   Vymazat
  2. A co je tvůj problém, Jandoputno?

   Vymazat
  3. Myslím, že starší manželka jen ukazuje, že zde nějaký problém bude. Buď silný oidipovský komplex nebo homosexualita. Ale to není meritum věci. Zde jde o to, že dva prezidenti si ujednají, že budou pod vylhanou záminkou bombardovat cizí zemi.

   Vymazat
  4. 0:59 Jsi nemocný když nemůžeš spát, mládenče nešťastná.

   Vymazat
  5. K 0,59 . problém je asi možná spíš v tom, že ta paní, co se jí tu tak divoce zastáváte, ho za prvé zneužila jako mladého teenagera, no a za druhé - kdyby byla fajn ženská a měla rozum a zkušenosti, což by ve svém věku měla, asi by mu řekla, že to, co předvádí a za koho kope, není úplně v pořádku a že by se měl chovat jinak, ev. by mu ani nedovolila jít do politiky. S těmi nápady a křikem, které zatím pan Makron předvádí, je jasné, že jsou oba dva v žoldu těch špatných a jejich úmysly jsou z těch nejhorších - moc a prachy, i za cenu zničení vlastní země. Téhle paní se neobdivuju ani ji nehájím, měla by stát jasně za svou zemí a ne za silami, které chtějí zničit Francii i Evropu!!!!!

   Vymazat
  6. ..mě je u zadku, kdo s kým leze do postele,
   ale, že makaron neni o.k. je jasný.. mě nejvíc žere, že pro vylhanou záminku,..zase někoho chtějí bombardovat, zabíjet a uvádět svět do stavu války...stačila líbye, sýrie..

   Vymazat
 7. pokud usa a spojenci úspěšně vyprovokují válku s ruskem (a oni ji vyprovokují) konečně se evropané dočkají vytoužené války. a potom nebude už nikoho kdo by mohl vést další nesmyslné války. to bude úspěch pro planetu zemi.

  OdpovědětVymazat
 8. Proč diskutujete s provokatérem pravdy a lásky od sexmamniaka Jandy?Asad nikdy nepoužil chem.zbraně,to snad Is za promoci USA.

  OdpovědětVymazat
 9. USA a celé NATO - sprostí a prolhaní vrazi, podrazáčtí zločinci - zase včera bombardovali a pozabíjeli 40 civilistů, dále chystají zase podlý chemický útok, který hodí na Asada.... Jsou to hovada největšího kalibru ... je mi z toho na zvracení!!!

  OdpovědětVymazat
 10. No, několik chemických útoků, které zosnovoval "řezník a diktátor" Assad (prostřednictvím spojenců IS a CIA) už se jakoby konalo, ale očividně neměly patřičný úspěch v oblbnutí světové veřejnosti. Proto je třeba připravit třetí, a to bude jiné kafe. Pak už nikdo z loutkových politiků nebude pochybovat o tom, že odvetný a demokraticky poučný útok je nezbytný. Na nějaké mezinárodní právo se z vysoka s.re, tak jak to vývozci demokracie stejně už ukazují teď, když bojují v zemi kde nemají co dělat. Takže valka musi byť, soudruzi, a tak je to spravne a tak to ma byť.

  OdpovědětVymazat
 11. Seznam hlavních donátorů Macronovy kampaně.

  Wikileaks disseminated the list of some of his main and most famous financiers:

  Soros: 2 365 910,16 €
  David Rothschild: 976 126,87 €
  Goldman-Sachs: 2 145 100 €
  Obama: 10 654 €

  OdpovědětVymazat
 12. Nediskutujme s rozbíječem diskuzí - psychopatem a degenerátem z incestu počatým, který má vývod tlustého střeva do evidetně prázdné dutiny lebeční. Proto sere takové sračky. Takový dobytek je třeba utratit, aby neškodil. Až to začne, tak ho lidé ve svém okolí poznají a dostane se mu zasloužené "odměny".

  OdpovědětVymazat
 13. Jsou to ebilové....místo energické ženské řídí zemi Šórošova babička.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to byly za volby v té Francii,copak tam mají volební právo jen úchyláci ??????

   Vymazat
 14. 1,02 Je v žoldu ČSSD ministerstva cenzury a jeho nudle u nosu mu vyšlehla mozek,takové vychovávají naše university aby se penze nikdy nedočkali a skončili pod pásy tanků strejdy Putina.

  OdpovědětVymazat
 15. Nechapu hadky jestli je Macron to nebo ono. Spis mluvte o tom, ze podle zákonu každé země je propagace války trestná. Pokud tedy navrhl bombardování , má jít okamžitě sedět , o tom žádná ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:43
   Naprostý souhlas. Ty urážky z jedné i druhé strany jsou nechutné, a jsou od věci pouze
   odvádí od rozumné diskuse.
   Václav

   Vymazat
 16. Jak vidno, tak žabožrouti zdegenerovaní amerikanismem už nejsou schopni najít někoho s rozumem.
  Jak ten holanďan, tak i ten macaron jsou opravdu rozumu mdlého.
  Američtí neokolonialisté s těmi starými kolonialisty ze žabovřesk, mají velkou odvahu hovořit o humanismu a demokracii. Jejich nedávná i dávná historie těžkých zločinů proti lidskosti je neopravňuje pasovat se na lidi.
  Je to všechno lidská sběř.

  OdpovědětVymazat
 17. Ti,co vědí,tak jim došlo,že za vším hledejte USA-lidi,co chtějí NWO.USA jde od válu a oni nechtějí štafetu předat jinému.Proto se děje to,co se děje.Na rozdíl od Vás,oni vědí že nastává konec,jejich dny se krátí.Vaše některé ubohé sprosté příspěvky a to ani ne k tématu jsou nanic.Jestli jste vožralí,nebo zdrogovaní to víte vy sami.Cožpak nevíte,že jim Putin zhatil jejich plán se Sýrii.Neumíte si dávat aspon trochu dohromady nějaké informace?A ten příspěvek 0:59 na starší generaci-to je ubohost mozku,který neumí vydolovat nic kloudného.Ještě asi nedozrál.--LM

  OdpovědětVymazat
 18. Jestli pak mu také ukáže v ten slavný den náměstí Gréve a gilotinu,kde jak známo končili za slavné francouzké revoluce ti ,kteří špatně a nesprávně smýšleli .a pokloní se památce těch neviných co měli tu čest zemřít pro tuhle zednářskou revoluci...Francouzi mají také dost krátkou paměť,když roznášeli to svoje ,,volnost rovnost bratrství i do koloní,,teď jen sklízejí co zaseli..ale zas zvolili si toho metrouše,a ten jim ukáže zač je toho krumpáč na demokracii...je to stejné jako my oslavujem třetí odboj a chcem vovesit metálama vrahy a násilníky ...závidím jim toho amerikánskýho kámoše....jak chtějí ti chlapci spasit svět...jaké mají schopností předvídat ,když hovno ještě nevylezlo až ho vidí acítí jak smrdí.....jěště ,že nás takové kreatury vedou a ukazujou směr ..jinak bych pak mohl do toho hovna šlápnout,,,,,ale špatně ..od východu

  OdpovědětVymazat
 19. Snaze Emmanuela Macrona o angažovanost Francie v Sýrii se nelze vůbec divit. Zřejmě si on, a mnozí Francouzi, jen oživili vzpomínky na francouzské koloniální panství, ve kterém byla Sýrie od roku 1920 do roku 1946 francouzským mandátním územím.

  I ve Francii se zřejmě řídí, samozřejmě dle potřeby, "Havlovým" heslem "Co bylo ukradeno, musí být vráceno."
  V Paříži už zřejmě pozapomněli na Borodino ...
  L.S.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Francouzsk%C3%A1_koloni%C3%A1ln%C3%AD_%C5%99%C3%AD%C5%A1e
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Borodina

  OdpovědětVymazat
 20. No a kdo má snahu na svou historii zapomínat, ten je odsouzen si ji zopakovat :):)

  OdpovědětVymazat
 21. Výborně, Emane.

  Nevím, jestli to domýšlí, ale pro Rusa bude jednoznačně komfortnější sundat nějaké to éro Frantíkům než rovnou Trumpovi. Jako signál to bude stačit a tolik se zase nestane.

  Krom toho Francie je v Sýrii jednoznačně zatížená koloniální minulostí.

  OdpovědětVymazat
 22. Přibližuje se doba, kdy by Putin měl věnovat Asadově armádě dostatek moderních prostředků protiletecké a protilodní ochrany.
  Potom jak letadlové lodi těchto dvou militantních blbečků hbitě cófnó za obzory.
  A rázem se i rozplyne riziko jakéhosi chemického útoku. A jeho již předem připravená a zfilmovaná inscenace může jít do archivu. Promarněných USA/FRA příležitostí ...

  OdpovědětVymazat
 23. Francouzský utřinos jenom dělá ramena,protože se
  cítí být hrdinou pod ochranými křídly USA.Sám by
  se nikdy neodvážil něco takového prohlásit.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.Žabožrouti jako vojáci vždycky stáli za hovno.Tak možná ještě za Napoleona,ale jinak jsou to sráči,stejně jako amíci.Pokud se jim něco posere,sednou si,zakouří si a čekají,až jim přijde někdo na pomoc.Náš vojáček si vždycky uměl poradit.

   Vymazat