Reklama

.

.

neděle 25. června 2017

Národní milice DLR: V oblasti Avdějevky mezi sebou bojují OSU a Pravý sektor


25. 6. 2017       zdroj
Z Donbasu přicházejí zprávy o bojových střetech mezi ozbrojenci Pravého sektoru (extremistická organizace, která je v Rusku zakázaná) a vojáky OSU. Zástupce velení NM DLR plukovník Eduard Basurin oznámil, že boje se rozpoutaly v oblasti Avdějevky, která je kontrolovaná Kyjevem.


RIA Novosti opublikovala prohlášení Eduarda Basurina:

Naše rozvědka nadále zaznamenává fakta bratrovražedné války mezi jednotkami OSU a nacprapory. Během bojového střetu mezi jednotkami 72. zvláštní mechanizované brigády a dobrovolnického ukrajinského sboru Pravý sektor v oblasti Avdějevky obojí utrpěli ztrátu asi 20 raněných a kolem desítky zabitých.

V téže době oficiální zástupce NM LLR plukovník Andrej Maročko oznámil, že speciální monitorovací mise OBSE zaznamenala ostřelování území Luganské lidové republiky a takzvané "šedé zóny". Uvádí se, že mise OBSE zaznamenala několik explozí min a granátů v oblasti rozdělení sil poblíž obce Zolotoje.

Připomeňme, že od 0:01 v sobotu 24. června platí na Donbasu "obilné příměří", vyhlášené do 31. srpna - na období sklizně. Ale již za hodinu a něco po začátku platnosti příměří zahájila ukrajinská strana palbu na území lidových republik.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

7 komentářů :

 1. Vyhladit pravý sektor fašisti příměří nedodrží.

  OdpovědětVymazat
 2. Onen autor Basurin je pěkný humorista. Dle něj je všechno v tzv. republikách DLR a LLR v pohodě. Ale neuvede, že od 1.července se ruší pracovní doba havířů šachet, spadajících pod separatisty, z 5. na 2 dny v týdnu! To značí i úpadek mezd zaměstnanců šachet. Na místo dosavadních 20. pracovních dnů bude jen 8 v měsíci! Ekonomická krize tamních tzv. republik to donutila vedení šachet učinit. Horníci už teď nadávali na nízké mzdy a nejvíce napadají tamní separatistické propagandisty, kteří vyřvávali r.2014 na různých mítincích "Fašisti ničí náš uhelný průmysl. Donbase vstávej!" Jde tam o 11 šachet. Že budou mít nicotné mzdy už vyrozumění byli. Toto kremelská propaganda nezveřejnila! Bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to muze fasisticky Kiev
   Jinak ano, Rusko by melo zabrat Ukrainu Okrainu a udelat tam poradek

   Vymazat
  2. Havíři mají na vybranou. Buď se nechat pozabíjet fašisty z různých Azovů nebo pracovat a vydělávat méně. Myslím, že ani příliš nejde o kremelskou propagandu. Nejvyšší politici z řad kijevských pučistů se opakovaně vyjádřili, že po dobytí Donbasu by tam udělali čistky.

   Vymazat
  3. Souhlasim, čistky mněli by projít po celý ukrajíně, filtrační tábory je optimální možnost.

   Vymazat
 3. http://www.ovkscmfm.estranky.cz/

  Výzva všem občanům České republiky, kteří už se nechtějí podílet na financováni

  vyvražďování dětí a civilistů v Donbasu a terorismu v Evropě.

  Česká zločinecká vláda financuje vrahy a teroristy!  Vážení občané České republiky,

  dne 28.6. 2017 v 9.00 h proběhne u Krajského soudu v Ostravě v místnosti 333 řízení o likvidaci

  Zastupitelského centra Doněcké lidové republiky na základě intervence ministerstva

  zahraničních věcí a zejména pana Zaorálka a europoslance Štětiny, kteří veřejně podporují, financují a propagují fašismus a terorismus, čímž se dopouštějí trestných činů.  Válečný konflikt na východě Ukrajiny od roku 2014 štědře financuje česká vláda a to nejen finančně z našich daní, ale rovněž dodávkami těžké techniky a zbraní!

  Stali jsme se nedobrovolně rukojmí naši proamerické zločinecké vlády,

  která z našich daní financuje a podporuje fašismus na východě Ukrajiny a terorismus v Evropě. Stamiliony z našich daní posílá od roku 2014 fašistickému režimu prezidenta Ukrajiny Porošenkovi, další stamiliony do Turecka teroristickému zločinci a prezidentu Erdoganovi. Další stamiliony rozvojovým zemím, které ekonomicky zlikvidovala vláda USA!  K čemu je nám vláda, která odmítá pomáhat potřebným v naši zemi a místo toho financuje vyvražďování nevinných civilistů, dětí nevyjímaje v Doněcku a Luhansku? K čemu je nám vláda, která přihlíží, jak v naši zemi umírají děti, které nemají prostředky na léčbu závažných onemocnění a nutí tak, aby se národ na potřebné skládal, ale na terorismus v Evropě posílá miliardy, aby se zavděčila zločinecké administrativě v USA a EU!  Pokud budete mít možnost přijít osobně podpořit k okresnímu soudu v Ostravě Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky, které chce pan Zaorálek, jako jediný v Evropě zrušit, v jiných státech politikům nevadí, pouze našemu ministerstvu zahraničních věcí vadí, protože poukazuji na pravdivý vývoj válečného konfliktu a kritizuji to, že ho naše vláda financuje, ráda se s vámi setkám.  Je to velký paradox, když na jedné straně česká vláda financuje fašismus, terorismus a vyvražďování a na straně druhé chce zlikvidovat Zastupitelské centrum, řádně zapsaný spolek, proti kterému soud nic nenamítal po celý rok působnosti a to vše jen proto, že je jeho podstatou pomáhat paradoxně v zemích, kde česká zločinecká vláda financuje vrahy a teroristy!  Nela Lisková

  představitelka Rady Národní Domobrany

  honorární konzulka Doněcké lidové republiky

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Že by se zase potvrzoval slova Pjakyna? " dojde k likvidaci těchto složek ,protože již nejsou potřebné ale naopak vadí v dalším programu náěeho NATO.Ale přesto příjemná informace.Perte se a žerte se šmejdi.

  OdpovědětVymazat