Reklama

středa 7. června 2017

(Ne)adekvátní reakce

7.6.2017    Tribun

Tak máme za sebou další teroristický útok. Tedy ne přímo my, Britové, ale asi nemá cenu předstírat, že se nás to netýká, stejně jako nemá smysl chlácholit se tím, že v Sýrii, Iráku či Jemenu jsou na tom hůř. Ještě třikrát a zvykneme si, tak jako si museli zvyknout lidé jinde po světě. Problém to sice nevyřeší, ale alespoň se z toho nezblázníme. Řešit by to ovšem chtělo. Jenže jak?


Politici sice vždycky přijdou s kategorickým morálním odsudkem, stejně rychlým, jako razantním, ale pak přijdou s nápadem posílit tajné služby, bezpečnostní opatření a kontroly všeho druhu. Jako kdyby nebylo to všechno dost intenzivní již dnes. A s jakým výsledkem? Tohle je spolehlivý způsob, jak dopřát teroristům vítězství i bez boje, protože se budeme kvůli nim strašit navzájem.

Ulice má své vlastní rychlé a razantní řešení: více zbraní, více krve, více násilí, tvrdou pomstu a konečné řešení muslimské otázky. Jako kdyby perzekuce těch 98% procent muslimů, kteří žádné nebezpečí nepředstavují, mohla nějak vyřešit problém s tím 1% procentem. Jenže to samozřejmě nic nevyřeší, akorát změní poměr na 50:50, protože akce vyvolává reakci a tlak protitlak a muslimové se začnou bránit. Třeba i tím terorismem, který najednou začne dávat smysl mnohem většímu počtu z nich.

Nemohu si pomoci, ale tohle nejsou adekvátní reakce. Adekvátní by bylo především přestat terorismus podněcovat svými intervencemi do cizích věcí a podporovat ve snaze změnit svět k obrazu svému. Zlí blbci kvůli tomu sice ze světa nezmizí, ale zůstanou sami, zbaveni podpory zoufalých lidí. Akorát že to by se země s velmocenskými ambicemi museli přestat chovat velmocensky. Bohužel, právě ony zaujímají postoj, že občas pár mrtvých je víc než dobrá cena za velmocenské postavení.

A proto – ale nejenom proto – je třeba připravit obyvatelstvo na další útoky. Ale ne ho svázat cenzurou, bezpečnostními rámy a kamerami na každém kroky, ty  těl. Je třeba zvýšit kapacitu nemocnic a záchranných složek, přepracovat krizové plány a vzdělávat obyvatelstvo ve zdravovědě a základech přežití. Ne ho ozbrojit a nechat vyjukané občany beztrestně střílet po všem, čeho se leknout, ale dodat jim znalosti a sebevědomí, aby v případě dalšího útoky byli schopni reagovat, pomoci si navzájem a nesložili se.

Je třeba si uvědomit, že jednoduchá řešení složitých problémů nefungují. Ozbrojování, vojenský výcvik, sledování, šmírování, kontroly, koncentrační tábory, segregace, paušální vinění muslimů (které spolehlivě hledá odpovědi tam, kde nejsou) a konečné řešení muslimské otázky (podobnost s konečným řešením židovské otázky není vůbec náhodná), to všechno jsou příznaky kolapsu společnosti a tedy vítězství teroristů. Teroristy neporazíme tím, že přijmeme jejich metody, zestonásobíme je a nasměrujeme je od sebe, terorismus porazíme jedině tak, že ho připravíme o legitimitu a atraktivitu. Terorismus porazíme jedině adekvátní reakcí. A tu musíme teprve vymyslet, protože zatím se utápíme v reakcích, které jsou hystericko-(auto)-agresivní a zcela neadekvátní.

- - -  

27 komentářů :

 1. velmi naivní pohled a základní nepochopení ideologie islámu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel autor nepochopil, že tohle už není nějaká výjimka, ale plošná a systémová záležitost. Islám nám prostě vyhlásil válku. Že zatím nebojují všichni, je sice pěkné, ale dočasné. Oni jsou zatím v menšině, takže si uvědomují, že válka proti původnímu obyvatelstvu by pro ně zatím byla nevýhodná. Ještě čekají. Ale čas se nám rychle krátí tím, jak muslimů přibývá.

   Smazat
  2. A zatímco tady budeme přemýšlet, jak radí autor, oni budou bojovat. Agresivní druh lidí schovávající se za náboženství, navíc pro sebe nejsou schopni nic udělat. Co zbylo z bohatých zemí středního východu? Písek. A pokud Evropa bude nečinná, písek tu bude velmi brzy také.

   Smazat
  3. Jedine, v cem ma autor pravdu, tak kdyby USA neuplatnovaly svoji velmocenskou politiku na B.V., tak mohli zustat zalezli "doma". Ostatek je bullshit a nepochopeni islamu.

   Smazat
 2. Jedním ze základních přírodních zákonů je, že smečka si chrání své teritorium, zásoby a zdroje potravy, aby přežila. Pokud to nedělá, jiná smečka obsadí jejich území, sežere zásoby a původní smečku vyhubí, nebo maximálně si ponechá některé jejich samice. Pro člověka jako živočicha druhu Homo sapiens, třídy savci atd., zákon platí rovněž. Míra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím jen souhlasím

   Smazat
  2. Souhlasím , škoda , že to nechápe Angela. Francii a Anglii se vrací to co sami páchali jako koloniské. Uzavřít hranice, odzbrojit civilní obyvatelstvo, vystěhovat muslimy do Arabie , židy do Izraele a bude klid.

   Smazat
 3. Obávám se, že nikdo z vás, milí komentující nepochopil smysl článku. Pisatel se snaží vysvětlit, že tento stav určité skupině lidí vyhovuje. Řešení konečné otázky muslimstva zavání opravdu duchem třetí říše. Argumentujete koránem. Četli jste někdy bibli? Co se týká agresivity a pohrdání jinými národy, je obsahově dost podobná. Podle bible či koránu nebo talmudu nelze nic usuzovat. Tím nehájím žádné teroristy. Stejně si myslím, že tento stav permanentní války vyhovuje úzké skupince lidí. Těch co obchodují se zbraněmi a strachem. A my jim to baštíme. Kdo stvořil Taliban a Al Kukajdu? Proč teroristé neútočí přímo na politiky západu? A mají od svých tvůrců zbraně, které by překonaly sebelepší obranu. Proč útočí jen na ty slabé a bezmocné ovčany?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste stejný hlupák jako pisatel. Že tento stav někomu vyhovuje je dávno jasné a není třeba to opakovat. V dané situaci přesto nelze rezignovat a "zvyšovat počet lůžek v nemocnicích". Je zapotřebí věnovat pozornost výcviku civilního obyvatelstva, ponechat mu možnost si zachránit život ještě před příjezdem policie, ale především zamezit dalším invazím migrantů. A co se týče perzekuce 98% nevinných muslimů, myslím že se to pro západní státy stane jedinou (špatnou) možností jak zabránit genocidě vlastního obyvatelstva. Ale to už bude zcela jiný svět.

   Smazat
  2. Ať už jsou důvody těch, kteří s voláním Aláhu akbar vraždí jak se namane a současně jdou vědomě na smrt, jsou jistou reprezentací civilizace, která je nám cizí, nebezpečná a nezbývá, než ji jako do jisté míry obecný jev v Evropě energicky pacifikovat. Stejně tak pod jakoukoli záminkou nepřiputit její početní růst. Je jasné, že si to bílá populace, resp.její představitelé, svým jednáním do značné míry zavinili sami, že jediným řešením je, přispět v oblastech, které jsou zdrojem migrace ke zlepšení podmínek pro život tak, jak odpovídá dané kultuře.

   Smazat
  3. V Novém Zákoně není nic o vybíjení nevěřících a podobně.
   To má společné pouze judaismus a islám, které vycházejí ze Starého zákona. Ani v budhismu, taoismu, hinduismu nejsou žádné pobídky k vyvražďování. A to nejsem fanoušek žádného náboženství. Akorát je dobré si občas něco přečíst...

   Smazat
  4. Vážený 9.49 Bible je Bible, Starý nebo Nový zákon. Když se něco hodí je pak i Starý zákon k něčemu dobrý na vysvětlení něčeho. Nebo ono neplatí, že Bůh stvořil Adama a Evu, oblohu, Svět...? Ono neplatí, že Mojžíš přinesl světu Desatero? Ten Mojžíš, který dal vyvraždit tisíce mužů, žen a dětí, protože se klaněli Zlatému teleti?

   Smazat
  5. Souhlas. Bohužel to má světová oligarchie jednoduché, protože přemnozí se nezamýšlejí v celém kontextu, nekladou si otázky komu co prospívá a až příliš snadno se nechají vodit na vařených nudlích směrem určeným (j)elitami.

   Smazat
 4. Tento článek se mi prostě nelíbí, já mám na daný problém jiný názor a netvrdím, že je zrovna správný. Toto nemůže tvrdit ani pan Tribun.

  OdpovědětSmazat
 5. Ty moulo pisateli - nejlepší by bylo rychle opustit zrůdnou ideologii multikulturalismu,pevně uzavřít hranice,ksindl,co tu máme vykopat a další sem nepouštět...a pak tu nemusíme číst tyhle trapnosti typu rozšiřujme nemocnice,školme se ve zdravovědě.Pisálek tu jaksi zapomněl na prvopříčinu všeho....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak - prvopříčina je desetiletí trvající se arogantní chování "bílého Západu" ke státům z nichž dnes teroristé povětšinou pochází (pro zjednodušení vynechme, že se v UK již narodili, jakožto potomci bývalých nevolníků z kolonií). Proto bych všem pisálkům, kteří odsuzují Tribunův článek rád vzkázal aby se dál neztrapňovali tím, že budou předvádět svůj primitivizmus, neschopnost nahlédnout na problém z více úhlů a svou špatně skrývanou připosranost nemaskovali "macho" mluvou s ostrým slovníkem. Doufám, že těchto dementů je menšina (i když podle příspěvků se to bohužel nezdá). Jediné řešení je přestat teroristy podporovat a vyzbrojovat a vůbec se prostě přestat sr_t do cizích věcí. Všicni tihle hrdinové od klávesnic, kteří by to vyřešili silou jsou debílci, kteří si nejsou schopni při své blbosti ani uvědomit, že přiléváním oleje do ohně se ten oheň prostě neuhasí. Kapišto, vy ynteligenťy ? Oheň se uhasí, když mu dojde zdroj. Přemýšlejte o tom. Nechci, aby kvůli nenávistným přitroublíkům jako jste vy, žili moje děti jako v Cybercomicsu.

   Smazat
 6. Co je terorismus? Je to jen jiná forma války, války, na kterou útočník má prostředky. Pokud je někdo dohnán k tomu, aby šel do války rovnou s vědomím, že musí spáchat i sebevraždu, pak to představuje krajnost, jistě ještě větší, než byli japonští kamikadze.
  Mělo by nás konečně zajímat, proč proti nám část muslimského světa válčí - zda náhodou nejde o odvetu za války Západu, které jsou na jejich teritoriu vedeny - "demokratičtějšími" prostředky: bombami a raketami. Zda nejsou odvetou za více jak 60letou okupaci Palestiny, desetiletí trvající válku v Iráku a Afghánistánu atd. Muslimský svět je kulturně odlišný a jeho současná podoba není dobře slučitelná s kulturním světem křesťanským. Ten kdo chce z těchto světů pobývat v tom druhém, musí se mu aspoň zevními znaky přizpůsobit. Pokud to není možné, nemá smysl kultury mísit a provokovat tak násilí. Evropa má zkušenosti s občany, kteří se po staletí nejsou schopni přizpůsobit a mělo by to být poučení - i tato málo početná skupina dovede společnost docela slušně rozvracet a ekonomicky zatěžovat. Muslimové Evropu během několika generací převálcují a jedinou správnou politikou Evropy by bylo nevměšování se do muslimského světa, ekonomická pomoc tomuto světu ke stabilizaci situace na místě, také pomoc při budování zdravotnictví a školství. Import muslimů jako laciné pracovní síly, nebo dokonce podpora stěhování národů arabského světa do Evropy není tou nejlepší cestou k přežití křesťanské kultury. S tím ovšem i souvisí politika sociální spravedlnost vůči historickému obyvatelstvu Evropy a utlumení chtivosti světové oligarchie. Jenže politici Evropy jsou zcela v jejím područí - jsou jejími pouhými loutkami. Toto poznání pak vede, ve snaze vymknout se oligarchii, i k extrémismus křesťanské levice i pravice - viz nacismus a fašismus a 1. verze socialismu.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní 8:21
  Naprostý souhlas s Vaším komentářem. Je možno dodat (k motivu článku "Neadekvátní reakce"), že řešení samozřejmě existuje: (1) Je třeba, aby si "mírumilovní" muslimové v Anglii, Německu..., pokud nesouhlasí s vražděním, udělali ve svých komunitách takovou "šáriji", aby se teroristické činy omezovaly, (2) společnostem postiženým terorismem chybí, již dlouhodobě, přirozený řád a pořádek. Ten je narušený touhou po falešné demokrácii a jejím vývozem, bezbřehou svobodou, multi-kulti, LGBT .. Bez návratu k respektováním tradičních hodnot, Desatera, nemá společnost šanci se s terorismem vyrovnat, je v područí politické „cochcárny“.

  OdpovědětSmazat
 8. Je třeba si uvědomit,že teroristické činy příznivců proroka v Evropě nebo jinde jsou až tou třešničkou na odporném dortu radikálního islámu.Ve stávající době je nutno si uvědomit příčiny,od muslimské invaze(migrace)až po vytváření muslimských ghet a stavbou mešit na každém rohu,ato doslova(Od Makedonie po Británii).Dále je v první řadě nutné zastavit dovoz radikálních imámů a ty zde tvrdě soudit stejně jako skutečné teroristy,neboť teroristy oni tu vytvářejí,pokud jsem již nepřišli z islámských států vyškoleni sami.Ty muslimy,kteří odjíždějí do islámských zemí na tzv.dovolenou,popřípadě na faktické radikálněislámské "školení",bude nutné zcela maximálně "špehovat"(kam jsme to v tomto století dopracovali,bohužel to ale jinak nepůjde),jak v zaměstnání,mešitě,doma i na soc.sítích.(tak toto už evropským elitám půjde,když dokáží špehovat nás - "rasisty,xenofoby,nacisty či fašisty",tak toto by pro takové chovance neměl býti problém.
  Takže závěrem je potřeba říci,nadělali jsme si do gatí,tak v první řadě to je nutné zastavit a potom vyčistit,ato i pod lupou! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 9. Muslimové se ovšem neřídí křesťanskou ideologií. Stačí se podívat na Libanon, původně křesťanskou zemi. Jenže si nabrali palestinské uprchlíky a brzo byli v teroru a pouličních střetech. Teď jsou křesťané z Libanonu pryč.

  OdpovědětSmazat
 10. Ten článek mi mluví přímo z duše. Díky Bohu, že ještě existuje zdravý rozum!... Mimochodem, velmi trefné hodnocení islámu a islamismu nabídl před pár dny analytik Schneider: "Srovnávat islám a islamismus je totéž jako klást do jedné roviny křesťanství a inkvizici."

  OdpovědětSmazat
 11. Tohle se už nedá po dobrém řešit , buď mi nebo oni , jiná cesta není ! Zatím je ještě všechny můžem zlikvidovat , pokud ne , oni zítra zlikvidují nás !!

  OdpovědětSmazat
 12. Islám je pokračovatelem IUDAISMU, jehož dualistickou herezí je křesťanství. Vše nejlépe zahrabat do hnoje.

  OdpovědětSmazat
 13. Jednou z ciest pre záchranu našej EU civilizácie je postaviť Islám mimo zákon a všetkých ktorí to nebudú ochotní akceptovať je treba poslať späť do muslimských krajín.
  Autor ma pobavil keď konštatoval že 98% z nich sú neškodní. Nepochopil že vyrábať muslimov ako na bežiacom páse je tiež boj a to boj v konečnom dôsledku vyhladzovací.Oni nerodia deti pre rozvoj EU Oni rodia deti pre Eurokalifát a my im tie deti ešte živíme na úkor našich.

  OdpovědětSmazat
 14. Tenhle utok v Londyne, zaroven s probihajici Bilderberg konferenci (stejne jako loni Orlando bylo zaroven s probihajici konferenci Bilderberg tehdy v Evrope), byl falesny jak 3-dolarova bankovka...
  Ve meste, kde je v prumeru 22.4 pobodani za DEN, udelali mega-charadu pro tisice opilcu, stovky policistu...
  A zavrsili to kolosalni lzi, ze utocniky zastrelili behem 8 minut...

  Je natocene video, ve kterem se policiste prevlekaji do dresu teroristu ve 23:33, aby pak v 1:30 rano vydali fotku zastreleneho teroristy s falesnymi kanystry na tele...

  Skutecni utocnici zrejme utekli, proto je policie hledala tak uporne v cele te ctvrti mezi opilci.

  Takze někdo, kdo o ramadanu misto povinnych modliteb neco kricel o tom, ze to je "pro Allaha", uz se ani nenamahaji s "Allahu akbar", tedy nekdo, kdo CHTĚL vypadat jako muslim, porezal par lidi a zmizel - tam byl zcela zjevne za vytvorenim a naslednym potrenim agendy anti-anti-islamistu...


  Naledujici v Parizi kolem Notre dame, vodeni civilistu s rukama nad hlavou se naramne osvedcilo, kvuli jednomu idiotovi s kladivem proti skupine tri robocopu se samopaly nechali pobihat davy po ulicich, desitky mozna i stovka policistu, zvednute ruce vsech navstevniku kostela behem prohlidky, zraneny atentatnik lezel mezitim nekolik dlouhych minut bez dozoru nechany jen pro kamery novinaru na chodniku...

  Cele hyper-divadlo na vyvolani strachu, a na podchyceni "truthers" komunity tech, kteri budou reptat...

  http://www.gilad.co.uk/writings/controlled-opposition-from-goldstein-to-soros-and-beyond.html

  A ovsem neni zadna Muslimska otazka, ta je jenom pod-otazkou te prave, Jidášské otázky - proč a jak ovládají ž'i svět ?
  (Pod-otazka take zni: Proc a jak naimportovali muslimy do Evropy, aby odvratili pozornost?)

  A vsechny podobne problemy maji _jedině_ jednoducha ale bolestiva reseni, nebo komplikovane a nekonecne chozeni kolem horke kase, ktere jeste asi dlouho budeme zazivat, nez to lidem dojde...

  (Treba ten import muslimu z Libye do Italie Sorosovymi NGO ma jedine reseni, nechat je vystoupit z lodi, lode nekompromisne potopit, a paseraky lidi z MSF a dalsich NGO zavrit, minimalne symbolicky... treba do vezeni s par araby a cernochy, ktere sem vozili... protoze jsou spolupachateli vrazd a zlocinu, kterych se tu ti africane dopusti...)

  Jenze honit jednotlive muslimy po evrope kvuli jejich deportaci zpatky na blizky vychod je jako hasit ohen chytanim koure do pytlu...

  OdpovědětSmazat
 15. Nepovažuji za správné se za muslimy honit.Stačí
  zlikvidovat halal porážky zvířat a dát jim na
  výběr jen různé druhy vepřového.Když budou ale
  vyskakovat,použít nemilosrdného násilí proti
  všem muslimům v Evropě.Doma ať si dělají co chtějí.
  Dobrý muslim-mrtvý muslim.Ve svých zemích mohou
  klidně žít podle svého Alláha.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.