Reklama

pátek 2. června 2017

Nebavit, nýbrž ubavit!


Karel Sýs
2.6.2017

Oblíbené noviny pro vymývání hlav Metro přinesly zprávičku o výstavě v kině Světozor „s atmosférou motocyklových a automobilových závodů, které se konaly v 50. letech dvacátého století. Obecná podpora motorismu byla v souladu s jedním trendem té doby – zabavit lid za každou cenu“.


Autor nicotné noticky není uveden, předpokládám, že už se nalézá v péči psychiatrů.

Přehlédněme však pohrdavé a pohrdané slovo „lid“. Lid už stejně neexistuje, zbylo z něj stádo oselfíčkovaných vymatlanců.

Buďme pozitivně korektní a korektně pozitivní!

Vskutku, komanči bavili lid ne za každou cenu, ale za směšné ceny, případně zadarmo.

Násilím naháněli lid do divadel, včetně Národního, na koncerty a podobné kokotiny a byli tak lstiví, že – jak již naznačeno – mnohdy nevybírali vstupné.

Nutili lid chodit na hokej a fotbal, aby nenadával na vpád do Panamy, pardon, na srpen.

Nemluvím o jízdném ve vlaku a autobusech – režim podporoval ježdění lidu, aby se nemohl srocovat na jednom místě a pořádat majdany.

V rámci zostřujícího se třídního boje natáčel trapné filmy pro slabomyslné typu Dovolená s andělem nebo Anděl na horách, aby dělnické třídě vsugeroval, že takhle by se za fabrikantů neměla.

Hospody přetékaly hosty, kteří měli při laciném pivu kašlat na rušení Svobodné Evropy.

Aby svedl vybičovaný sexismus dělníků, rolníků a prcající inteligence do neškodného koryta, povolil „Krásy bez závojů“.

Podporoval hlučné taneční zábavy, aby se ohlušené páry nebavily o politice.

Děti a dorostence zavíral do koncentráků pionýrů a mládeže, kde je lidoví komisaři indoktrinovali bolševickými myšlenkami, jako že příroda patří všem, že je třeba na jaře ujít sto kilometrů, přečíst týdně aspoň jednu slátaninu národního umělce.

Spartakiádami vybíjel pohlavní energii mas, která však mohla být využita užitečněji, například v německých montovnách.

Nastrčila lidu Karla Gotta a Hlustvisiháka, Felixe Holzmanna a Jardu Štercla, aby zapomněl na masakry při znárodňování.

Agresivní choutky kanalizoval Svazarm; místo do okresních tajemníků směla frustrovaná generace střílet do lepenkových Strýčků Samů. K témuž účelu vysílal na družstvy zubožený venkov pouťové střelnice.

Ano! Nikdy jsme se neměli jako dnes! Dnes nás i televize nenásilně nabádá, abychom se bavili, bavili, až se ubavíme k smrti!

Neboť ubavený občan nezlobí!

- - -

22 komentářů :

 1. Človíčků navrhni co dělat abychom se zbavili politické třídy Smejdu,která je komplet nevolitelna namísto babského hořekování,ktere je a bude k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Dvořáku jak to ten pán myslí? Je to ironie, nebo mě uráží? Dělá si srandu, nebo některé věci myslí vážně? Začínám být trochu nechápavý. Asi mi vyčtete, že nerozumím ironii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naučte se psát ironii, jak to činí pan Sýs, a bude hned jasno. Ale, kdo nemá talent, tomu to půjde o hodně hůř.

   Smazat
 3. Kdo to prožil ten to chápe.Nechali jsme si nasrat,dobře nám tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé jsou dnes kvalitní propagandou tak zblblí, že si budou volit za své zástupce především milionáře a tu a tam i miliardáře (kdyby jsme jich měli dostatek, volili by si zajisté jen miliardáře). Že milionář bude hájit zase zájmy milionářů, je celkem logické (pro mne). Situace došla až tak daleko, že i můj otec, bývalý dlouholetý člen KSČ, se mi svěřil, že ho zklamala ČSSD, kterou volil v posledních letech a od teď bude už volit ANO a pana Babiše. Když jsem se zeptal, proč nevolí KSČM, odvětil, že KSČM nemůže prosadit své záměry, protože s ní ostatní strany nebudou spolupracovat. Na námitku, že ostatní strany s ní nebudou spolupracovat, protože KSČM nemá dostatek hlasů, mi už nebyl schopen odpovědět. Takže je to tak, že národ zblblý propagandou si bude vybírat takové strany, které ho pak budou bezostyšně odírat. Na propagandu si strany seženou dost peněz od miliardářů nebo milonářů a kruh se tím uzavírá. Smutná realita. Bohužel tak uvažuje dost lidí. Přitom ČSSD dělá dnes politiku, která je takzvaně středová a její levicovost se projevuje jen v tom, že občas za velkého halasu pohodí plebsu nějaké drobečky. Ani ji nenapadne, že by mohla pro občany udělat víc. Východisko z marastu bohužel neznám.

   Smazat
  2. ...taky jsem to prožil..problém byl, že vše co bylo dobré, jsme pokládali za samozřejmost a že nemůže "být jinak"..a tak jsem si vycinkal "to co máme"

   Smazat
 4. Celý rozmach medií vede zákonitě k věku dezinformací. Technický pokrok to umožňuje. Třeba propaganda o CO2 a oteplení je naprostá kravina. V triasu byl obsah CO2 poloviční a teplota vyšší o deset stupňů. A dvě geologická období před tím bylo CO2 dvacetkrát víc než dnes a zeměkoule se kupodivu neuvařila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou fakta od Trumpa nebo od Klause? Dejte linky na zdroje. Díky.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Ano, máte pravdu. Tak například v Triasu bylo u nás ve Středohoří moře. Tedy ideální místo na nedělní procházku s Trilobitem na vodítku.

   Smazat
 5. Ještě k tomu střílení:
  Na střední škole (koncem 50tých let) jsme pod hlavičkou Svazarmu měli střelecký kroužek. Jednou týdně odpoledne jsme ve sborovně z trezoru vyzvedli malorážky a munici (platili jsme symbolicky asi 3Kčs za krabičku s 50náboji) a šli v houfu přes město cca 2km na střelnici, samozřejmě bez dozoru, ale nikdo si nás nevšímal. Po treninku jsme zas šli opačnou cestou do školy, kde jsme pušky vyčistili a uložili.
  Chtěl bych to dneska vidět, co by se dělo, když by přes okresní město špacírovalo cca 10 14tiletých kluků (neměli jsme ještě občanky ani jakékoli jiné doklady např.ke zbraním) s puškami přes rameno, náboji v kapsách a zcela bez dozoru.

  OdpovědětSmazat
 6. Třeba http://www.biocab.org/Carbon_Dioxide_Geological_Timescale.html , na tohle téma je spousta dat. jogín

  OdpovědětSmazat
 7. To je pravda 13:26. Mám podobnou zkušenost a nikdo se nad tím nepozastavoval. nebylo to tak trochu výchovou už od ranného mládí? A takovou tou sebekázní? Myslím si, že určitě. Neustále slyšíme, že se národ vzdělává, ale opak je pravdou. Každý z potentátů si zavádí vlastní teorie a úvahy a tyto přenáši na ty nejmenčí. Mám za to, že nastala vlastní zaviněná degenerace národa. Za poslední dva ministry je to vidět až až. Jeden se věnoval spíše vnadným děvčatům než úřadu. A druhý--- no přece zavedením islámu do škol. Když si vzpomenu na svá školská léta, když bylo vytlačeno náboženství ze škol, jak bylo dobře. Kdo chtěl navštěvoval faráře na faře. A kdo nechtěl, tam tam nechodil. Dnes se zavádí praktiky minulého století do škol znovu. No přece je třeba z obyvatel vychovat ovce, které budou poskakovat, jak pán nakáže. Bože, kde se to vracíme. A tito představitelé řídí naše ministerstva. Ale jak je řídí, už nikdo neposuzuje. Toto bude vidět až na nějakých 10-15 let. Ale této garnitůře je to absolutně jedno. Hlavně, že byla pochválena v Broselu. Hnus a zase jenom hnus. Ale bohužel, můžem si za to sami. Koho jsme zvolili, ten tam je zbytek si domluví v rámci koalice. Jsem za to vyházet je všechny. Všechny 4 strany totálně odepsat. Ani komunisté za 40 let neudělali ani 5% zla, co se děje za těchto......... To nejde nazvat slušně. Mladé do předu KSČM,Piráty a SPD-Okamuru. Sna se ten bordel dá ještě zachránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patrně je pravda i to, že "naši vyvolení pastýři" nás jako stádo vychovávají k obrazu "majitele" stáda.
   Vše, od úpravy Ústavního zákona, nezavádění korporátních daní alespoň bankám a telekomunikačním operátorům (mají v Maďarsku i Polsku), povolené "optimalizaci" daní, nevydaném zákonu o referendu, atd., tomu nasvědčuje...

   Smazat
  2. 16:16 naprostý souhlas, včetně výběru pro podzimní volby. Na přilepšenou odkaz k vyjádření Šidlové ke kvótám -:))J.S.

   Smazat
  3. ...zde ten odkaz:
   https://www.youtube.com/watch?v=3VezB__5PkI

   Smazat
 8. Zachránit by se to dalo!Jenže tupí čeští voliči
  tomu opět zabrání.Jim nevadí,že ANO nás zbavilo
  poslední části armády,která nám ještě zbyla.Jim
  nevadí,že ANO chce ještě více Brusele,než dosud.
  Nevadí,že lidovci chtějí zlikvidovat český stát
  a národ a předat naše území skopčákům.Vůbec jim
  nevadí,že za spojence máme ty,kteří nás už jednou
  zradili,nevadí jim dovoz muslimských migrantů.Jim
  nevadí vlastizrádná politika parlamentních stran,
  tedy ODS?TOP09,KDU-ČSL a ČSSD.Budou je dál volit, protože jim nabídnou zadarmo koblihy,párek a pivo.
  Český volič neklíp slyší právě na to"ZADARMO".
  Bez změny jejich myšlení se nic nedokáže.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petře Majevský, naprostý souhlas s Vaším příspěvkem.
   Trep.

   Smazat
 9. Článek dobrý, zasmála jsem se! Také jsem si všimla, že lid zmizel. Zdá se mi to nebo ne? Připadá to tak ještě někomu? Někdy mám skoro pocit, že se dívám na cizince, myslím pocitově.... A ta řeč! U nás na Moravě se od nějakého času mluví po pražsku, a to věčné " jakoby", "mi přijde", "jako","týjo"...apod.Rovněř přízvuk se mnohdy nějak
  podivně mění, anglinovatí...Tuhle v autobusu/hluk/ jsem myslela, že za mnou sedí Angličané, ale byli to naši !

  OdpovědětSmazat
 10. Dobře napsaný článek pravdu neumlčí.

  OdpovědětSmazat
 11. Hodí plebsu drobečky? Vždyť jim o nic nejde, stejně si to musí zaplatit ze svých daní. Hermanová zpívala: je to fraška chodím deně do cirkusu.

  OdpovědětSmazat
 12. Já vím... :)
  ale v KLIDU si prohlédněme osobnosti,čtoucí... :)
  Zasíťování jednotným programem - vzorcem myšlení
  chování jednání.Jestli v tom nejede Urbanismus,tak už fakt nevím.Tedy kumulace příjemců.Tady se opět vracím k feudálnímu vytlačování z půdy.Kumulace jednotného vzorce - opět se vracím: Jan Hus.
  Jedincův rychle se šířící informační program kumulovaných lidí.Tak proto...

  opravdu velké P.S.
  jednorozměrný dvojrozměrně trojrozměrným?
  Petr se zbláznil,na suchou větev si člověk sedne jen jednou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.