Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Nebyli ti komunisté blbí?

Vladislav Janko
15. 6. 2017
Teď na zájezdu v Itálii jsem se setkal už s třetím člověkem (z toho dva byli na zájezdu, oba z Moravy), který hodnotil současný režim o hodně výše než ten socialistický proto, že tehdy nebyly banány. Řekl jsem mu, že jestli mají být banány měřítkem životní úrovně, pak nejvyšší je v banánových republikách, na Haiti, v Hondurasu, na Kubě, na Filipínách, atd. Neuspěl jsem, nepřesvědčil. Moravanka byla učitelka vystudovaná za socialismu, další byl prodavačem, takže věděl, o čem mluví.


Dnes jsem v prodejně potkal chlapa, kterému jsem řekl, že tam nakupuji proto, že zdejší drůbežárna patřila kdysi našemu odštěpnému závodu a já jsem v něm dělal. Ukázalo se, že on také, jako řidič. Já jako agronom. "Měli jsme malý nájemní byt na náměstí", řekl: "Tak jsme si postavili. Osmdesát tisíc jsme dostali jako nenávratnou půjčku od statku, manželka tam pracovala také. Za sto dvacet tisíc se dal postavit barák. "

Říkám mu: "To byste měl dneska dostat od státu 800 000." "Kdyby moji kluci chtěli postavit na stejným pozemku barák, jen za pozemek by dali milión a dvěstě tisíc."

Nebyli komunisté blbci? Místo 80 000 stačilo každému dát 80 banánů a lidi by byli s jejich vládou daleko spokojenější a volili by je stále.

54 komentářů :

 1. Jestli ta úča byla bezmozek, jak musí být chytří její žáci.Nepamatuji si zase já,že by na svátky nebyli banány.Ale si dobře nepamatuji,že by se stála fronta na práci. Dokonce i cigoši museli makat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to není o komunistech ani o banánech!
   Zaorálek, Sobotka, Chovanec, Kalousek, Fiala, Bělobrádek, Filip, ...
   už vám to došlo???

   Smazat
  2. 22,46
   Na konto učitelů mám také jednu zkušenost. Před asi dvěma roky jsem se u piva bavil se dvěma vystudovanými kantory. Oba dštili oheň a síru na Zemana. Osobně mám také k Zemanovi jisté výhrady a tak mne zajímalo, co na Zemanovi vadí mým diskutérům. "Protože nás táhne do Ruska", řekli oba. Zeptal jsem se jich, co jim na Rusku vadí. "Jsou to okupanti". Na Německu jim kupodivu nevadilo vůbec nic.
   Když jsem jim řekl, že aniž bych schvaloval srpen 1968, že šlo pouze o naplňování dohod vítězných mocností o poválečném uspořádání v Evropě a spíš, než Rusy by měli nenávidět Brity a Američany, kteří nás opakovaně nechali v rejži, ukončili rozhovor.
   Nevím, jaké je zastoupení učitelů s takovými názory, potažmo vědomostmi, ale až jsem se orosil hrůzou, že nám "tohle" vychovává novou generaci.

   Smazat
  3. 4:20
   Naprostý souhlas.
   Václav

   Smazat
  4. Obsazení naší země Sovětama a spol. v roce 68 se dělo za demarkační čarou, za kterou nás Britové a Američani přifařili na Jaltě do sféry Sovětského svazu. Sověti nevtrhli do žádného státu za touto danou hranicí(jo to by byla válka!). Američani svá dobytá území za 2. světové války mnohde doposud neopustili. Dovolím si ale tvrdit, že proménádování se amerických plechových kavalerií na našem území je porušením těchto dohod a případný pobyt amerických vojáků na našem území bude též jistý druh ,,zpřátelené" okupace. Když dva dělají totéž...

   Smazat
  5. 8:20 - ledacos se od té doby změnilo, nevšiml sis?

   Smazat
  6. Co je to za změnu, když někdo pozve do naší země Rusy a nebo Američany? Pro mě je to stejné. Ano, změnila se ta znaménka.

   Smazat
  7. 22:46, 4:20 Bohužel mám také zkušenost s učitelkou vystudovanou za socialismu, stále vychovávající naše potomky. Té na době, kdy mohla bez koruny v kapse studovat vadilo, že byl k mání jen jeden jogurt. To, že dnešní kvalita jogurtů velký výběr nenabízí pro ní není problém.

   Smazat
  8. Není to o režimu.Je to o Moravácích jako
   takových.Ti si pamatují ty banány jenom
   proto,že se to často používá a měří se tak
   vhodnost.Asi jsem měl to štěstí,že moje
   děti o banány nestály.Moraváci bez banánů
   nejsou spokojeni a proto volí lidovce,aby
   se mohli spojit s Němci.To je přání těch
   Moraváků.Tak se chodí omlouvat sudeťákům
   a Moraváci je také volí.Tak to nesvádějte
   na banány,když jde o zradu státu od těch
   Moraváků!
   Petr Majevský

   Smazat
  9. V roce 1968 tu byla skoro cela RVHP, Sovetsky svaz v cele, a poslal je sem Ukrajinsky ŽID Brezhnev...

   Ale prazska kavarna za to dodnes nenavidi Rusko...

   (Jeste ze nas neosvobozovali americani, jako treba v roce 1990 Panamu. Tady bylo 171 obeti v roce 1968. V mensi Paname bylo 3000 obeti americkeho ""osvobozovani"" v roce 1990, ale treba v San Salvador v 80tych letech bylo cca 80,000 obeti toho, ze CIA vyzbrojila a postvala "kontras" proti lidu...)

   --------

   Ohledne bananu - byly za socialismu na pridel. Kdyz zrovna prisly, coz nebylo porad, rodina si mohla koupit jen kilo.
   Pamatuji se, jak nas mama stavela zvlast do fronty, protoze jako velka rodina jsme jich kupovali vic, takze jsme byli rozprostreni ve fronte a kupovali to kilo vickrat...
   (Dnes jdete do obchodu a tam jsou banany. Vzdy. Tehdy to bylo tak, ze treba jednou tydne je privezli...)

   Taky jsme dostavali ve skole zdarma ovoce (kubanske pomerance) nebo jine svaciny, a jezdili skoro-zadarmo kazdy rok na skoly v prirode do hor, protoze jsem bydlel v krusnych horach "pod elektrarnami"...

   Tam kdyz v zime napadl snih, byl za tri dny sedy, a na kopcich ze smrku opadalo nejenom jehlici, ale i vetve, staly pak cele kopce plne tycek smrkovych kmenu. A pohledem do sousedniho Nemecka (NDR) z hor, presne podel hranice jak cara a na druhe strane zelene lesy, protoze nemci se vic snazili proti kyselym destum...

   (Jeste jednou zduraznuji tezi, ze pokud pomerujete kvalitu zivota podle bananu, tak jste na urovni opice...)
   Na druhou stranu treba zivotni prostredi ma nezanedbatelny vyznam !

   Taky jsem jako teenager zvonil na Vaclavaku klicema - vadily mi lži, nesvoboda, zaostalost, policejni utlak, buzerace na ocekavane vojenske sluzbe, a asi leccos dalsiho...

   Nebylo to tehdy idealni.

   Jenze dnes, po urcite dobe celkem dobre svobody a jiste otevrenosti bez lhani v mediich (zacatkem 90tych let), uz se to zase vraci do starych koleji:
   Media i politici lzou jako kdyz tisknou a zacinaji nutit lhat i lidi, jen se otocila korouhev na druhou stranu, ackoli lide uz tolik nekradou tak politici a oligarchove zase nebo porad jeste, policejni utlak bude nahrazen migrantskym utlakem Sharia...

   Jeste porad je urcita svoboda vyjadrovani na internetu, ale i tu chteji zarazit.

   Tyhdy, mohlo se rikat malo, ale co se reklo, melo velkou Vahu. Dnes se muze rikat hodne, zejmena kdyz si to precte jen hrstka lidi, a Vahu to nema zadnou...

   Dnes zjistili, ze nez by honili jednotlive pravdo-mluvne drzouny, tak je nechaji vyzvanit se nekde v zastrcenem koutku virtualni "Hospody"...

   Akorat zacina byt problem pro lidi s velkym impact-factorem, ale tam vas ani dnes nikdo nepusti, protoze svoboda slova je zase jenom pro někoho...

   Smazat
 2. Já si na nedostatek banánů nemůžu stěžovat. Jednou jsem se jich tak za sociku přejedla, že jsem z toho měla zkažený žaludek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšu to pokaždé, banány byly. V době, kdy se rodily husákovy děti, tak byl od 4 měsíců věku doporučen tzv. příkrm, což bylo rozmačkané ovoce, z 90% banán. Ať se zeptají tehdejších maminek, co dávaly jako příkrm. Nikdo nestrouhal jablíčko a mrkev, všichni mačkali banán. A ty banány byly kvalitní, na rozdíl od dnešních.

   Smazat
  2. 8:03 - jak kvalita banánů souvisí se změnou režimu u nás?

   Smazat
  3. 8.09 na otázku kolem banánů se musíte zeptat hlavně těch, kteří neustále zdůrazńují jejich nedostatek za komoušů, kterým jejich systém takto dehonestují.! Toto je pouhá reakce a slovo do diskuse.Myslím, že hodnocení doby před rokem 89 prostřednictvím banánů je celkově nevhodné a nedůstojné odpůrců tehdejšího režimu. 8.03 promine, že se do toho motám.

   Smazat
  4. 8:38 co jinyho nez udajne ty banany za komunistu chybely? Ty komunistobijce

   Smazat
  5. 10.45 Komunistobijče...?

   Smazat
 3. Tyhle bojovníky vyhraných bitev asi známe všichni. Mě spíše vadí převlékači kabátů. Většina z nich byla se mnou v jedné straně (KSČ) a po převratu plivali na všechno co bylo jen trochu rudé. Nejhorší ale jsou politici, kteří byli v nomenklaturách KSČ a dneska své bývalé kolegy posílají málem do rezervací. Jak hodnotit bývalého prominentního komunistu Babiše, který dnes řekne: Jediné dvě strany se kterými by ANO nešlo do koalice jsou TOP 09 a.....KSČM. Farizej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Tohle je ten správný pohled a bohužel málo publikovaný. A navíc oněmi převlékači právně dobře "ošetřený". Bodejť. Vždyť víme, kdo zákony tvoří a schvaluje....

   Smazat
 4. Při troše snahy zde mohl být i dostatek banánů :-). Pokud se pamatuji, na slušovických dostizích bylo banánů vždy dostatek. Lidé tam jezdili z celé republiky, aby si nakoupili nedostatkové ovoce. A JZD mělo parádní byznis. KSČ měla zájem o to, aby nebyla republika zadlužená, což se dařilo. Dnes jsme zadlužení až po uši a to, co komunisti vybudovali, je už dávno rozkradené. Národ je však spokojen, má banány a plné obchody zboží, které si nakonec stejně většinou nekoupí. Můžeme svobodně jezdit do zahraničí a většina obyvatel na to nemá peníze... Takže stejně nakonec všichni jedou jen do Chorvatska a Bulharska. Riviéra je už drahá...

  OdpovědětSmazat
 5. Zlatý socialismus mě banány nechyběly.

  OdpovědětSmazat
 6. Jojo, ty kecy o banánech poslouchám už od roku 89. Osobně nemám pocit, že bych trpěla nedostatkem banánů, měli jsme je docela často. Ale na rozdíl od dneška jsme si ovoce vážili, teď se se vším šeredí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože dnes se už vyrábí umělé a ještě vibrují.

   Smazat
  2. Tehdy se dovážely zralé, když udělal tehdy banán skvrnu na bavlně, tak se nedala vyprat, teďka to není problém. A to tehdy byl prášky pěkně žíravé.

   Smazat
  3. Dovážely se nezralé a to do dozráváren banánů, jedna bylo dokonce v Krnově v bývalém pivoaře - prý je tam dnes kdeco, obchod, sklady a hospoda.

   Smazat
 7. Úžasný. NR často huláká, jak mainstream vymývá lidem mozky a pak si tu člověk přečte takovouhle pitomost. Pane autore, pro koho je tento článek určen? Pro nás, kteří jsme tu dobu zažili a víme, že nedostatek banánů bylo to nejmenší, co nám na bolševikovi vadilo? Nebo pro ty mladé, kteří tu dobu už nezažili, takže je potřeba jim naservírovat takovouhle "banánovou zkratku"?
  Pane Janko, odpovím Vám na Vaši otázku. Ano, byli ti komunisté, mimo jiné, blbí. Doufám, že už se tahle doba nikdy nevrátí. A věřte mi, že si to přejí i moje děti narozené v devadesátých letech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ale žvatláš kraviny! Všichni ti blbí komunisté jsou stále nalezlí v administrativě státu, ve vládě, parlamentu, oni nikdy neodešli. Všude kde je alespoň pidimoc - zase o všem rozhodujou, zase si pěstujou a předvádějí přesně stejné manýry jako předváděli do devadesátého. Přelejzat z funkce do funkce, furt se někde scházet a kout pikle, to je naprosto přesně stejný, co se děje teď, akorát berou asi pětkrát tolik než za totáče a mají stokrát tolik výhod. Na tom puči, kterej si mazaně uspořádali v roce 1989( a pak začali na KSČ plivat) na tom obrovsky vydělali. Dnes už ČR nepatří ani ta voda. "Ta doba" nikdy neskončila - to, co tady nastalo, bylo jak renovace bordelu, kde kurvy zůstanou stejný.Nevím o jaký době "co se nikdy nevrátí" tady žvatláš. Kdyby se vrátilo zemědělství, zdravotnictví, školství, průmysl, morálka a mravnost, do původního stavu, v jakém to bylo před majetkovým převratem, byla by to pro ČR jen výhra, ale to se nevrátí. Kurvy už nám nedopřejí vůbec nic. Že jsi blbec ty, je evidentní - tvoje děti jednou budou pěkně skučet! Budou dřít do sedmdesáti na tyhle hnusný parazity - to je super vyhlídka do budoucna. Ale to už ty budeš šťastně prdět do hlíny, to už ty neuvidíš.

   Smazat
  2. Lituji tve deti...

   Smazat
  3. 9:46 Chtěl bych se rád přidat ke kondolenci. Chudáci děti, ubohý tatínek, no co dodat ?

   Smazat
  4. Havelsko prodalo vodu i pudu

   Smazat
  5. 0:13 nepochpit tak jednoduchý vtípek Vás docela dobře ilustruje. Vašim dětem se nedivím, jablko od stromu nepadá daleko.

   Smazat
 8. Dneska je všechno, ale žrát se to nedá. Takže vlastně nic není! Potraviny jsou spíš atrapami potravin!
  Uzenina nacpaná dusitany, éčky a fosfáty.
  Maso plné antibiotik a růstových hormonů.
  Zelenina a ovoce přešlechtěné a zdegenerované bez chuti, plné dusičnanů a pesticidů.
  Pečivo vyrobené z přešlechtěné a zdegenerované pšenice sklízené roundupem, obsahující 5x víc lepku než původní pšenice, opět nabité stabilizátory a aditivy.

  https://www.loupak.fun/video/veda-a-pokusy/36102-sunka-z-italie

  https://www.youtube.com/watch?v=YHIF2Xs24MY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačilo málo a byli bychom jedna z mála zemí, ne-li vůbec jediná, kam by lidé jezdili na potraviny.
   Tím málem je zrušení norem v potravinářském průmyslu!!!
   Vemte v úvahu, kdy tzv. gothaj - salám MUSEL obsahovat 80% masa!!! Kolik obsahuje dnes?
   K tomu není třeba nic dodávat, ánžto pamětníci ví o čem je řeč!

   Smazat
  2. Gothaj byl humus za bolšána stejně jako dneska.

   Smazat
  3. Gothaj měl asi bméně % .Já vím že norma na šunkovej byla 76% a dne je to šunka standart ze 72-4 % masa. Bredy

   Smazat
 9. S oblibou obcas rikam (pisu) prave v tomto kontextu, ze:
  pokud svou Lidskost pomerujete tim, kolik si muzete koupit Bananu, tak ve skutecnosti nejste Člověk ale hola Opice...

  -------
  > I've noticed some time earlier, that most disadvantage of east-Europe socialism were long lines and hard limits to buy BANANAs, because they were restricted import goods...
  > IF you measure quality of your life by amount of BANANAs you can afford, you are an APE.

  -------
  > Socialism in 1980's was not bad at all (or at least on west-end of east-block).
  > Problem was with gag-laws.
  > The main problem, why it failed, was that it was done ATHEISTICALLY, without Spiritual dimension. (But how much Spiritual is your current (((liberalll)) degenerative LGBT-feminazi West ? I'll tell you - almost none. )
  > Do you measure quality of your life by amount of bananas you can buy (they were always on short supply...) ? Or shopping lines ?
  > Compared to free education, free health-care, cheap public traffic...
  > There was an anti-left disguise in 1917, jewish coup in Russia and (failed) in Germany.
  > It was done to discredit Communism.

  > That, what has a future, is National Socialism as TRUMP is promising. A Christian Socialism as Francis is striving for (if you _exclude_ migrant agenda from his deeds).
  > Ultimatelly not the left-wing degeneracy, that Soros and his puppets including Clinton were perpetrating.
  > And not a warmonger capitalism as Reagan or Bush or I don't know who else were doing...

  > So back again - ALTernative LEFT is the left based on "Solidarity, Love and Social Responsibility", a left-wing alternative to current degenerative regressive (called progressive) Left...

  OdpovědětSmazat
 10. Možná, že právě tady udělali komunisté chybu. Rozdávali a vydávali peníze na hodnotné věci a zanedbávali konzum.
  V rámci možností investovali do vzdělávání, zdravotnictví a naplňování základních životních potřeb. Zdá se, že většině lidí dnes nevadí, že nemají vlastní bydlení, nebo bydlí po ubytovnách. Ale vemte jim na dluh pořízený konzum a bude druhá revoluce.
  Zdá se, že bolševik přecenil průměrné IQ socialistického člověka. Na druhou stranu, dnes mne uráží kapitalisté, že mne mají za úplného idiota.

  OdpovědětSmazat
 11. Před převratem jsem byl 10 let komunistou. Po převratu jsem po několika měsících vrátil legitimaci. Bylo to v důsledku silné antikomunistické hysterie a já jsem mohl ztratit zaměstnání, kdybych se ke straně otevřeně hlásil. Nastala politická nesvoboda mnohem nebezpečnější než za vlády komunistů. Po převratu mne samozřejmě sesadili z funkce vedoucího oddělení, ale mohl jsem pracovat v oboru. I tak si na mne forističtí hlupáci vylévali zlost za svou neschopnost si získat odbornou autoritu. Tehdy nemělo smysl se obětovat a poškodit rodinu. Byli i takoví bývalí komunisté, kteří plili na svoje dřívější členství, které jim přinášelo výhody. Vstupem do strany se potvrzovala ochota pracovat více než jiní, což jim nevyhovovalo, a proto rychle obrátili po převratu kabát. Socanská strana je plna takových charakterových kreatur.

  Vím, že mnohým lidem se nyní nežije zrovna bezstarostně. Zatím nechcípají hlady. Politickou agitaci teď za komunisty vykonává exekutor a pracovní úřady. Až potkáte někoho, kdo si na současný režim stěžuje, doporučte mu, aby se nažral banánů.

  OdpovědětSmazat
 12. Také za demošky se vedou politické diskuze. Na pracovišti si pouštět hubu na špacír je nyní krajně nebezpečné. Odeesákům a černoprdelníkům je nejlepší se obloukem vyhnout nebo v případě, kdy to nejde, prostě mlčet. Zvídavým by měla stačit televize. Oni v sobě utvrdí představu, že mají pravdu, což se může ukázat jako prospěšné, až je lidi poženou do Vltavy.

  Zvláštní kategorii jsou socani. Velmi často se komunistům posmívali a dávali najevo, že oni všechno budou dělat lépe než oni. Myslím, že právě teď dojeli na politické smetiště. Jejich životní dílo je restaurace kapitalismu a přeměna státu v kolonii. Mnozí z nich možná žili dříve poctivě, ale na konec života si všechno zkazili.

  OdpovědětSmazat
 13. Běžní lidi, co nečtou aspoň 2-3 hod denně zprávy, internet (alternativu a trochu mainstrem, vč.zahr.) politice moc nerozumí. Navíc se mainstreamem pěstuje názor, že politika je svinstvo - aby se o ni nezajímali a věnovali se raději zahrádkám a fotbalu. Přitom polika je moc, a ty lidi jí pořád trochu mají, třeba jen tím, že mají nějaký názor - spokojenost/nasranost.
  No a ta učitelka a další vyjadřují svým způsobem nespokojenost se současným režimem. Mnoho je špatnýho, např. teď nám zase vládnou SSA a Německo a nekompromisně ČR dojí, česky mluví jen prostý člověk, vzdělanec obdivuje a mluví angličtinou, celebrity se stydí za český původ a dávají si příjmení bez -ová. Rodinná politika žádná, nikdo z vlády nepropaguje rodinu, rození více dětí, nepomáhá ženám co pak jdou zbytečně na potrat. Raději budou dovážet černochy a araby a mít péči o teplouše? Svině jedny. Učební obory - je to bída, místo abychom budovali průmysl, běží reklamy na lákání turistů do Prahy, co tam pak akorát rozbíjí flašky na ulici a trochu pomůžou hotelierům - dělat sluhy západu, dělat jen v montovnách. Takový osud nám připavili Dyba, Kočárník, Dlouhý .., a další dnes škodí dále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se věnovali alespoň těm zahrádkám a fotbalu. Čumí do bedny na nekonečné, stupidní seriály, nebo poslouchají stupidní muziku. Když už vezmou něco na čtení, je to zpravidla Blesk, kde hltají zprávy kde, kdo s kým a za kolik.

   Smazat
  2. Pane Hricáku, mluvíte o sobě? Nebo o kom?

   Smazat
  3. 8:05 Pan Hricák ví docela přesně o kom mluví, bohužel a kdo to alespoň netuší, tak je šťastný člověk a má to v životě mnohem jednodušší.

   Smazat
 14. Na každém režimu je něco dobré a něco špatné a nedá se to porovnání zhmotnit do formy banánů!! Ekonomicky se to také nedá srovnávat, protože za komunistů byla produktová ekonomika a za kapitalistických komunistů je dluhopisová nekrytá ekonomika. Jednoduše řečeno, za komunistů , když se neurodilo tak se nežralo, za kapitalistů ,když se neurodilo, tak se půjčilo.... za komunistů mně vadilo omezení pohybu a iniciativy, za kapitalistů mně vadí, že sere na lidi a nechá je chcípat, tedy jako ZOO a DŽUNGLE. Kdyby českoslovenští komunisté byli tehdy osvícení, a zavedli režim jako v Jugoslávii, tak by to znamenalo, že by nebylo žádné zvonění a Havel nemohl zaštítit zotročení a rozvrat Československa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si uzij pohybu, vole

   Smazat
  2. Havel by sice nemohl, ale bombardéry USA ano. Po letech chápu, jak bylo prozíravé, že s tím komunisté ze dne na den sekli.

   Smazat
  3. Ten pád režimu v Jugoslávii mi taky pořád leží v břiše.
   Váš typický troll Jířa.

   Smazat
 15. Taky mám takovej pocit, že to ti normalizátoři s tou normalizací pěkně pohnojili. Ti polistopadoví komunisti jako Dlouhý, Kočárník to akorát dorazili.Ježišmarjá, to ti předlistopadoví komunisti nemohli být kapku osvícenější a museli být takoví tupci jako Jakeš nebo Štěpán? Dytˇi oni nesou svůj kus viny na polistopadoví marasmus soudruhů Kočárníka a Dlouhého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. června 2017 11:52
   9:28 Havel by sice nemohl, ale bombardéry USA ano. Po letech chápu, jak bylo prozíravé, že s tím ČS komunisté, bezmála ze dne na den, sekli.
   9:50 co všechno ti komunisté mohli nebo nemohli před listopadem 1989 nevím, ale jisté je, že po každé bitvě je spousta generálů. Vím taky jistě, že z národního majetku si nic přivlastnit ani dědit nemohli, že krást, podvádět, korumpovat a druhé ožebračovat tak ja kdnes prostě nešlo. To mi hyper a supermarkety plné všelijakého póvlu nenaradí.

   Smazat
  2. Jako promiň,hyper a supermarkety jsou sice plné všelijakého povlu, to máš recht, ale ty socialistické sámošky, to nebylo něco jako ze seriálu Žena za pultem, realita byla jiná.

   Smazat
 16. Prostě a jednoduše to shrńme. Dnes máme tolik banánů, že jsme se stali banánovou republikou...i největší banky světa nás už mezi tyto státy řadí. Banánům zdar, s banány na věčné časy a nikdy jinak! Banán symbol pokroku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:13: Nejlepší komentář je ten Váš: krátky a vystižný, dalo by se říci umělecká zkratka.

   Smazat
 17. 10:13 velmi trefné
  Zajímavá diskuze.
  Bohužel, jen málo lidí si uvědomuje, že vše je potřeba posuzovat v souvislostech, z různých úhlů pohledu a poměřovat na časové ose.
  V roce 89 jsme měli šanci vyrazit na svoji vlastní cestu. To nevyšlo. Prohráli jsme válku a stali se poraženým státem. Tenkrát bylo nepříjemné bojkotovat vyhlášenou stávku a nejít na náměstí, když to organizovali lidé, kteří mě měsíc předtím nutili vstoupit do strany, jako perspektivního kádra, vrátivšího se z vojny. Poslední ročník na 24měsíců :-(
  Většina podlehla pozlátkům a nevěřila v imperialismus. Bohužel .... a dnes mi při diskuzi o mzdách zaměstnanců, dvě osoby OSVČ tvrdili, že za zaměstnance platí část daně podnikatel .... a já, také OSVČ jim nemohl vysvětlit, že si na sebe musí zaměstnanec vydělat a nikdo za něj nic neplatí, pouze odvádí část daně, aby zaměstnance netrefilo při pohledu na výplatní pásku .... bylo mi do breku. S takovými lidmi to tady asi nevyhrajem ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
 18. Socialismus je vyšší stupeň rozvoje společnosti. Není pánů a není otroků, ale lidé si v duchu stále myslí, že by chtěli být pány, že by chtěli mučit otroky, povyšovat se nad ostatní.
  Proto jim nevadí, že je zde čím dál více bezdomovců, čím dál více lidé upadá do bídy. Nikdo se tím nechlubí. Hlavně, že je dostatek modifikovaných, pesticidy nabitých banánů a různé druhy toaletního papíru ve slevě. sleva zleva, sleva zprava.
  Na západě lidi odhodlaně volí politiky, kteří jim škodí, ale oni si to neuvědomují. Nikdo z normálních lidí si na západě nežije nad poměry a šetří každé euro. Důchodci v Itálii, v Řecku atd. jsou na tom bídně a stěhují se do Bulharska, protože tam se jim za jejich důchody žije královsky.

  OdpovědětSmazat
 19. Dekuji za tolik odpovedi, jen jedna je negativni, dotycny mne poznal, a na tu je kratce nato odpoved 16.cervna v 11.37, dekuji i za ni.
  Mrzi mne jen to, ze nikdo nereagoval na to, ze ted se plati tak vysoke DPH, coz je jen okradani lidi timto rezimem, ze uz nema kde brat, tak okrada kde se da. Ale na to jsme si vsichni uz zda se zvykli.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.