Reklama

.

.

pondělí 26. června 2017

„Nehrajte si s ohněm!“ varuje Rusko Spojené státy


- kou -
25.červen 2017  PrvníZprávy

Rusko v případě odstoupení Spojených států od Smlouvy o likvidaci jaderných raket krátkého a středního doletu (INF) vyvodí příslušné závěry.


V případě, že výstup bude využit pro konstrukci nových zbraní či rozmístění raket v Evropě, Moskva „nebude hledět přes prsty“ a přijme odvetná opatření, řekl předseda výboru pro obranu a bezpečnost Rady federace Viktor Ozerov.

Předtím totiž vydání deníku Politico s odvoláním na řadu členů Kongresu napsalo, že americká vláda posuzuje návrh na odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu.


„Budeme pozorně sledovat činnost našich kolegů v Kongresu, a vyvodíme závěry V případě, že dojde k odstoupení od smlouvy INF a bude to znamenat nové rozmístění raket v Evropě, nebudeme se dívat tat skrz prsty, ale přijmeme odvetná opatření,“ řekl Ozerov.

Podle něj Washington neměl žádný důvod, aby obvinil Moskvu z neplnění smlouvy.
„Rusko splnilo všechny své závazky k destrukci raket středního dosahu a krátkého doletu, které byly zničeny rozřezáním při kontrole americkou stranou a Rusko zničilo o tisíc raket více, než Spojené státy,“ poznamenal předseda komise.

Ozerov řekl, že návrh Kongresu lze považovat pouze za „pokus pokračovat v protiruské hysterii“.

Na druhé straně, Státní duma zdůraznila, že Rusko není zastáncem závodů ve zbrojení, ale USA odstoupí od Smlouvy, může k tomu být donuceno. Místopředseda výboru pro obranu Jurij Švitkin k tomu navíc prohlásil, že
 „tato diskuse sama o sobě říká, že v myslích některých (amerických) politiků existují myšlenky, které jsou nezodpovědné, jinak je nelze nazvat. Proč? Protože to může dojít k jejich realizaci, a v konečném důsledku, přímo k eskalaci napětí vystupňovanou ozbrojenou složkou, a to může vést k nepředvídatelným následkům“.
Smlouva INF zakazuje stranám pozemní balistické rakety a řízené střely s dosahem 500 až 5500 kilometrů. Rusko a Spojené státy se čas od času vzájemně obviňovaly z porušení Smlouvy o INF podepsané v roce 1987.
 
- - -


Související článek:
Pentagon dá na modernizaci jaderných zbraní 290 miliard dolarů

19 komentářů :

 1. USA může věřit jen zaslepený idiot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:10 hmmm a komu věříte vy? Snad né té klíče v Kremlu.Pro nejen vaše info.Tu smlouvu už v r.2007 prohlásil v Mnichově Putina za nevyhovující Rusku,jelikož od r.'87 vlastní tyto rakety Sev.a Již.Korea,Pákistán,Indie,Čína,Íran atd.K dnešnim dnům Smlouvu INF dodržuje už jen Amerika na rozdíl od Ruska,které za zničené raketové systémi zařadil komplety Iskander M.

   Vymazat
  2. 10:18 No jak chceš proamerický okupantský šmejde, nukleární bomby budou směrovány na tvou škebli.

   Vymazat
  3. Okupanti z USA by měli především odtáhnout domů.

   Vymazat
  4. 12;15
   Vždyť ta ussacká verbež žádný domov nemá!!!!!

   Vymazat
  5. 10:18
   a ty zvratky sis vycucal z kterého prstu?
   Hlavně ty tvoje ("systémi", ty jsou jedinečné. A že by Amerika někdy něco dodržela? To jsi hoooodně mimózní, chlapče.

   Vymazat
 2. Vůbec se s něma neserte a dejte zase vše na KUBU a je po sraňdě.

  OdpovědětVymazat
 3. Šílenci z usa chtějí vyhladit. Nikdo takovou válku nevyhraje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USSA jde o jediné.O vlastní ekonomický zájem, pomocí evropských zdrojů a spolehlivých evropských lokajů, vpadnout do Ruska, porazit ho a okamžitě obsadit zdroje nerostných surovin, za použití porobených ruských občanů.USSA jsou v krachu a toto je poslední záchrana chcípající velmoci.Proto Mc Cain a další váleční štváči, toto podporují.Představa nedotknutelnosti území a útok na Rusko, je sen mnohých amerických vládních činitelů.Za každý neúspěch nebo vybočení z US scénáře, může Rusko a Putin.

   Vymazat
  2. 11:01 Souhlas kéž by zbankrotovaly.

   Vymazat
 4. Podivná reakce z ruské strany.USA snad potřebovaly
  nějaký důvod pro svoje jednání?Nikdy za celou
  historii existence USA.Je třeba začít s činy.Nebo
  se Rusové octnou v pozici"785té vážné varování",
  jež používala ČLR v dřívějších letech.Je nutné
  od slov přejít k činům.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:21 - Majevský, uvědomte si, že vaše komentáře občas čtou i adolescenti. A Vaše výrazové prostředky jsou někdy nesrozumitelné i pro dospěláky. Mohl by jste jednoduše napsat, co jste chtěl tím svým komentářem říci?! Předem děkuju!
   doc. Ing. .........., CSc.

   Vymazat
 5. jezisi tady na tehle strankach byla valka a konec sveta, az by se jeden z toho posral:DDD

  OdpovědětVymazat
 6. porad se tu mele o valce, stranka jak delana. Zamyslete se. Kolikrat mluvite o jaderne valce,tahle valka, tihle idioti se maji az moc rádi aby neco takove dopustili, porad jenom o tom mluvite

  OdpovědětVymazat
 7. ani Trump, ani Putin ten cerveny knoflik nezmacknou. Veskere ty hovna co vnucujete do lidi se nestanou!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. uz melete na strankach o tom jakou dobu....

  OdpovědětVymazat