Reklama

úterý 13. června 2017

Nejhledanější terorista světa a vůdce Islámského státu zabit při ruském náletu?

13. 6. 2017  AC24

Vůdce ISIS a nejhledanějších terorista světa Abú Bakr al-Baghdadiho zabil spojený rusko-syrský nálet, hlásí zprávy ze Sýrie.
Vůdce ISIS roztrhalo bombardování, když se zdržoval v baště ISIS v Raqqě v Sýrii, hlásí zprávy s tím, že prezident Asad to hodnotí jako významný krok směrem vymýcení ISIS z jeho země a z celého světa.

Ač se svět pokoušel na prezidenta Asada svádět chemické útoky proti svým vlastním lidem, které nespáchal, ten zatím postupoval s bedlivou opatrností a měl plné ruce práce s ničením ISIS i jiných džihádistických nájezdníků pokoušejících se svrhnout jeho demokraticky zvolenou vládu teď se mu daří zabíjet jejich vůdce.

Celá škála bitevníků, bombardérů i dálkově řízených letounů zahájila bombardovací nálety v Sýrii a Iráku a Putin s Asadem po posledních ukrutnostech vystupňovali proti Islámskému státu tlak ještě více.

Síly Daeš v Rakce, které je teď ústředím této teroristické skupiny, se dostaly pod vlny těžkých útoků, při nichž rusko-syrské nálety ničily velkou spoustu taktických jednotek, bojových postavení a podzemních improvizovaně postavených továren na bomby a výbušniny. O posledním z těchto náletů panuje přesvědčení, že skoncoval s Bakr al-Baghdadim.


Oficiální mediální křídlo ISIS, agentura Amaq, zprávy o smrti jejich vůdce nepotvrdila. Aktivisté syrské skupiny Raqqa24 ohlásili, že nálet v oblasti Raqqa zabil v sobotu nejméně sedm civilistů, ale o al-Baghdadim se nezmiňoval.

Zpravodajské služby si myslí, že vůdce této džihádistické skupiny se skrýval v poušti na okraji obleženého města Mosul, než před postupem Irácké armády uprchl do faktického hlavního města ISIS Raqqy.

Zástupce tohoto vůdce zabit v jiném náletu

Zprávy o jeho smrti se objevily v místních kanálech, v nichž irácké síly tvrdí, že jeho zástupce Ajad al-Džumaili byl zabit u irácké hranice se Sýrií.

Irácká televize Jumailiho – bývalého zpravodajského důstojníka Saddáma Husseina – označovala za „ministra války“ ISIS a „druhého ve velení.“

Ovšem už v lednu tvrdily zprávy, že al-Baghdadi byl „kriticky zraněn“ při náletu v severním Iráku.

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson řekl, že „už je jen otázkou času,“ kdy bude tento vůdce zabit.

„Skoro všichni zástupci Abu Bakr al-Baghdadiho jsou teď mrtví včetně zosnovatele útoků v Bruselu, Paříži i jinde. Je jen otázkou času, než i Baghdadiho samotného potká stejný osud,“ řekl.

Al-Baghdadi v minulosti strávil nějaký čas v americkém vojenském vězení, když se zapojil do povstání, k němuž došlo po americké invazi do Iráku v roce 2003, avšak Obamova administrativa ho propustila.

- - -

12 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Zlikvidovaly ho jistě SS!!!! Ti jsou "vyhlášeny" jako bojovníci za demokracii, prosperitu, lidská práva a jako bojovníci proti IS!!! :-)))

   SS zdar, Rusku zmar!!!

   Smazat
  2. Polib si prdel magore

   Smazat
  3. 15:47 - Jsi blbý jak ten prasečí výkal na n-tú!

   Smazat
  4. 19.07 20.27

   Pánové, asi nechápete ironii!!! Nestačí to, že USA označuji jako SS a přidal jsem tam "úsměv"???

   Mrzí mne to!!!

   Smazat
  5. Usaci uz ho zabili asi nejmin 3x...

   Smazat
 2. Počkám si na ověření zprávy, nebo na fotku cadaveru toho obřezance.

  OdpovědětSmazat
 3. Jestli je mrtvý tak je to dobrá zpráva.

  Tady co je to za zmetky:

  https://zvraceny.cz/content/79732-upalen-zaziva

  OdpovědětSmazat
 4. Zpráva se mi zdá vycucaná z nosu.

  Zasraný oblbovadlo AC24 uvádí jako zdroj https://www.almasdarnews.com/article/isils-baghdadi-killed-raqqa-syrian-state-tv/

  kde píšou :
  Ibrahim Abu Bakr Al-Baghdadi, was allegedly killed by an airstrike in Raqqa City

  allegedly = údajně

  srovnejte se zněním na AC24:
  Vůdce ISIS a nejhledanějších terorista světa Abú Bakr al-Baghdadiho zabil spojený rusko-syrský nálet, hlásí zprávy ze Sýrie.

  Údajně se nám tu něco vypařilo.

  Další věc :
  Rakku "osvobozují" američané a já velmi, ale opravdu velmi pochybuji, že by se nad území kde se roztahuje ta rakovina vydávaly ruské stroje. Syrský zdroj také nic o rusech a syřanech a jejich společnému náletu nemluví. To si zase AC24 něco přimalovali.

  Rozšiřováním lží z AC24 jen škodíte tomuto webu. Jako by nestačili ti trollové co sem lezou.

  Koloděj  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Význam článku a vašeho překladu, milý Koloději, je přece stejný: terorista byl možná zabit. Navíc Rusové a Američané do určité míry své akce v Sýrii koordinují a rusové provádějí akce se Syřany společně, protože kdyby Syřané létali nad Rakku samostatně, Amící by si na ně troufli.

   Smazat
 5. Ilustracni foto ma nahore DATUM: 27.4.2015

  Takze zrejme nejaky stary hoax ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.