Reklama

.

.

neděle 4. června 2017

O co šlo v Pekingu? O konec amerického století a začátek století Eurasie (VIDEO)

Geo, mbi
4.6.2017 Eurasia24
  
Svět má za sebou událost epochálního významu, kterou západní média prakticky ignorovala – pekingské fórum k iniciativě Nové hedvábné stezky. Ilustrací úpadku západních hodnot byl fakt, že největším tématem, které zaujalo tuzemská média, bylo zdržení závěrečného focení způsobené prezidentem Zemanem. Přitom v Pekingu nešlo o nic menšího, než o skoncování s americkým stoletím válek a jeho vystřídání stoletím Eurasie. 
 
Právě takto charakterizoval setkání představitelů devětadvaceti zemí v Pekingu doktor politických věd Princetonské univerzity F. William Engdahl ve svém článku na portálu New Eastern Outlook.

Nedá podle něj mnoho práce zjistit, kdy Spojené státy ukončily svůj rozvoj a vrhly se do propasti ekonomických avantýr, které nakonec způsobily deindustrializaci USA. Stalo se to v roce 1973, kdy poradci z Wall Streetu „dotlačili“ prezidenta Richarda Nixona k opuštění bretton-woodského měnového systému, jehož podstatou bylo, že každý americký dolar byl kryt zlatem.

Důsledkem byl nekontrolovaný růst amerického vnějšího dluhu a skutečnost, že jeho kontrola byla možná jen za předpokladu vedení jedné velké nebo několika menších válek.

Nová válka tak může snadno přijít v úvahu jako řešení problémů oligarchů Wall Streetu a podle Engdahla bychom se už vůbec neměli nechat překvapit obrovským vojensko-průmyslovým komplexem. Stačí si uvědomit, že od založení v roce 1776 byly Spojené státy ve válce po 214 let.

Americké století se rozpadá před našima očima a děje se tak už bezmála pět desetiletí od srpna 1971. Úmyslné ignorování stavu americké ekonomiky napříč dekádami vytvořilo nezměrné morální, politické a ekonomické vakuum v dnešním světě.

„Do tohoto vakua ostatní národy mimo Washingtonem kontrolované NATO budují to, co jsem nazval Eurasijským stoletím – zákonitou a velmi pozitivní odezvu na stále více totalitární roli Washingtonu ve světě,“ konstatuje Engdahl.

Kontrast mezi tím, jak Čína společně s Ruskem a dalšími národy Šanghajské organizace pro spolupráci budují jejich společný ekonomický prostor v Eurasii, a tím, co USA, Británie a další státy NATO ničí, nemůže být podle něj jasnější.

Eurasijské století postupuje


Připomíná, že existuje iniciativa prozíravého čínského prezidenta Si Ťin-pchinga z roku 2013, projekt zvaný Jedno pásmo, jedna cesta (One Belt, One Road – mezinárodně zkracovaný název OBOR) nebo také Nová hedvábná stezka.

Třemi strategickými partnery v projektech OBOR, kteří transformují ekonomické potenciály světové ekonomiky do pozitivního směru, jsou Čína, Rusko – včetně jeho partnerů v Eurasijské hospodářské unii – a Írán.

„Masivní rozvoj infrastruktury v souvislosti s vysokorychlostní transeurasijskou železniční sítí spolu se sítí přístavů od Asie přes Blízký východ až do Řecka a dalších částí Evropy představuje obrovský projekt, který v několika příštích letech přinese miliony nových kvalifikovaných pracovních míst a výdaje vhttp://www.eurasia24.cz/alternativy/item/2459-o-co-slo-v-pekingu-o-konec-americkeho-stoleti-a-zacatek-stoleti-eurasie-video bilionech dolarů. To se stane skutečností v příštích dvou a více dekádách,“ predikuje Engdahl.

OBOR přetváří průmyslovou geografii světa a znamená tektonický posun daleko od více než pětisetleté evropské a později transatlantické nadvlády. „Tento posun směřuje k novému světovému uspořádání, v němž národy s největšími populacemi vyvstávají a vyjadřují své právo na národní suverenitu – a oprávněně uplatňují právo na svrchované rozhodnutí, jak budou využívat své vlastní bohaté zdroje pro svůj vlastní rozvoj,“ uvádí expert.

„De facto imperiální, Spojenými státy kontrolovaná globalizace tak ve výsledku kontrastuje s touto alternativou obrany národní suverenity. To je velmi podstatný rozdíl mezi Západem (NATO) a Východem (OBOR).“

Ruské obilí jako strategické jmění


Nepříliš často zmiňovanou oblastí strategického rozvoje Číny a jejího souseda, Ruska, je obilí.

V roce 2016, ironicky jako přímý důsledek hloupých a sebepoškozujících ekonomických sankcí ze strany USA a EU proti Ruské federaci, Rusko v reakci uvalilo sankce na eurounijní zemědělský import a začalo intenzivně oživovat vlastní nevyužívaný zemědělský potenciál. Současně uzákonilo totální záhttp://www.eurasia24.cz/alternativy/item/2459-o-co-slo-v-pekingu-o-konec-americkeho-stoleti-a-zacatek-stoleti-eurasie-videokaz geneticky modifikovaných (GMO) komerčních plodin v Rusku – zemi požehnané přírodou a obdarované oblastmi s nejúrodnější černozemí.

Jak dále píše Engdahl, jedním z přetrvávajících následků katastrofálného znásilnění ruské ekonomiky Washingtonem a kluky okolo harvardské „šokové terapie“ během Jelcinovy éry v 90. letech bylo otevření Ruska dovozu potravin z EU.

Většinou podle něj šlo o „industrializovanou“ produkci gigantických konglomerátů západního agrobyznysu jako Kraft Foods, Tyson, Unilever, Nestlé a dalších, produkci s pochybnou nutriční hodnotou. „Rusové zapomněli, jak vynikající a výživné byly jejich domácí potraviny. Po roce 1990 sice byly ruské supermarkety skutečně naplněny, ale západními ‚falešnými potravinami'.“

Ruské zemědělství zaznamenalo po vyhlášení sankcí ze strany USA a EU od roku 2014 boom. V roce 2016 Rusko překonalo Spojené státy i evropskou osmadvacítku a stalo se největším světovým producentem a vývozcem obilnin. V západním obilném sektoru byli zaskočeni dramatickým obratem v produkci ruského zrna a zemědělství vůbec.

„Pravděpodobně si neuvědomovali, že Vladimir Putin v letech 2008 až 2012, kdy podle ústavy nemohl být prezidentem v třetím volebním období po sobě, vykonával funkci premiéra a mimo jiné byl zodpovědný právě za ruskou ekonomiku. Potichu inicioval vybrané reformy, které po roce 2014 otevřely cestu k dramatické renesanci ruského zemědělství jako světového faktoru,“ píše Engdahl.

Ruská závislost na dovozu západního obilí trvala až do nedávné doby. Nyní, pro období sklizně 2016–2017, podle amerického ministerstva zemědělství a Mezinárodní rady pro obiloviny, Rusko vyveze 30 milionů tun zrna nepoznamenaného GMO, což celkově převyšuje vývoz z EU v objemu 27 milionů tun a z USA v objemu 25,5 milionů tun.

Geopolitické i ekonomické důsledky tohoto hlubokého posunu v ruské produkci potravin jsou podle Engdahla strategické.

Rusko-čínský obilný obchod


Osmého dubna letošního roku dorazil první vlak naložený vysoce kvalitní ruskou pšenicí do Manzhouli v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko za hranicemi s Ruskou federací.

Proč je to tak významné?

V roce 2015 import plodin do Číny vzrostl oproti roku 2014 o 20 procent na 120 milionů tun. Z toho více než 80 milionů tun představovaly téměř plně geneticky modifikované sojové boby z USA a Brazílie. Zbytek tvořily povětšinou obiloviny jako pšenice.

Nyní má Čína poprvé možnost dovážet přímo ze sousedního Ruska po železnici GMO nepoznamenané ruské plodiny. V kontrastu s tím bylo podle amerického ministerstva zemědělství v roce 2016 geneticky modifikováno více než 94 procent všech sójových bobů a 89 procent veškeré kukuřice z USA. To je obrovská výhoda pro ruskou produkci v Číně.

V prosinci 2015 dospěly příslušné orgány v Číně a Rusku k dohodě o standardech z Ruska importované pšenice, kukuřice, rýže a sojových bobů – čistých od GMO. Podmínky rozšíření ruského importu obilovin do Číny byly schváleny a první dodávka ruské pšenice v dubnu 2017 byla dokončena.

Za kontrolu kvality, import a distribuci ruských plodin na čínském trhu je odpovědný čínský státní konglomerát COFCO. Železniční transport z http://www.eurasia24.cz/alternativy/item/2459-o-co-slo-v-pekingu-o-konec-americkeho-stoleti-a-zacatek-stoleti-eurasie-videoRuska významně zkrátí přepravní časy a finanční náklady v porovnání s námořní dopravou. Stejně tak je daleko méně zranitelný případnými sankcemi ze strany USA nebo NATO.

Čínský obilný import musí v současnosti překonávat potenciálně konfliktní zóny v Jihočínském a Východočínském moři – v obou oblastech americké námořnictvo eskaluje napětí s využitím falešných argumentů o zachování „volnosti námořního pohybu“. Při současné existenci amerických námořních základen v Japonsku, Jižní Koreji a Singapuru může Washington uvalit ekonomickou blokádu na čínský námořní import obilovin, stejně tak na dovoz ropy a dalších produktů.

Prezident čínského COFCO Yu Xubo prohlásil, že v plánu je dovézt z Ruska do Číny jeden až dva miliony tun pšenice ročně, přičemž tento objem se může zvýšit na čtyři až pět tun ročně. „Pokud se napětí mezi Washingtonem a Pekingem významně zvýší, může se ruský železniční podíl na vývozu obilí do Číny stát geopolitickým základem čínské zemědělské bezpečnosti. První ruský železniční náklad s pšenicí pro Čínu jednoduše není ve Washingtonu oslavován,“ předpokládá William Engdahl.

Ve dnech 14. a 15. května se lídři a hlavy vlád devětadvaceti zemí setkali v Pekingu, aby zde diskutovali o důsledcích rozvoje infrastruktury Jednhttp://www.eurasia24.cz/alternativy/item/2459-o-co-slo-v-pekingu-o-konec-americkeho-stoleti-a-zacatek-stoleti-eurasie-videooho pásma a jedné cesty.

Ve svém úvodním proslovu autor této myšlenky, čínský prezident Si Ťin-pching, uvedl: „OBOR by se měl stát cestou míru, prosperity, otevírání se, inovací a propojení mezi různými civilizacemi. Starověké hedvábné stezky prosperovaly v dobách míru, ale ztrácely svoji energii v časech války. Následování iniciativy Pásma a cesty vyžaduje mírové a stabilní prostředí.“

„Při prosazování iniciativy Pásma a cesty bychom se měli zaměřit na základní otázku rozvoje, uvolnění růstového potenciálu rozličných zemí, dosažení ekonomické integrace a propojeného rozvoje, z něhož by měli prospěch všichni,“ řekl dále Si Ťin-pching.

Vyzval k prosazování pozemního, námořního, vzdušného i kybernetického spojení se zaměřením na klíčové průchody, města a projekty a propojené sítě dálnic, železnic a námořních přístavů. „Musím říct, že tohle zní daleko lépe mým uším než války na obranu hegemonie bankrotujícího amerického vojensko-průmyslového komplexu, bank Wall Streetu a ropných společností,“ uvádí dále Engdahl.

„Ruský prezident Putin se zúčastnil pekingského fóra OBOR. Turecký prezident Erdogan také. Ale je zarážející, že kromě italského premiéra fórum nestálo za účast žádnému z lídrů zemí G7,“ konstatuje Engdahl. Trump se rozhodl vyslat „středněúrovňové strašidlo“ z Národní bezpečnostní rady (NSC) Matthewa Pottingera, bývalého zpravodajského důstojníka z Afghánistánu, sloužícího pod generálem Michaelem Flynnem. Trump dokonce nevyslal ani ministra zahraničí Tillersona.

„Může to být proto, že se Washington bojí úspěchu Eurasijského století a iniciativy Jedno pásmo a jedna cesta? Můžete na to vsadit boty!“ uzavírá Engdahl. 
 
 


- - -

76 komentářů :

 1. Soudruzi, strčte si tu vaši opěvovanou "hedvábnou stezku" jejímž jediným cílem a smyslem je podpora exportu čínských šmejdských výrobků do celého světa, do prdele. Nebo snad někomu chcete nakecat, že ji číňani chtějí vybudovat aby podpořili český export do číny?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi trosku blbej, nevedouci ze nejde o vyvoz ale o dovoz a hlavne vyvoz jde do USA ze kterehozto smejdu zbohatli americti zide do takovych rozmeru ze vykladat to volovi v sirsich souvislostech je ztrata casu . Takze cuchni si zase cikuli vejre a zalez

   Vymazat
  2. Soudruhu 1:00, jistěže i Čínská lidová republika, jako dostatečně velký a vyzbrojený tedy skutečně suverénní stát, sleduje především vlastní zájmy. Otázkou je, do jaké míry tak činí z pohledu jiných států a zejména tedy i ČR přijatelněji než agresivní USA nebo o evropskou dominanci usilující evropské mocnosti. Pravda, máme tady takové pitomce, jako blahobytně uhlazenou slečinku Pospíšila, který na ČT u Jílkové, argumentoval, že jednat o čemkoli v ČLR postrádá smysl, když Čína v našem exportu představuje pouhá 4 %. Nebýt blbec nebo agitátor, buď by mlčel, nebo podpořil potřebu export do Číny posilovat. No nic, soudruhu 1:00, když myslíš, že v objetí pánů Bělobrádků, Hermanů, Kalousků, Schwarzenbergů, Štětinů, slečinky Pospíšila a dalších takových ve službách SRN a USA bude ti dobře, podporuj dál, aby nám ujížděl vlak k oknu do světa. Nezapomeň zastat se Tibetu.

   Vymazat
  3. Ano, Ameriku vystřídá Čína a Rusko, kapitalistické ekonomiky imperiálních států postavené dnes na stejných principech a základech vedení hospodářství jako USA. A až tyto dva státy dosáhnou dominance, kdo tu dá záruky, že se jejich chování nepřiblíží tomu americkému? A ona po hostině taky občas přichází sarčka (Vis. zřejmě Amerika). Co pak? Co si na ni vemou za lék? Někdy mi připadá,že si tu někdo myslí, no on ten jeden bývalý a jeden současný komunistický stát nemusí být tak špatní? Trocha nostalgie nikoho...

   Vymazat
  4. Čínská stezka je vrcholem našeho ponížení a pádu! Snad to pan Trump napraví jaderným úderem na tyu nelegitimní ostrůvky co psiskosmažci budujou v mezinárodních vodách! A odzunáním komoušských zmetků z Pekinu a opětovným uznáním svobodné Republiky Číny z Tchajpeje! Ale   předtím je třeba dodělat korejskou válku a dovést ke konečnému řešení, jak si ho svržením atomu na komouše u řeky Yalu přál pan generál MacArthur a kterýmu v tom americký zrádní židáci zabránili ...

   Vymazat
  5. Za vrchol našich dějin lze považovat rok 1900 spojený s událostí, která byla jasným důkazem globální dominance naší rasy! V tomto roce jeden z našich panovníků pronesl tento památný projev ke svým vojákům:

   "Čeká vás velký úkol. Máte vyměřit trest za veliké bezpráví, jež bylo spácháno. Číňané způsobem v historii světa neslýchaným znásilnili mezinárodní právo, vystavili posměchu osobu vyslance a závazky hostitelství. Je to tím spíše pobuřující, že tohoto zločinu se dopustil národ, který je pyšný na svou prastarou kulturu. Prokažte činem starou pruskou sílu, ukažte, že jste křesťané ochotně snášející strádání. Ať čest a sláva provází vaše prapory a zbraně! Podejte celému světu důkazy mužné kázně a disciplíny. Víte dobře, že budete bojovat proti lstivému, odvážnému, dobře vyzbrojenému a krutému nepříteli. Jakmile stanete nepříteli tváří v tvář, zabijte ho! Vězte: nemůže být žádného slitování! Zajatce brát nebudeme! ... Tak jako před tisíci lety Hunové pod vedením svého krále Attily získali slávu, která v pověstech a bájích přetrvala dodnes, tak nechť skrze vás jméno Němec setrvá v Číně na 1 000 let takovým způsobem, aby se už nikdy žádný Číňan neodvážil třeba jen křivě pohlédnout na Němce."

   A kde jsme dnes ... a hlavně "dík" komu!

   Vymazat
  6. 7:35 k atomovemu uderu radila tez Horakova
   Hloupa jako ty
   Pak se posrala pod sibenici

   Vymazat
  7. 7:52 - to sou komoušský žvásty tobě podobnýho bioodpadu. Sám patříš do spalovny, rudej xindle. Pan Hitler byl na vás mírnej! Krypl rudej Thälmann šel pod sekeru až po atentátu v červenci 44, kdežto hrdinové války viseli na drátu a dusili se celý dlouhý minuty! Já bych to ďál jako ataman Semenov - komouše přivázat ke kládám a spalovat jako rudý palivo v kotlích lokotek. Hnátama napřed a palici polejvat studenou vodou, abyste neomdlívali a užili si pomalý chcípáníčko až do konce:) Nebo jako pan Trujillo to dělal s rudým odpadem - zapsat vás do kombinovaných kurzů lítání a plavání absolovaných shozením z vrtulníků do zátoky coby potravy pro žraloky:)))

   Vymazat
  8. 7.52 To sem opravdu nepatří. Paní Horáková chtěla aby Američani bombardovali atomovkami její rodnou zem resp. konkrétní města Ústí, Plzeň, Prahu, Brno a Ostravu a to by spolu s komunisty zahynulo spousta nevinných. Teď si Horákové užijete před volbami ji zase vyhrabou z hrobu a použijou ji proti komunistům.

   Vymazat
  9. 8:09
   Ty zmrde komoušskýho věcně zlitýho udavače Havla,ty ses nějakým omylem vyskytnul po mejdanu filcky s hovadem....tak zavři tu pisranou havlobanderovskou tlamu plnou metanolu a hoven!!!!!!!

   Vymazat
  10. 8:21 Hele ty zdegenerovaná putlroffská mršino, vždyť nedáš bez toho tvýho Havla dokupy kloudnou větu, tak se krapet prober, než tě probere železná tyč do makovice! To pak se budou všichni čechomužický debilové z širýho okolí sbíhat, jak ta dutá rudošská tykev bude dunět prázdnotou, v domnění že pan Trump jim už konečně svrh na ty vaše rypáky Agent Orange a byl vyhlášen chemický poplach:))))

   Vymazat
  11. A co má znamenat "havlobanderský"?! Víš kdo vůbec byl pan Bandera, zkurvený rusáácký poloprase? Neber do svý lhavý komoušský tlamořiti jména hrdinů lidu, kterým ty rusácká prašivino, vzlínající z putleroffský zengrúny, nesaháš ani po podrážku holínek, který si musí tito nazout, pokud se musej přes takovej sajrajt rudej přebrodit ...

   Vymazat
  12. 8:20 - dobrá dobrá, ať chtěla co chtěla, nikde krom komoušskejch sesmolenin vo tom žádnej důkaz neexistuje! Ale pokud by to byla pravda, byl by to důvod jí prominout činnosti proti naší rase, kterou prováděla na pokyn londýnských obřezaných štváčů a kramářů za Říše, za kterou byla právem odsouzena a vězněná ... komoušům jen smrt! A rudý slotě co se nechá touhle židovskou voločí pokořit taky. Vzor - se zemí srovnanej Pchjongjang či vypálená Hanoi by je měly varovat! A to se stane každé rudé a rusácké slotě!

   Vymazat
  13. Podobně jako Havel se pro komoušskou rusofilskou svoloč stal jakousi "anti-modlou" pan Bandera! Jenže ten strávil válku v koncentráku a boje se nuzúčastnil. Skutečným hrdinou byl Roman Šuchševič! Když skoukneš film o generálu Šuchševičovi "Nepokořený", tak pochopíš že Roman byl kus poctivýho chlapa a horlivý vlastenec! - https://www.youtube.com/watch?v=NENah9oEiek


   On byl skaut, a jako mladík viděl za "holodomoru", kterej se fakticky odehrával i v Ukrajinci osídlené části Polska, jak tam polský huláni přišli potlačit selskou rebélii. A oni s dalšíma klukama ujížděli na drezíně a jeden hulán jel za nima na koni a mával šavlí a on - Romek ho skolil šutrem do xichtu! Normálně sjel z koně jak žok:)) No a pak o pár let později - už jako vuysoký důstojník právě vyhlášené Ukrajinské reubliky je Němci vyzván, aby se dostavil do vězení NKVD v dobytém sovětském záboru Polska. A tam na dvoře mezi zastřelenými odbojáři najde svého mladšího bratra. Tak se nasere, že jo. Ale mezitím přijede kolona SS a strhnu ukrajinský vlajky z místních úřadů, že prej fýrer si to nepřeje a dostane zprávu že jeho politický šéf pan Bandera byl zatčen a uvězněn. Sejde se s nějakým německým generálem a říká mu že musí Banderu hned propusitt, že nepřísahal fýeroj a německý armádě, ale ukrajinskýmu lidu. Načež je zatčen a internován. Cestou vlakem jde ve vagoně na hajzl, omráčí stráž a prchne do lesů. Tam se postaví do čela UPA! Pak napadnou německou kolonu a začne válka s Nemci. Pak se děj posune do doby po válce, kdy je v odboji a skrývá se v konspiračních bytech a jde po něm major MVD, se speciálním pověření od Kremljádů ... velice napínavý film! Proč tohle na ČT nedávaj, he?

   Vymazat
  14. A takovejch skvostů je na Youtube spousta! Třeba film Železná sotňa a mnoho dalších celovečeráků, dobře natočených s kvalitním obsazením, popisujících boj ukrajinského národa za svobodu! Proč to nedávaj na ČT? Farizejci! Prej chtěj pomáhat Ukrajině osvobodit se od Rusáků. Jak? Tím že mlčej k hrdinství jejího lidu za WWII.?

   Vymazat
  15. Tady je malá ukázka! Voják navlíknutej Stálinem do rudošskýho mundúru přejde k vlastencům! - https://www.youtube.com/watch?v=3X0W9k5lRxg

   Vymazat
  16. Mě se Míšo líbí! Odvážnej statečej kluk! Pochopil vše během jednoho rozhovoru. To místní rudá sebranka nepochopí nic do smrti i kdyby žili tisíce let:))

   Vymazat
  17. Ty mamrde,co tady bleješ ty havlobanderovský sračky pořád dokola???
   Bandera a Havel byli stejný opilci,vlastizrádný svině a udavači!!!!!!
   Banera po právu brzy zdechnul,podělanej udavač Havel bohužel ne!!!!

   Vymazat
  18. 7:35 Ty jsi blázen tvoji páníčkové z usa nemůžou beztrestně házet atomovky.

   8:09 Ty fašoune pošahanej už tu zase bleješ?

   Vymazat
  19. Zavřete někdo tu špínu s kulí zdegenerovaného prochlastaného lampasáka 8:09 do reaktorové komory ať si tam vychutná o čem tady sní. To slušný člověk až žasne, jak se takové prase mohlo vyskytnout.

   Vymazat
  20. 9:35 Ty zmršený komoušský degeneráte si do svý zkurvenecký tlamořiti brát pojem "slušnej člověk"? Co? Mám ti ji než tě zaživa zpopelním ještě rozsekat na sračky železným sochorem, co? Tak neser a možná na tebe obětuju kulku)

   Vymazat
  21. A vo nikoho se neotírej komoušská špno, páč takový jak ty ani rodiče nemaj, páč vzlínaj z přímo z putleroffských zengrúm. A do nich vás vrátíme, prašivino a zahrnem zemí. Aby dřív než vaše hnusný rachitický trupiska obohatí zem o žírný humus ji vaše zlodějský čpáry ještě v předsmrtných křečích i řádně prohnětaly! Z takto zúrodněné půdy pak vzejde tráva pro králiky, z jejichž kožek budou vaši zotročení pankharti v lágrech šít límce a rukavice pro naše hrdiny dobývající Rusakostán :)))

   Vymazat
  22. 9:31 - Já žádný "páníčky" nemám, to máš ty zmrde komoušsej! Židokrmeljády z Moskvy! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. U zdegenerovanců tvýho typu víc, u zdravých jedinců méně. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars tvýho ražení, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
  23. Hubu drž ty nepoužitelná Paukovo debilní ussacký hovado bez mozku!!!!!!

   Vymazat
  24. 9:52 Držet ty svý zkurvený tlamoprdele budete už brzy jen vy, jsouce dobře za bagrováni v těch putleroffských zengrunách:)) Co je "ussácký"? Chybí ti tam "r", ty rusáckou pěnou do koupele věčně zlitý komoušský hovado:)))

   Vymazat
  25. Proč Rusáci volej židočekisty, který je hubili jak krysy? Páč nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Novgorodská hanzovní republika, tak i Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Podle ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na asijské despocii, otroctví a teroru. Toto se změnilo když se vlády ujal Petr I. Veliký, který chtěl vrátit Rusko na evropskou, germánskou trajektorii vývoje už tím že hlavní město přenesl k břehům Baltu - blíže právě Skandinávii. Jeho germánští potomci v čele Ruska tuto říši pozvedli na světovou mocnost, ale naráželi na překážky kladené jim do cesty světovým Židovstvem. Nakonec byli jím uvrženi do vzájemně zničující války s Německem, která způsobila nebývalou krizi a pád Ruska. Lhotejný postoj většinové negramotné slovanské poplulace byl příčnou toho, že znovu pak již nikdy nepovstalo a bylo nahrazeno židovským projektem SSSR, po jehož zániku zbylo jakési torzo zvané SNS v čele s tzv. Rusku federací, jejíž Putinův režim považuje Širopajev za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům.

   Vymazat
  26. A nejen Barclay de Tolly! Hlavně to byl Němec Pjotr Christianovič Wittgenstein, kdo přivedl ruské armády až do Paříže v roce 1814 - https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Wittgenstein. Když pak napoleonskými válkami bylo Rusko na několik desítek let odřezáno od nějakého evropského státu, který by byl jasným spojencem (tento stav vyvrcholil v době tzv. Krymské války), tak si jej Alexandr II. pomocí Bismarcka vytvořil v sjednoceném Německu (jednáním s Bismarckem až po uzavření Alianční smlouvy Německa s Ruskem 1881 byl pověřen kníže Petr Saburov, který bohužel do své knihy vložil i obsah tajných apendixů o rozdělení vlivu v Evropě, proto její distribuci Alexandr III. zakázal). Spolupráce se až na dvě světové války úspěšně dařila. Však i Adolf Hitler se skláněl před Velikou Rusí, než ji židáci zahubili, ale nevěil že se dá vzkřísit!
   protože Sovětský svaz je pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie.

   "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   Vymazat
  27. Čínský trh jsme z iniciativy politiků 90 let opustili. Proto zbohatnutí čínské společnosti se neprojevuje naším ziskem z exportu (ten se realizuje přes německého prostředníka, takže do ČR nedorazí), ale zdražením másla, které je odstraněno i např. z eidamu a vyvezeno do Číny.
   V ČR se pak prodává eidam, kde je mléčný tuk nahražen palmovým olejem.Možná časem nastoupí parafín, ten je levnější.

   Vymazat
  28. Jen k tomu Stalinovi ještě! To nebyly jen předválečný "pětiletky", kterým se také přezdívalo "fordizace SSSR", ale i americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
  29. 10:18 - to samý ta Ćína! O Číně si můžete hoši vygooglit článek, KDO ji zindustializoval! Kerý hovado! Pozdějc sem hodím linky, ale je to většinou v němčině či angličtině. Tak stručně. zatímco Germán Wilhelm II. věděl že na šikmookce platí kláda a bič, tak obřezaní páni "výmarské republiky" začli do Číny posílat inženýry, aby tamním postmandžuským vládám vybudovat v zemi základy průmyslu a taky jim pomohli vybudovat moderní armádu! Včetně flint Mauser 98k a přileb vz. 1916! Až s nástupem vlády kancléře Hitlera tato podpora šikmookcům skončila a naopak začala politika podpory japonských výbojů v Číně. Velmi dobrá politika! Mohla skončit vyhubením či významnou redukcí obojích. A osídlením Sibiře slovanskými národy by definitivně byl zatnut tipec snahám žluťáků o ovládnutí tohoto gigantického prostoru ...

   Vymazat
  30. oprava: pomohli vybudovat

   Vymazat
  31. 9:52
   Tlamoprdel máš leda ty,JandoPutnovo vyhaslá smradlavá nesvéprávná bukvuce!!!!!!:-))))

   Vymazat
  32. 9:45 Samozřejmě ty elito 1.80 provazu ti bude slušet. Větší špínu než jsi ty jsem za celý život nepoznal.

   Vymazat
  33. 9:39 chcípni ty hemeroide. Kulkou nikomu nevyhrožuj aby tě nechytila dřív. Mám uloveno přes 500 divokých prasat ale takové zdegenerované jak jsi ty ještě ne. Tak raději zalez nazpět do žumpy a nevystrkuj tu kedlubnu plnou sraček po tvým prochlastaným zdegenerovaným lampasáckým fotrem.

   Vymazat
  34. 8:29-Vzhledem k tomu,že zde opět vynášíte
   do nebes fašistického pohlavára,dopustil
   jste se trestného činu propagace fašismu.
   Jsem nuce požádat vydavatele NR o Vaši
   identifikaci a podat trestní oznámení.Jen
   bych si přál,abyste byl Vy tím dítětem,
   připíchnutým zaživa na vrata od stodoly.
   Abyste byl Vy mezi dětmi a ženami,kterým
   rozpárali zaživa břicha.I Němci se divili
   krutosti Bandery a jeho prý armády.Nebylo
   to za bolševiků,ale v Němci obsazené
   Ukrajině.Odnášeli to hlavně Poláci,kteří
   tam žili po staletí a Bandera je fakticky
   potřeboval vybít.Má jich na svědomí víc,
   než 150 000.Už jen ubohá obhajoba vraha
   typu Stepan Bandera vypovídá o Vás dost.
   Kdybyste mohl,tak byste to dělal také.
   Můžete jet na Ukrajinu a tam vstoupit do
   některého banderovského spolku a jet na
   Donbas bojovat proti Vámi nenáviděným
   "Rusákům".jen si uvědomte,že můžete taky
   přijít o krk.Váš strach Vám v tom brání.
   Petr Majevský

   Vymazat
  35. 18:04: P. Majevský: Souhlasím s tím, co jste napsal. Vy alespoň obvykle píšete něco rozumného a duchaplného. Jinak moje poznámka obecně ke zdejším komentářům: Většinou ty komentáře to je děs a hrůza.

   Vymazat
  36. Bože dobrý, toľko utrpenia,skázy a smrti to stálo a tu hľa sadistická krvavá beštia vstáva z popola. To máte toho veľa v Čechách, či je to nejaký počesčený benderovec? Či hlúposť a zloba sú neporaziteľne ?

   Vymazat
  37. Byly časy, že jsem ráda četla na NR komentáře článků v diskuzi. Vyskytovalo se tam tolik chytrých, sečtělých lidí, stálo zato přemýšlet o jejich slovech... Kde jsou ty časy! Vlasy mi vstávají na hlavě, když občas dnešní příspěvky přejdu. Nemůžu uvěřit, že jsou mezi námi jedinci, kteří uvažují tak, jak tito diskutéři. Tak zaslepení svou nenávistí,krutí a bez respektu k čemukoliv, co je přesahuje. Samozřejmě až na výjimky, které se snaží sem vnést rozum a lidskost. VK

   Vymazat
  38. 9:17 A kdepak - to jen pár ohavnejch komoušskejch hnid tu trousí rudej smrdutej sliz ze svých mnou na sračku rozmačkaných rozmačkaných klepet, nic víc ...

   Vymazat
 2. ...Česko má potenciál po vybudování plavebních kanálů co do objemu zboží státi se trojnásobnou Panamou.*

  OdpovědětVymazat
 3. Kazdemu by melo byt jasne, ze kdyz Velky Prediktor presunul vyrobu z Amerky do Ciny , ze to byl utok na USA od Velkeho Prediktora a specialne na narodni elitu USA. Ja pouzivan termin Velky Prediktor, termin pana Pjatkina ktereho nemiluji , protoze jsem BroukPytlik ve svem brlohu a jim korinky a piji sipkove vino jsem neutralni element asi jako Diogenes ve svem sudu.
  Mohl bych to nazyvat , Velkou Moci , Deep State, UFOs , Bilderbergy …neb stejne nevidm kdo je zatim. Ovsem zda se mi , ze lidi nevidi to , ze Prediktor ovlada Televisni media a noviny a do jiste miry internet a myslenkovou zasobu kterou nazyvam dusevni knihovnou okolo 95% ++ lidi. A lidi jsou schopny myslet v terminech co VEDI!!! a ne co neznaji!! nejvetsi vtip je v tom!!! , ze nevedi , kdy vedi a kdy nevedi , takze se jedna o uplne zmateni osobnosti.
  Odborne se tomu rika “mapovani vedomi” , neco jako , kdyz jste v meste a mate nekam dojit a v tip jesli vam daji UMYSLNE !!!dobrou ci spatnou mapu (coz nevite co je kdy). Ja mam pocit , ze Prediktor dava lidem do rukou umyslne !!! spatnou mapu!!
  Ne ze bych byl osobne proti presunuti Svetove !!! vyroby z USA do Ciny , to museli udelat , neb lidi v USA I kdyz jsou pracovity, silni a vynalezavi v roce 1975 by techncky nebyli schopny pokryt SVETOVOU Potrebu OBUVY, satu…..pocitacu , v potrebne v dobovem interval , coz by mohlo zpusobit, ze svet by se NIKDY !!!!nemohl sjednotit do jednoho stat mozna nikdy v budoucnu!! , neb vzdalenost mezi narody by se pocala zvecovat.
  Samozrejme , ze nejen to , ze presunul Prediktor ekonomii do Ciny a tim zvysit svou ekonomickou moc neb jejich zisk ze zvysil na vytunelovani USA , Ale k tomu potrboval do jiste miry ukazat Americany jako lidi neschopne zlocine blbce , coz mne vadi!!!! Prediktor pracuje dlouhodobe, jestli to vezme 200 let tak jsou na tom ochotni pracovat s malym ziskem.
  K tomu ovsem musi vysvetlit svetu , ze Prediktoer neexistuje , ze je to vina obyvatelu te zeme, v tomto pripade USA neb AMericani jsou hovada bezbozna!!!. Na priklad : Vinetou Rudy Gentleman od Karla Maye je prikladem jak zacalo proti Americke tazeni , uz okolo 1920?? Prediktom ukor se rozhodl , ze je cas znicit Britske Rise . Postup byl sjedniceni Nemecka Bismarkem (za ci penize??? A podle koho planu). K tomu hledal nastroje na falesne zmapovani mozku lidstva. A jako jeden z nastroju byly knihy typu Winetou Rudy Gentleman ,v ktere byla popsana vetsina Americanu a Anglicanu jako lotri Pakprodavajici Indianum chlast a , strilejici Indiany jak to jde.
  BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opicis se po Honolulu

   Vymazat
  2. Zajímavý je že pak Churchill kvičel ve Fultónu vo železný voponě! A přitom na jejím spuštění měl lví podíl! Kdyby se nesral do politiky a nechal uzavřít mír kterej pan Hitler Britům nabízel, všecko by dopadlo jinak! I Indii by jim nakonec ponechal a věřím že by dal vale japonským skrčencům a zrušil s nima ten pakt! Naše Rasa dnes mohla být pánem světa a ne jeho vodumírající větví! Páč s ní zajde i civilizace jako taková, vy troubové! Přijde Planeta vopic ...

   Vymazat
  3. 7:54 neopičí. Je to jeden a ten samý blb a baví se tím, jak mu na to někteří skočili.

   Vymazat
  4. 9:38 Brouk Pytlik není pan Honolulu! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty bruselská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:) Už nebudete po světě zavádět ani komunismy, ani buzerantismy, ani humárajtismy a podobný svinstva! Budete hnojit zem - svýma hnusnýma z mizerie zbídačených národů zbytnělejma trupiskama.

   Vymazat
  5. Brouku Pytlíku 5:54, ty splácáš dohromady kdejakou pitomost, jak žvatlající dítě. Žádný "Veliký Prediktor", ale když něco, tak "globální prediktor" páně Pjakina. Mluvívalo se kdys i o Věčném Židovi. Až sem jsem dočetl s tím, že schopnost myslet, znalosti a morálka některých, až svoje mindráky nejsou schopní zvládnout jinak než naprosto idiotsky, mnohdy podle debilizujících zdrojů zdůvodněnou nenávistí. Jedno vůči komu nebo čemu. S takovou spodinou se jinak než hnusem nelze vypořádat.

   Vymazat
  6. Kdybys Cetl priteli co jsem napsal , v prvnim odstavci videl by jsi , ze jsem tam tvdil " nevim co je to velky Prediktor, Builderberg, Mocna Sila , UFO", mozna jsem mel pridat Vecny Zid aby jsi byl stastny. ALe kazdopadne jsi to necetl a tak nevim proc odpovidas. nejsem jako Honolulu on ma pred sebou druhy pocitac a pise z Wikipedie casti aby vyplnil a zmatl vase prazdne mozky , coz vam jeste nedoslo, Mamelukove pitomi.

   BroukPytlik

   Vymazat
  7. Pro 9:51 - zdegenerovaní flustrovaní dementi všech zemí vyližte si prdel.

   Vymazat
  8. Brouku Pytlíku 15:46, o tvých skutečných znalostech lze úspěšně pochybovat. Úspěšně proto, že se co chvíli autorsky usvědčuješ.

   Vymazat
  9. 8:41 - Autorem "želené opony" nebyli komunisté, ale ten vypasený anglán a paranoidní antikomouš Churchill. Posraný ze strachu před komunisty! To on zničil tím zničil demokracii v nově vzniklé pováleční Evropě! Zde je link:
   www.novarepublika.cz/2017/04/mirovy-triumf-cerni-psi-winstona.html#more
   historik

   Vymazat
  10. 22:36 Anonym,
   temer bych souhlasil. Churchil co jsem cetl o jeho detstvi, neverim dnes, ze byl vice nezli mluvci za kabinet,a britove nemeli zajem po valce o nejakou demokracii , ale o rozbiti oslabeni a KONTROLU EVROPY!! Coz se deje dneska, Co nemohu Pochopit, ze BRUSEL nemuze zmenit svou hru
   predelat zakony a pocit fungovat a Brexit se mi jevi jeste veci nesmysl , z hlediska Evropy ...ne Ameriky.

   BroukPytlik v Brlohu toho casu.

   Vymazat
 4. Pak Winetou byl prodavan svetove Nemeckou Spionazni Sluzbou. Mozky lidi dostali sve falesne mapy. Kniha Winetou je uplny nesmysl. Procetl jsem 5 knih , spise historickych dokumentu, vztahy mezi Indiany a obcane malych mest se chovali k Indianum slusne podporovali je v zime potravinami zdarma , a neprodavali jim chlast , neb to vedlo k ozirani se Indianu a k ozbrojenym konfliktum. Rekl bych pouze bankeri meli zajem na rychle brutalni oslabeni Indianu v nejhorsi forme!!!!!!!, zabrani jejich uzemi a rychlemu zprumyslneni uzemi a mamutimu zbohatnuti. A banker jsou ochotni pro penize udelat vse. Rovnez ze 4 ctyrech general co vedli valku proti Indianum , v podstate pouze general Castro byl brutalne proti Indianum , zbyli 3 generalove byli na strane Indianu a byli pro udrzovani
  mirovych dohod!!, a nenavideli bankere , kteri tytp dohody vzdy porusovali pro $$$ a tim zavlekali generaly do nekonecnych valek, coz generalum vadilo , neb byli normalni a nechteli zabijet lidi do nekonecna. A pro koho delaji banker i kdo vi???? Stejne to bylo otroctvi , pro 95% lidi v Americe otroctvi a otrokarsvi bylo nepouzitelne a prodelecne . Otroci byli drazi ,nebezpecni, musel jsi mit trenovane dozorce , musel jsi jich mit aspon 20 aby to melo ekonomicky efekt. To je byt bohaty , neb kazdy otrok mel cenu dnesniho auta. Pro koho to melo efekt byli opet bankeri ultra bohati , kteri delali penize na vsech fazi podnikani s otroky. K tomu nechali vydelat trochu Americkym bohatym a vlivnym , aby zajistili si (bankeri) podporu svemu spinavemu obchodu s otroky . Tim zaroven zajistili bohacum a vlivnym to , ze diky otroctvi prumerny American n a nesmi zbohatnout !!! neb by jim konkuroval v POLITICKE MOCI!!!!
  Z meho hlediska Prediktor a banker jsou stejna vec mozna. Zlikvidovali Cinu drogama , zlidovali Indii, zlkvidovali USA a Britani podobne?? Nyni pomahaji Cine ??neb se to hodi jejich planu neb maji v Cine vice otroku nezli v USA a zpivaji stejny zpev po svete a v Evrope jaky jsou Americani dobytek , misto toho aby rikali, co jsme z nich udelali !!! A delaji u toho strasne penez!! Pro sebe do kapsy.
  >>>Ovsem nebudou rikat my je likvidujeme!!! , ale tvrdit jak Americani jsou blby a lini a jak dejme tomu Evropani jsou tiskovany a trpi . Kdo dela teroristicke Atentaty ?? kdo vi ????
  Veskera historyje se necha promitnout do dneska a do Ceskych pomeru a promyslet o druhe svetove a proc znicili Ceskou ekonomii.
  A tak nam zbyva jen sedet na zadku a pozorovat novodobe faraony, ovsem faktem je , ze Cesi diky svemu chybnemu mapovani mozku se mohou pohybovat lehce kazdym smerem mozna I spravnym o cemz pochybuji.
  Ovsem moralni predstava o Americe jak to vidim od mnoha zoufalcu v NR dukazem chybneho mapovani mozku v detstvi a nachylnosti verit ze 2 +2 =5 kdyz se jm to vysvetli na televise ci dve rovnobezky se protnou za rohem Masarykovi ulice a to do prava a kdo to podepise dostane pridano.
  A tak problemem je jak se zbavit spatneho (falesneho) mapovani mozku , asi ctenim coz mily Cesi nechteji delat neb nemaji talent a jsou lini.
  A Putin s Cinskym premierem Xsi Ti-Pingem hraji nadherne divadelko na Svet !!! spolu s Trumpem a Zemanem , kde Trump se stahne s sceny s parma miliardama dollar v kapse (mzdy) o ktere okradl prumerne AMERICANY JAKE STESTI hahaha !!! a na scenu nastoupi Pense (vice president dalsi herec) ktery vysvetli naprogramovanym Americanum ,ze se byli hrisni , a ze chodili za divkami a do baru a Pan Buh je za to potrestal a ze si musi utahnout opasky a drzet Usta!!! A Pense je nejslabsi z uchazecu governeru z USA a tak s nim bude Prediktor cvicit jako s balonkem pro kojebce az bude Presidentem.

  A nakonec Putin Xsi T-Ping Trump Zeman se chyti za ruce a zvdou je do vzduchu a zatancuji do kolecka a budou zpivat at zije HONOLULU , Na s svetlonos , King z Nebrasky a Podvazsky a podobnych drzav. Muj Televisni Otrok HONOLULU!!
  Ten Prediktor zneuzije koholiv I BroukaPytlika.
  S uctou BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry, Pytlíku, ale ten Prediktor tě nejen zneužil, ale má tě totálně v hrsti. Prozraď nám ještě něco.

   Vymazat
  2. Ze jsi uplne blbej a vsazim sve penize ze jsi necetl co jsem napsal , protoze jsi neschopny se soustredit a cist delsi clanek.

   Zkratka jsi Zdegenerovany Mameluk!!!

   Mnoho lidi jsem nazyval Mameluci , ovsem nikdo se mne z nich neoptal co to znamena ???

   Cesi nevedi !!! ale nebo se nechtejichteji neptaji se !! neb chteji optat a zustat blby aby mohli na nekoho nadavat.
   BroukPytlik
   BroukPytlik

   Vymazat
  3. Brouku Pytlíku 6:24, příběh Winnetou (dvě n, odjakživa!) a vůbec všechny Mayovky je faktický nemysl stejně, jako pohádky, Foglarovky, Běhounkovky, Kája Mařík atd. atd. Jenže v mnoha generacích dětí a mládeže sehrály svým, i když naivně morálním étosem, pozitivní roli. Co si tu vymýšlíš je konspirační volovina. Ví se s jistotou, že Karel May nebyl ve své domovině bez potíží a není pochyb, že zneužít se dá všechno. Dokonce i Brouk Pytlík, tedy i Ondřej Sekora, tuším. Naivo.

   Vymazat
  4. Ja nepisi,ze to napsal Karel May pro Nemeckou Spionazni Sluzbu Winetoa, ale byl jima objeven a publikovan a podporovan Abwherem( kryte). Nemci chteli a potrebovali kolonie. Ovsem Mayovka o Synu Germany v Arabii ,bojujicumu proti Britum bylo uz ciste na smlouvu pro Nemeckou Spionazni Sluzbu.!! Nemci chteli vyvolat povstani Arabu ...tady slo o NAFTU ...ktere Nemecko ZOUFALE POTREBOVALO stejne ci vice nezli Britove. Ovsem Karel May byl naivni a nemusel vedet pro koho pracuje , mozna ze mu dal myslenku vydavatel jak by to melo vypadat , Neco jako Syn Germany Old Shatterhand rozbijejici huby Britskym padouchum v Egypte a musel byt 200 % chytrejsi. A Karel Mayto to rad napsal neb se citel Nemckym vlastencem ,a Nemcum se to libilo opet vlastenci a pak nepritel byl vsem jasny!! Karel May jako byl velice uspesny product Abwheru ,tim si muzes byt jisty!!

   BroukPytlik

   Vymazat
  5. Brouk Pytlík 1:20: Takže v na Středním východě to nebyl Old Shetterhand, ale Kara ben Nemsí, doprovázen Hadžím Halef ben Omarem. Abwehr měl, po vzniku někdy 1920 jiné starosti, než úkolovat Karla Maye, který Abwehru na zlost, zemřel někdy před První světovou válkou. Za Hitlera byly Mayovky na indexu, stejně jako v padesátých letech za komunistů. Ondřej Sekora se v hrobě obrací, Bulíku. Pardon, Pytlíku.

   Vymazat
 5. Jako správně porobený národ žijeme v informačním vakuu.
  Lež a peníze stojí nad zákony*

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Běžte s těma kecama do p....e

  OdpovědětVymazat
 8. Dneska je to místo diskuse prezentace domácích i zahraničních blbů. Morave

  OdpovědětVymazat
 9. Na Rusku je dnes vidět,co dokáže schopná hlava státu za pár let.A naopak co dokážou "old mani" z EU,kteří místo,aby se radovali,že mají na východě otevřený trh,jako pozůstatek Jelcinovi éry,a cpali tam svoje nepotřebné přebytky,tak dají na část dovozu i vývozu embargo,což samozřejmě vytvoří stejnou reakci z Ruska.To dědové v EU a Merkel s Hollandem asi nečekali nebo to bylo jejich loukovodičům jedno? O našem Sobotkovi se nemá cenu zmiňovat,ten ani neexistuje a na slunci mu zrcátko blýská rychlostí blesku nahoru a dolů,jak jim přikyvuje. No a v Rusku se zatím museli naučit opět pracovat v prvovýrobě,jak říká Putin a náramně jim to prospělo a prospívá. Konkrétně na Krymu si pochvalují místní mléčné a moučné výrobky,zeleninu,ovoce i víno více než dovážené se zemí EU.Ikdyž i tam američtí(překvápko) překupníci nějaký dovoz z EU organizují.A rozjetí obchodu s obilím,to je také stará věc.Ten fungoval již za carů po řekách do severního ledového oceánu a potom do Evropy.No a nyní jej potřebuje Čína.Pokud chci být jedovatý,tak EU má a bude mít zase muslimské"uprchlíky". Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj. je to vidět! :)) Chujlostan, jak bývá označován Putlerův žebrakostán se propadá hloub a hloub ... Reálný disponibilní příjem obyvatel (tedy částka, která zůstává po všechny povinné výdaje očištěné o inflaci) v dubnu propadly o 7,6%.
   Statistiky zaznamenaly rekordní pokles od srpna 2016, a dokázal být 4,5krát hlubší, než se očekávalo podle odborníků oslovených agenturou Bloomberg (1,7%).

   Ve srovnání s březnem, kolaps tržeb zrychlil na 3,3 krát a byl třetí ve velikosti v posledních 8 let: pouze v červenci a srpnu 2016, chudoba ruské populace rostla rychleji.

   Nahromaděná výsledek za 29 měsíců (od října 2014), Rusové měli peněženky „slabší“ o 16,2%, což má za následek 3,9 milionu lidí bylo pod hranicí chudoby, a celkový počet oficiálně chudých, která je vydělávat příjem pod úrovní životního minima, se přiblížil na 20 milionů.

   V dubnu 2017 průměrný příjem občana Ruska činil 30493 rublů. Je to o 962 rublů méně než ve stejném období loňského roku, a 245 pod průměrem za rok 2016.

   Vezmeme-li v úvahu akumulované inflaci za 10 let 30493 rublů dnes - to je jen o málo více než 13.000 rublů, což odpovídá průměrné úrovně důchodu v roce 2007.

   V této zbídačeném stavu jsou především ti nejchudší - důchodci a příjemci sociálních dávek, protože pokles cen ropy zasáhla občas bolestivé. Příjmově střední segment (20-40 tisíc rublů měsíčně) v období 2014-2016 klesl celkově o 17,5% a v segmentu s nejvyššími příjmy se zvýšily o 9,6% - na „pasti, rozšíření sociální stratifikaci,“ říká místopředseda VTB 24 Michail Kozhokin.

   Zároveň se 55% populace nepřesahuje plat 25 tisíc rublů, a jedna třetina - méně než 15 tisíc rublů

   Zdroj: http://3rm.info/main/67584-posle-zayavleniya-v-putina-o-vozobnovlenii-rosta-dohodov-naseleniya-v-rossii-rezko-uskorilos-padenie-urovnya-zhizni.html

   Vymazat
  2. Omluvte kostrbatou gramatiku - z ruštiny nepřeložila bohužel Grulichová (která překládá jen putleroffskou propagandu a hoaxy), ale jen Google traslator ...

   Vymazat
  3. 10:17 jseš natolik neschopný, že i k tomuto článku kopíruješ to, číms tapetoval i jiné články? Bez ohledu o čem pojednávaly?

   Vymazat
  4. Mate naprostou pravdu a souhlas s Vama. Idioti z juesej promrdaji 600 miliard rocne na zbrojeni a Rusko pouhych 50 miliard . Presto je Rusko deleko pred usakama, proc ???? Usaci jsou totiz banda kokotu bez mozku,jak tady hodne prispevkaru....!!!!

   Vymazat
  5. Rusko udelalo PAkt s USA na vytvoreni bloku Proti Cine , ktery muze skoncit integraci , cili propojenim do jednoho statu. Z toho jsou penize $$$ EURO pro Rusko , ne produktivita . I kdyz Ruske IQ nepodcenuji.

   Ty zbrane okolo Ruska , je jen pobidka k tomu , zadna valka dneska nema smysl. Trump a Putin jsou dva komplicove ze stejneho gangu. Tak se mi to jevi. Ovsem gang nuze byt stabilni ci nestabilni , intriky a putche na denim poradku a tak nikdo nevi neic na 100%.
   Plus Nemecko porad buduje Rusko jako spojence proti AngloSaxon.

   BroukPytlik
   BroukPytlik

   BroukPytlik.

   Vymazat
 10. 10:18
  Tyhle žvásty ti musel přeložit sám GENITÁLNÍ VÝRON JMÉNEM ZLODĚJ KRAĎOUSEK!!!!!:-D

  OdpovědětVymazat
 11. Kdesi shora si kdosi dělá starost s tím, že nevíme, jestli se Číňan či Rus nebudou chovat stejně, jak USA hned jak je přebijí. Těžko neuhodnout. Naší starostí dnes i v budoucnu je, jak se chovat, abychom na manýry supermocností hloupě nedopláceli. Komu to nedochází, toho lituju.

  OdpovědětVymazat
 12. Rusové sami byli oběti komoušké ideologie,všichni snad víme kdo je za vznikem komunismu.Chce to trochu popřemejšlet...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono těm Rusům stejně jako nám, "obyčejným", za vlády těch komoušů bylo líp než dnes. Pokud jde o Československo, jsem si jist, pokud o SSSR to jistě nevím. Pro blbečky podotýkám, že já i rodina, jsme celkem majetní a máme se materiálně mnohem líp, než bychom se mohli mít za komunistů. Rozdíl je v tom, že se v dnešním nemravném systému mnohem hůř cítíme. Někdo to pochopí, sobci ne.

   Vymazat
 13. Nech zije Putin,nas pan Zeman, nech zije cinsky president a vsichni,kteri hlasaji tzv. "hedvabnou stezku" !!!!! jen totalni idiot a rocniky nad rok 89 si preji USa a NATO jako sve spasitele....!!! Temto vemenum a bezmozkum bych opravdu pral zazit valku a ne valku v PC na monitoru !!! Jen jednou by vam imbecilove hvizdla kulka nad vasima dutyma hlavama a verim,ze byste se pochcali a posrali najednou !!!!! A piste - dal napisu priste ........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:41 -
   LIDÉ BDĚTE A NEBLBNETE !
   NE nelegální migraci!
   MRÁZ přichází z Bruselu!
   S EU do pekla!
   S USA na věčné časy do věčných lovišť!
   S RUSKEM na věčné mírové časy!
   S KAPITALISMEM do prdele!
   SOBOTKOVA VLÁDA - vláda národní zrady!
   Toto jsou mé občanské názory!
   65-roční občan, volič, daňový poplatník a nestraník

   Vymazat
  2. 22:41
   No jo, ale když pošleš KAPITALISMUS do prdele, čím bys ho chtěl nahradit, ty poplatníku nestraníku?

   Vymazat
 14. 4:26 čím ten kapitalismus nahradit sice nevím, ale vím, že tu cosi z principu lepšího bylo. Dnes dokonce chápu komu a proč to tolik vadilo a jaký to byl nesmysl, zvonit klíči. I když šlo o takové ty kulisy, které kryly režiséry sedící úplně jinde.

  OdpovědětVymazat
 15. ... na velikou řeku Eufrat: a její voda vyschla, aby byla připravena cesta králům od východu slunce.

  OdpovědětVymazat