Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Obranný fond EU, jeho provázanost s NATO a co to znamená pro ČRJaroslav Tichý
Vladimíra Vítová

15.6.2017
Při jednání o evropské bezpečnosti v Praze uvítala česká vláda vznik Evropského obranného fondu s ročním rozpočtem ve výši 5,5 miliard eur ročně (http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-1508_cs.htm.) Jeho vznik vítá i NATO. Vláda v této souvislosti nadšeně souhlasila s dalším zvýšením financí, které budeme platit do EU, mimochodem úplně stejně jako souhlasila po summitu v Bruselu se zvýšením financí, které budeme platit do NATO.

EU a NATO podepsaly dohodu o strategickém partnerství a spolupráci. V deklaraci je konspirativně řečeno, že: „dnes euroatlantická komunita čelí bezprecedentním výzvám z jihu a východu,“ čímž je samozřejmě myšleno i Rusko, a dále je tam řečeno, že se „EU a NATO budou vzájemně posilovat a zajišťovat bezpečnost v Evropě i mimo ni“. Budou vznikat společné útvary a komise se vzájemnou personální provázaností. V závěru vyzývají jednotlivé země EU, aby do obranného fondu vkládaly politický kapitál a zdroje. (file:///C:/Users/Admin/Downloads/NATO-EU%20Declaration%208%20July%20EN%20final.pdf)

J. Juncker zdůraznil, že klíčem k bezpečí zůstává NATO a L. Zaorálek řekl, že: „Posílení Evropy by mělo znamenat i posílení NATO“. B. Sobotka sdělil, že: „Hlavním úkolem evropské obranné spolupráce by mělo být organizování civilních, vojenských i výcvikových misí do severní i střední Afriky a na Blízký východ, které by přispěly ke stabilizaci regionu a omezily riziko, že důsledky konfliktů budou mít dopad na EU.“ Asi mu uniklo, že jsme v NATO a právě tato organizace ve zmíněných regionech všechny konflikty (otevřeně nebo skrytě) nejen vyprovokovala, ale nadále i podporuje a že oficiální teorii NATO - teorii permanentního chaosu, kterou NATO uplatňuje po celém světě – nikdo neodvolal.

A dále B. Sobotka sdělil, že Praha je připravena podílet se na řešení migrační krize jiným způsobem. Tento způsob neupřesnil, zato rakouskému tisku sdělil, že samozřejmě migranty vezme, ale je to těžké, protože lidé je nechtějí, a proto to bude muset udělat tak, jako že je bere z donucení.

Takže si to shrňme:

 • Česká vláda odsouhlasila vysoké poplatky do Obranného fondu EU.
 • Česká vláda odsouhlasila 2% našeho HDP pro NATO.
 • Česká vláda se podílí na akcích NATO v Africe i na Blízkém východě, jejichž výsledkem je monstrózní příliv uprchlíků.
 • Česká vláda se chce v rámci EU angažovat v organizování vojenských misí do Afriky a na Blízký východ, aby se tam stabilizovala situaci (kterou před tím vyvolalo NATO) a tím se zmírnil příliv uprchlíků.

Tato fakta a jejich vzájemná provázanost naprosto postrádají logiku. Pokud ale změníme úhel pohledu, pak je vše jasné. Obranný fond bude součástí NATO a EU tak již zcela legálně a bez jakýchkoliv zábran převezme dvojroli „světového četníka“. ČR pak bude účastna všech akcí NATO (i těch proti Rusku) ať bude stanovisko její vlády nebo parlamentu (či nedej bůh! lidu) jakkoliv odmítavé. A ještě za to vše budeme sami tučně platit!

A nyní k financím, které platí ČR do EU: 
                                             
- z Bruselu máme možnost získat na další období 8 let (dle kursu) celkem 550,0 mld. Kč  (což ještě samo o sobě neznamená jistotu, že je plně získáme)
- do Bruselu přímo posíláme ročně cca 40 mld. Kč (40 mld. x 8) - 320,0
- v dividendách jde na Západ ročně cca 260 mld. Kč ročně (260 x 8) - 2.080,0 mld. Kč  (tato částka každoročně vzrůstá, za r. 2016 již činila Kč 389 mld.)
- obráceně nám přichází ročně cca 20 mld. Kč (20 x 8) 160,0
--------------------------------------------------------------------------------------------
Saldo za období 8 let v neprospěch ČR - 1.690,0

Celkově však ztrácíme naší účastí v EU ještě výrazně více, neboť krom toho neseme další náklady (v mld. Kč - dle dostupných údajů za r. 2012):

1) 6,0 - zaplacených cel v cenách zboží.
2) 19,0 - náklady na kofinancování evropských projektů.
3) 10,0 - na úředníky EU oficiálně. (Skutečnost nikdo nezná, nebo zná, ale tají!)
4) 46,0 - na plán EU do r. 2020 - aby 40 % absolventů stř. škol mělo vysokoškolský diplom.
5) 10,0 - na biopaliva
6) 40,0 - na dotování solární a větrné elektřiny
7) 4,0 - na posílení elektrické sítě. (Kvůli nařízení, že musíme dopravu elektřiny do Rakouska z Německa provádět zdarma).
____________________________________________
- 135,0 mld. Kč celkem tedy jde do EU

Juncker slíbil B. Sobotkovi při své návštěvě v ČR částku něco jako úplatek ze zdrojů EU ve výši 590 mld. Kč. Toto jednorázové opatření ovšem vůbec nic neřeší. Jsme postupně vyčerpáváni a velmi rychle je tvořena naše závislost na EU a zejména na jí dominující zemi.

Připomíná to situaci bývalých francouzských kolonií v Africe, které jsou po zrušení kolonií v době neokolonialismu též „svobodné“. Avšak své zlaté a finanční rezervy vůbec musí mít povinně uloženy u Francouzské národní banky. Podle platných smluv musí Francii v případě potřeby poskytovat své vojáky. Dále mají závazky vůči francouzským investorům, pokud budou u nich investovat, zejména pak v těžebním průmyslu. I tyto bývalé kolonie dostávaly (a možná že ještě i nyní dostanou občas) nějaké peníze. Nikdy ale ne na rozvoj své vlastní ekonomiky, tedy především v oblasti těžebního a zpracujícího průmyslu a zemědělství. Takovou investici si v dané africké zemi pořídí jako svoji investici pouze kolonista.

Nemůže být tedy pochyb, pro koho je celkově výhodné naše členství v EU. ČR to v žádném případě není! Pokud okamžitě nevystoupíme z EU a z NATO, staneme se absolutně nesvéprávnou zemí, respektive pouhým zneužívaným regionem v rámci Německa.

- - -

24 komentářů :

 1. IV. Říše pro nás není žádnou výhrou, naše postavení je horší, než bylo postavení ČSSR v RVHP a ve Waršavské smlouvě. Jsme zase protektorát s jediným rozdílem, že presidentem České republiky NENÍ ŽÁDNÝ KATOLÍK HÁCHA, ale občan, který se pokouší navzdory protektorátní vládě, nikým nevolené EK a Říšské radě (Evropskému parlamentu)... atd, hájit ČESKÉ NÁRODNÍ ZÁJMY. Proto je vlastizrádci, zobajícími šmejdům z ruky naše zdroje za pomoc při jejich krádeži a rozkrádání, vedena odporná a lživá kampaň proti našemu presidentu ing. Miloši ZEMANOVI. Raději by dosadili Posselta, nebo něco stejně odporného - např. Hermana...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:31-Ale právě Miloš Zeman,tehdejší náš
   premiér,má lví podíl na oblbnutí lidí ve
   prospěch EU.Takže není Zeman zcela bez
   viny na současné situaci.Je to hezké,že
   hájí české národní zájmy,ale to měl také
   udělat při kampani pro vstup do EU.Tyto
   následné aktivity prezidenta i eurohujerů
   jsou vedeny touhou po dotacích,jak sám
   prezident oddůvodňuje své eurohujerství.
   EU je třeba zrušit a začít znova třeba na
   základě původního EHS se zachováním úplné
   suverenity členských států.Tato 4.říše je
   odsouzena k zániku právě pro své unijní
   směřování.Jen by to také chtělo pročistit
   českou politickou scénu od vlastizrádců.
   Ti by to totiž vedli nejraději stejným
   způsobem,jak doposud,tj faktickou likvidací
   českého národa a českého státu.Lidovci jsou
   první na řadě!
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Na "řadu" už není čas. Jedině naráz. Nebo nikdy. Děda.

   Smazat
 2. NOVÁ EURÓPSKA ŠĽACHTA
  - www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
  - http://pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker

  OdpovědětSmazat
 3. A proto budu volit Alianci národních sil, která má v programu odchod z EU a NATO bez jakýchkoliv podmínek!

  OdpovědětSmazat
 4. Sobotka dostane trafiku, bude generálním ředitelem Fondu obrany EU.

  OdpovědětSmazat
 5. MOC PĚKNĚ POPISUJE VŠE TO ANS,AKORÁT CHYBÍ TO HLAVNÍ.KDE JE NÁVRH KONKRÉTNÍHO ŘEŠENÍ A DIALOG TADY NA WEBU.

  pokud.ANS nechce žádnou podporu voličů,odmítá dát do svého tzv.Programu DESATERO VOLIČE tak ve vzduchu visi otázka.

  PROČ A PRO KOHO TO VLASTNĚ DĚLÁ,JE TO JEN PRO ANS A NA VOLIČE SE MA ZAPOMENOUT A KAŠLAT?

  Nedostatečný program ANS je toho důkazem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Program ANS je ZDE: https://www.aliancens.cz/odborne-komise-ans

   Smazat
  2. 21:38 Co je ANS vyskytly jse před volbami. SPD je proti migraci a eu dlouhodobě. Tak mají moji důvěru. S článkem souhlasím nebuďme otroci eu.

   Smazat
  3. 18:05 příliš nechápu, co Vám v programu, přesněji filosofii ANS chybí. Má vyhlásit, všichni nás volte, zařídíme revoluci?

   Smazat
  4. Mám 2 námitky proti volbě ANS.
   1) V materiálu podle odkazu od 21:38 se uvádí:
   " K vystoupení z NATO není třeba vypisovat referendum. Stačí poslat dopis sdělující tento úmysl. výpovědní lhůta je tam roční. S ohledem na podmínky zakládací smlouvy máme k tomu nyní příležitost. Jinou otázkou ovšem je, zda máme tak "odvážné" politiky, kteří po předchozím projednání ve Sněmovně se k takovému kroku odhodlají či zda si je budeme muset nejprve do Sněmovny zvolit. "
   Tedy jasné. Projednat v současné sněmovně - to byl vtip? Odvahu by mohl mít snad jen Okamura, a ani ten by absolutně neuspěl bez opory v referendu. ANS toho chce moc naráz ale první zcela nezbytný, a kdo dnes vůbec ví zda dosačující, krok - chybí.
   2) Všeobecně v celé Evropě se trpí nedostatkem hořčíku ve stravě. K příznakům toho také patří: nervozita, neschopnost spolupráce, kverulantství, atd.. Výsledek? Aliance, pokud nejde o "velké prachy", mají jepičí život.
   Děda.

   Smazat
  5. Dědo 2:29 program ANS je programem nové strany či hnutí, které by rádo vstoupilo do politiky. Z toho mi plyne, že má být realizován, pokud ANS získá potřebnou volební podporu. Nechápu, proč jednu z programových tezí ANS, zesměšňujete představou, že by měla být projednávána současným parlamentem. Kdopak by si, ze současných, měl tento programový bod osvojit a prakticky vzato, ANS ho ukrást?

   Smazat
  6. BOHUŽEL Z TZV.ODPOVĚDÍ ANS JE VIDĚT,ŽE VĚCI NECHÁPOU A ZDÁ SE JIM,ŽE PROGRAM STAŠI.

   To že ho občane kritizují znamená,žechtějí,aby ANS ve volbách zvitězila.
   Proč na př. v v PROGRAMU nestoji.
   ANS chce dosáhnout ve spolupráci s občany voliči většiny ve Sněmovně.Pak Program ve vsmyslu našich Programových bodů můžeme uskutečnit.

   KDE JE TENTO CÍL V PROGRAMU ANS.

   Ono je toho více na prodiskutování a DIALOG s občany.Je záhadou proč se ANS nechce řidit podle našeho prominentního nebožtíka HEJVLA.Ten taky nechtěl žádnou politiku,ale napsal jasně ve své CHARTĚ,že chce jen DIALOG s tehdejši mocí.
   Ta byla tak zpupná,že se na něho vykašlala a rdši PADLA.

   NO CO,KDYBY JSME SI DALI REPETE PTÁM SE; BYLO BY ANS PRO NEBO PROTI?.

   A když by bylo proti tak at to tu zdůvodní nebo taky ne.

   Jako dalši hádanku vám tady něco z DESATERA napíši.

   Představte si,že by jste vyhráli volby.Jak jistě víte žijeme si tady spokojeně v kapitalismu BEZ PŘIVLASTKŮ který už přěcházi v korporátně oligarchickou tyranii karnevalu ohnutých hřbetů, cenzury
   a nízkých platů.

   Co tak napsat,že víte které to přivlastky jsou A OBJEVÍ SE PROTO VE VAŠEM PROGRAMU.

   Smazat
  7. Už jednou se OSV ozvala panu Tichému a chtěla otevřít ANS deklarovanou spolupraci sdělením prvního naprosto potřebného přikázání z Desatera voliče.
   Co se však nestalo bylo zajímavé.

   OZVALO SE MLCENI A SNAHA NASEMU aktivistovi nasadit psi hlavu stejně jako to dělají jiní neoliberalove.Take zde je slyšet ticho.Bude to metoda budoucnosti A N S ?

   Smazat
  8. Co to kecáte Anonyme 9:49 na stránkách ANS je k programu možná diskuse! A ANS k tomu navíc vyzývala!

   Nikdo tady netuší, co je to OSV a nikdo netuší, co je vaše slavné Desatero, o kterém často v diskusích melete, ale nikdo neví, co to je! Takže se jděte bodnout a nepište tady na adresu ANS takové nesmysly!

   Smazat
 6. ANS vznikla již v roce 2015 a na rozdíl od SPD vždy prosazovala vystoupení z NATO.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní16. června 2017 0:56
  Myslím, že je zde použita zavádějící formulace.
  ANS stále hlásá: z NATO, z NATO, … Vytrhnou jeden bod z bezpečnostní politiky a tím kolem sebe mlátí hlava, nehlava. Nechtějí referendum na toto téma, neboť se obávají, že by výsledek mohl být jiný, než oni chtějí. To je elitářský, nedemokratický přístup.
  SPD permanentně prosazuje prvky přímé demokracie do řízení státu. V souladu s touto politikou také souhlasí, aby občané mohli referendem rozhodnout o našem členství v NATO. Také bychom neměli přehlížet možnost, že i v rámci NATO, lze vést solidní bezpečnostní politiku. Jenom se politici nesmí zdráhat vyžadovat to, co je smluvně uvedeno. Tedy pouze obranná politika a řešení problémů jednáním a ne vojensky. Nedodržování a překračování těchto smluvních pravidel, také SPD, jako téměř jediná strana kritizuje (další je KSČM). Nepochybně by v případě získání dostatečně silné volební podpory, věc řešila v obou oblastech. Tj. posílit a používat naši armádu pouze na obranu vlastního území (a pod vlastním velením) a prosazení zákona o referendu, které by občané mohli využít k vyhlášení referenda o vystoupení z NATO.
  Aby tyto věci byly řešeny v souladu s naším národním zájmem, musí je realizovat důvěryhodní politici. To je jedině SPD – Tomio Okamura. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD prosazuje referendum a přitom dobře ví,že se režimní politické třídě Šmejdů nepodařilo zajistit ani jediný zákon o referendu.
   Tak je to jasné ohlupovani volicu neexistující
   chimérou nebo si myslíte že ne?

   Smazat
  2. SPD prosazuje referendum a přitom dobře ví,že se režimní politické třídě Šmejdů nepodařilo zajistit ani jediný zákon o referendu.
   Tak je to jasné ohlupovani volicu neexistující
   chimérou nebo si myslíte že ne?

   Smazat
  3. Anonymní17. června 2017 16:49
   Snaha SPD zapojit občany do rozhodování o záležitostech jejich státu, není ohlupování, ale program. Ten však bude možno realizovat, jen s podporou voličů.
   Tam, kam dospěl vývoj politické situace po roce 1989, si nejspíš nepředstavoval ani ten největší pesimista. Snad už se vzpamatuje dost občanů, aby Okamura mohl věci napravit. Můžete na něm hledat mouchy, ale není tu nikdo vhodnější, nebo důvěryhodnější.
   O tristním stavu mainstrýmových stran, svědčí Zaorálkova vize do voleb: Musíme přesvědčit voliče, že my nejsme establishment!! P.K.

   Smazat
  4. Pane PK, přestaňte lhát! ANS hlásá vystoupení z NATO a říká, že referendum je jedna z možností! Zato SPD chce referendem potvrdit setrvání v NATO. Takže přečtěte si pořádně program SPD i ANS!!!!

   Smazat
 8. Vzhledem k tomu,že programová diskuze s voliči na NR zapadá za obzor přemisťuje ji OSV na www.nwoo.org pod článek Dvě trefy do černého s tím Zvoralkem a CSSd,která se nestrelila tentokrát do nohy ale do hlavy.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane PK,jste znám jako výborný podporovatel SPD.OSV je pro zajistit přímý dialog s panem Okamurou a přejít k jeho podpoře.Navrhujeme aby jste mu sdělil,že by bylo zajímavé se mezi námi objevil.V opačném případě zahájíme prosazování našeho Desatera bez něho.S lítosti pak bude pozorovat že naše Desatero voliče je pro republiku potřebné a on je nemá a proto se může stát že nedosáhne většiny v Parlamentu a bude tam možná zase pro smich

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.