Reklama

pátek 16. června 2017

OSN: Americká armáda se v Sýrii dopouští masakrů!

- kou -
16.6.2017 PrvníZprávy

Nezávislá mezinárodní vyšetřovací komise pro Sýrii, která je součástí struktury OSN, obvinila USA a jejich spojence z masakrů v Sýrii.Podle vedoucího výboru Paulo Sérgio Pinheira, bombardování oblastí přiléhajících k samozvanému hlavnímu městu IS Rakce, vedlo k úmrtí stovek civilistů, kteří jsou nuceni žít pod vládou džihádistů, uvedly noviny The New York Times. Zástupkyně Pinheira Karen Abuzayd udává počet lidských obětí na 300. Dvě třetiny z nich byly oběti leteckého úderu v Mansuře.

Bojové operace USA a jejich spojenců pokračuj v Sýrii a Iráku od léta roku 2014, kdy Washington vyhlásil válku skupině IS. Od jara roku 2017 americká armáda podporuje skupiny spojené kurdsko-arabské milice, postupující k městu Rakka. Americká pomoc spočívá ve vyčištění cesty pro postupující vojska. Přitom 21.března 2017 Američané bombardovali Mansur. Oběťmi náletu, při kterém byla zasažena škola, se stalo 200 lidí.

Podle Karen Abuzaydové budova školy byla dočasně využita jako azyl pro uprchlíky z Palmyry. Dřívější zprávy, že bombardování Mansury si vyžádalo život 40 lidí, ale po prověření ukázalo, že informace byla neúplná. Čtyřicet devět lidí bylo zabito při bombardování jiného místa - na mešitu v Al-Jinn, uvedla Abuzaydová.

Podle komise OSN bombardování čtvrtí Rakky vedlo k masový exodu místních obyvatel. Území pod palbou opustilo asi 160 tisíc lidí, a připojilo se k dalším pěti milionům syrských uprchlíků.„Boj proti terorismu, což je tvrdá nutnost, by neměl být na úkor civilistů, kteří proti své vůli žijí v oblastech, kde je IS,“ zdůraznil šéf komise Pinheiro (je přitom pozoruhodné, že západní média obviňují Rusko, že jeho o operace v Sýrii posilují uprchlickou vlnu, ale zde je ticho po pěšině – pozn. red.)

Prohlášení OSN přichází uprostřed probíhající debaty okolo Američany použití munice s bílým fosforem v Sýrii. Jejich použití je povoleno mezinárodními úmluvami, pokud jejím cílem nejsou lidé. Pentagon tvrdí, že fosforové bomby používá v neosídlených oblastech. Navzdory tomu, organizace pro lidská práva Human Rights Watch vyjádřila obavu, že projektily, které mohou vyvolat požár, mohou vést k dalším obětem konfliktu.

Bombardování syrského území je doprovázeno protesty Damašku. Arabská země připomíná, že Spojené státy nedostaly právo provádět vojenské operace na jejím území, jakož i na skutečnost, že americká válka proti IS pokračuje bez mandátu OSN. V červnu 2017 syrský velvyslanec v Ženevě, Hussam al-Din Aala informoval o smrti 30 civilistů při bombardování USA v provincii Dair az-Zaur.

Americká armáda se nevyjádřila o podrobnostech Pinheirovy komise. Podle tvrzení Pentagonu, bombardování syrského území vedly za tři toky vedly ke smrti 350 civilistů. Organizace pro lidská práva Airwars, se sídlem ve Velké Británii, toto číslo zvýšila na 3800 lidí.

Zajímavá je v této souvislosti chronologie událostí v Sýrii na přelomu března a dubna 2017. Například útok na na civilisty ve městě Chan Šajchun, z něho USA obvinili syrskou vládu, si vyžádal 89 obětí a věnovaly se to tomu největší světová média. Za dva týdny Američané bombardovali Mansur a zabili 200 civilistů. Pokud by se údaje o bombardování Mansury objevily dříve, tak by dramaticky změnily informační obraz.

- - -

Související články:

16 komentářů :

 1. Rozum se krčí v koutku a říká si, jestli jsem na téhle planetě správně.

  OdpovědětSmazat
 2. To se někdo probudil , USA army vraždí po světě už min. od války v Koreji , Vietnam , Afganistán , Irák , Libyie , atd !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NIKOLI!!! SS - Army vraždí již od založení SS!!! Vše počalo genocidou Indiánů!!

   Smazat
 3. USA se dopouští masakrů? TO SNAD NE!!!

  JEDINÝ stát, který páchá masakry je Rusko!!!

  Naproti tomu státy jako je Francie, Anglie a HLAVNĚ USA a Izrael, se chovají jak "beránci"!!!

  Důkazem jsou státy jako Korea, Vietnam, Čína, Grenada, Panama, Haity, Somálsko, Irák, Afganistán, Sýrie, Libye a další!!!

  Velmi dobré zkušenosti s Izraelem, má Sýrie, Gaza, Západní břeh Jordánu, Libanon a další!!

  Proto: VIVAT USA, IZRAEL, FRANCIE, VELKÁ BRITÁNIE A DALŠÍ DEMOKRATICKÉ ZÁPADNÍ STÁTY, VČETNĚ SAUDSKÉ ARÁBIE A JIM PODOBNÝM!!

  NAOPAK HANBA RUSKU!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Americká armáda se v Syrii dopouští masakrů. Článek dole: Ruská armáda zabila 330 bojovníků IS. U mě je masakr jako masakr. Nejsem přítelem Ruska natož Ameriky. Jsem pacifista a nemám rád žádné masakry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Vy pacifisto, jak se vám líbí vraždění lidí prostřednictvím teroristických akcí, uřezávání hlav apod. zvěrstva? Takže já odstraňování bojovníků IS považuji za humanitární kroky. Vrazi by neměli být šetřeni.
   Sims.

   Smazat
  2. Nelíbí se mi žádné vraždění kohokoli. Jsem na straně politických řešení. Nejsem přítelem trestu smrti a smrtelných odplat. A to slovo ,,humanitární" mi tak nějak trochu páchne. Promińte mi tento můj názor.

   Smazat
  3. To je moc hezky, ale budete přihlížet jak vám budou mordovat rodinu a to je smutny !

   Smazat
  4. 16:14-16:47-V tom případě místo psaní na
   webu se seberte a běžte členy ISIL učit
   politická řešení.Až Vám budou uřezávat
   hlavu,což je jejich oblíbená zábava,tak
   si vzpomeňte na politická řešení.Určitě je
   dokážete přesvědčit dřív,než budete bez
   hlavy.Podle Vašeho řešení máte hlavu na
   to,aby Vám nepršelo do krku,možná také na
   klobouk.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. Re (16:14):
   Ano, i drtivá většina těch lidiček z nábřeží v Nice, z bruselského letiště, z Manchesteru či Londýna a odjinud byli - jak jinak? - pacifisty!
   Mírumilovnými a nezúčastněnými až tak, že je ani náznakem nenapadlo, aby jakkoliv veřejně zaprotestovali proti tomu, že jsou to jejich vlády a armády, kdo rozpoutal a dodnes vede zločinnou agresi po celém Blízkém a Středním východě, při níž - jak jinak? - umírají statisíce jiných (stejně tak nezúčastněných) lidí a miliony těch "šťastnějších" z nich přicházejí o domovy.
   Byly to zločinné záměry Západu, které v regionu vyvolaly nenávist všech proti všem (cílenou na jeho politický a kulturní rozval), aby se pak tato přelila i k nám. To zlo tam Rusové nevyvolali, ti je tam docela účinně hasí!!, a to je ten (vele)jemný rozdíl.

   Smazat
  6. Ble ble ble .. uřezané hlavy - už je to tady zase.Obstarožní smečka píše svoje každodenní stále stejné sračky.Mudrc Majevský a spol. Jděte už do hajzlu s těmi pitomými žvásty. Až ti budou řezat palici Majevský, zavolej mi, půjdu se podívat. Takový blbiny. Hlavně se neposerte.Ať je článek o čemkoliv, diskuzní smečka blafe o hlavách - patříte všichni do blázince. Už jste se z toho asi pomátli. Pouštějte si pohádky, tohle už není pro starý roury.

   Smazat
  7. 20:21 Zavři tu prolhanou držku. Jestli myslíš že nevíme co se děje to jsi na omylu. Nikdo nebude poslouchat vychcánka z neziskovky nebo antifáckou smažku.
   https://zvraceny.cz/content/78196-the-islamic-world Je tam toho víc.

   Smazat
 5. Jaká "škoda", že už není!
  I těmto by totiž Havel jistě připomněl, že ... během zásahů USA/NATO existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby (a stovky mrtvých!) nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární. To, co je tam ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu…
  Ba ba, co je proti tomu třeba i lidský život jakéhosi "umouněného děcka či stařenky" ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdokumentovat a pohnat administrativu USA a NATO před mezinárodní soud! Stejně tak ve věci Iráku a Lybie. ŠKODY NAHRADIT - POKUD SE NAHRADIT VŮBEC DAJÍ!!!

   Smazat
 6. Zde je jasně vidět z diskuzí rozdíl mezi normálně myslící a postrevoluční generací.Neumí myslet,jsou totiž líní si sami rozšiřovat vědomosti,pídit se po pravdě.Vždyť je jednoduší bez myšlení přijmout a papouškovat to ,co jim účelově nacpou do hlavy jak ve školách,tak jejich vzory,řízené různými podpinďousy typu Jandy,Chovance,Sobotky,Langšádlové, Štětiny Kalouska ,hajného,havloidní knihovny atd!Je to volice smutná �� doba našeho národa s takovými,jako je 15:53

  OdpovědětSmazat
 7. 6:03 račte prosím číst pozorněji. Dík

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.