Reklama

čtvrtek 1. června 2017

Pánové Plzně, příště si pozvete na projev k osvobození Posselta?

Jiří Jaroš Nickelli
1.6.2017   České národní listy

Když jsem četl reakce pánů zastupitelů města Plzně na projev předsedy plzeňského ČSBS Jaroslava Bukovského k osvobození města Spojenci roku 1945, nevěřil jsem svým očím. Toto je možné v demokratickém právním státě? Zastupitelé města pánové Ženíšek (TOP 09) a Zrzavecký (ČSSD) svorně označili jeho projev za "ostudný a nedůstojný". Tak si ten projev telegraficky projděme.


Copak že to předseda ČSBS Plzně bratr Jaroslav Bukovský spáchal tak hrozného, že vyzvedl k opovržení pány z TOP a ČSSD? Prostě a jednoduše uvedl historické reálie osvobození města Plzně roku 1945. Počal dvojznačným výkladem osvobození za "ancien régime" a dnes jako výklady "od pangejtu k pangejtu". A přesně tak se to má. Dříve se jednostranně zdůrazňovalo pouze české povstání v Plzni, "jako samoosvobození" města. Dnes se podle Bukovského zdůrazňuje jednostranně pouze "osvobození příjezdem Spojenců". Tomu můžeme věřit poté, co jsme v médiích viděli spoustu zpráv o oslavách v Plzni. O českém povstání tam nebylo ani písmeno.

Bratr Bukovský správně zdůraznil, že lidové povstání proti okupantům v Plzni bylo paralelní s počátkem Pražského povstání českého lidu (jak se to dnes nazývá) - a za Moravu dodávám - vlastně i s moravským povstáním v Přerově. To, že kromě stovek partyzánů a odbojářů, i narychlo povolaných občanů proti nim stálo sedm tisíc mužů jednotek Wehrmachtu a Waffen SS, je prostá historická reálie. To, že se těmto povstalcům zdařilo přesvědčit Němce o přechodu do tzv. odzbrojovací vojenské pasivity, zvláště poté, co povstalci využili zpráv o blížících se Spojencích, jen dokazuje, že povstání v Plni se opřelo o blízkou přítomnost drtivé vojenské síly US-britských Spojenců, a v tom také lze spatřovat sjednocení obou složek protinacistického odporu. K navázání přímého kontaktu s Američany pak došlo téhož dne 5.5.1945 a následující den 6.5.1945 vstoupila I. divize US armády do prostoru Křimic. Toto vše přednesl bratr Bukovský a dodal, že velící generál německých trup Majewski spáchal sebevraždu poté,co se dozvěděl, jak křehké síly povstalců měl proti sobě. Toto vše má být podle pánů Ženíška a Zrzaveského ostudné a nedůstojné. Ptáme se - Proč? a ptáme se - Komu takové hodnocení prospívá?

Možná, že ještě toto vše by pánové z TOPu a ČSSD skousli se zaťatými zuby, kdyby Jaroslav Bukovský nepokračoval dále v líčení naší současnosti. A copak to bratr Bukovský pověděl tak přehrozného, že mu chtěl pan Zrzavecký vypnout mikrofon??

Bratr Bukovský prostě a jednoduše poukázal na podle nás všech členů ČSBS hrozný stav, kdy například hranice kraje, - která je současně státní hranici republiky! - se považuje z bavorské strany za "zemskou". Zde nastává "Afrika snů a skutečností, pánové"! Tak co je vyšší hodnota, a co je hodnota inferiorní?? Krajská hranice, nebo státní hranice?? Cožpak se tu někdo v Plzni připravuje na přivtělení republiky k Německu?? Toto má být ostudné vyjádření?? Hoho, pánové z TOP a ČSSD - opak je pravdou. Nemůžete toto vše omlouvat výklady o jakési "přeshraniční spolupráci" apod. Jde o hranice suverénního státu - byť je, jak dále bratr Bukovský, v dnes nedůstojném ekonomickém područí Německa, kdy většina produkce je v německých rukou. Pánové nečetli knihu docentky Švihlíkové "Jak jsme se stali německou kolonií"? Jest si přečísti. Tak kdo tu pronáší pravdu? Pravdu, která se nehodí uším ctihodných zastupitelů? Bratr Bukovský má pravdu, nikoli topisté a sociální demokraté. A to že landschamnnschaft vznáší neustále majetkové nároky na republiku, zatím co oprávněné požadavky na reparace Německa podle platné Postupimské a Pařížské dohody jsou stále odvrženy, to také je "ostudné a nedůstojné"? Ano, je to ostudné a nedůstojné, že strany jako TOP a ČSSD nedokáží prosadit oprávněné požadavky pro republiku a místo toho se lísají k sudetům, jak prokázal předák strany ČSSD Sobotka, jenž hanebně označil "sudety za naše spojence". O pánech Hermanovi a Bělobrádkovi z příbuzné koaliční strany lidovců, proslulých svými ostudnými projevy a lísáním vůči sudetům, ani nemluvě.

Co je tu ostudné a nedůstojné? Jedině postoj pánů plzeňské TOP a ČSSD vůči zástupci ČSBS. Vůči zástupci odbojářů, který jen řekl historickou pravdu. Vůči zástupci odbojářů, s nimiž páni zastupitelé Plzně nechtějí mít nic společného a s nimiž chtějí přerušit spolupráci. To vše už tady jednou všechno bylo - za druhé republiky. Vůči zástupci odbojářů, který na konci svého projevu upřímně poděkoval západním Spojencům za včasné osvobození města Plzně.

Toto je stanovisko boskovických odbojářů. Doufám, že se k nám připojí ostatní odbojáři z celé republiky.Dr. Jiří Jaroš Nickelli
předseda HDK OV ČSBS Boskovice


26 komentářů :

 1. Pryč s vlastizrádci a makrely poskoky.

  Tady je demokracie v Německu v akci. Udělejme vše pro to aby to nebylo tady.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-Majitel-musel-zavrit-svoji-hospodu-Neuverite-proc-490252

  OdpovědětSmazat
 2. Představitelé Plzně jsou všichni do jednoho svoloč.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Soudruzi zastupitelé z Topky a soc.dem. jsou dnes už bratři v triku (spolu s KDUSTAN).Je to snad největší nebezpečí pro demokracii vůbec,z parlamentních stran.Diskusi připouštějí pouze na nejvyšší úrovni a musí zde vždy být souhlas s Kalousbotkou,jinak skončíte jako Zimola a podobně.Bělobrádek,Hermann,tak ti jsou jim podobní avšak pro ovčany jsou také oni volitelní.Tak již brzy uvidíme kolik je v naší zemi občanů a kolik ovčanů. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 4. Myslím, že již před Mnichovem jsme se měli postavit jednoznačně na stranu Němců. Slováci to udělali ale až později. Západ nás stejně nechtěl a obětoval, vis Mnichovská dohoda. Třeba by jsme byli otroky Němců, ( co jsme nyní), a za naši loajalitu by nás tenkrát třeba neposlali na Sibiř, jak chtěl Heidrich ale makali by jsme tu doma pro ně doma, jako pro ně makáme dnes (automobilky...). Pomohli by jsme Němcům vyhrát válku, dnes by nebyl problém s Rusáky, Židi by už byli do jednoho vymláceni a Cikáni už by tu taky neotravovali. Nevěřím, že by tenkrát německý stát vymlátil náš národ, který jak vidno dnes, je pro ně i nyní svým umem užitečný. Nakonec má slova potvrzuje současné propojení našich armád, ke kterému už mohlo dojít před 75 lety. Taková ztráta času.M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ironie, nebo pr..l? V.J.Horák

   Smazat
  2. I takovéhle svině, jako 16:01, jsou mezi námi. Rozum mi ten jeho výšplecht nebere.

   Smazat
  3. 16:01 To sedí!!!!

   Smazat
  4. Pane Dvořáku opravdu si o mě myslíte, že jsem svině? V.J. Horák se alespoň zamyslel a 17.58 zřejmě pochopil.

   Smazat
  5. Jak je možné, že sprostý prase jako jsi ty, 18.52, se může na diskuzích úchylně exhibovat, a "administrátor blogu" tě neodstraní? Jak je možné, že se tvůj deviantní vejžblecht vůbec na diskuzích objevil, když tomu může redakce zabránit? Můj rozumný a slušný příspěvek před časem byl smazán prý pro "zlý úmysl" a "podsouvání" když jsem napsal, že redakce novinky.cz jsou smečka buvlárních darebáků, kteří na počtu diskuzí k jejich humus článkům vydělávají na honorářích z reklam, tedy vydělávají na lidské blbosti, a diskuzní smečka k článkům novinek jsou sprostí, vulgární pologramoti - tak to prý je zlý úmysl. No a když to porovnám se sprostejma sračkama, co píšeš ty, filcko odporná - nechápu postup redakce už vůbec.

   Smazat
  6. 16:01 Ty fašoune hnusný bys tady nebyl.Nebo by Český národ vyhladily a přestěhovaly na Sibiř.Konečné řešení méněcenná raso.

   Smazat
  7. 16:01 a dopadli bychom jak za první světové, které mi vzala oba mužské prarodiče, pokud bych přežil, byl bych pravděpodobně jedináček, a poloviční sirotek. Poté bychom padli do režimu poražených států v sovětské zóně s bůhvíjakými hranicemi a ani na únor 1948, natož srpen 1968 by nebylo nutné čekat. Tolik k upřesnění.
   21:19 pana zdejšího Dvořáka mazání tvrdím, že je nesmyslné, protože zakrývá realitu možného okruhu blogu NR. Pak nechápu, proč se dožadujete, aby byli mazáni jiní také proto, že Váš příspěvek byl vymazán. I já se ocitám mezi potrefenými a panu Dvořákovi to dávám znát. Nakonec, nemusím blog NR navštěvovat a nikomu ho doporučovat. Naopak.

   Smazat
  8. Kdo si myslíte z dnešní reality a pohledu, že vyhrál vlastně 2. světovou válku? Kam jsme po sedmdesáti letech došli? Vítězové z Východu se neoslavují, dokonce se mládeži zatajují, oni nás přece neosvobodili ale jen obsadili. Lancmanšaft odsuzuje naše západní parašutisty za nelidský teroristický čin na Heidricha za přítomnosti našeho státního představitele,Merkel o nás otevřeně mluví jako o spolkové zemi(interpelace Filipa), naše a německá armáda se spojují,nakonec jsme s nimi v jedné vojenské organizaci. O spojení naší a německé ekonomiky ani nemluvit, kdo nám sem pod kvótami chce ze své země posílat Muslimáky( ty kavalifikovanější tam zůstanou, odpad k nám). Proboha jestli, že toto píšu a připomínám, neznamená, že s tím souhlasím. Toť problém příspěvku 16.01...on se stím určitě neztotožňuje. A jestli je ten Dvořák tak nechápavý, jak může cenzorovat. Za komunistů byli cenzoři uvědomělí pitomci.

   Smazat
  9. Jestli někdo chce psát ironicky, tak to musí umět. To platí nejen pro nácka 16:01, tak i jeho "obhájce" (není-li to jen stále ta jedna osoba).

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Pro někoho je zase složité ironii pochopit. Pane Dvořáku, vy se do toho zamotáváte. Co je na 7.46 příspěvku náckovského? Kdo tady hájí zájmy nějakých fašistů? A co tam není pravda?

   Smazat
  12. Je úsměvné, když autor chválí své dílo a z ostatních dělá nechápavé blbce. Aspoň, že jste ten text uveřejněný 1.6.2017 v 16:01 nemyslel vážně. Nebo ano?!

   Smazat
  13. Držte tlamořitě vy zkurvenecký rusácký komoušský podlidi! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce!

   Smazat
  14. 23:21 - Žvaníš hovado rasozrádný komooušský zdole i nahoře a sám nevíš co! Svobodný jsme byli jen s Říší! Ta byla o Naší rase a ta stojí nad jednotlivými nárůdky. WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se posral na kvadrát! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak. Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa rase čmoudů. Páč dějiny píší jen rasy brutální vůle a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. A jediný účel proč byla WWII. rozpoutána a vedena je tu popsán samotnými Rusy a v ruštině - http://cat-779.livejournal.com/184817.html

   Smazat
  15. 12:25 - a ty xindle Dvořákovic tu přestň cenzůrovat a lhát, nebo ti ještě než tě utopím v tom hajzlu vypíchnu voči a zlámu obě čpáry! Tady věřím tomu co pan Hitler osobně říká a ne co mu rudej xindl zasranej tváýho typu vkládá do úst! - https://www.youtube.com/watch?v=peBQd-jRiMk

   ozumíš tomu ty rudý lhavý hovado? Vás měli postřílet v Kobylisích, nebo setnout v Pečkárně! Ba ne! hovno! Pozdě! Vás měl už spálit v kotlích lokomotiv Romek Ungernů Šternbergů dřív než jste se jako prasečí mor rozlezli po světě ...

   Smazat
 5. To co 16:01 píšeš,je jen velký hnus,jsi zbabělec a zrádce!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu vaše rozhořčení ale mohu jen reagovat tím, že komu není zhůry dáno v apatyce nekoupí.

   Smazat
  2. Dávat veřejně najevo, že jsem hlupák a zrádce, to může opravdu jen takové prase, jako Hermann a Bělobrádek a Graubner, všichni to sudetští čípci.

   Smazat
 6. Není se čemu divit.Vždyť jak je to dlouho,co si
  v Plzni za bohorovného klidu úřadů udělali "milí
  krajané" sudeťáci s podporou plzeňských fašistů
  udělali své zasedání v Plzni.Divit se můžeme jen
  tomu,že Bukovského po projevu nezabili nebo aspoň
  nepodali trestní oznámení.Jen tak mimochodem.
  V kterém plzeňském hotelu měli sudeťáci sraz nám
  nikdo nesdělil.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak by ne - závěrečná poezie Majevskýho všechno korunuje - co by byly diskuze bez starýho pražáka? Hleď si Prahy, na Plzeň se vykašli, do tý je ti prdlajs. Co se staráš, ve kterým hotelu měli sudeťáci sraz - ty bys tam šel? Tobě stačí psát ty hovadiny na diskuze, ani nemáš možnost psát normálně -proč píšeš ty kraviny ve verších?

   Smazat
  2. 21:23 jak to tak vypadá, kvalifikuješ se na cenzora? Pro začátek to je docela ujde. Jen nevím, co se sem montuješ, když jseš odjinud než blog, do kterého píšeš. Cenzorský aspirante.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.