Reklama

středa 14. června 2017

Pilot US bombardéru nevěřil svým očím: Okolo letělo ruské Su-27 (VIDEO)

- rp -
14.6.2017 První zprávy
Dramatické záběry z kokpitu ukazují okamžik, kdy ruský letoun letěl přibližně 100 stop vedle amerického bombardéru, který zachytil nad Baltským mořem.


Ruský pilot s Su-27 letěl odpovědně a neagresivně po boku amerického letadla ukázal záznam amerického bombardéru B-1B.

Odborníci uvedli, že útočník jednal "neagresivním způsobem" vůči bombardéru, který je dočasně nasazen do RAF Fairford v Gloucestershire ve Velké Británii.

K incidentu došlo během baltických operací (Baltops), největšího mezinárodního vojenského cvičení organizovaného USA v Pobaltí.

Zpráva z cvičení, které probíhá od 1. června do 16. června, uvádí, že účastníci amerického námořnictva, NATO a nealiančních států se účastní letecké války, elektronické války, letecké kontroly a výcviku v letecké obraně, to je jenom část činností prováděných během cvičení.

Tři B-52H, tři B-1B a dva B-2A jsou americké bombardéry, které jsou přítomné na cvičení.

Minulý týden Pentagon vydal neuvěřitelné fotografie ruského letadla, které zachytilo další americké bombardéry nad Baltským mořem. Fotografie ukázaly ruskou stíhačku Su-27, která zachytila formaci letadel amerického letectva, včetně amerického bombardéru B-52H.

„Zásah je považována za bezpečný a profesionální", říká kapitán Jeff Davis , mluvčí Pentagonu.V úterý Kreml informoval, že byl zachycen americký bombardér, který létal blízko hranic ruského vzdušného prostoru.

Moskevské ministerstvo obrany oznámilo incident v úterý ráno a uvedlo, že jedna ze stíhaček Su-27 byla vyslána do oblasti nad Baltským mořem.

- - -16 komentářů :

 1. Proč je to jako neuvěřitelné? Jakože Rusko má letectvo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:32 skutečný hlupáku, ne že RF má letectvo, ale že bombardér USA zjistil přítomnost SU27 až vlastníma očima pilotů, aniž by let byl varován z obranu umožňující vzdálenosti vlastní elektronikou.

   Smazat
  2. Mám pocit, ne, jsem si jist, že Rusi mají v oboru elektronického boje připravena ještě mnohá další překvapení. Kterými se ještě nechlubí. Připravená, kdyby šlo do tuhého. Tak to odpovídá jejich přirozené mentalitě (či inteligenci). Jenom část z toho postupně "naznačují". Děda.

   Smazat
 2. Виват великолепнайа могучайа Российа - крепкайа зашчита всего мира!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně jim nelezte do prdele- partnerům, jak je oslovuje vaše vláda.

   Smazat
 3. K světovládcům se nejde přiblížit, jen v hlubokém předklonu.

  OdpovědětSmazat
 4. Rusky jsem už dost pozapomenul, ale myslím, že takhle by to bylo kapku lepší:

  Да здравствует, большая, мощная Россия,защита мира

  OdpovědětSmazat
 5. A to se ty hovězí hlavy ročilovaly, že jim rusáci létají v mezinárodních vodách okolo aljašky.Nu což stále platí, když dva dělají totéž, není to totéž.
  lada

  OdpovědětSmazat
 6. Co mají dělat letadla usa v pobaltí?

  OdpovědětSmazat
 7. Mnoho otázek . Kde se náhle vzal? jakto že pilot nebyl informován o přibližování ? Během cvičení nikdo nic nevěděl? Žádné komuniké o napadení ze strany Ruska ?Pilot jen čučel?Pokud si dobře odpovím,musím říci ,chvála bohu za tento počin.Doufám že toho co se to týká je úplně,ale úplně podělaný.Putine - díky.Trollové blejte.

  OdpovědětSmazat
 8. A tento krát bola aj primerane vyzbrojená. Hlasnejší prd, a Amíci by išli k zemi. Putin to povedal veľmi jednoznačne čo sa stane v prípade náhody chcenej, alebo aj nechcenej na strane USA.

  OdpovědětSmazat
 9. Američané nejsou zvyklí,že se na ně někdo dívá
  tak blízko u nich.Ostatní je sledují tak ze dvou
  kilometrů,aby se piloti USNavy nezbláznili.Tak
  blízko jdou jen Rusové.Měli by si američtí letci
  na takovou ráznou kontrolu zvyknout.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. Z těchto zpráv mám vždy škodolibou radost. Baltské moře omývá břehy USA? PS: Se zeměpisu jsem měl vždy jedničku.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale z češtiny jsi jedničku nikdy neměl, viď?
   V článku máš napsáno, že se to událo během vojenského cvičení v Pobaltí. A tam už by to Baltské moře tak nějak pasovalo, co myslíš?

   Smazat
  2. Jdi do háje.Co maj USaci co strašit v Pobaltí? Co kdyby letala RF létala nad Kubou v rámci tzv. cvičení.To by bylo keců a nářku. Vlk.

   Smazat
  3. 21:05 Obhajuješ neobhajitelné.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.