Reklama

.

.

pondělí 5. června 2017

Preventivní změna režimu

Erik Best
5. 6. 2017       EB
Ekonomové často mluví o potřebě pohlížet na věci z makroekonomické perspektivy, politici se teď zase na věci musejí dívat z perspektivy macronovské. Slovo integrace je v kurzu, což pro Čechy znamená zejména tlak na přijetí eura a uprchlických kvót. Premiér Bohuslav Sobotka kvóty odmítá a jeho ministr vnitra je ještě militantnější, český předseda vlády jde ale Emmanuelu Macronovi a Angele Merkelové na ruku alespoň co se eura týče. Přijetí společné měny podporují i KDU-ČSL a TOP 09, zatímco Andrej Babiš a ODS jsou proti. Když Macronův příznivec George Soros píše, že Česká republika dala jasně najevo, že nemá v úmyslu se k euru připojit, problematiky znalý čtenář se musí ptát, koho přesně si Soros pod Českou republikou představuje. Koaliční smlouva mluví o přípravě země pro vstup do eurozóny a čtyři nejvyšší ústavní činitelé přijetí eura, minimálně veřejně, podporují. Mluví k nám spekulant Soros, nebo je to hlas zastánce změn režimů, který se snaží zabránit vládě s Andrejem Babišem v čele?

43 komentářů :

 1. Sorošovo globální gestapo už si to tady podá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už by ten zmetek mohl natáhnout papuče. To by bylo na světě dobře.

   Vymazat
 2. Až bude stát euro 15 Kč, proč bychom k němu nepřistoupili....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ses zbláznil? Stát se součástí německý říše?

   Vymazat
 3. Člověk žasne:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201706055414373-fond-soros-ministerstvo-rusko-zasah-vec-makedonie/

  OdpovědětVymazat
 4. Podle mě by si měly sednout chytrý hlavy a vymyslet plán jak toho mezinárodního zločince sejmout.
  Podle mě je chyba, že Čína a Rusko ještě nemají mezinárodní trestní soud. Přitom ho v souvislosti s Ukrajinou slibovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko-čínskej soud? Komu a k čemu by byl dobrej? Zejm. ve vztahu k tomuto článku...???

   Vymazat
  2. 20:10
   A k čemu je tribunál v Haagu????

   Vymazat
  3. 20:16 - to je soudní orgán OSN a jestli se nepletu, tak jak Rusko, tak i Čína v něm mají svého soudce. Takže k čemu by byl dobrej regionální soud dvou zemí?

   Vymazat
  4. 20:55
   A jakou výpovědní hodnotu mají ty rozsudky,když ten rádoby soud má pod palcem ussackej agresor????
   A o nějakým orgánu OSN si nikdo normální žádný iluze dávno nedělá!!!!!!

   Vymazat
  5. 21:00 - a jakým způsobem ho má pod palcem? To jako že ten agresor uplácí soudce? Nebo jak to ten agresor dělá?

   Vymazat
  6. 21:55 jednoduše, kdo z tam zastoupených nepodpoří stanovisko USA tomu jsou krouceny ruce. Tomu si dovolí, pokud potřebují, vzdorovat Čína a soustavně "trestaná" Ruská federace. Výjimečně někteří jiní, třeba Irán? Pochopil?

   Vymazat
  7. 23:40 - na jaký filmy to v tý televizi koukáš? Prober se.

   Vymazat
  8. 0:27 s filmy se nezdržuji. Sleduji zpravodajské zdroje v angličtinš,němčině a ruštině. To s tím kroucením rukou je z projevu exprezidenta Obamy, stačí?

   Vymazat
  9. 23:40
   Tak proč mezi odsouzenejma nenajdeme kosovský Albánce,ale jenom Srby a sem tam Chorvaty????
   Ono by se to tý zkurvený krvavý Madleně jaksi nehodilo,že?!!!!!!

   Vymazat
  10. Pardon,předešlá odpověď byla pro Neznalka z 0:27

   Vymazat
 5. Závazek k přijetí €ura vznikl v době, kdy se problémy eurozóny ještě ani zdaleka neukazovaly v pravé nahotě.
  A kdy mnozí z politiků, kteří je vidět i mohli, je pro svou ideologickou předpojatost (zvanou eurohujerství) vidět odmítali.
  Což ostatně mnozí dělají dodnes. Včetně prezidenta.
  Čest výjimkám, které se staví proti různým sörösům světa ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markéta Šichtařová dnešek s přijetím eura okomentovala zcela jasně: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=607105

   Vymazat
 6. Sobotka se nám postará o euro a o dovoz utečenců, voliči se Sobotkovi reciprocitně postarají o zisk pod 5% v podzimních parlamentních volbách, k dnešku je to sice ještě asi 10%, ale do voleb mají voliči ještě pár měsíců k dispozici. Sobotko, oblíbenče pravicových stran, bravo! To se ještě žádnému předsedovi ČSSD dříve nikdy nepodařilo - udržet si post předsedy a přitom zničit celou stranu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako vždy, Sabotka je bakaláč, merkelpucflek a soroškádes.

   Vymazat
 7. Je nemožné dostať sa z bludného kruhu dokím sa bude volitelské stádo orientovať prieskumními agentúrami Čt a tím ostatným a Markízov.

  OdpovědětVymazat
 8. 16:30-Sobotka se nám postará o euro a potopení
  socanů voliči nám bude na dvě věci.Možná,že by
  bylo lepší se Sobotky zbavit,nř udělá nějakou
  hloupost znova.On nic jiného než hloupost nezná.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 5.června 2017 18:11

   Blb Majevský se ve všem vyzná a všechno ví nejlíp. Jakto, že už dávno nesedí nejmíň ve Sněmovně?! Ten by tu udělal pořádek a blahobyt - kam se sere Babiš!

   Vymazat
  2. 20:27
   A ty už bys měl dávno sedět nejmíň ve Fuckingtownu,v Bohnicích je tě skoro škoda!!!!!:-)

   Vymazat
  3. 20:27-Jako správný anonymní hrdina se tady
   snažíš někoho urazit a nemáš na to.Vzhledem
   k anonymitě jsi strašně statečný!
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Pane Majevský, Vy s tím svým jménem, které nevím jak je ověřeno a jak vylučuje záměnu se jmenovci, se demagogicky snažíte prosadit, že o to jsou Vaše komenty pravdivější. Nejsou. Polemika, disputace, diskuze,dění hodné těchto pojmů je vedena mezi názory, bez ohledu na osoby. Výhodou anonymní diskuze je, že omezuje až vylučuje osobní předpojatost. Je to sice chyba, ale začínám na Vás být alergický. Zdravím

   Vymazat
  5. "Alergický Anonym" 5.června 2017 23:53

   Nemáte pravdu, anonymita neprospívá ničemu a nikomu. Váš slalom kolem "ověřování" a "záměny se jmenovci" je směšný. Vás - jako anonyma - nikdo s nikým nezamění?!

   1) Čím chcete odůvodnit, že "anonymní diskuse ... omezuje až vylučuje osobní předpojatost"?

   2) Pan Majevský výslovně nepopírá, že je hlupák - jenom si myslí, že je chytřejší než Bohuslav Sobotka.

   Vymazat
  6. Pane Kopecký, Váš opačný názor na anonymitu v diskuzích není, přinejmenším, vyargumentován o nic lépe, než moje názory ve prospěch anonymity. Nevím, proč se domníváte, že jde o nějaký ten slalom, když nemůžete předpokládat, že moje vstupy k diskutovanému problému jsou motivovány jakkoli zištně, tedy jinak, než ve prospěch jisté úrovně a zajímavosti diskuse na blogu s preambulí typu NR. Pokuste se prosím dokonaleji vyvrátit obtíže, které může autoru způsobit, při jistém stupni adresnosti, ten nebo onen názor třeba u sousedů, návazně dětem třeba ve škole, firmě, autoritě šéfa apod. Vylučte možnost podobných efektů u jmenovců, když je zcela jisté, že ať už ve větším nebo menším počtu, existují. Otázka předpojatosti je zcela zřejmá a funguje, co lidstvo existuje. Chcete snad tvrdit, že u plně anonymních příspěvků na nejrůznější temata budu snadno, kde kým a v krátkém čase, ztotožněn? A zaměněn na úkor třeba pana Majevského? Nesmysl, že? Nejzajímavější je argument o té odvaze. Proč ne, pokud bych se cítil schopen myšlenek a názorů schopných skutečně zaujmout, ovlivnit, ukázat nový pohled. Pak bych se ovšem pokoušel publikovat a čím úspěšněji, tak i adresněji. Rozumí se, že ohled na blízké by nebyl tak zcela bezvýznamný. Svět kolem sebe jsem začal vnímat rokem 1941, roky 1945, 1948, 1968 i 1989 byly v mém životě vždy výraznou, někdy i nepříznivou změnou. Jsem si ale jist, a ti kdo mně znají vědí, že vždy jsem jednal aktivně, s ohledy a bez výjimek fér. Takové ty hrdiny, co rádi budí pozornost nebo jsou hnáni ambicemi znám dost, abych rozpoznal, že málokdy je důvod, bůhvíjak si jich vážit. Já osobně jsem se pod nějakým jménem nebo vlajkou nikdy blyštit nepotřeboval. Zdravím srdečně

   Vymazat
  7. 2:57

   Jste jeden z mála, kdo se snaží slušně a věcně argumentovat. Většina reakcí - pokud vůbec nejsou jen vztekle útočné a osobní - se totiž nese v hospodském duchu: "když se ti tu nelíbí, tak sem nechoď". Případně: "bůhví jak se opravdu jmenuješ". (Proti tomu se dá těžko věcně argumentovat.)

   "...obtíže, které může autoru způsobit, při jistém stupni adresnosti" - Otázkou je, v čem lidé vůbec vidí smysl takových diskusí (spíše debat). Bylo by asi naivní očekávat (vyžadovat) v internetu (spolu)vytváření skutečné veřejnosti, potažmo politického a právního vědomí.

   Přesto se vyjadřujete k podstatné věci: motivace. Nejde přece o to se předvádět ("blyštět").

   Co máte přesně na mysli, když mluvíte o předpojatosti - tomu moc nerozumím.

   Vymazat
  8. 7:44 "předpojatost" je stav, kdy mi například pan Majevský opakovaně ne a nesedne. Řekněme právem. Další a další co píše čtu se stále větším despektem, dokonce nepozorně, nebo vůbec. Pak je pravděpodobné, že i kdyby pan Majevský zplodil perlu, já předpojatý blbec, ji nezvednu. A proč debatě na NR věnuji čas? Tím, že je převážně anonymní, je značně nespoutaná a proto docela poučná. Nejen obsahem. Mít ty prostředky co redakce blogu ...

   Vymazat
  9. 8:54

   Mě naopak zrovna tímhle zdejší "diskuse" připadá nezajímavá (jakožto revue lidské hlouposti a "předpojatosti").

   V čem má být pro mne či pro druhé poučná? Cožpak tohle lidské chování dostatečně neznám z každodenního života? Studovat lidskou ubohost zrovna tady mi připadá masochistické. - Unikne-li mi (nepravděpodobná) perla pana Majevského, můj život to jistě neochudí.

   Stejně je tomu ale s 99% čtenářských příspěvků. (Jedinou výjimkou, kterou jsem zatím zaregistroval je KR z Alternativy Zdola. Obávám se ale, že - jako já - hází hrách na zeď. Je mi samozřejmě jasné, že pro zdejší "diskutéry" se tím definitivně řadím k nafoukaným elitářům.)

   ------

   Co se mi zdá důležitější než "diskuse" hlupáků je redakční výběr textů. Je otázkou, nakolik přispívá k houfování takového publika.

   Jelikož se na té práci ale nepodílím, necítím se oprávněný to redakci vytýkat. - Jen mi moc nejde do hlavy, jak to koresponduje s deklarovaným zaměřením spolku Nová Republika.

   "Hospodářský a sociální marasmus" přece nevzniká jen "shora" - ze čtenářských reakcí ale člověk musí mít dojem, žde jde o boj mezi "lidem" a "vrchností".

   Vymazat
  10. 9:59 budeme se lišit životopisem, pravděpodobně i stářím, tedy i vnímáním reality. S tím co se promítá do diskuze tady, se v okruhu svých kontaktů nesetkávám, snad s určitou výjimkou let 1945, 48, 68 a 89. To bude důvodem, proč mi přijde zajímavé, jak okruh diskutujících, tvořený blogem NR, na různé impulzy reaguje. Jistěže to nebude zajímavé trvale. K tomu si nenamlouvám, že vystupováním tady v diskuzi, konám onu „drobnou Masarykovskou práci“. Dík za reakce, neshodnout se můžeme zas někdy příště.

   Vymazat
 9. Volte SPD Okamura, bude všeobecné referendum o tom, zdali zůstat nebo vystoupit z EU (pokud se ten neobolševický spolek do té doby nerozpadne sám), takže ať se národ rozhodne co chce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, bude referendum, které dopadne třeba pro to, abychom zůstali členem EU - a dál? Co nám pro tento případ nabízí SPD?

   Vymazat
  2. Referendum je fajn, ale co vyřeší v zemi, kde soudy vynášejí rozsudky, podle kterých se konfiskuje majetek soukromníkům za účelem jeho předání církvi (viz případ Rybářství Třeboň). A nikdo v tomto kontextu nepřipomene, že církvím budeme platit desítky miliard za nevydaný majetek. Hovada soudci, hovada politici, hovada novináři atd. Na co referendum, revoluce potřeba...

   Vymazat
 10. Soros byl a je především burzovní spekulant a jde o peníze pro sebe,které následně používá pro "dobrou" věc,ze které ale má profit,vlastně obrovský zisk.Těmto lidem věřit je stejné jako věřit muslimům,kteří právě provádějí džihád.Ti mají také svatou povinnost lhát.V obou případech jde jen a jen o zisk - peněz nebo území. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karle.
   Soros je jen viditelná ruka CIA,sám osobně by to nikdy nezvládl.Má přes CIA nejlepší informace a právě i ty finanční.Přece víme,že přes SWIFT je možné vědět o každém pohybu peněz,jak států,firem,a.s.i fyzických osob.Proto se tak brání rozjetí Čínského modelu plateb.

   Vymazat
 11. Maďarský chazar Sörös je jen viditelným aplégrem klanu Rudý Štít/Střecha. Když S. padne, nastrčí jiného grázla.
  Out of topic:
  Zase vláčejí Zemana, protože údajně nechtěl podle Kisky vyznamenat Gabčíka a Kubiše. Zeman asi ví (na rozdíl od lichváře Kisky), že oba hrdinové už dostali nejvyšší u nás možné vyznamenání - Řád Bílého Lva 1. třídy. Poněkud úsměvné je, že ho dostali od komunistů v roce 1968 (to se samozřejmě dnes skoro nikde neuvádí).

  OdpovědětVymazat
 12. Ano nic než změna režimu Čechy a Český stát zachrání.

  OdpovědětVymazat
 13. Oligarchie v Česku má 2 úhlavní nepřátele: Zemana a Babiše. Protože politici a medializátoři (pseudonovináři) jsou loutkami v rukou oligarchie, tak nemůžeme očekávat, pokud jde o Zemana a Babiše nic jiného, než vymýšlení "zla, které způsobili" a snahu o jejich likvidaci. Proč ti dva ale "nesekají dobrotu", jako ti různí Sobotkové, Kalouskové, Fialové, Bělobrádci....? Zeman se cítí dobře mezi lidmi a špatně mezi oligarchy, to je prosté. Ale Babiš - sám oligarcha? Že by "proti všem"? To je tedy zajímavý fenomén a myslím, že by se měl zkusit ve volbách. A jako opozici bych mu navolil KSČM. Ostatní doporučuji uskladnit na 3-4 volební období k ledu, zejména TOP 09, soc. dem., lidovce a ODS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha a kdo jsou podle Vás ti oligarchové? Nepatří náhodou Babiš mezi ně? Je třetí nejbohatší občan v ČR a navíc část těch médií sám vlastní! Myslíte, že oligarcha půjde proti vlastní třídě? Potom jste úžasný naiva a hledáte spasitele tam, kde není! Samozřejmě ale, současná politická elita k těm spasitelům také nepatří.
   Jirka

   Vymazat
  2. Anonymní6. června 2017 10:31
   „Oligarchie v Česku má 2 úhlavní nepřátele: Zemana a Babiše.“
   To je půvabné okouzlení Babišem. Taky jste dostal koblihu? Jak může být oligarcha Babiš nepřítelem oligarchů? Maximálně si tak konkurují. Ale má za nepřátele politiky, kteří dříve za vysoké prebendy prosazovali zájmy oligarchů, na politické úrovni. Pokud oligarchové (Babiš je pouze první vlaštovka) převezmou kromě moci ekonomické, ještě moc politickou, tak tito politici přijdou o prebendy.
   Z hlediska občana jsou zkorumpovaní politici velkým zlem. Ale nápravou není, nahradit je těmi, kteří je dříve korumpovali. Nápravou musí být trestání korupčního jednání politiků.
   SPD – Tomio Okamura to řeší ve druhém bodě volebního programu, Osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků: „ … Budeme prosazovat uzákonění osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků, soudců, státních zástupců a exekutivy. Jsme pro odvolatelnost politiků občany.“
   P.K.

   Vymazat
 14. Anonymní 6. června 2017 11:32, díky za Váš moudrý pohled. Jakto, že jsou téměř slepí a hluší? Když letos na podzim špatně zvolíme, půjde ČR do 20 let na porážku, viz současná Británie, kdysi Velká. My nemáme čas 4 roky na pokus, jestli bude či nebude pan Babiš dobrý. Jak daleko jsme za Maďarskem s Orbánem nebo za Polskem se Szidlovou, kteří EK a EU setrvale zvedají kvůli kvótám adrenalin? Jakkoliv může být Babiš zajímavý, nic nenasvědčuje tomu, že bude ve víře stejně pevný jako ti dva. „Srovnávat Babiše s Orbánem nebo Putinem je urážkou Orbána a Putina. On s nimi nemá nic společného. Oni jsou vybudovaní politikové, kteří sledují obhajobu zájmů svých zemí, jakkoliv si o tom můžeme myslet své. Babiš si z České republiky udělal pouze jednu z divizí svého Agrofertu “. Takto vidí Babiše Ivo strejček, bývalý europoslanec ODS; vidím to také tak, ač z levého křídla už 40 let. A.Š.

  OdpovědětVymazat