Reklama

sobota 17. června 2017

Připomeňme Národnímu muzeu, kdo byl Usurpátor František Josef I.

Jiří Jaroš Nickelli
17.6.2017 ČeskéNárodníListy

Národní muzeum v Praze rozhodlo - z Panteonu velikánů odstraní Fučíka a básníka Fráňu Šrámka. A doplní Panteon o císaře Franze Josefa I.,stařičkého mocnáře. Unie českých spisovatelů bije na poplach - Zabraňte barbarství! Naprosto správně. My se za odbojáře Boskovic připojujeme.


Národní muzeum asi stihla roztroušená sklerosa dějin. Připomeňme jim, co napsal světoznámý historik Ernest Denis, přítel Čechů,mimo jiné autor dějin Čech po Bílé Hoře, roku 1914:

"František Josef I. žil tak dlouho, jen aby zaplatil spravedlivou pokutu za své chyby a zločiny. V posledních letech tvořila se pošetilá legenda kolem tohoto zlověstného starce, který nastoupil na trůn s rukama krví rudýma a který končí svou vládu prostřed krveproliti.

Ten kavalír neměl ani tolik obyčejného studu, aby si zachoval zášť k ponížením, která jej potupila, a svolil státi se přívěskem pirátských Hohenzollernů, kteří se obořili na jeho sídelní město.

Tento katolický kníže poslal své pluky na pomoc lotrům, vrahům a banditům, kteří loupí a pálí kathedrály.

Jeho soukromý život byl bez důstojnosti a jeho život veřejný beze cti. Zradil své nejvěrnější služebníky, zrušil své nejposvátnější sliby. Manžel bez něhy, otec bez lásky, pobožnůstkář bez víry, král bez statečnosti, šlechtic beze cti, a nejúhlavnější nepřítel Čechů a všech Slovanů, představuje v sobě dobře dynastii Habsburků, která nezrodila ani jednoho velikého panovníka, ani jednoho počestného muže. S ním kácí se Rakousko, o němž řekl Gladstone, že plodilo na světě vždy jen zlo. V nové Evropě, která se rodí, není již pro ně místa.

Hrobaři, odkliďte tuto mrchu! Ať na těchto zříceninách zrodí se svět míru, svobody, bratrství! Místo pro národ český! Nazdar!"

Tolik historik nejpovolanější o Franzi Josefu I. přišlém na trůn podvodem po posledním korunovaném českém králi Ferdinandu Dobrotivém, jenž byl přítelem Čechů.

Franz Josef byl usurpátorem Koruny České a nikdy nesplnil korunovační slib, který dvakrát slavnostně dal české reprezentaci. Po jeho odmítnutí dali Čechové v Praze vytisknout jeho korunovační slib na toaletním papíru. Přísaha Čechů v I.válce tomuto usurpátoru a vlastizrádci Koruny České legitimně neplatila - platila jen pro Uhry a Rakušany. Těm byl císařem a králem. Nám ani Dalmatům nikoli!

A do oné žumpy dějin patří i neosvícené rozhodnutí současného Národního muzea oktrojovat císaře Usurpátora Koruny České do Národního Panteonu. Pryč s franzjosefovstvím z české kultury, pryč s adorací zlosyna Čechů a Slovanů! Jak to pravil Masaryk? "Odrakouštět!"Za ČSBS Boskovice
dr. Jiří Jaroš Nickelli, předseda HDK OV ČSBS

25 komentářů :

 1. Jde jasně o likvidaci Českého státu,co řídí MK Herman.Dokonce i Slovanskou epopěj poslal za hranice,aby se už nikdy nevrátila do Čech.Znevažují se České dějiny,hrdinové,výsledky druhé světové války apd.

  OdpovědětSmazat
 2. Palacký se v hrobě obrací ......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palacký se v hrobě neobrací, protože mimo jiné přijal od císaře Františka Josefa Řád Železné koruny a také byl v roce 1861 jako první Čech nešlechtického původu dotyčným panovníkem jmenován doživotním členem Panské sněmovny. Takže než příště začnete něco blábolit, mohl byste si o tom aspoň něco zjistit.

   Smazat
  2. Máte pravdu, doporučuji přečíst Palackého práci "Idea státu rakouského". Ale celou, ne jen nějaké věty vytržené z kontextu. František Josef I. je pozoruhodná postava a do českých dějin patří. Jaroš a jemu podobná individua na tom nemohou nic změnit.

   Smazat
 3. Národní muzeum v Praze rozhodlo, za národ? Že nás tím chtějí vyprovokovat k defenestraci?
  I s tím jejich vypečeným ministrem kultury.

  OdpovědětSmazat
 4. Hnus Hnus a zase jenom hnus. Je zajímavé, že ti kteří ho tak obdivují popírají jeho jediný a skutečně dobrý čin, odebrání majetku církvím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byl císař Josef II.na konci 18.století! Bylo by lepší si ověřit informace, než něco napíšete.

   Smazat
 5. ExFlanďák a vlastizrádce Herman je ještě pořád ministrem kultury ČR? No totok?!

  OdpovědětSmazat
 6. Všichni zaprodanci do pekel , proklínám je ať je satan smaží v pekelné posteli i z rodinami od Havlovců až do současnosti, slavný Čssd triunvirt ,kdu-čsl nacka Bělobrádka ,gestapaka Hermana ,topku 09 , zelených, pirátu atd .

  OdpovědětSmazat
 7. Dějiny jsou jenom jedny,to překrucování už není barbarství,ale zločin,je zajímavé,že těm mocným to vadí,proč to asi dělají?,spíše se stydí a myslí si,že nevstupují do té samé řeky znovu,ale podávají důkaz o své malosti a omezenosti,pěkně dlaždí cestu těm svým vředům,kteří se za ně mohou jen stydět !!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Všem mým národům to už tady bylo. Vlastizrádci jse snaží o to samé s německem. Češi braňme jse.

  OdpovědětSmazat
 9. Odpovědi
  1. Žádnou defenestraci - to bychom se stali stejnými zločinci, jako jsou oni. Ale je třeba je SOUDIT - ale nikoliv dnešními soudy, které by je vyvinily z jakéhokoli zločinu - ale SOUDEM LIDOVÝM, kterým je bude soudit národ. A pro fungování lidového soudu je třeba už dnes vytvářet právní rámec. Není možné připustit, aby jeden zločin vystřídal druhý a naše vítězství pak bylo pošpiněno - to by se nám v budoucnu krutě vymstilo!

   Smazat
 10. Je už jaksi samozřejmým projevem dnešní schizofrenní doby, že jako idylické a zlaté časy českého národa se vykreslují poměry za 1. republiky, jen těsně následované panováním stařičkého feudála na R-U trůně. Národnostní a kulturní útlak je prý pouhou vymyšleností buditelů 19. století, ekonomické a technologické zaostávání monarchie oproti Anglii, Německu, USA a dalším tehdejším zemím bylo způsobeno "leností" zejména slovanských poddaných jeho císařské milosti starého Procházky. Další a další podobné perly se můžeme dočíst z per obdivovatelů této epochy našich dějin. Důležité je, že vojáčci měli krásné uniformy, dámy nosily klobouky a korzety. Není prý důležité neustálé fízlování, potírání jakýchkoliv projevů vlastenectví a sociální revolty, tolik charakteristické pro konec 19. století. Nejsou důležití spisovatelé ve vězení a ve vyhnanství, nejsou důležití lidé bez práce a prostředků. Kníže byl prý lidu blíže a podobné žvásty...
  Venny

  OdpovědětSmazat
 11. Oni už z fanatizmu ztratili zbytek soudnosti. Pane řediteli proč i Fráňa Šrámek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kouzlem nechtěného příspěvek 11:19 prozrazuje podstatu. Už ne do Říma, do Ruska dnes vedou všechny cesty vrchností nařízené. Stříbrný vítr není Země, kde zítra znamená již včera, to je, oč tu běží. Národní muzeum uneslo Havla na věky, unese i o sto let opožděného Franze Josepha I., jenž nebyl tak černobílý, jak ho dobově Denis líčí. Jistě by se tam vešel. To ti komunisti překážejí dnešním blbečkům, kteří se potřebují zavděčit. Ostatně obrazoborectví má v Čechách bohatou tradici. Jsme přece národ husitů, že? Nazdar!

   Smazat
  2. Kdo řekl v předminulém století, že Rakousko-Uhersko je žalář národů? My co jsme tu dobu nezažili, nemáme právo cokoli upravovat k dnešnímu obrazu svému, tedy k obrazu těch co nám dnes vládnou a uvrhly nás pod novodobý žalář EU!!!

   Smazat
 12. A jak se žilo lidem v R-U a jak v "demokracii"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:29 za Franz Josefa I, císaře pána z Boží milosti, který se odmítnul nechat korunovat českým králem, nebyla čeština úředním jazykem ani v oblastech s českou většinou, ekonomicky dominantní německý živel Čechy intenzivně poněmčoval, Rakousko-Uherská byrokracie německý živel všemožně upřednostňovala, policie a soudní aparát většinou Němcům nadržoval. Jsem potomkem rodičů a prarodičů z české národnostní menšiny a předválečný uprchlík ze Sudet. Mí oba dědové padli na frontách První světové války, matka absolvovala německou obecnou a měšťanskou školu, když v městečku česká nebyla, otec 4 třídy české obecné „po chalupách“ pátou německou, potom do zaměstnání s krytím jako „učeň“. Zbylí prarodiče zemřeli koncem padesátých let a rodiče koncem devadesátých. Jejich paměť odmítám zlehčovat, ostatně, bohatý rodinný archiv vyprávěné dostatečně potvrzuje. Kdo se alespoň netvářil jako Němec, měl v „lepší“ společnosti a na i nepatrně vyšší úrovni problém. To jsou holá a historicky prokazatelná fakta. Tak si tu českou státnost zlehčujme. JiH

   Smazat
 13. Břiblblý ředitel NM p. Lukeš by za svou politickou provokoci zasloužil nakopat do pr..e.V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já v tom žádný problém nevidím. František Josef I. přispěl na stavbu současné budovy Národního muzea částkou několika tisíc zlatých. Když pro nic jiného, tak už za to tam jeho busta patří. Čím přispěl Národnímu muzeu komunistický pisálek Fučík?

   Smazat
  2. 18:59 O tom, zda do panteonu NM patří busta Fučíka je možno, diskutovat stejně jako zda tam patří busta Františka Josef I.
   Nezapomeňte, že busta císaře byla odstraněna z Panteonu za T.G.M., jistě k tomu byl důvod...

   Smazat
  3. 19:54 mám tomu rozumět tak, že do českého panteonu (pantheonu) patří ti, co na stavbu NM připlatili? Jsem se domníval, že byl určen k oslavě osobností, které se zasloužily o český národ, jeho kulturu, o český stát a pro národní hrdiny. Přispěvatelé na stavbu NM, na sbírky, na jeho provoz si mohou zasloužit být na nějaké té důstojné desce u vchodu, nejvýznamnější zasloužilí potom v zobrazení či bustou v jiném, k tomu určeném prostoru. Jak se Franz Josef I zasloužil o český národ si přečti v příspěvku ze 17.06., 18:49. Místo v panteonu se mezi slušnými neprodává, ani nekupuje. Nedovedu jinak, 19:54 jseš nekulturní, nevzdělaný, tržní blbec. JiH

   Smazat
  4. A vy jste nevychovaný bolševický hulvát. Už to, že tykáte někomu, koho neznáte, a kdo vám k tomu svolení nedal, o něčem jasně svědčí. Zřejmě starý zvyk ze schůzí KSČ, že, soudruhu? Jinak váš příspěvek je celkově směšný. Kdyby nebylo Františka Josefa, členů jeho rodiny a příslušníků šlechtických rodů, tak nestálo ani Národní divadlo. Císař podporoval i řadu vědeckých institucí, kulturních spolků atd. Na tom žádný komunistický hlupák zaklínající se "vlastenectvím" nic nezmění.

   Smazat
 14. František Josef I. byl konzervativní byrokrat sedící na císařském postu. Nic více, nic méně.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.