Reklama

.

.

čtvrtek 8. června 2017

Proč koalice útočí na syrskou armádu?

Sophia Mangal
8.6.2017  Inside Syria Media Center

6. června provedla americkými jednotkami vedená Mezinárodní koalice znovu útok na pozice Syrské arabské armády (SAA) v jihovýchodní části kraje Homs. Napadena byla jednotka, která postupuje směrem k přechodu Al-Tanf. Nejméně dva vojáci SAA byli zabiti a více než 15 bylo těžce zraněno.


Není to poprvé, kdy Spojené státy útočí na pozice vládních sil. Předtím 18. května provedla podobný útok a zabila několik vojáků a zničila několik vozidel.

Syrské ministerstvo obrany okamžitě vyhodnotilo incident a vydalo prohlášení. Říká se, že tato agrese opět potvrzuje, že koalice podporuje terorismus v době, kdy SAA a její spojenci každodenně pokračují v boji proti teroristické organizaci ISIS. Navíc agrese USA vede k eskalaci situace v regionu. Syrské vládní orgány vyzvaly koalici k tomu, aby neprováděla takové agresivní činy pod žádnou záminkou.

Navíc řada států odsoudila tento útok USA. Zvláště Írán prudce kritizoval incident. Tajemník íránské Nejvyšší rady pro národní bezpečnost Ali Šamkani uvedl, že taková agrese a posílení přítomnosti amerických ozbrojených sil v arabské zemi pouze prohloubí probíhající krizi.

Vojenská kampaň USA v Sýrii ve skutečnosti nepřinesla nic kromě početných civilních obětí a narušení klíčové městské infrastruktury. Američané napadli území Sýrie pod záminkou boje proti teroristickým organizacím. Nicméně Rakka, město, které se od loňského listopadu snaží za podpory Kurdů osvobodit, je stále pod kontrolou ISIS.

Pentagon se snaží ospravedlnit letecký úder a tvrdí, že byl proveden za účelem zajištění bezpečnosti vlastní vojenské základny. Údajně američtí vojenští instruktoři na této základně učí místní obyvatelstvo, jak bojovat proti teroristům. Nicméně, nikdo nemůže zaručit, že absolventi amerického školení nezahájí boj s teroristy, ale proti syrské vládě.

Ospravedlnění útoku pod záminkou vojenské bezpečnostní základny rovněž vyvolává pochybnosti. V době útoku byli syrští vojáci ve vzdálenosti 50 kilometrů od základny. Dokonce ani teoreticky by to základně nemohlo uškodit, protože postupujícím jednotkám chybí zbraně s kterými by mohli být úspěšní proti Američanům. V ten okamžik tam s výjimkou samohybných děl a tanků SAA neměla nic. Proto ospravedlnění Pentagonu zní falešně.

Navzdory barbarským snahám západních zemí zabránit politickému řešení syrské krize musí syrská armáda a její skuteční spojenci pokračovat ve své rozsáhlé ofenzívě proti ISIS a dalším teroristickým skupinám po celé zemi. Jedině a pouze oni mají legální právo bojovat za svobodu a nezávislost vlastního státu.

- - -

22 komentářů :

 1. USA jsou největší terorista na světě !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.
   nezávislý pozorovatel

   Vymazat
  2. A naviac najväčší svetový parazit.

   Vymazat
 2. USA přeji z celeho srdce jen to nejhorši

  OdpovědětVymazat
 3. Je to provokace a snaha rozšířit boje i mezi ty,
  kteří spolupracují na likvidaci USteroristů.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, je to tak, ale jsou "umírnění" jak co do demokracie, tak práva, spravedlnosti. Podobně umírněný byl Adolf Hitler, to jen ti druzí ho radikalizovali, protože neplnili jeho požadavky. A nejvíce Češi a Beneš! Na ruku mu šli tehdy jen Britové, Francouzi, Italové - jejich známé firmy - Chamberlein, Daladier, Musolini.
  Tak ale v tomto ohledu se hodně změnilo. Beneše nemáme, zato Daladierů, Musolinich, Chaberleinu je u nás na politické scéně plno, nejen bělobrádku a černoprd....ků je habaděj - ti všichni zaprodají národ za "pár šestáků" a s velkou pompou, vyslouží si i nějaký ten železný kříž či aspoň svatováclavskou orlici.
  Heslo VĚTŠINY vládních politiků u nás: VĚRNI ODKAZU EMANUELA MORAVCE ZŮSTANEME!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidně napiš černoprdelníků.
   Neboj, tady se ti nemůže nic stát, ani když budeš propagovat fašismus...

   Vymazat
 5. Česká koloniální správa, ehm..., vláda, se jistě již připravuje vznést protest a skrze OSN vyzvat USA k ukončení těchto zločinných agresí.

  OdpovědětVymazat
 6. Tí řeší důležitější záležitosti rozchod premiera z manželkou. Musíme ale počkat, možná si to rozmyslí jako stou demisí.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 21:54 troubo, Asad je především Alavita

   Vymazat
 8. No jo. Rusáci zapomněli říct Assadovi, kde je demarkační čára, na které se dohodli s Amerikánama.

  OdpovědětVymazat
 9. Přeji Syřanům co nejrychlejší vítězství.

  OdpovědětVymazat
 10. Jakým právem jsou jednotky armády USA, bez pozvání, na území jiného státu, jakým právem útočí na pravidelnou armádu tohoto státu? Druhé budou učit, co je a co není správné a podle svých zájmů kde komu kroutit ruce? Takovým státem opovrhuji, takový stát jako spojence odmítám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právem silnějšího a chovali se tak vždy. SS vznikly na území kde vyvraždily původní národy. V zemi svobody pobývali např. Dva velikáni naší kultury. Antonín Dvořák a Josef Václav Sládek. První napsal Novosvětskou a druhý tanec na hrobech indiánských.

   Vymazat
  2. Pravom silnejsej, ale nastastie uz zdochynajucej kobyly kt.to ma v makovici popletene a je zasiahnuta besnotou (zlocinny psychpatizmus a sociopatizmus).

   Vymazat
 11. USA - světový terorista č.1!!!!!!A celý svět to vidí....

  OdpovědětVymazat
 12. Keďže syrski vojaci bojujú proti teroristom, USA sa citili byť ohrozené.

  OdpovědětVymazat