Reklama

středa 21. června 2017

Proč nechci být v Evropské unii?

Miroslav Starý
21. 6. 2017
Na srozumitelné otázky by měla být vždy jasná a odpověď. Jasné odpovědi, je ale schopen jen člověk, který má hlavu nejen na to, aby mu nepršelo do krku, ale jako sídlo mozku a rozumu. A k tomu musí být i schopen mozku a rozumu používat. To se v naší zemi stává stále obtížnějším a vzácnějším. Na vině je celoživotní výchova lidí. Nevychováváme lidi k tomu, aby uměli myslet a myslet logicky.


Na počátku je zdevastované školství. Dnes v něm chybí jasné zadání, co by měl člověk se základním všeobecným vzděláním znát. Školy si mohou učit, co chtějí a vrcholem jsou potom speciální školní programy, kde už samy děti rozhodují o tom, co se chtějí a co nechtějí učit, co budou a co nebudou dělat. A hloupí rodiče ještě za tento „pokrok“ platí. Výsledkem je stále rostoucí počet debilů, kteří neumějí nic, neznají nic, a co potřebují, najdou si na tabletu, i-podu, notebooku a dalších vynálezech stvořených k ovládání myšlení lidí. Nenacházejí to, k čemu by na základě logické úvahy samy dospěly, ale jen to, co jim někdo jiný předkládá. Předkládané informace a názory potom nejsou schopny posoudit – jde-li o pravdivou informaci nebo lež či naprostý nesmysl. Tento deficit se s nimi táhne od školních lavic dále do života. Potom se vám může stát, jako se stalo nedávno mně, že vás čtyřicetiletý muž a otec rodiny překvapí tím, že je rád, když jsme v NATO a Evropské unii. Proč? Protože jeho stejně zblblí kamarádi jsou také rádi. Abychom si toho nebrali moc, vezměme nejdříve jen onu Evropskou unii.

Evropská unie je dnes jakési úřednicky a nedemokraticky řízené společenství států. Nedemokratické, protože jediný demokraticky volený orgán – Evropský parlament nemá žádné pravomoci a nerozhoduje o chodu EU. Přináší jen asi půlmilionové měsíční platy svým několika stům poslanců.

Rozhoduje Rada Evropy, Eurokomisaři, Evropská komise a podobné orgány, které nikdo nevolí a dokonce to mohou být lidé i proti vůli svého národa, jako je tomu u Polska, které Donalda Tuska do žádné vrcholné funkce nechtělo, dokonce proti tomu protestovalo a přece tam je. Demokrat tedy musí zavrhnout EU už jen pro nedodržování základních demokratických principů a nedemokratický úřednický diktát.

Zkusme se ale na to podívat úplně jednoduše jen dle základní a srozumitelné logiky:

Už více lidí spočítalo, že mnohem více peněz do Evropské unie dáváme, než dostáváme zpět. Tak to berme jako fakt.

To bychom mohli považovat za přijatelné, pokud by nám členství v EU přinášelo nějaké výhody nebo pokud by pro nás EU zajišťovala nějaké potřebné služby. Prostě nějaký jiný prospěch, za který bychom byli ochotni platit.

Pokud bych si měl vzpomenout na nějakou výhodu, kterou máme, protože jsme v EU, smůla. Ať se snažím ze všech sil, nic mě nenapadá. Pro volný pohyb osob a bezvízový styk nemusíme být v EU. Nevýhod a omezení, zákazů a příkazů často úplně nesmyslných je ale opravdu velké množství.

Pokud se týká třeba bezpečnosti, tak je to stejné. Naprosto debilním přístupem k otázkám nelegální migrace a krytí průserů, které s tím souvisejí, nás EU nechrání, nepomáhá, ale ohrožuje nás, naši kulturu a bezpečnost našich obyvatel.

Logický závěr: Chtít být ve spolku, na který doplácíme, který nám nic dobrého nepřináší a získáváme od něj jen příkazy, zákazy a omezování může jen blbec, jinými slovy člověk neschopný takovéto základní logické úvahy.

Možná by se mnou nesouhlasili někteří, kterým se podařilo dosáhnout nějakých „evropských“, ale vlastně našich financí, protože jsme je do EU nejdříve nacpali.

Jiná věc ještě je, že některé poskytnuté prostředky jsou vázány způsobem použití, což může být také špatně. Může se totiž stát, že někde provedou s pomocí „evropských financí“ naprostý nesmysl jen proto, že na to dostanou z EU prachy, že?

Názorně by vám to mohli vysvětlit třeba v Litomyšli, kde za tyto peníze v okolí komplexu muzea a zámku za „peníze EU“ zlikvidovali zeleň a trávníky nahradili dlážděním nebo asfaltem. Z pohledu občana zločin, ale proč by to neudělali, když na to dostali z EU?

A tak si pro změnu představte: Kdybychom dali všechno, co nás Evropská unie stojí, místo do EU, na jednu hromadu u nás doma a nazvali to třeba národním dotačním fondem. Byla by to mnohem větší hromada, než je součet všech tzv. „evropských dotací“. A my bychom z ní mohli rozdělovat dotace všude tam, kde to potřebujeme a na co potřebujeme. A u nás doma to přece víme mnohem lépe, než nějací úředníci v Bruselu. To je jednoduchá logická úvaha.

A opět jsme u toho, že: V současné EU může chtít být jen hlupák nebo člověk ne zcela duševně zdravý. Nebo vám to vychází jinak?

Ano, samozřejmě, politici nebo jiní ničemové, kteří z toho mají sami prospěch a potřeby lidí jsou jim ukradené, budou příslušnost k EU hájit. To už je ale píseň o tom, zda mají politici na prvním místě potřeby občanů nebo vlastní. Ty prvé můžeme volit a ty druhé …… víte kam, že?

Miroslav Starý je zástupcem Aliance národních sil

44 komentářů :

 1. Protože mám mozek a hlavu nejen na česání s článkem souhlasím v plném rozsahu! Kdo ještě na to má?
  čtenář

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom bych se zeptal autora, koho volil a jak hlasoval v referendu o vstupu. Já proti, mé svědomí je čisté.

   Smazat
  2. 2:35 - Já jsem volil proti vstupu do Evropské unie. A nic na tom neměním.

   Smazat
  3. Lidé si neuvědomují, že můžeme udělat proti přípravám na válku ze strany vlády USA jedinou účinnou věc a to okamžitě vystoupit z agresivního NATA, do kterého nás podvodem zatáhli rukou společnou a nerozdílnou Zeman jako premiér a Klaus jako představitel nejsilnější opoziční strany !! Zeman nalákal voliče na celostátní referendum o vstupu a Klaus raději před volbami o vstupu nemluvil !!

   Smazat
  4. Já jsem byl proti vstupu,mám čisté svědomí.Proto mně dost mrzí postoj k EU pana prezidenta.Vstup do NATO považuji za vlastizradu Havla a všech,kteří na tom mají sebemenší podíl!

   Smazat
  5. Potvrzuji:
   " Chtít být ve spolku, na který doplácíme, který nám nic dobrého nepřináší a získáváme od něj jen příkazy, zákazy a omezování může jen blbec, jinými slovy člověk neschopný takovéto základní logické úvahy."

   Smazat
 2. NOVÁ EURÓPSKA ŠĽACHTA
  • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
  • pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker

  OdpovědětSmazat
 3. Havlistický poskoku tady je pěkný článek až zase budeš lhát.

  http://aeronet.cz/news/tyden-s-putinem-na-tv-prima-je-predzvesti-hlubsich-politickych-zmen-v-cr-po-podzimnich-volbach-k-lepsimu-ne-nezbytne-nahy-cisar-zapadu-vyrazil-do-butiku-na-nakupy-privatizace-nebo-zestatneni-ct/

  OdpovědětSmazat
 4. Co se týká českého učňovského školství, tak za dobu po hadráku, za 27 let, je totálně zlikvidované a zdevastované.Na pracovním trhu chybí řemeslníci v montérkách všech oborů.Rodiče za každou cenu chtějí mít ze svých ratolesti vysokoškolsky vzděláná dítka, v bankovních, manažérských, humanitních a ekonomických oborech.EU se zvrátilo v totalitní diktát sebevražedných multikulturních zájmů, zavánějící korporátním fašizmem s dehonestací občanů, za jejich rozdílné názory.Elity EU lid neposlouchá a jde tvrdě proti nim!Východní Evropa je pro ně jen levná pracovní síla a odpadní kolonie s očekáváním absolutní poslušností i poddanosti...

  OdpovědětSmazat
 5. S článkem souhlasím a udělám proto všechno aby jsme odešli z eu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvoní, zvoní zrady zvon - Mnichov, EU, Lisabon.

   Smazat
 6. Je nutné zároveň odejít i z NATO - a oboje jak nejrychleji to půjde! Jinak budeme zavlečeni do války ani nemrkneme. EU a NATO je provázáno mnoha smlouvami.

  OdpovědětSmazat
 7. Mám takovou "obavu", že nás Evropská unie nakonec sama přinutí, abychom z ní vystoupili. Ta banda eurokratů, která dodnes nebyla schopná přijít s účinným a hlavně rozumným řešením z řetězu utržené migrace, pravděpodobně bude ve své politice nátlaku pokračovat a budou tak dlouho ignorovat náš pohled na věc, že jednoduše nezbyde nic jiného, než ukončit debaty, a zahájit proces vystoupení. Václav Klaus svojí ostrou glosou trefil hřebíček přímo na hlavičku. Někdo to může považovat za nadsázku, ale tohle bude rubikon, který si EU bude muset dobře rozmyslet. Momentálně jsou eurokrati jak smyslů zbavení, a zjevně nechápou, že si členské země nenechají líbit všechno. Když od nás zazní jasné ne, tak nám nějaký pošahaný magor s vítačcským úžehem nebude diktovat a vyhrožovat sankcemi a nějakými "řízeními", a když na to nepříjde sám, tak to zjistí, až se tu zopakuje britský scénář. Nedělejte si iluze, blbost je neponaučitelná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ňikam neodejdeme Německo si to už pohlídá.

   Smazat
  2. Czéchia je 100% vazalem IV.říše, tudíž odchod ze zločineckého spolku, zvaný EU, kde eurokratům je názor lidí zcela u pr..., ukradený.Plán je jasný a jede se podle něho...

   Smazat
 8. Perfektní článek i všechny komentáře. Jen se bojím, že debilové ve volbách vyhrají. A nějak si s tím nevím rady. To by se asi muselo zase začít kázat v Betlémské kapli, aby se lidi potkávali.
  Potěšil mě včerejší komentář k článku "Ještě ke Comeymu: Poklad ex-šéfa FBI" v Literárkách, který cituje Karla Gotta;je excelentní.
  http://literarky.cz/komentare/ostatni/24404-jet-ke-comeymu-poklad-ex-efa-fbi

  OdpovědětSmazat
 9. Autor popsal skutečnost. Naprosto souhlasím. Musím se přiznat, ze jsem volil pro EU. Ale to byla naprosto jiná EU bez je teď. Jenže abychom vystoupili z EU musíme mít samostanout ČNB . VÝKONNÉ zemědělství a kryté záda!!!! Jako samostatný hospodářský subjekt typu Švýcarska,by muselo dojít k dohodě mezi USA a RF.Nebo by musel být obnoven duch Malty a umístit v Česku několik divizí ruské armády. Proč? Protože Česko uz nemá nic vyznamneho co by umožňovalo samostatnou hospodářskou činnost. Muselo by dojít k částečnému vyvlastnění a k omezení odvodů ci akčních prostředků. A bez velmi silných vazeb na Rusko a Činu by nás Německo sežralo jako vůl malinu.......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nafackuj si, havlisto

   Smazat
  2. Anonymní22. června 2017 9:06
   Nic nechápeš, klausovče.

   Smazat
 10. S autorem souhlasím! Vstupovali jsme do jiné EU, a ta se časem ztransformovala do instituce, která slouží jako mocenský nástroj dost nesmyslné politiky vedené snad jen ve prospěch nadnár. korporací a finančních oligarchií.
  Ano, měli jsme dvě možnosti. V lepším přispět k tomu, aby se z EU stala demokratická instituce, která bude jednak integrovat rozvoj svých zemí, jednak napomáhat v překonávání zaostalosti celých regionů. Pokud je ovšem již jasné, že změna EU je nemožná (a je jedno, jestli je to naší neschopností ji změnit nebo unijní rigiditou či nezájmem těch, kdo ji ve skutečnosti ovládají), pak je lepší tuto opustit tak, jak o tom rozhodli Britové.
  ---
  To ale stejně tak platí i o NATO, které i v době našeho vstupu bylo agresivním paktem využívaným spíš než k obraně jen k vedení agresivních válek proti těm zemím, které měly být ze strany USA silově (zločinně) podmaněny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eu ceske nevolniky nepusti

   Smazat
  2. Až se tě někdo ty magore z Horní Dolní Hovnolulanský díry na něco bude ptát tak ty bláboly místo odpovědí posilej těm vocasum do Fuckingtownu!!!!!
   Tady nikoho nezajímáš ty ussackej nedomrdku!!!!!

   Smazat
 11. Debilům, lidem bez přehledu, vědomostí, vlastního myšlení a názoru se lépe vládne. Vis Amerika, tam kdo udělá větší binec, větší šou má větší šanci být prezidentem. Málo kdo tam ví o nějakém prezidentově volebním programu. Pak si ani nevšimnou, že jim tam prezidenta dosadil Putin. No, zřejmě ve zpravodajských službách USA jsou lidé podobného ražení, když se nechají oblafnout nějakým Rusákem a ještě to na veřejnosti pitvají a usvědčují sami sebe z neschopnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zavidis Trumpa
   Havlisticky nevolniku

   Smazat
  2. Nemusíte ihned potvrzovat má slova o lidech, kteří nejsou schopni logického uvažování. Když něčemu nerozumím, alespoň mlčím.

   Smazat
 12. Anonym z 7:31 je ukázkovým příkladem práce mainstremu......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty taky, tvym volenim pro vstup do eu a tudis tvoji vlastizradou

   Smazat
  2. Nevím, mám to brát za poklonu...? Teď zase nerozumím já...

   Smazat
 13. Tak tak, do EU jsme vstoupili omylem, ale omlouvá nás, že to byla ještě jiná EU, takže zase rychle vystoupit, než nás zadupe migrací. Do NATO jsme byli vstoupeni, nikdo se nás občanů neptal, naopak Havel sliboval neúčast a zručení. Kdo z nás se chce podílet na agresích NATO? Dnes se chystají na Rusy, proč? Srbům se budeme za ty přelety bombardérů ještě dlouho omlouvat. Takže z NATA také rychle pryč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesko je v prdeli
   A kdo nema strelnou zbran je sebevrazedny nevolnik

   Smazat
 14. Pitomost až lumpárna je především chtít vystupovat z EU ale zároveň zůstat v NATO

  OdpovědětSmazat
 15. Článek pro mě znamená že nejsme úplní debilové i když o jaké procento se jedná?? Podle tohoto článku,starší generace kterou Novotný ml.chce utopit má jasno,střední generace má nejasno a hlavně peníze,peníze,peníze a za mnou poušť,mládež naše budoucnost jde pionýrskými kroky k debilitě.Tak co s tou budoucností???? Článek je perfektní a jasný.Ale takových článků je zde fůra.Nevidím a nečtu článek jak z toho ven,co a jak změnit tu budoucnost,co s tím sklem co do nás pere fašista Kocáb.Kdo to ví napište!!!! Učitelé gramatiky polibte si a trollové blejte.

  OdpovědětSmazat
 16. Proč nechci být v Evropské unii?
  Už z převelice mnoha důvodů.
  Hlavní z nich.
  EU byla svými vlastními politiky, za více či méně tajené podpory a netečnosti našich vlastních politiků, předhozena k postupnému vyvraždění džihádisty.
  EU toto má oficiálně (a utajeně) v plánu již přes 20 let:
  http://pravyprostor.cz/euromed-tajny-plan-eu-na-postupne-prijeti-56-milionu-muslimskych-imigrantu/

  Poslední konkretní příklad - viz následující článek zde o rozhodnutí prezidenta Nicolase Sarkozyho:
  www.novarepublika.cz/2017/06/emaily-clintonove-odhaluji-ze-kaddafiho.html?showComment=1498117714365#c5317544620555179485

  A probíhající proces - soustavná a stále méně zamaskovatelná podpora IS ze strany USA a spojenců.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA nemá žádné spojence, má jen vazaly a nepřátele.Zeptejte se Rusnoka a vlastizrádných politiků, proč nás chtějí zahrnout do centra zla 4.říše s bezcenným Ojrem!

   Smazat
  2. ... ještě jeden odkaz (Děda):
   https://cz.sputniknews.com/svet/201706225512375-iran-dukazy-americka-podpora-is/

   Smazat
 17. Výživný článek nabušený srozumitelnými argumenty, proti kterým lze pouze nejasně blábolit.

  OdpovědětSmazat
 18. "Už více lidí spočítalo, že mnohem více peněz do Evropské unie dáváme, než dostáváme zpět. Tak to berme jako fakt." Tak tohle je totální pitomost, kterou opisuje jeden od druhého! A když chce někdo konkrétní čísla, nikdo je najednou nemá, všichni blábolí cosi o dividendách, které jsou směřovány matkám na Západě... Hodně, opravdu hodně chaboučká konstrukce! (A to patřím k těm, kteří EU kritizují. Ale chce to používat právě to sousloví 'kritické myšlení', na něž si autor textu nebyl schopen vzpomenout.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za méně dávat více - to je přímo v rozporu se samotnými kořistnickými základy kapitalismu. Dejte prachy, my vám je vrátíme a přikážeme na co je smíte a nesmíte použít. Bravo eurosoudruhu!

   Smazat
 19. Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu.

  http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

  OdpovědětSmazat
 20. V článku jsou popsána některá, z mnohých negativ fungování EU. Jsou všeobecně známá. Také jsem hlasoval pro členství v EU. To proto, že zlodějny a rozkrádání ve „svobodné a svrchované“ ČR, nebyly postihovány a dosahovaly stále větších rozměrů. Byla to tragická klausova doba. Byla zde jakási naděje, že EU je společenství, kde se nic takového netrpí a proto zjedná nápravu. V té době, EU působila dojmem zákonnosti a ještě tak viditelně a drsně nerealizovala úkoly globalizace, jako to činí v současnosti.
  Vidím zde jedno poučení. Pokud si někdo neumí doma udělat pořádek, je naivní se domnívat, že je možno si k tomu někoho najmout. Ten někdo, mu tam zavede vlastní pořádky.
  Je nutno si definovat národní zájmy a je nutno mít důvěryhodnou vládu, zaměřenou na obranu národních zájmů. Je třeba mít stejně smýšlející spojence (třeba V4?), kteří také odmítají dát někomu plnou moc, aby jim doma dělal „pořádek“.
  Takový postup se logicky nemůže zamlouvat organizátorům evropského prostoru, jako jednoho chalifátu a budou hledat slabá místa, jejichž prostřednictvím by bylo možno takové státy přivést k rozumu. Podle osvědčeného latinskoamerického modelu.
  Proto je také nutno mít vládu, která bude vědomě a programově odstraňovat slabá místa, jako je závislost na dovozu potravin, závislost na cizí obraně, ekonomickou závislost na úzké skupině odběratelů (EU), závislost na cizí měně, věřitelích … Těchto slabých míst je celá řada, včetně vydání ekonomiky a přírodních zdrojů zahraničním vlastníkům. Nebude-li náprava možná, bez vystoupení z EU, budeme muset vystoupit. Ale z výčtu problematických oblastí je vidět, že pouhé vystoupení z EU, vytržené ze souvislostí, nic moc nevyřeší. Navíc, co vystoupení vyřeší, se ukáže až podle toho, jak dopadnou vyjednávání. Viz veletoče kolem Brexitu a to je GB nějakou mocností. P.K.

  OdpovědětSmazat
 21. Macron vyhrožuje V4 ve smyslu, že musíme bezpodmínečně poslouchat rozhonutí Bruselu o přijetí nepřizpůsobivých a dobyvačných emigrantů.Fašismus, po Adolfu Hitlerovi, další spolek, který ČR vyhrožuje.Toto už tady bylo.Nejsme žádní vazalové, byť s námi tak jednají.Pryč z tohoto korporátního fašismu.podzimní volby jsou velmi důležité.EU oproti 50 státům USA, občanům jen vyhrožuje, umravňuje a snaží se je vychovávat a zásadně v ničem neposlouchat.EU, které hodlá Evropu totálně zničit, páchá genocidu na vlastním obyvatelstvu, je to den ode dne jasnější.

  OdpovědětSmazat
 22. A co generalisimus Stropnický? Ani "kvér" mu nesvěřili a teď vede armádu ....

  OdpovědětSmazat
 23. Pane Starý ,dík za článek ,je perfektní!!!
  j

  OdpovědětSmazat
 24. Nechápu prezidenta Zemana s jeho eurohujerstvím.
  Pořád se ohání dotacemi údajně 200 miliard.Jen
  do toho nezapočítává"otraviny",které jsme nuceni
  konzumovat,protože EU rezolutně vyžadovala zrušení
  českého zemědělství.Aby měli trh ti dotovaní veSRN
  a Francie.A to nemluvím o dalších věcech.Když se
  to sečte dohromady,dělají naše výdaje do EU více,
  než příjmy.Proto je třeba z EU a NATO co nejdříve
  zmizet.Pro výhrady,které mám vůči prezidentovi,
  jsem prohlížel garnituru kandidátů.Po shlédnutí
  této squadry se musím smířit s tím,že budu opět
  volit Zemana na finkci prezidenta ČR.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.