Reklama

pátek 16. června 2017

Prohlášení Václava Klause a IVK k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou


institut V Klause logo    

Václav Klaus
16.6.2017  IVN


1. Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.

2. I těm, kteří to ještě nevěděli, ukázala tímto svým krokem Evropská komise, jaké je postavení České republiky v Evropské unii a jaké s námi její vrcholní představitelé mají úmysly.

3. Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Jde o novou, dosud nevídanou věc. Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus.

4. Odmítáme argument, že musíme „být u toho“, že musíme „být přítomni“ rozhodování, že musíme být v tak zvaném „tvrdém jádru“ Unie. Uxrozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme. Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás. Rozhoduje se o nás.

5. Nenechme se vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. Dotace nepotřebujeme a nechceme je. Odmítáme jak naše platby do Bruselu, tak dotace z Bruselu. Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou, politiku EU jako celek.

6. Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit.


Václav Klaus a IVK, 13. června 2017.

41 komentářů :

 1. Souhlasím, je třeba povstat proti tyranii EU a vystoupit dokud je čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že čas nám již vypršel. Po odchodu z EU z nás Brusel udělá rozvojovou zemi. Od tohoto scénáře by nás mohla zachránit jedině inklinace k nějaké mocnosti, která by nám umožnila být ekonomicky nezávislá na EU. A to je sci fi.

   Smazat
  2. pane Hricák, rozvojovou zemí už jsme, a ještě větší chudoba by nastala, pokud by zde byl dosud unipolární svět. Ten se ale rozpadl, a my přece nemusíme spolupracovat pouze s Německem.A tady se nejedná o ekonomiku, ale o zničení celého národa. Půjdeme jako ovce dobrovolně na porážku?
   Na leva- net je nový pjakin, z kterého vynímám
   ....Do Číny je přenášeno centrum koncentrace řízení z Velké Británie a USA.

   V ní se bude slučovat role jich obou. A Írán má z řídícího hlediska nahradit evropské centrum. Proto také má existovat Evropský islámský chalífát, kdy po tom zlém islámu, který sebou přinese ISIL, za kterého poteče krev proudem a promíchají se všechny národy, přijde ten dobrý islám zosobněný Íránem, udělá tam pořádek, ale již budou vytvářeny nové státy, protože tam už budou fakticky vytvořeny nové národy s novými jazyky. Už jsem o tom mluvil......

   Smazat
  3. ZANECHTE
   fantazírování o nějakém vystoupení z EU,
   nebo z NATO !

   Mnozí z vás se nemohli dočkat, až budou přijati do tohoto klubu "vyvolených" a když byla zlikvidována ČSLA pod rouškou profesionalizace
   a ČR vstoupila do agresivního, zločinného paktu
   NATO,
   tak bylo ticho po pěšině...
   Veřejnost je prostě tak rozdělena a apatická, až blbá, že k nějakým změnám nedojde, neboť kolonie
   jsou řízeny za podpory domácích kolaborantů zvenčí, tak zklidněte hormóny ...

   Smazat
  4. 12:06 má uvažování Emanuela Moravce. Ten také začínal kolaboraci podobnými defétistickými kecy. A ejhle jaký to byl kolaborační pašák. Celé ročníky české mládeže věnoval Vůdci.

   Smazat
  5. Jdu kolem s tím jse běž vycpat pryč z eu.

   Smazat
 2. EU se rozpadá, chce to ještě chvíli počkat. P4ipomíná mně KSČ v 70-tých letech. Do 5 - 10 let tady už nebude.

  OdpovědětSmazat
 3. Volte SPD Okamura, volíte pro referendum o tom, zdali zůstat nebo odejít z EU.

  OdpovědětSmazat
 4. Být v tvrdém jádru?
  Jediné, co mne napadá, když tenhle blábol slyším, je : Spolu šli, spolu je chytili a spolu je i oběsí.
  EU, potažmo celý západ končí. Neptejte se zda, ale kdy. To není žádná ruská propaganda, ale matematická, demografická jistota. Někdy kolem roku 2050 se z Francie stane většinově muslimská země. A celou řadu dalších to čeká také. To je při současné porodnosti etnických evropanů a muslimských přistěhovalců matematická jistota.
  V Bruselu se domnívají, že muslimská musí být CELÁ Evropa. A ne jenom její západní část. Proto kvóty a proto ten tlak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím. Jen se obávám, že o likvidaci Evropy nerozhodnou ani tak dělohy muslimek, či nože mohamedánů, ale neskutečná a gigantická blbost (zlý úmysl?) stávajících evropských J-elit.

   Smazat
  2. Čím déle se bude čekat,tím pro nás hůře.
   Je třeba to udělat hned a rázně.Pitomé
   řeči,že bez EU a NATO nemůžeme existovat
   rozšiřují jen eurohujeři.Byli jsme před
   EU a budeme i potom.Já,osobně,nechci mít
   za spojence ty,kteří nás pro svůj zájem
   už jednou zradili.Klidně nás zradí znova.
   Stačí pár slov o nutnosti zachovat mír.
   Je to můj názor a za ním si stojím!
   Petr Majevský

   Smazat
 5. I lidé různých názorů se musí občas spojit proti společnému nepříteli. Pane Klaus, nemám vás rád ale v tomto případě jsem na vaši straně a snad i na straně drtivé většiny našeho národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně souhlasím sevším všudy.Jen mám dojem,že je to hovno platné
   lada

   Smazat
  2. Pokud by většina lidí rezignovala tak, jako Vy, pak ano, je to na ho*no.

   Smazat
  3. Ale zlaté české ručičky, kdysi i z ho-na dokázali uplést bič. Stačilo by kdyby politici změnily rétoriku a pracovali ve prospěch především Čechů a byly by opět nové děti, potravinová samostatnost, pracující a né flákající se mládež, úcta ke starým. Opak je dnes však pravdou: antičešství zavedl již Havel, téměř u všech politiků trvá dodnes - snižuje to sebevědomí.Mládež se má vzdělávat v oborech, které stát potřebuje, zvláště když stát vzdělání financuje. Stačilo by tyto obory zatraktivnit a vůbec mládež s nimi seznámit, případně pak nástup do zaměstnání motivovat výhodami. Kdyby rodině stačilo žít z jednoho platu, také by to zvýšilo porodnost .

   Smazat
 6. Bohužel je asi opravdu pozdě, z jakého titulu mluví za celou EU Merklová? S PL, H a CZ zahájila EU řízení kvůli kvótám, pry neplneni unijnich predpisů, ale ze se jiz delší dobu neplni pravidla schengenských dohod, to nikoho nezajímá. Navíc v CZ je již te mnoho migrantů, ale nikoliv muslimskych ( Ukrajina, Slovensko, Vietnam, etc.), le to EU taky nezajímá. Myšlenka EU je v principu správná, ale na bazi národní svrchovanosti. Bhuzel exprezideta Klause moc jidi neberou, ale jako jiz drive,i ted ma pravdu.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento týden jsem zcela náhodou zaslechnul dva komentáře - europoslance Niedermajera (nebo tak nějak) v ČRo a nějakého ekonoma Sedláčka v ČT. Pochopil jsem, že jsme asi jako ČR ztraceni, protože členové židovské lobby asi dostali za úkol přijmout v EU co nejvíce muslimského obyvatelstva možná. Zřejmě proto, aby se snížilo napětí v sousedství země zaslíbené. Je také možné, že už mají i své druhé občanství v této zemi a nikoliv v ČR, protože ve prospěch ČR už rozhodně nepůsobí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to se jenom plní dlouhodobý plán globalistů, najděte si heslo "Karnegiho plán"

   Smazat
  2. 8:54-spousta sionistů už dlouho sní o tzv."Velkém Izraeli",který by se rozprostíral od Nilu přes Suez až po Eufrat,zabíral by celý Libanon,kus Jordánska,samozřejmě celou Palestínu,většinu Sýrie a kus Iráku a Kurdistánu a proto dělají vše,aby tento popsaný prostor byl neustále sužován válkami a devastován,zlikvidovala se tam pro život nutná infrastruktura a obyvatelstvo odtáhlo do Evropy,jejíž sionističtí vládci tomu vší mocí pomáhají.Není to náhoda to,co se nám před očima děje na Stř.východě a v Evropě,je to zkoordinované s tím pro Evropu určeným tzv.Kalergiho plánem a za celým tím cirkusem stojí nadnárodní sionistické finanční elity.

   Smazat
 8. Aby oklamaly imunitní systém, vytváří viry obal, který dokáže oklamat imunitní systém. Do "uprchlictví" se halí ilegální imigrace. Ještě před vypuknutím konfliktů v severní Africe a na Blízkém Východě, existovala velice silná poptávka po falešných dokladech, se kterými se ilegální imigranti dostávali do Evropy. 95% tak zvaných "uprchlíků" jsou ilegální imigranti, kteří patří zpět před hranice Evropské Unie. Evropští úředníci jsou k tomu slepí protože se z této masové ilegální migrace stal výnosný obchod řízený mafiemi z Itálie, Řecka, Německa a Francie. Mafiemi prorostlými do rozhodovacích mechanismů Evropské unie. A těmto mafiánům rozhodně nějaké minoritní země v Evropské Unii nebudou kazit jejich dobře rozjeté obchody. Výkonné orgány EU jsou zmanipulované k podpoře celého převaděčského byznysu, který dorostl k miliardovým obratům. Evropskou unii ovládly gangy převaděčů, jakkoliv to může znít absurdně. Nemyslitelné je pro zločin nejlepším úkrytem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karnegiho plán dostal v EU zelenou, je v chodu, ale vy píšete jenom o doprovodných jevech

   Smazat
 9. Cele toto deni pozoruji naprosto nestranne jiz nekolik let a pred vice nez 2roky jsem na to vyslovil svuj uhel pohledu,bohuzel mne vetsina ctenaru davala -.Velka vetsina lidi se mne pta?Podivej se na Italii,tam je to samy muslim a nic zvlastniho se tam nedeje-proc? Odpovidam,ze je to diky bohu ,ne snad ani tim,ze by tajne sluzby mely dokonaly prehled o radikalistech ale tim,ze je Italove nezachranuji ale vylozene lovi a deportuji na nasi pevninu a pote jsou rozvazeni neoznacenymy autobusy na dalsi mista-(videno na vlastni oci)Kam?To vi snad jen Buh.Takze se domnivam,ze se tu "zatim"nic zvlastniho nedeje, je prave diky temto navazkam a to bud s pozehnaim EU a nebo s doporucenim(rozumej s prikazem) neb Italie potrebuje znacnou financni injekci pro svoji zachranu.

  OdpovědětSmazat
 10. Kde to mám podepsat?

  OdpovědětSmazat
 11. Lidi neházejte flintu do žita volby jse blíží. Je nás většina volme SPD a odejděme z eu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odejít z EU? Souhlasím, ale bylo by fajn, kdyby si každý plně uvědomil, že tento krok vyžaduje systematickou přípravu (politickou, hospodářskou, legislativní, bezpečnostní atd.). Takže plodit výkřiky na netu je setsakramentsky málo a v určitém smyslu prostě na hovno. Mimochodem, Okamura se kromě keců o referendu zatím vůbec nedopustil myšlenky na téma co před a co potom. Naprosto nedůvěryhodné...

   Smazat
  2. 10:02 Vše jde když jse chce. Lepší než jse nechat islamizovat a zatáhnout do války s RF. A být otroky makrely a spol.

   Smazat
  3. Nemyslim, naprosto neduveryhodne-jednou se zacit musi.Je pravdou,ze by to bolelo a to tak ze velmi.Rozum ny politik se obklopi rozumnymi lidmi(pokud se nenecha prilis zkorumpovat) a kdyz nic jineho tak vycistit politickou scenu jak Augiasuv chliv.Vse je zavisle od toho,Kolik kresel ziska.jinou yraznejsi osobnost ja osob ne nevidim,tim ovsem nechci rikat,ze u nas nejsou schopni a rozumni lide ktere by si vybral a poveril ukoly ve svem tymu.Ja mu preji mnoho zdaru a jak jsem v uvodu uvedl-jednou se zacit musi.On urcil smer a ostatni je na jeho tymu.

   Smazat
  4. Franz 1449 Ano a teď u voleb je poslední šance. Jak nás zatáhnou do 4 říše bude konec. Ty největší zločince z migrantů nalifrují jsem a nebude jak jse bránit. NWO jsem četl už v roce 2014 odmítání migrantů bude trestné až 12 let vězení atd. Tak uvažují makrela a spol.

   Smazat
  5. Rychlejší by bylo kdyby Trump hodil bombu na Brusel než ho amici odstraní ! a tato vláda by nás nejlíp viděla se houpat na oprátce .Už jsou tu 27 let a podívejte se zpět, nic se nezlepšilo pro nás !!!!

   Smazat
  6. Kdyby Okamura vyhrál, určitě by mu to poražení dali sežrat i s chlupama. Nevěřím, že by dokázal čelit takového tlaku jako čelil Babiš, nebo stále čelí Zeman. A při tom ještě vládl. A navíc, myslím, že se Okamura pokusí zase o prezidentské křeslo a tím se jako politik úplně může odepsat.

   Smazat
  7. 18:44 Všichni Čeští vlastenci by ho měly volit.

   Smazat
 12. V teto podobe EU nikdo nechce. Budeme ji ignorovat. EU nam neco narizuje co nechceme tj. EU je pro nas CR "skodna" a skodna se musi znicit !...a jak nicime skodnou (krysy, potkany..) jedem a vystrilenim ! ...tak je to na nas. Musime cim nejdriv, nez nas ta skodna okuose a zahubi!!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 13. Skvělé by bylo EU ignorovat, ale otázka zní - budou to činit naši "politici", kteří za nás mluví a na náš názor - nás občanů - se neptají, lezou Bruselu nejen do konečníku, ale i hlouběji a na naši zemi kašlou zvysoka? Být po mém - nechám EU štěkat a štěkat, až se unaví, přestanu jim posílat příspěvky, odmítnu dotace a ať je jim Bůh milostiv. nemají nám co udělat. nebo že by humanitární bombardování??

  OdpovědětSmazat
 14. Odejit z EU nebude stacit !!! Bude se muset vytvorit unie statu Cechy + Polsko ..... dosti silna pres 100 + milionu lidi, aby byla schopna politicky ekonomicky vzdorovat a prezit.

  Otazka je : Mame na to dosti silne politiky a vuli lidu , aby jsme to mohli udelat.

  Nezapomente ze bude me celit 1.5 miliardy moslimu, kteri nemusi byt nasimi prateli.
  A co nase ekonomie???

  Bruno

  OdpovědětSmazat
 15. Nebyl náhodou pan Klaus jedním z těch "chlapců" z prognosťáku, kteří nás do těch sraček spolu s jakýmsi ožralcem Havlem dostali? Nebyl to náhodou tenhle pán z rodiny bolševíků Šalgovičů co tolik horoval pro EU a NATO a jinou ekonomiku-privatizace, rozvrácení Československa a lezení do NATO? Že by náhlé prozření nebo že by svědomí? Teď už se z toho co zadělal jen tak nevyhrabeme.

  OdpovědětSmazat
 16. Nejhorší zlo počalo s Havlem-
  EU , ono to nebyla zas tak špatná myšlenka, ale co se děje je už přepříliš
  STOP !!
  musí se něco změnit, buď EU bude k ostatním NÁRODŮM vstřícnější - nebo pryč z EU

  OdpovědětSmazat
 17. Minimální program: Upevnit (popř. rozšířit) V4, zde převzít tvrdý postoj vůčí kvótám, neziskovkám (viz Maďarsko), odstup od dominantní politiky Německa, pokud možno i NATO (problém s Polskem ...). Tlačit na polit. strany, aby v materiálech k volbám zaujaly k těmto otázkám postoj. Jaké a čí prostředky k publikaci tohoto požadavku lze využít?

  OdpovědětSmazat
 18. Jsi ten co nechal tenhle stát rozkrást a udělal z něj kolonii "západu" a teď jako "chytrák" proti tomu protestuješ? Kdyby tohle radil Klaus s kriminálu, bylo by to srozumitelné, ale takhle je to jen vyčůránek, kterému i tady lidé lezou do zadku a nechápou jeho předchozí zásadní zločiny, co naší zemi dotáhly do této situace!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Panové novy hit dne ! Triumvirat ČSSD nám slibuje 40000 do pěti let : Za 27 let na ně otročíme ! vymažme je už z teto doby!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Ještě nikdy jsem s Klausem nemohl souhlasit.
  S tímto však ano.

  OdpovědětSmazat
 21. Pane (ex)prezidente Václave Klausi, dlouhá léta jsem Vaše postoje a názory neměl rád. Avšak pod toto Vaše prohlášení se podepisuji na tisíc procent. A upřímně, srdečně Vám děkuji, že Vy osobně i Vaše rodina jste skuteční vlastenci. Spoluobčané, volme prosím SPD T. Okamury.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.