Reklama

středa 21. června 2017

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana při jmenování nových soudců. Dopadl jsem jako sedlák u Chlumce...


21. června 2017   Hrad

Vážený pane ministře spravedlnosti, vážené paní soudkyně, už vás tak mohu oslovit, a vážení páni soudci,

ještě jednou vám blahopřeji k vašemu jmenování. Jmenoval jsem, dnešním dnem včetně, tři sta dvacet osm soudců, což je zhruba deset procent všech soudců. A pan ministr spravedlnosti dobře ví, že při těchto příležitostech mám vždy některé kritické poznámky na adresu české justice. Dnes poprvé učiním výjimku a českou justici a její systém pochválím. A to z velmi prostého důvodu.

Před několika dny jsem se vrátil z Velké Británie, kde jsem mimo jiné jednal s ministrem zahraničí Borisem Johnsonem o případu Čecha, který byl zavražděn gangem teenagerů ve Velké Británii. Boris Johnson při vyšetřování tohoto případu nám sice poskytl pomoc, ale samozřejmě nemohl ovlivnit soudní rozsudek. Rozsudek britské poroty tento gang vrahů osvobodil, a já jsem zjistil, ke svému úžasu, protože člověk se neustále učí, že britský porotní systém znemožňuje možnost odvolání, a tak jediný způsob, jak se odvolat, je k Evropskému soudnímu dvoru. Mluvil jsem v pondělí s prezidentem Evropského soudu a informoval jsem ho o tomto případu.

A proč tohle všechno říkám. Protože Česká republika přes všechny nedostatky ve svém justičním systému alespoň umožňuje možnost odvolání, tedy možnost opravy nesprávných nebo diskutabilních rozsudků. Takových případů jsme zažili mnoho. Já blahopřeji panu ministru spravedlnosti, že jeho stížnost pro porušení zákona ve věci soudce Zelenky, který se domníval, že odposlechy nejsou důkazní materiál, byla úspěšná. Já mám se soudcem Zelenkou rovněž nevyřízené účty, protože když byla trýznivým způsobem zavražděna tříletá holčička a státní žalobce obvinil jejího otčíma z vraždy, tak soudce Zelenka překvalifikoval tento trestný čin na trestný čin ublížení z nedbalosti a udělil podmíněný trest. A opět, odvolací soud tento rozsudek zrušil a napařil tomu vrahovi příslušný nepodmíněný trest.

Takže i když jsem občas kritizoval tak zvaný soudní ping-pong, vy jistě víte, o co se jedná, kdy si soudy různých instancí vrací různé kauzy, tak děkuji bohu, že tady máme možnost odvolání.

A protože i nad vámi se při vašich rozhodováních bude vznášet Damoklův meč odvolacích soudů, tak vám závěrem přeji, aby se tak buď nestalo, protože s vaším rozsudkem budou obě strany spokojeny, a pokud se tak přesto stane, aby vám odvolací soud dal za pravdu.

Přeji vám úspěch ve vaší práci.

26 komentářů :

 1. A kavárna je vprdeli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale není.Ta se vzpamatovává z Putina na PRIMA ZOOM a už se připravují na protiruské komentáře na ČT 24,jelikož prý je to propagandistický film Kremlu.TO se zase vyřádí presstituti.

   Smazat
  2. Mně to baví, ještě bych potřebovala "nastavit zrcadlo" a byla bych podělaná smíchy. Takhle se zatím jenom řehtám. Řekněte mi, co tím ti kreténi sledujou. Vždyť přeci každýmu je jasný, že nějaká "propaganda" buzeranta Jandy, Romanceva, Fištejna a pod. je přeci k hovnu!!!!!!!!!!! To už jsme tady měli.

   Smazat
  3. Zeman kromě jiných přešlapů se začal vměšovat i do záležitostí justice. Např. když omilostnil a zpochybnil vinu dvojnásobného nájemného vraha Kájinka, když tato vina byla potvrzena všemi možnými soudu po všech možných přezkumech, a ještě poslal svoji manželku, aby tohoto pachatele navštívila ve vězení. Nebo když hrozil kárnou žalobou soudci Vrchního soudu v Praze dr.Zelenkovi v jiné věci, když ani nemůže vědět, jak v 3členném senátu dr.Zelenka hlasoval. Kromě odvolání zapomněl ještě na dovolání a ústavní stížnost a stížnost pro porušení zákona a obnovu řízení, což např. v případu Kájinka bylo všechno využito..

   Smazat
  4. To je ae pecka 17:36, když napíšeš "Zeman kromě jiných přešlapů se začal vměšovat i do záležitostí justice. Např. když omilostnil a zpochybnil vinu dvojnásobného nájemného vraha Kájinka" tak to se do justice vměšovali všichni prezidenti počínaje Masarykem, možná i Hácha, určitě všichni komunističtí, vyniknul Havel, ranou si to ukončil Klaus a ve věci zdrženlivý Zeman, že s ani ne deseti milostmi zasahuje do justice? Omezenče!

   Smazat
 2. Prezident jmenoval 328 soudců.Je znát,že je pan
  prezident trochu mimo,protože se asi nezajímá,
  jak soudci soudí.Takže k dosavadním parazitům
  poslal posilu.Ale zase se odstraní 328 možných
  čekatelů na ÚP.Oni se brzy přiučí,jak se má
  správně soudit,aby bylo dosaženo vyplacení úroků.
  Však je ostatní poučí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:33
   souhlasím s Vámi
   Václav

   Smazat
  2. "Je znát,že je pan prezident trochu mimo" - Trochu dost!

   Smazat
  3. Majevský 22:33 jako často, bez rozmyslu a hlubšího pohledu, spolu s podobnými 8:08 a 9:49. Když Zeman promluvil "státnicky" nepostřehli, že i v této formě dokázal dosavadním soudcům vzkázat to žádané! Pravil přibližně, že přeje všem novým soudcům, aby jejich rozsudky odvolací soudy jen a jen potvrzovaly, když naštěstí je náš první řád obdařen mnoha možnostmi odvolání (protože jinak by to pro řadu souzených byla katastrofa/také viz případ Čecha v Britanii). Nevědět, nechápat, nepřemýšlet, kecat. To je naděje národa?

   Smazat
 3. Nějak se tam zapomnělo na toho agrárníka od Chlumce.

  OdpovědětSmazat
 4. Je ostuda, jak Angláni zametli surovou vraždu Čecha pod koberec. Poděkování panu presidentovi, že se ho zastal. A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na pana presidenta byl vždy spoleh, to se mu nedá upřít. Media sice neustále dehonestují tohoto představitele, ale na to jsme si už tak nějak navykli. Nakonec-kdo je financuje vidíme sami, ale i tomu prašiv.... mu děkdu Sorr..... dojdou finance. Národ je jeden a buˇme rádí, že všichni nejsme jako loutky. Tady vydíme, že od té sametové nás krmili jen samou pomluvou, jak je tady všechno špatné a díky havloidní kavárně se to nějak rozmohlo. Aspoň trochu toho češství v nás ještě zůstalo. Všechno bylo na západě " lepší" než v té naší zemičce. Ale ono to není tak docela pravda. Jen se chce podívat, trochu pravdě do očí.

   Smazat
 5. Anglie, jako království s nevolenou hlavou státu není plně demokratický stát ale zastuzená monarchie,takže se není co divit ano jejímu soudnímu systému, akorát se divím,že neuplatňují "utrpné! právo na které by měli, jako feudální útvar právo.

  OdpovědětSmazat
 6. Proč se Zeman stýká s Nagyovou? Nemá pojem o PR? Taková kardinální chyba, jako pivo Zavadila s Kalouskem. Zeman musí být strašně paličatý dědek a pravděpodobně nemá sluch pro žádnou radu a taky se nikdo nepokouší mu ji dát. Proč leze na Klausovy narozeniny? Takových "proč" je hodně. Nemá rozum. Nemá základní politický instinkt nebo co?

  OdpovědětSmazat
 7. Do huby citron a do vylohy na jitrnice Milousi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ty jsi také povedené jelito. Lehni si vedle.

   Smazat
 8. Na jedné straně se správně zastal ubitého Čecha a doufejme, že žaloba k E.soudu bude podána / kdo ji fakticky podá? / na druhé straně jde na mejdan pravicové věrchušky a sedne si vedle zlodějky? Na narozeniny privatizátora a likvidátora a též obdivovatele Pinocheta Klause? Co si mám o tom myslet? To nemůže odolat společenské akci? To nemůže držet nějakou pevnou linii svých činů a výroků? Já ho už volit nebudu a to kvůli tomuhle. To je jednou tak, podruhé onak. Už žádné iluze o něm.

  OdpovědětSmazat
 9. Že jmenoval další soudce je naprosto v pořádku a kritika toho je jen taková, jaká může být - pěkně přiblblá. Že byl na narozeninách prof. Klause - proč by nebyl? Znají se, mají spolu jistě dlouhodobý vztah. Je to normální lidský postoj. Že tam byla Nagyová? A co, to je věc oslavence, nic to neznamená. Komentáře jsou jen skrytým útokem na prezidenta s cílem oslabit jeho postavení. Skrytí příznivci pražské kavárny tady mají rej. Zeman je jediný volitelný ze současných kandidátů a věřím, že zvolen bude. Můj hlas má.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy byste měl lidský vztah s Klausem, příznivcem Pinocheta, vraha? Já nejsem žádná pražská kavárna, já jen vím, že v politice rozhodují i malé signály a toto setkání Zemana s Klausem, Nagyovou byla CHYBA a těch chyb bylo už moc. Pokud má Zeman ztělesňovat euroasijskou orientaci naší země, či alespoň pokus o tuto záchranu, tak svému úkolu nedorostl a je to člověk ovládaný ješitností, podobně jako Havel. Pokud by chtěl čelit zlu, které ohrožuje náš protektorát, tak by byl důsledný a hlavně, věděl by, co dělá. Ale signál, který vyslal, znamená: není to vyhraněná osobnost, ale ješitný dědek, hotovo.Není osobností, jen ji markýruje. Sbohem.

   Smazat
  2. 7:27 někteří nechápete, že si lze vážit i oponenta, když oba se vůči sobě chováte čestně, sice trváte na svém, jednáte podle svého, ale nepodrážíte? Nepovšimli jste si prosím, jak jsou oba ti kohouti citliví na podrazy, a že oba jsou svého druhu stále ještě tradiční vlastenci? Nepochopili jste, že Klausova privatizace a kupónovka včetně zhasnutí a úprku před právníky mohl být riskantní pokus o založení českého kapitálu? Nevíte, že Klaus byl proti restitucím? Samozřejmě, nedostatek mravnosti, étosu a intelektu, jakpak to mohlo dopadnout, když navíc neměl Klaus a ti okolo tušení o věcném fungování jakékoli výroby. Co do toho, kde se zrovna plácá jakás perfekt pudy a vnadami kdys vybavená pastička? Se divím.

   Smazat
 10. Zemana volím, tuhle jsem zrovna ČB podepisoval petici a dostal placku, aby bylo jasno, ale zrovna se Zelenkou mele dost otřesné blbosti. Pokud by si nechal říct a hlavně měl na tom Hradě někoho, kdo by mu to řekl, tak by zabrzdil aspoň s tou kárnou žalobou. Zelenka nerozhodoval sám a hlasování tříčlenného senátu je tajné. Takže teoreticky mohl být proti a být přehlasován. Ani já si nemyslím, že by to tak doopravdy bylo, ale víte co znamená myslet.

  Zeman tady střílí prskavkama, ale dost lidí mu na to slyší. Zrovna tohle ale je populismus, protože to žádný z problémů české justice (a že by se jich dalo vyjmenovat) nepomůže řešit.

  Velekněz Ratata

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhoduje soudce a je jedno jak hlasují přísedící v senátu.
   BumBum

   Smazat
  2. 9:22: Mýlíte se. Šlo o odvolací trestní senát, tam jsou vždycky tři soudci profesionálové, ne přísedící (dříve soudci z lidu) a každý má samozřejmě jeden hlas, tam není podstatné, kdo je předseda senátu. Ten má navíc vlastně jen to, že je to on, kdo vyhlašuje rozhodnutí a pak se podepíše "v.r." na jeho písemné vyhotovení.

   VR

   Smazat
 11. "VR" - Děkuji za ozřejmění, tušil jsem, že Velký BIMBO o5 lže jako tenkrát na Letenské Pláni, tentokrát navíc při vědomí, že si mu nikdo nedovolí odporovat, jak je MILOŠ VELIKÝ zvyklý u svých hradních poskoků. Co politologové, co děláte, tituly máte, nekonáte? Prezidenta našeho před soudci zesměšnit necháte?! A co soudci? (eh, darmo mluvit) sck

  OdpovědětSmazat
 12. Jak pozoruji, tak pražská kavárna tady řádí jak černá mafie. Jste směšní pánové, jak se prezentujete coby příznivci Zemana, ale ve skutečnosti ho nenávidíte tak, že na něm nenecháte nit suchou. Ať už řekne nebo udělá cokoliv, vždy na něj něco vymyslíte, co se vám na něm nelíbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Směšní pánové, prezentující se coby příznivci Zemana,..." - Dědečka (ti směšní pánové), když se podělá, ho v tom nenechají se válet, nýbrž ho upozorní, co se mu zase povedlo, když už se teď k stáru necejtí. (Prej má něco s nervama na spodní půlce těla.) Taky se starým dědkům, co už zapomínají jazyk, běžně stává, že každému tykají, ať už je to ministryně, či paní exprezidentová, ale to je jen menší zádrhel, asi jako pleny pouze mokré. Ono stačilo, když sám sebe pasoval na rodinného přítele Trampových, to už nebyla neomalenost, ale jenom hloupost venkovského pantáty (kéž by!). Teď aby ze sebe dělal Vovčáčka i pan Kmoníček. sck

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.