Reklama

pátek 23. června 2017

Putin odstartoval Turecký proud


23. 6. 2017    zdroj
Ruský prezident Vladimir Putin přicestoval do Krasnodarského kraje, odkud se vrtulníkem přepravil na speciální plavidlo, které klade potrubí, Pioneering Spirit. Tam, po přivítání ruského prezidenta kapitánem lodi Fredem Regtopem, za přítomnosti hlavy Gazpromu Alexeje Millera a prezidenta švýcarské společnosti Allseas Edwarda Heyerema, bylo oficiálně odstartováno budování plynovodu Turecký proud, který povede pod dnu Černého moře z ruského pobřeží do Turecka.


Ve skutečnosti probíhají práce na kladení potrubí od května letošního roku, nicméně oficiální start byl z ruské strany proveden právě dnes. Prezident Ruska, který se nacházel na Pioneering Spirit, dal pokyn k realizaci prací:

Pojďme! Kupředu!

Pro informaci: Pioneering Spirit je největší plavidlo na světě, zabývající se námořní pokládkou potrubí a pracemi s vrtnými plošinami.
Patří švýcarské společnosti Allseas. Ve skutečnosti to je obrovský katamarán. Plavidlo se stavělo ve dvou loděnicích: začátek projektu se realizoval v Jižní Koreji, jeho dokončení v Nizozemsku. Je to skutečné mořské monstrum s délkou asi 383 m, které se plaví pod vlajkami Malty a Panamy. Šířka plavidla je více než 123,75 m s ponorem asi 27 metrů. Posádku tvoří více než 570 lidí. Na Pioneering Spirit může být jednorázově 27 tisíc tun potrubí, což umožňuje jeho autonomní provoz po dobu 5-7 dní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Dobře Rusko a Putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No!!!... me spis zaujalo, ze ta Svycarska spolecnost nema problem obchodovat s RF. Ze by to bylo tim, ze CH neni v EU a je tudiz zcela suverennim statem?!?!?!?!?!?!?

   Smazat
  2. jura To bude právě ono.

   Smazat
  3. Jakej byl vekejsn draha sestro Vlastovko ,doufam ze mazes dle navodu neb jinak se to zadre . Mne to funguje perfektne a to uzivam ty nevetsi vibry a nekdy i nejvetsi hlavice coz je vetsi zatez na jemny mechanismus v drzaku .Jsem jiz na ceste zverejnovat vytazky z me knihy jmenem"Trump a jeho rodina-zachrana zeme-koule" Zaslu ti sestro jeden vytisk jakmoile ho obdrzim ,bude vonet jeste inkoustyem a mojim podpisem
   Honolullu kuku retarded
   Problem je tady ten Dvorak co mne furt maze ,na zkousku jsem zde publikoval jiz okolo 500 ruznych poucnych rozboru a vedeckych pojednani ale jako obvykle ,vse zmizi jako proutkem svihnutim H.k .R.

   Smazat
  4. jura24. června 2017 0:06
   Spíš bych se přikláněl k tomu, ta firma je již tak veliká a majitelé tak finančně silní, že na ně již žádné obchodní sankce vyhlášené EU neplatí, stejně jako žádné jiné zákony. P.K.

   Smazat
  5. 7:14 na diskuzi nestacis, ale ty ani nestacis na humor

   Smazat
  6. 10:34 - trochu ti to pozmenim: "Je tak velka, ze muze byt registrovana v CH, ktere je suverennim statem" :-)

   Nic proti CH nemam, ale je do oci bijici, jak si Evropske "elity" hyckaji CH, jako takovy ostruvek stability, az se podari "zaczmoudit" EU, kam se pak schovaji. viz. K.Schwarzenberk, jehoz domovskou obci (podle CH prava) je Zuerich.

   Smazat
 2. Gratuluju!Nenechte se odradit smejdem z USSA.

  OdpovědětSmazat
 3. Vivat Rusko! Vivat Putin!

  OdpovědětSmazat
 4. svět podle Putina není blokován na rutube
  https://rutube.ru/video/a5df864a0f00a0513af1449c840988c9/?ref=search

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět podle Putina (1.-4. díl):
   https://www.ulozto.cz/hledej?q=svet+podle+putina

   Smazat
  2. Tentokrat v tom nehledejte konspiraci!!! Blokovany je kvuli pravum na distribuci. Je to novy film a jeste se produkcni spolecnosti nejspis ani nezaplatil!!!

   Smazat
 5. Proč to podivení? Švýcarsku se ze známých důvodů neodvážil něco zakazovat nikdo nikdy. Teď si můžou Bulhaři drbat hlavu, jejich rozhodnutí je připravilo o velké peníze a na dobu minimálně 50 let. To je vlezdoprdelismus na entou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viz dovetek k memu predchozimu prispevku. CH je budouci centrala NWO stejne, jako nacistickym pohlavarum ukryvalo jejich nakradene majetky. Konec koncu i II.W.W. byla soucasti NWO.

   Smazat
 6. Co udělali Bulhaři špatně???

  OdpovědětSmazat
 7. Odmítli South Stream na nátlak EU. A ani za to nedostanou žádné odškodnění.

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní24. června 2017 8:52
  Rád bych věřil, že tu odbočku do Bulharska ještě udělají. Přeci Rusko nebude zásobovat střední a východní Evropu výhradně přes Německo? To bychom asi ještě rádi vozili i LPG z USA. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. Anonymní 10:45
  O to právě Německu jde,držet pod krkem více států pomocí Ruského plynu.Kdyby jste napsal,že ten z kapalnění plyn z USA,by nás vyšel levněji,než Ruský plyn přes Německo,tak bych tomu i věřil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. června 2017 12:26
   „O to právě Německu jde,držet pod krkem více států pomocí Ruského plynu.Kdyby jste napsal,že ten z kapalnění plyn z USA,by nás vyšel levněji,než Ruský plyn přes Německo,tak bych tomu i věřil.“
   Vlastně jste si odpověděl, ale ještě to můžu zopakovat vlastními slovy. Jedná se o strategickou záležitost a neměli bychom se dostat do situace, kdy by nás někdo mohl „držet pod krkem“. Proto je třeba, i přes finanční nevýhodnost, mít přístup k více zdrojům. P.K.

   Smazat
 10. Obchodní vztahy jsou souběžnou a nezávislou strukturou vazeb, která je v praxi určujícím faktorem pro politické otázky.

  OdpovědětSmazat
 11. Ekonomika v současnosti je prodlouženou rukou politiky. Nikdy nebyla nezávislá. 8,43 a 8,52 z Bulharska by to šlo do Řecka a Turecka a Bulhaři by měly výhodnou cenu a poplatky za transit. Teď mají zeleninu , kterou nemají kam dodávat.

  OdpovědětSmazat
 12. USA je bývalá velmoc která jde ekonomicky ke dnu. USA se snaží, aby jejich dluhy které jsou v astronomické výši, platil celý svět a kdo nechce toho vybombardují a to zcela demokraticky. Pakou jak vysávat celý svět je dolar se kterým se obchoduje s plynem a ropou. Kdo tyto pravidla poruší je likvidován. Irák v čele s Husajnem chtěl obchodovat s ropou v Eurech a ne v dolarech, byl zlikvidován a to samé Kadáfí který chtěl svojí vlastní měnu a nechtěl dolary a byl také zlikvidován. Každý kdo nechce živit darmožrouty z USA je likvidován.

  OdpovědětSmazat
 13. Svět vás dožene k šílenství, aby vás pak se soucitným úsměvem litoval.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak Pánové a Dámy Jen moje slova potvrzena.

  http://svobodnenoviny.eu/nadchazejici-volby-jsou-nejspis-temi-poslednimi-ve-kterych-jeste-muzeme-zachranit-nasi-zemi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za odkaz, stručné a jasné. Doporučím známým klukům.

   Smazat
  2. 19:52 Není zač ať jsi to přečte co nejvíc lidí.

   Smazat
 15. Neskutečná chyba Ukrajiny,která ji posílá o desetiletí zpět.Na druhou stranu si to kyjevský a západoukrajinský lid "vymodlil" na majdanu v Kyjevě.Nechal se přesvědčit EU a USA a podrazil Rusko,které UA doslova drželo nad vodou.Erdogan se musí smát a ostatním,včetně EU a USA je to jedno.Jejich politici mají jenom sladké řečičky a na majdanu rozdávají tak akorát chleba.A defakto za strašně moc draho,neuvěřitelně draho. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to, že Ukrajinci za pár cukrlat nalítli tamním prášenkům, není ani ve světě zas až tak ojedinělým úkazem.
   A nemusíme chodit ani tak daleko, abychom si nepovšimli našich zdejších, co zas rádi ty koblihy, když je rozdávají hrstmi. A člověkem, co si mezitím neskutečně nahrabal (jakkoliv legálně!) a pro něhož je politika víc byznysem než službou. A pokud už i službou je, pak spíše těm ještě mocnějším, kteří ten byznys dělají ve větším. Globálním makroměřítku.

   Smazat
  2. 18:10 Díky, veliká pravda. Kdy už to našim voličům docvakne?

   Smazat
 16. Stavba tureckého proudu je odpovědí na krádeže,což
  UA předvedla nejednou a obviňovala Rusko,že jim
  do plynovodu dávají méně,než je závazek.Teď budou
  mít ještě méně a dostanou jen to,co si zaplatí.
  Vzhledem k situaci s penězi toho moc nebude.Žádnému
  Bulharsku bych odbočku nedělal.Nechtěli jste a tak
  nemáte..Je to jen obchod.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 17. Odbočka je i v ruském zájmu a bude. Bude i do Srbska a tam naváže na další. O to je to smutnější, že ten profit z tranzitu mohla obdržet slovanská země. V roce 1867 na slovanském sletu byla dohodnuta budoucí emigrace na Volyň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prd bude
   Nepoustej se do jasnovidectvi
   Zvlast kdyz se bojis vsadit o vahu tvych prazdnych predpovedi
   Radsi se zastavej hlupaka Pytlika v jeho utocich a prazdnych sprostotach na Honolulu

   Smazat
 18. To zase bude prazdnych rezavych trubek

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.