Reklama

sobota 17. června 2017

Putin sdělil, co se ve skutečnosti stalo na konferenci v Mnichově v roce 2007: "Rusko oznámilo, že odmítá jít na porážku"


17. 6. 2017    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin vysvětlil režisérovi Oliveru Stonovi, co chtěl říct svým proslaveným projevem na konferenci o bezpečnosti v Mnichově. Putin řekl, že se nechystal oznamovat změnu v politice Moskvy, ale pouze poukázal na nepřijatelnost akcí USA, oznámila agentura TASS.


Putin soudí, že dal jasně najevo, že Rusko je připraveno přijmout nezbytná opatření a že "nedovolí, aby ho vlekli na porážku".

Ruský prezident zdůraznil, že "demokracii nelze exportovat", je nutné, aby společnost sama dospěla k demokracii, i když to je tvrdá práce, která vyžaduje trpělivost a čas.

Putin uznal, že je jednodušší použít bombardéry, ale tento přístup vede k šíření terorismu.

V pátek vyšla v USA kniha "Interview s Putinem".

Připomeňme, že před 10 lety Putin vystoupil na konferenci v Mnichově s přednáškou "Úloha Ruska ve světové politice", v níž zdůraznil důležitost multipolárního světa a nutnost odstranění dvojích standardů ve světové politice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

10 komentářů :

 1. Vladimír Putin je nejlepší president na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (23:21):
   Možná, že jsou ve světě i lepší!
   Putin je však nepřehlédnutelně realistickým, též schopným nezaujatě posuzovat a zohledňovat zájmy jiných národů a zemí, a zároveň i oddaným zájmům svého lidu (nikoliv ale jejich oligarchů).
   A lidi nejen v Rusku, ale i za jeho hranicemi, to vnímají! Právě to jej mezi politiky světového formátu činí tak jedinečným.
   ---
   (Leč pro naše kavárenské gabaly, fendrychy aj. ksindl je stále nebezpečným tyranem.) A my, kteří ho i jeho politiku bereme s porozuměním, zas kremrolemi ...

   Smazat
 2. USA jako světový agresor, končí v propadlišti dějin.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to těžký hřích, nepodřizovat se USA. Že, vy všichni předposraní rusofobové?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, to si Vl. Putin dovolil opravdu hodně!

   Smazat
  2. Teď skončila Partie na Primě.Zaorálek - Pospíšil .Tam máte odpověď .Tvrdý,proamerický TOPák by potřeboval měsíc nucených prací,aby poznal,co je to nejen práce,ale i pokora!Dokonce uvažuje o prezidentsví.Je to ubohý,sebestředný politik,který zradí za peníz naši republiku.Na Zemanovi nenechal nit suchou!Doufám,že TOP 09 ,má odzvoněno i s ODS!

   Smazat
 4. Zase měl pravdu, už před 10-ti lety.
  Rusko by se mohlo porazit jen samo (třeba Jelcin). Jinak mají za sebou historii národa, který když stojí při sobě , je neporazitelný. Tolik zla a špíny od ostatních vydrží jen silný a hrdý národ. Dneska vzpomínáme na Lidice a boj parašutistů a jsme na tom skoro ještě hůř, než dřív... Jsme kolonií, montootroci, dovolí se nám jen to, co je přínosné pro zahraniční majitele. Zisky, dividendy se odvážejí ze země. To , co Masaryk budoval již v I.republice pomalu likvidují. Masaryk byl Husita. Žižka hrdina. Zrušil tituly šlechty.... Jen hrdý národ může přežít.. To si ale musí lidi uvědomit a zvolit si kvalitní vedení...

  OdpovědětSmazat
 5. MOC dobře si na tu dobu a projev vzpomínám !

  Předtím bylo Rusko objímáno a chváleno ze všech stran,
  především ze strany USA.... najednou nejlepší kámošové.

  Jelcin křepčil a poskakoval do taktu, Clinton se smál a tleskal...
  A americké firmy se vrhly do Ruska, jako by bylo jejich,
  drancovat a drancovat, jako ostatně jinde ve světě.
  A teprve Putin řekl : STOP !
  A tak se to zase začalo měnit a z přítele se stal nepřítel a tak to trvá dodnes...

  Ve výrobě nepřátel mají USA bohatou tradici, ale ne vždy to dopadne, jak si ti zločinci představují.

  OdpovědětSmazat
 6. Nepřátelé jsou potřeba pro existenci stávajícího
  konání státu.Dovedete si představit,že ba všude
  vyhnali Američany a třeba přerušili by s nimi
  diplomatické styky?Já sice ano,ale důsledek by
  byl katastrofální.Planete Země už by byla dále
  neobyvatelná.V kosmickém měřítku by zase jedna
  civilizace zanikla v důsledku své blbosti.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.