Reklama

pondělí 12. června 2017

Rajko Doleček: Prodali jsme rodinné stříbro a přírodní zdroje. Zeman nepodlézá, Babiš je úspěšný. Havel maloval srdíčka a pak podporoval vraždění

Rajko Doleček - rozhovor
12. 6. 2017 ParlamentníListy

„Za komunistů mě řada lidí považovala za amerikanofila, a takovým jsem se i cítil, zvláště po mé roční odborné stáži v USA (1968), kde jsem přednášel na řadě univerzit a výsledky práce publikoval. Po zločinném napadení Srbska jsem ale přestal být příznivcem Bílého domu a především Severoatlantické aliance. Srbové se dodnes zcela nevzpamatovali z toho, jak jim NATO rozbilo na konci 90. let hospodářskou infrastrukturu, a něco podobného provedli Američané v Iráku i jinde,“ říká Rajko Doleček, světově uznávaný odborník (endokrinolog) z Ostravy, a také válečný veterán z II. světové války.
Ostravský vědec zcela striktně odmítá obecně rozšířený názor, a to zvláště na Západě, že by za rozpoutáním jugoslávské války stáli jen Srbové. Velký díl viny vidí na straně Chorvatska, muslimských komunit v Bosně a Hercegovině a také u UÇK, Kosovské albánské osvobozenecké armády, která je v mezinárodním měřítku považována za teroristickou organizaci. Nicméně se stala v balkánské válce důležitým vojenským spojencem pro americkou administrativu i pro Západ.

Proto profesor Doleček v dubnu 2014 navštívil ve vězení velitele bosensko-srbské armády generála Ratka Mladiće, se kterým si i stále dopisuje, byť ho Mezinárodní trestní tribunál ICTY v Haagu soudí jako válečného zločince. „Mladić se choval jen jako voják, kdyby nebránil svůj národ, došlo by k nové genocidě, stejné jako byla genocida Srbů, Židů a Romů za II. světové války, kdy ve fašistickém Chorvatsku, jež tehdy bylo spojencem hitlerovského Německa, povraždili ustašovci kolem 750 tisíc lidí. Mně například tehdy zabili asi 30 příbuzných.

Zcela jednostranný haagský soud vůbec není spravedlivou institucí. Vždyť například srbského právníka, profesora Vojislava Šešelje, který se mu sám přihlásil, což měl být srbský ideolog, držel přes neuvěřitelných 12 roků ve vyšetřovací vazbě. Pak jej propustil, aniž ho odsoudil za nějaké zločiny. Mezitím Šešelj onemocněl zhoubným nádorem,“ konstatoval Rajko Doleček a ještě k tomu doplnil: „Mne za minulého režimu řada lidí považovala za amerikanofila, zvláště po mé roční odborné stáži v USA v roce 1968, kdy jsem tam i přednášel na řadě univerzit a také úspěšně publikoval. Po zločinném napadení Srbska v roce 1999 jsem ale přestal být příznivcem Bílého domu a především Severoatlantické aliance. Nemám rád obzvláště Clintonovu rodinu a Madeleine Albrightovou pro jejich neuvěřitelné dezinformace z té doby a zavlečení USA do války proti Srbsku. Příčinou toho konfliktu byl zřejmě náhled na Srbsko, pod vlivem zmíněných politiků, jako na dlouholetého spojence a tím i ‚agenta‘ Ruska. No a dnes tak máme v jižním Kosovu obrovskou americkou vojenskou základnu Bondsteel, kterou Srbsko nechtělo povolit...“

Rajko Doleček si přesto delší dobu dopisoval se svými americkými kolegy, s nimiž se v roce 1968 spřátelil. Za těch téměř 50 let mu ale už zůstal jen poslední kamarád za mořem – vojenský lékař a výzkumník plukovník Basil Pruitt – bývalý profesor ze San Antonia v Texasu.

 

Ostravský vědec: „Kosovo žije víceméně z cizí pomoci a z kriminality.“


„Dnes má ‚stát‘ Kosovo, který se za pomoci Západu odtrhl od Srbska, prakticky nulovou ekonomiku, obrovskou nezaměstnanost, vysokou kriminalitu a opouští ho řada mladých Albánců. Kosovo vlastně žije jen z cizí pomoci, z pašování drog i ‚bílého masa‘, prakticky bez jakékoli právní jistoty. Jeho nynější prezident Hashim Thaci byl a je stále stíhaný pro řadu závažných zločinů. Zatím ho chrání část Západu včetně USA. Náš bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v roce 2008 ‚stát‘ Kosovo rychle uznal – proti tvrdému odporu prezidenta Klause,“ komentoval jeden z výsledků balkánské války profesor Doleček.

Podle něj se Bělehrad z konfliktu a útoku NATO ještě zcela nevzpamatoval. Nikdo z agresorů Srbsku za ničení a zabíjení zatím nic nedal, k žádné kompenzaci nedošlo. Rozbitou infrastrukturu, přibližně za 100 miliard US ParlamentníListydolarů, se prý tak stále nepodařilo uspokojivě obnovit. O válce v Jugoslávii napsal Doleček řadu knižních i jiných publikací, a to česky, srbsky i anglicky, nejznámější z nich jsou Žaluji, Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů, Necenzurované obrazy z dějin Kosova, Hovory s generálem Mladićem a Inventura v 89 letech. Je to kolem 1500 stránek knižních textů.

Jak se srbský odbojář stal českým vědcem...


Opravdu málokterý člověk má za sebou tak pestrý a při tom i úspěšný život jako profesor Doleček, dvaadevadesátiletý vědec z Moravskoslezského kraje, který stále ještě ordinuje v místní fakultní nemocnici a vydává jak odborné lékařské publikace, tak i historické dokumenty o své oblíbené Jugoslávii.

Pochází totiž z česko-srbské rodiny. Jeho český otec zastupoval československý koncern ČKD v Bělehradě do roku 1949, matka byla Srbka. Rajko začal se studiem medicíny nejprve v Bělehradě, ale promoval na Univerzitě Karlově v Praze. Jako mladý odbojář se zapojil do boje proti fašistům v Jugoslávii. Když však v armádě zjistili, že slušně ovládá pět jazyků, zařadili ho do jiných služeb, a sice jako tajemníka vojenského představitele Rudé armády. „Pro významného ruského velitele jsem zajišťoval nejrůznější záležitosti. Pracoval jsem jako jeho tajemník, tlumočník, sháněl jsem i letecké motory na letištích pro jihoslovanskou armádu. Později, když můj ruský velitel zahynul při náletu, začal jsem působit jako tlumočník a překladatel pro angličtinu, ruštinu a srbštinu mise UNRRA pro válkou postiženou Jugoslávii (organizace pro pomoc a obnovu při OSN, podporovaná zejména USA).“

„Když se ale Tito pohádal se Stalinem a přestaly obchodní a diplomatické styky s Jugoslávií, vrátili se rodiče v roce 1949 do Prahy, kde já jsem už studoval na lékařské fakultě a v roce 1950 jsem svá studia dokončil,“ vyprávěl úspěšný český lékař, který je známý především střední generaci z televizních pořadů ze 70. a 80. let minulého století, jako průkopník boje proti obezitě a propagátor zdravé výživy. Největšího ohlasu však dosáhl jako endokrinolog, zabývající se také problematikou popálenin. Doma a v zahraničí publikoval na 215 odborných prací, přednášel na mnoha univerzitách a konferencích po celém světě. Jeho poslední kniha napsaná se spoluautory – Endokrinologie traumatu – vyšla v roce 2016. Je v ní rekapitulace jeho výzkumné práce za 60 let, včetně nových poznatků.
 

Trump zatím zklamal, chová se jen jako byznysmen
Rajko Doleček, přímý účastník řady historických událostí, stále bedlivě sleduje českou i zahraniční politickou scénu. „Trumpovi jsem nejprve fandil, protože to vypadalo, že se chce s Putinem, tedy s Ruskem, rozumně dohodnout. Když mu to ale pořád vyčítali, ... .... ....

(celý text rozhovoru zde)

14 komentářů :

 1. Pan Doleček má sice pravdu,ale Srbové jsou stejní
  jako Češi.Vidí pozlátko EU a usilují o vstup do
  4.říše.Ani pan Doleček jim to nevymlouvá a tak v
  Srbsku panuje přesvědčení,že jim to pomůže.Jako
  u nás.Procitnutí bude neradostné!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Srbsku je přece jen víc vlastenců než u nás. U nás se zmůžou akorát na hopsání po hokeji.

   Smazat
 2. Rajko Dolecek vidi sto spravne!! I ten prodej nemocnic do soukromych rukou...to je co mocni chteji!!
  Co ja nechapu , a premyslim o tom dlouhou dobu , proc se Vychodni Evropa (Cechy +Slovensko+Polsko++)nespoji do jedne UNIE , a proc si neudelaji zakony a neziji svuj vlastni zivot a nevykaslou se na EU a Brusel!!!!!

  Zit podle sveho a nebyt OTROKEM!!!
  Byli by dosti silni a ekonomicky by byli na tom urcite nezli jsou dneska!!! A byli by spokojenejsi! Kolik maji lidi dohromady 140 milionu!!! Tak na co cekaji , az je uplne rozkradou??????
  Nechavaji se koupit za pozlatka a koralky!!

  Zivot mne naucil NEVER NEVER NEVER, a drz kontrolu nad vecmi ve svych rukou!!!!


  Bruno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:44 Bruno . a vy nežijete podle svého ? Někdo vám něco vnucuje ?
   Mne tedy nikdo nic nevnucuje a žiju podle svého.
   Rozveďte prosím své zlostné narážky podrobněji, proč nežijete podle svého a nemáte běh svých věcí v rukou ?

   Smazat
  2. Bruno odpovida.>>>
   .nikdo nezije podle sveho!!! to je velice naivni pohled na veci. Clovek zije ve spolecnosti , do ktere prispiva a z ktere dostava sluzby.

   Na priklad kdyz jsem zubar : delam svoji praci a pomaham okoli , a instalater dela vodu a pekar pece ...atd ...
   Porad mam jakousi svobodu a jakou si kontrolu nad svym osudem.
   Spolecnost se meni na diktatorstvi , a ja nemam rad jak se meni ..napriklad vybombardovani Jugoslavie, zabijeni lidi v Syrii...treba tobe to nevadi.

   Ty mne muzes rikat , ze si zijes podle sveho, ale to je protoze jsi clovek BEZ moralniho citeni a MORALNICH PRINCIPU!! : jinak by jsi do dnes musel protestovat DO DNES proti zbytecnemu zabijeni lidi , i kdyz to nevidis.
   A ja verim ze co se stava dneska jim se stane tobe ci tvym lidem ktere milujes .


   Dovol mi abych pripojil me oblibeny z Reckych Tragedii :
   "SPRAVEDLNOST PRO SIROTKY A VDOVY , ALE NEJDULEZITEJSI JE SPRAVEDLNOST PRO MRTVE A ZABITE".
   Vysvetli mi , kde jsi na tom v diskusi??
   Bruno

   Smazat
  3. 18:29 A tvrdí p.Bruno snad něco jiného, přečtěte si ještě jednou jeho poslední větu,kde to říká jasně, nevěř nikomu a spoléhej jen na sebe. Jen bych pochyboval o správnosti spojení s pobožnými Poláky.V.J.Horák

   Smazat
  4. V.J.Horák S Poláky to opravnu nejde Rusko je pro ně nepřítel a chtějí více us základen. Spolupráce ano ale unii ne. Stačí odporná eu je třeba jse ji zbavit.

   Smazat
  5. Bruno panu V.J.Horakovi >>> trochu jinak:: co ja rikam :
   "SPRAVEDLNOST PRO SIROTKY A VDOVY , ALE NEJDULEZITEJSI JE SPRAVEDLNOST PRO MRTVE A ZABITE". Je z Reckych tragedii ..nevim kde Antigona???

   Co ja rikam: TEMER ABSOLUTNI ZAKLADNI SPRAVEDLNOST!!! pro kazdeho a temer za kazdou cenu!!

   Stratis li OSOBNI!! svobodu PAK STRATIS SPRAVEDLNOST!!!

   Neb NEJAKY Elektronicky Diktator!!! ti bude davkovat podlle sve uvahy a cilu a nalady.

   Proto skupina Reku utikala poklusem do bitvy Marathonu proti velke presile Persanu , protoze vedeli , ze jinak ztrati osobni svobodu , to je ze budou otroci.

   A je smutne , ze Cesi to nepochopili po 2000 letch, ze musi aktivne svou svobodu hajit a nejen v cas voleb , ALE VZDYCKY!! a predevsim INTELECTUALNE!!!! a jako skupina.

   Neztratit kontakt s dejinami!!

   Bruno

   Smazat
 3. Pokládám si otázku, jestli nebylo lepší zůstat s Ruskem, než se přidat na stranu Emeričanů. Co jsme získali? Stali jsme se kolonii, prodali jsme vše možné za babku do zahraničí, děláme poskoky Němcům. Vězíme v zločinecké organizaci NATO a hrozí nám zavlečení do válečného konfliktu této organizace právě s Ruskem - to budeme něco podobného jako Slováci, Maďaři a Rumunové během druhé světové války - ovšem nedej Bože kdyby k tomu mělo dojít - s daleko horšími nálsledky.
  Jinak k 22:15: Za dva roky jsou v Polsku volby. Pokud vyhraje Národní polská fronta, za které horuje také herec - ale poněkud jiného ražení jako náš Stropnický, který se jmenuje Jablonowski, Emeričané budou z Polska muset odejít. Situace v Polsku vůbec není taková jak si myslíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:41 https://cz.sputniknews.com/svet/201706125454123-zvyseni-vojenska-pritomnost-usa-polsko/

   Byl bych rád kdyby jse to za 2 roky v Polsku povedlo.

   Smazat
  2. Já taky.....ať ty polský alkoholici táhnou do USSA!!!!!
   VŠICHNI!!!!!!!

   Smazat
  3. 23:05
   to se určitě povede !! jsou na dobré cestě - už mají 0,5% voličů !!!

   nedá mi než se zasmát takovým naivním lidem, jsk jset tady vy..

   Smazat
 4. Pan Dolecek, rekl jste to presne !!!
  dustojnik- valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 5. Na jednoho ze strůjců té katastrofy p. Doleček přece jen pozapomněl.
  Za rozbití Jugoslávie je odpovědná i německá administrativa, jmenovitě H.-D. Genscher.
  Bylo to Německo, které lifrovalo výzbroj býv. Národní lidové armády NDR do Chorvatska i dalších enkláv, které usilovaly o rozbití té země. Což centrální vláda nezhodnotila dost bystře a prozíravě, a nechala se zavléci do krvavé války, v níž si všechny strany vzniklé občanské války oživily nenávist každého ke každému na mnoho dalších generací.
  A USA (i s jejich politickými loutkami) tu katastrofu pak - ve snaze zbavit se socialistického Miloševiče - dovedly svou zločinnou agresí k "dokonalosti" ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.